Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1185186188190191674

Komentarz

  • +++
  • Dawni dzicy z wysp Pacyfiku uczą wiary i są za nią prześladowani. Przypadek australijskiego rugbisty pochodzącego z Wysp Tonga.

    Ważą się losy australijskiego rugbisty Israela Folau. Miał być filarem reprezentacji podczas Pucharu Świata, a być może zostanie z niej wyrzucony. Zawodnik stanął przed komisją dyscyplinarną federacji pod zarzutem zamieszczenia homofobicznego postu. Jego kolega z zespołu mówi, że to prześladowanie zawodnika za wiarę i równie dobrze władze mogą wyrzucić z drużyny wszystkich chrześcijan.
    Pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, złodzieje, ateiści, bałwochwalcy. Pokutujcie! Tylko Jezus może was zbawić. Ci, którzy żyją w grzechu, skończą w piekle, chyba że okażą skruchę. Jezus Chrystus was kocha i daje wam czas na odwrócenie się od waszego grzechu i przyjście do Niego.

    Takiej treści wiadomość umieścił w mediach społecznościowych Israela Folau. Wpis uznano za homofobiczny. Z tego powodu klub New South Wales Waratahs zobowiązał się do rozwiązaniu z nim kontraktu wartości - jak szacują lokalne media - 4 mln dolarów australijskich (2,8 mln USD), a federacja zapowiedziała, że usunie go z reprezentacji.

    W piątek australijskie media opublikowały wideo, na którym Folau, zwracając się do wiernych w kościele w Niedzielę Wielkanocną, mówił ze łzami w oczach o potrzebie obrony swojej wiary i nazwał siebie "żołnierzem Chrystusa".

    Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić?

    - cytował Ewangelię według Św. Marka, dodając:

    To nasze życie jest naprawdę trudne.

    Sprawa Folau, reprezentanta Australii tongijskiego pochodzenia, podzieliła drużynę narodową. Niektórzy potępili go, ale część zawodników stanęła za nim murem.

    Wyrzućcie mnie i wszystkich innych graczy rugby z wysp Pacyfiku, ponieważ mamy tę samą wiarę chrześcijańską

    - napisał na Facebooku jego kolega z reprezentacji Taniela Tupou.

    Wierzący zawodnicy popierają zawodnika, pytając, co jego przekonania mają wspólnego z grą w rugby

    Przesłuchanie Folau przez komisję dyscyplinarną odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Będzie kontynuowane następnego dnia, a werdykt komisji nie zostanie ogłoszony wcześniej niż w poniedziałek

    https://niezalezna.pl/270004-przesladowania-religijne-w-australii-waza-sie-losy-oskarzonego-o-homofobie-rugbisty
  • Taki trochę osobisty wtręt.
    Ponieważ narodziła się nam córka, biegam ja sobie tu i tam po urzędach, załatwiam co trzeba i tak już dwa dni mi zajęło wypełnianie pism i formularzy.
    Łogólnie nie ma źle ale trochę tego jest. USC, meldunek, urlop macierzyński żony i wychowawczy później, dla mnie opieka nad dziećmi, potem L4 i urlop tacierzyński, spółdzielnia (opłaty - śmieci i winda), lekarz POZ, 500+, KDR i becikowe. Wcześniej jeszcze PZU za urodzienie dziecka i takie tam dla małżonki na waciki za pobyt w szpitalu.... ;)

    I z becikowym było nieźle bo to wiadomo wraży MOPS mnie przeciągnął po papierach, PITach i utratach i zyskaniach dochodu. Zaświadczenie jedno, drugie i trzecie itd. Od lekarza ginekologa i z pracy żony dochody (okazało się niepotrzebne bo sobie z PIT11 wzięli ale skoro Pani w pokoju 10 kazali to wykonałem mimo że Pani - przeurocza na ten moment, a dlaczego na "ten moment" to niżej przeczytacie - z pokoju 13 popukała się po czole w sprawie tego pisemka) za, uwaga!!, 2017 r. Ale nic to, jak mus to mus, chcesz mieć czlowiecze tysiaka? Uwijaj się, uwijaj, zbieraj, kseruj i wypełnij rubryczki w ilości bardzo, bardzo dużej.

    Już miałem pomstowac na czym świat stoi na ten przebrzydły, krwiopijczy a zbędny administracyjnie MOPS i jego pracownice (no tak się składa że żadnego Pana tam nie uświadczyłem) które wysysają z budżetu naszego swoje apanaże kiedy to.... Pani z tryumfem w oku wyczaiła że to ja jestem złodziejem, a bandytą krwiopijczym, ukrywajacym dochód przed opodatkowanie w KWOCIE - UWAGA, POZOR, WNIMANIJE I ACHTUNG!!! - całych 47 groszy polskich nowych.
    A żeby mi w pięty poszło i do reszty przeczołgać mnie szubrawca, złodzieja i chochsztaplera Pani Szanowna, z pokoju 13, z wyższością spojrzała się na moją facjatę durną a złodziejską, lecz nie wiedzieć Jej czemu błogim uśmiechem rozbawienia powleczoną, zlitowała sie nade mną nieszczęsnym i z namaszczeniem Pracownika Państwowego oznajmiła mi, z wyższością - a jakże!, że nie będzie mnie odsyłać do Urzędu Skarbowego gdyż dopiero kwota min 5 złotych obliguje Ją do tego.
    Aj, waj co się w mojej głowie działo w ów czas.... (tego wam nie opiszę bo się nie da przenieść na ludzki język uczuć które mną wówczas targały ale mniej więcej były to trwoga, ulga, żal, strach, obawa, lęk i co tam jeszcze może człowieniem targać...)

    Malo tego, Pani z Pokoju 13 u-d-o-w-o-d-n-i-ł-a mi że to wynik mojego błędu gdyż ponieważ nie zauważyłem zapewne że kalkulator którym zliczałem moje dochody zaaokrągla wynik w dół i stąd ta budząc trwogę kwota,powtarzam 47 polskich nowych groszy.

    Żebym nabrał szacunku do pracowników MOPS, Pani Z Pokoju 13 wyłuszczyła mi jeszcze że Ona tak wszystko opisze i mi podyktuje w niezbędnym dla tej całej sprawie OŚWIADCZENIU żebym wyszedł z tego pokoju (pamiętajmy cały czas ze to jest nr 13) całkowicie opsłużony, i świadomy, że mimo mojej nieobywatelskiej postawie zbrodzienia-ukrywacza-47-miu-groszy uzyskam możliwość złożenia dokumentów ws becikowego. Ale nic do końca nie jest pewne i mam czekać na telefon. Od Niej. Pani z Pokoju 13.
    Zerkam co jakiś czas na telefon.
    Cisza na razie.
    Złowieszcza.....

    P. S.
    I ktoś mi powie że pracownicy MOPS są zbędni?
    Jaka czujność, jaka postawa, jakie wyniki....
    Pełna profeska jedna slowem.
  • tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
  • Nie no 500+ to sobie ze skmatfona popykałem i wuala, gotowe.
    I do USC sobie via obywatel.gov wraz z profilem zaufanym popykałem na klawiszach laptoka a że zaznaczyłem że osobiście odbiorę to się fatygnąć musiałem.
    Nie jest źle Koleżanko.
  • KazioToJa napisal(a):
    tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
    Jeżeli ktoś nie potrafi założyć firmy w trzech okienkach, nawet w 10 to niech firmy nie zakłada wcale. Formalności związane z założeniem działalności są niczym w porównaniu z KONIECZNOŚCIĄ tworzenia dokumentów wewnętrznych w firmach. Większość moich pracujących rodaków uważa jednak, że to zbędna biurokracja i tworzenie korporacji. Najlepiej wszystko na gębę i na wczoraj. Fundusze unijne są najlepszym dowodem jak kompletnie nieświadomi jesteśmy istoty dokumentów. Kazali robić i wypełniać więc tworzymy tony papierów, których nikt nie wymagał, tak na wszelki wypadek.
  • KazioToJa napisal(a):
    tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
    Wizja zrobienia obywatela w jednym okienku mnie zafascynowała, bo jak to ma być okienko czasowe, to już się od zawsze tak to odbywa, a jak ma to być okienko w urzędzie, to może lepiej aby pozostało 'po staremu'?

  • JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
    Jeżeli ktoś nie potrafi założyć firmy w trzech okienkach, nawet w 10 to niech firmy nie zakłada wcale. Formalności związane z założeniem działalności są niczym w porównaniu z KONIECZNOŚCIĄ tworzenia dokumentów wewnętrznych w firmach. Większość moich pracujących rodaków uważa jednak, że to zbędna biurokracja i tworzenie korporacji. Najlepiej wszystko na gębę i na wczoraj. Fundusze unijne są najlepszym dowodem jak kompletnie nieświadomi jesteśmy istoty dokumentów. Kazali robić i wypełniać więc tworzymy tony papierów, których nikt nie wymagał, tak na wszelki wypadek.
    +1

    O obniżaniu podatków i ograniczeniu biurokracji najwięcej gadają ci, którzy z żadnym biznesem nic wspólnego nie mają a jeśli nawet mają, to jest to biznes typu sprzedaży pietruszki na rogu ulic. Dokumentacja to tyle co firma.
  • Dokumentacja oczywiście potrzebna jak alfabet do zapisania graficznego treści. Nie jest jednak treścią.
  • los napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
    Jeżeli ktoś nie potrafi założyć firmy w trzech okienkach, nawet w 10 to niech firmy nie zakłada wcale. Formalności związane z założeniem działalności są niczym w porównaniu z KONIECZNOŚCIĄ tworzenia dokumentów wewnętrznych w firmach. Większość moich pracujących rodaków uważa jednak, że to zbędna biurokracja i tworzenie korporacji. Najlepiej wszystko na gębę i na wczoraj. Fundusze unijne są najlepszym dowodem jak kompletnie nieświadomi jesteśmy istoty dokumentów. Kazali robić i wypełniać więc tworzymy tony papierów, których nikt nie wymagał, tak na wszelki wypadek.
    +1

    O obniżaniu podatków i ograniczeniu biurokracji najwięcej gadają ci, którzy z żadnym biznesem nic wspólnego nie mają a jeśli nawet mają, to jest to biznes typu sprzedaży pietruszki na rogu ulic. Dokumentacja to tyle co firma.

    +2
  • edytowano May 2019
    JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    tyle wrzasku o zakładanie firm w jednym okienku, a o rejestracji nowego obywatela nikt nawet nie mówi, o zrobieniu nie wspomnę.
    Jeżeli ktoś nie potrafi założyć firmy w trzech okienkach, nawet w 10 to niech firmy nie zakłada wcale. Formalności związane z założeniem działalności są niczym w porównaniu z KONIECZNOŚCIĄ tworzenia dokumentów wewnętrznych w firmach. Większość moich pracujących rodaków uważa jednak, że to zbędna biurokracja i tworzenie korporacji. Najlepiej wszystko na gębę i na wczoraj. Fundusze unijne są najlepszym dowodem jak kompletnie nieświadomi jesteśmy istoty dokumentów. Kazali robić i wypełniać więc tworzymy tony papierów, których nikt nie wymagał, tak na wszelki wypadek.
    Ło, a zechciałby Kolega ten wątek rozwinąć? Gdyż poczuwam, że właśnie jakaś krynica mądrości do mnie przemówiła, ale przedwcześnie zamilkła.

  • edytowano May 2019
    marniok napisal(a):
    z namaszczeniem Pracownika Państwowego oznajmiła mi, z wyższością - a jakże!, że nie będzie mnie odsyłać do Urzędu Skarbowego gdyż dopiero kwota min 5 złotych obliguje Ją do tego.
    Łożeszty. Przeczytało mi się "5 mln złotych" i pokiwałem głową z uznaniem: De minima non curat praetor!

    Nie no, serio. Że to nie jest jakiś symboliczny tysiak, tylko mniejsza kwota niż za polecony ze zwrotką, to mnie wstrząsło. Ileż gównianej pracy za darmo na darmo! Sama robocizna urzędnika nad donosem jest więcej warta niż ten zarzygany piątal.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przeczytało mi się "5 mln złotych.
    Takoż.

  • Majchrowski Janickiemu łba nie urwie, parafrazując.
  • peterman napisal(a):
    O kufa... Dobrze że mieszkam poza Krakowem.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/445568-janicki-dostal-prace-w-wodociagach-miejskich-w-krakowie
    Kanalizacja to przecież dokładnie dla niego.
  • dla tych 47 groszy warto chyba było przeżyć taki dreszczyk w tym ESCAPE ROOMie?
  • randolph napisal(a):
    Majchrowski Janickiemu łba nie urwie, parafrazując.
    Kłerde, tut. Forumu istotnie potrzebne są lajki. Subito!
  • Pozytywne zaskoczenie. W tych parszywych czasach normalność może zaskakiwać...
    http://www.radiomaryja.pl/kosciol/prymas-polski-nic-nie-usprawiedliwia-ranienia-wrazliwosci-drugiego-czlowieka/

    Posłanka Anna Siarkowska złożyła 5 pozwów w/s obrażania uczuć religijnych, m.in. p-ciw Wielowiejskiej. Ciekawe6 na jakich sędziów to trafi.
  • Lech Wałęsa w "Aftonbladet" proponuje likwidację UE

    Były prezydent Lech Wałęsa postuluje w wywiadzie dla szwedzkiej popołudniówki “Aftonbladet” likwidację UE i budowę nowej wspólnoty. Gazeta określa propozycję byłego przywódcy Solidarności i laureata pokojowego Nobla jako “drastyczną”, która nadeszła z nieoczekiwanej strony.

    - Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają miejsce obecnie. Od dłuższego czasu ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach. Wówczas łatwiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają - powiedział Wałęsa w rozmowie z “Aftonbladet”.


    Według Wałęsy wszystkie kraje UE powinny zostać ponownie zmuszone do ubiegania się o członkostwo we wspólnocie. Następnie były prezydent proponuje stworzenie listy 10 obowiązków, pod którymi każde państwo powinno się podpisać, a także 10 praw, jakie zostaną im zagwarantowane.

    - Czasami rozwój musi zrobić duży krok, aby iść do przodu. Jak wtedy, gdy w krótkim czasie przeszliśmy z komunizmu do demokracji. Teraz ponownie musimy zrobić taki duży skok - oznajmił Wałęsa, podkreślając, iż dzisiejszy system w Europie oraz świecie zachodnim jest zepsuty.

    Jak pisze “Aftonbladet”, Wałęsa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego czuje się nieco zagubiony. - Nie wiem na kogo zagłosować - powiedział były prezydent, rozkładając ręce w geście bezradności. - Będę głosować, muszę. Wybiorę najmniej szkodliwą opcję - dodał.


    “Aftonbladet” zauważa, że 75-letni Wałęsa, który przyjął dziennikarza w swoim biurze w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, jest w świetnej formie. Szwedzka gazeta propozycję Wałęsy o likwidacji UE określa jako “drastyczną” i ocenia, że przyszła z nieoczekiwanej strony.
  • Czy to nie jest przedruk z "Wesela Le Figara"?
  • Co za bufon: ostrzega Niemcy i Francję, ale go nie słuchają, nieszczęśni!
  • Jeszcze nie skapowali, że to idiota? Oriana im przecie pedziała.
  • Zapomnieli
    Oriana szalona
    Przestrzegała przed islamem i nie posluchali
  • no tak, szalona. A resztę załatwili tłumacze.
  • Na vere podali cytaty z Polskie Służby na twicie
    Gościu ssledzi chyba cały internet

    https://mobile.twitter.com/PolskieSluzby/status/1126216190551121920
  • Kolejne bardzo dobre wystąpienie Tuska, teraz na gali GW.
    W tydzień dodał już ze 3-4 % KE
    Medialnie bije na głowę i Morawieckiego i Pana Prezydenta Dudę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.