Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1227228230232233673

Komentarz

  • Dugie nualesz pszyjemno sie czyta.
  • a tymczasem - czy można wierzyć sondażom?
    https://wiadomosci.wupe.pl/sondaz-zdecydowana-przewaga-pis-nad-po-ko-cztery-ugrupowania-w-sejmie-6419156770657921a

    PiS 46,6, POKO 18,8, Lewatywa 8,8, Polskie Stronnictwo Kukizowe 5,6,13% nie wie.

    CBOS, 22 - 29 sierpnia (już po aferze z farmą trolli)
    Badanie na 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


  • Wywiady bezpośrednie, a Kantar telefoniczne. Kantar pokazuje dużo mniejszą przewagę PiS i wygraną słabo skrywanej koalicji antypisu (suma trzech bloków).
    Jeśli chodzi o wpływ metody badania na wynik to nie podejmuję się komentować kompetentnie bo już od dawna się takimi badaniami nie zajmuję.
    Po amatorsku widzę że do telefonu podejść łatwiej niż wyjść z domu na wybory. Łatwiej też pleść trzy po trzy niż w wywiadzie bezpośrednim. Obu badaniom umyka aktywność i zdecydowanie czyli zdolność do ofiary w postaci przerwania grilla, ubrania się i pójścia na wybory. Umyka też identyfikacja społeczna - z ludem czy z elitą. Umyka też postrzeganie własnej sytuacji - polepsza się czy pogarsza za rządów faszystów z PiS. Umyka też identyfikacja przyczyn tej zmiany - to z powodu tych rządów, niezależnie czy bez nich byłoby lepiej.
  • Rosja nie będzie przepraszać.
    O tym, kto przegrał tę wojnę, a kto wygrał, świadczy konferencja jałtańska. Związek Radziecki jest zwycięzcą w II wojnie światowej i koniec. Tego typu kwestie nie mają nic do dzisiejszych relacji rosyjsko-polskich - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aleksiej Muchin, szef związanego z Kremlem moskiewskiego Centrum Informacji Politycznej.

    - Rosja nie będzie przepraszać. O tym, kto przegrał tę wojnę, a kto wygrał, świadczy konferencja jałtańska. Związek Radziecki jest zwycięzcą w II wojnie światowej i koniec. Tego typu kwestie nie mają nic do dzisiejszych relacji rosyjsko-polskich - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aleksiej Muchin, szef związanego z Kremlem moskiewskiego Centrum Informacji Politycznej.

    - Zarówno Niemcy, Polska, Francja, jak i Rosja mają długą listę rzeczy z różnych okresów historycznych, za które mogłyby w nieskończoność przepraszać siebie nawzajem. Polska może zrobić pierwszy krok i zacząć przepraszać za 1612 rok - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Aleksiej Muchin, stwierdzając, że "nie ma sensu", by Kreml przeprosił Polaków za działania ZSRR w czasie II wojny światowej.

    Muchin uważa, że dzisiejsze relacje rosyjsko-polskie są "bliskie poziomu zera". - Gdy wcześniej rządzili Kaczyńscy, relacje również były bardzo kiepskie - powiedział.

    Zapytany o zwrot wraku samolotu Tu-154m, który rozbił się pod Smoleńskiem, stwierdził: "Na resztki samolotu łatwo byłoby podrzucić jakąś substancję, a później obwinić Rosję".

    - Mając resztki samolotu na swoim terytorium, będziemy mieli stuprocentowy dowód na to, że żadnego ładunku wybuchowego nie było. Z tego powodu wrak pozostanie w Rosji - oznajmił.


  • interesting
    formalnie świetne, w klasyce 20 lat ub. wieku
    treść inna od tej, którą poznałem w szkole
  • christoph napisal(a):
    O tym, kto przegrał tę wojnę, a kto wygrał, świadczy konferencja jałtańska.
    I tak rozumić czeba Jałte.

  • christoph napisal(a):
    Zapytany o zwrot wraku samolotu Tu-154m, który rozbił się pod Smoleńskiem, stwierdził: "Na resztki samolotu łatwo byłoby podrzucić jakąś substancję, a później obwinić Rosję".

    - Mając resztki samolotu na swoim terytorium, będziemy mieli stuprocentowy dowód na to, że żadnego ładunku wybuchowego nie było. Z tego powodu wrak pozostanie w Rosji - oznajmił.
    No, oni by tak zrobili na pewno.
  • Moja racja jest po mojej stronie - powiedział Aleksiej Muchin.
    Trudno się z nim nie zgodzić.
  • christoph napisal(a):
    Mając resztki samolotu na swoim terytorium, będziemy mieli stuprocentowy dowód na to, że żadnego ładunku wybuchowego nie było. Z tego powodu wrak pozostanie w Rosji - oznajmił.
    Cudowne zdanie.
  • Szczery czekista - należy docenić.
  • edytowano September 2019
    Nie mamy pańskiego palta, znaczy wraku, i co nam pan zrobi? Znaczy mamy ale nie oddamy. Klucz jest w pytaniu "I co nam pan zrobi?" Zdaje się że Rosjanie (i Niemcy w innej ważnej sprawie, a mam nadzieję że Żydzi już wkrótce) zaczęli rozumieć że Polska może jednak im coś zrobić. Nie chodzi o militaria, chociaż w przypadku Rosji, już też. Chodzi o to w czym się wyspecjalizowali i wydawało im się że nie mają z kim przegrać - o politykę historyczną i propagandę.
  • Dziwnym jest podkreślanie, że są tymi wygranymi. W istocie byli po stronie wygranych w II wojnie światowej.. Strasznie to jakieś zakompleksione mi się wydało.
  • A i jeszcze jedno. Misiewicz pół roku siedział w więzieniu!!!
  • posix napisal(a):
    Dziwnym jest podkreślanie, że są tymi wygranymi. W istocie byli po stronie wygranych w II wojnie światowej.. Strasznie to jakieś zakompleksione mi się wydało.
    To jak i Włochy czy Rumunia, które zmieniły front.
    Ciekawe rzeczy pisał W. Studnicki
  • posix napisal(a):
    Dziwnym jest podkreślanie, że są tymi wygranymi. W istocie byli po stronie wygranych w II wojnie światowej.. Strasznie to jakieś zakompleksione mi się wydało.
    Zapal Willi biełomora
    I pomyśl spokojnie
    Kto naprawdę wygrał w końcu
    Tę ostatnią wojnę
  • posix napisal(a):
    A i jeszcze jedno. Misiewicz pół roku siedział w więzieniu!!!
    Za co?
  • Za to samo co Chrzanowski.
  • Misiewicz siedział za akcję w CEK, tylko taki mogli mu dać wyrok.
  • dał się wrobić specjalistom
  • Dyziu, teraz test dla ciebie na uczciwość. "Dał się wrobić" znaczy "został podpuszczony i może bez złej intencji zrobił coś niewłaściwego." Teraz proszę krótko, konkretnie, bez jednego ozdobnika i jednej dygresji i tak uczciwie jak na Sądzie Ostatecznym wyliczyć te niewłaściwe rzeczy.

    Zobaczymy jak zdasz ten test.
  • los napisal(a):
    Zobaczymy jak zdasz ten test.
    Każdegusz dnia sie raduje dzienki Pambuku składejomc isz na Ostatecznem Somdzie to nie procefory bedo mie sondzieć!
  • los napisal(a):
    Dyziu, teraz test dla ciebie na uczciwość. "Dał się wrobić" znaczy "został podpuszczony i może bez złej intencji zrobił coś niewłaściwego." Teraz proszę krótko, konkretnie, bez jednego ozdobnika i jednej dygresji i tak uczciwie jak na Sądzie Ostatecznym wyliczyć te niewłaściwe rzeczy.

    Zobaczymy jak zdasz ten test.
    Oj, natura człowieka, rozróżniania dobra i zła, sumienia, pokusy i jej ulegania chyba może być bardziej złożona.
    Kto go tam wie.
  • Obawiam się Dyziu, że oblałeś.
  • Maria napisal(a):
    Obawiam się Dyziu, że oblałeś.
    Oblałem, bo nie wyguglałem zarzutów korupcyjnych, za które siedział?
    Przypuszczam, że był wredny i palma władzy mu odbiła, więc tym łatwiej dał się wrobić w konkret.
  • Obawiam się, że teraz to już całkiem oblałeś.
    Ale chyba niepotrzebnie się wytrącam. Los Ci pytanie zadał. Wycofuję się.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Obawiam się Dyziu, że oblałeś.
    Oblałem, bo nie wyguglałem zarzutów korupcyjnych, za które siedział?
    Mam rozumieć, że nawet nie potrafisz sformułować oskarżeń wobec człowieka ale walisz go po twarzy na odlew? Ojojojoj, bardzo niedobrze.

  • A on wogle miał jakiś wyrok, czy tak tylko se siedział?
  • 28 stycznia 2019 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Razem z nim zatrzymano pięć innych osób. Zarzucono im m.in. powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych[23]. 30 stycznia Misiewicz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące [24], następnie tymczasowe aresztowanie zostało przedłużone o kolejne dwa miesiące[25]. Opuścił areszt w czerwcu 2019 po wpłaceniu poręczenia w wysokości 100 tys. zł[26].
  • Razem z byłym posłem PiS Mariuszem Antonim K. miał powoływać się na wpływy w państwowej instytucji i pośredniczyć w załatwieniu spraw celem uzyskania korzyści majątkowej. Ponadto Bartłomiej Misiewicz usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę spółki Polska Grupa Zbrojeniowa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.