Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1228229231233234673

Komentarz

  • Napisałbym że przykra sprawa gdyby nie to że to wybitnie niepokojąca i niebezpieczna sprawa.

    Lekko współczuję ale naprawdę to chrzanię Misiewicza i jego niezręczności, megalomanię czy nawet przekroczenie uprawnień czy uleganie pokusom.

    To co jest katastrofalne to to że ludzie którzy go zamknęli, upokarzali jego i jego szefa zrobili to bez dowodów. Wypuścili go i nic. Nie słyszymy aby ktoś poleciał ze stanowiska albo dostał wylewu. Tak się nie robi w poważnym państwie.
  • Jest prawda, jest i przedstawienie. To drugie zawsze łatwo dostępne i prezentujące się spójnie. Nie trzeba samemu główkować, wszystko elegancko podane na tacy.

    Prawdy bardzo często nie sposób dociec ze względu na brak kompletu danych ale wtedy w sukurs przychodzi indukcja.
  • Chińczycy chcą przejąć ukraiński koncern Motor Sicz, będący ważnym producentem silników lotniczych. Sprzeciwiają się temu Amerykanie, którzy chcą to zablokować i naciskają na Kijów, by nie współpracował z Chińczykami. Chiny oficjalnie wezwały USA, by nie wtrącały się w sprawy Ukrainy.

    Chiński koncern Beijing Skyrizon Aviation chce kupić ponad połowę udziałów w wielkim, ukraińskim koncernie Motor Sicz – jednym z głównych producentów silników lotniczych oraz turbin gazowych. Kolejne 25 proc. udziałów miałby otrzymać praktycznie za darmo państwowy koncern wojskowo-przemysłowy UkrOboronProm. Decyzja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez ukraiński urząd antymonopolowy. Cześć mediów podawała, że Chińczycy chcą przeznaczyć 100 mln dol. na rozwój przemysłu lotniczego. Pieniądze miałyby zasilić budżet państwowy Ukrainy.
  • Za darmo Amerykanie tego nie dostaną. W Ukrainie jest wciaz sporo niezlej wojskowej technologii. Musi Locheed czy Boening sypnac kasą a nie marginalizowac ukraińską konkurencje.
  • No właśnie.
    Naciskają a co oferują w zamian?
    A odbanderyzowanej Ukrainy szkoda - bufor bardzo by się przydał.
  • Czyzby granica polsko-chińska miała się jednak zmaterializować? ;)
  • extraneus napisal(a):
    Czyzby granica polsko-chińska miała się jednak zmaterializować? ;)
    Możemy też zostać na chińskimi pasie lub jedwabny sznurze.
    Niektórzy wojewodowie i wojewody (forma żeńska od wojewody, l.mn.) bardzo się tym exitingowali.
  • edytowano September 2019
    Coś za coś. Narzekanie na interesowność Amerykanów to nie malkontenctwo. Tacy są i trzeba z nimi też twardo negocjować. Jak nie Huawei to Erickson czy coś z USA czy z stąd i stamtąd? Jak nie Mistrale to co i za ile? A F-35 ? Patrioty ? Czołgi ? Wywiad elektroniczny i satelitarny ? Itd. Na razie chyba idzie nieźle. Jeśli ten gaz będzie rzeczywiście w cenie zbliżonej do rosyjskiego, jeśli będą elektrownie atomowe, paliwo jądrowe po rozsądnej cenie (znowu ile i czy tylko z USA, a może coś z Francji?), bazy z uzbrojeniem i realne plany przerzutu znacznych ilości wojska w krótkim czasie, nacisk na Niemcy w sprawie reparacji i osłabienie nacisku na bezprawne restytucje dla lobby żydowskiego, realne wsparcie i zachęty dla budowy Międzymorza to ok.
  • Panie!
    Z tego to ja mam pięć małżeństw, a nie jedno!

    Jak ze starego szmoncesu
  • Rafał napisal(a):
    Lekko współczuję ale naprawdę to chrzanię Misiewicza i jego niezręczności, megalomanię czy nawet przekroczenie uprawnień czy uleganie pokusom.
    No proszę. Człowiek przesiedział w celi pół roku. Bez śladu dowodów winy - "współwinnych" wypuszczono dużo wcześniej za bez porównania niższe kaucje. A nasi koledzy albo już osądzili, albo chrzanią faceta.
    No cóż, widać można i tak.
  • Motor Sicz - brzmi jak nazwa klubu piłkarskiego, ale coś mi brzęczy że to ta firma miała współpracować z naszą zbrojeniówką przy polsko-ukraińskim helikoptrze.
  • Maria napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Lekko współczuję ale naprawdę to chrzanię Misiewicza i jego niezręczności, megalomanię czy nawet przekroczenie uprawnień czy uleganie pokusom.
    No proszę. Człowiek przesiedział w celi pół roku. Bez śladu dowodów winy - "współwinnych" wypuszczono dużo wcześniej za bez porównania niższe kaucje. A nasi koledzy albo już osądzili, albo chrzanią faceta.
    No cóż, widać można i tak.
    Ano można. Nie narzekam ale mnie życie też nie rozpieszcza. W anzlu jeszcze nie siedziałem ale zagrożony dwa lata przez niegodziwców chcących mnie tam wepchnąć byłem. Do tego chcieli mnie i moją rodzinę pozbawić dochodów i puścić z torbami.To też byli politycy i to prawicowi z AWS którym się podobały stanowiska w zarządzie spółki giełdowej. Byłem w tym zarządzie. Nie mieli ani cienia racji, zarzuty były gięte i nieuczciwe. I jeszcze jedno Koleżance napiszę. Zgadnie Koleżanka kto nas wybronił? Odpowiadam - stare komuchy ze WSIowym rodowodem. Ostatnio podobna historia, na mniejszą skalę, spotkała mnie trzy lata temu na przełomie rządów PO i PiS. Znowu ambitny inspektor skarbowy chciał zbudować swój awans na moim trupie cywilnym i finansowym. Tym razem wybroniłem się sam ze wsparciem inwestora oraz paskudnych doradców podatkowych z międzynarodowej korporacji. Zarzuty były równie idiotyczne i nieuczciwe. W obu przypadkach niegodziwcy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności. Tak działa państwo opresyjne. Niestety państwo Dobrej Zmiany nadal jest takim chociaż już oszczędza człeka prostego. Ja jestem człek bardziej złożony i więcej mogący więc nadal jestem na celowniku skurwysynów. Polityka i biznes to są zabawy dla dużych chłopców i dziewczynek.
  • edytowano September 2019
    Kuba_ napisal(a):
    Motor Sicz - brzmi jak nazwa klubu piłkarskiego, ale coś mi brzęczy że to ta firma miała współpracować z naszą zbrojeniówką przy polsko-ukraińskim helikoptrze.
    To jest ukraińska firma hi-tec, z unikalnymi kompetencjami. Rzplita takiej firmy nie posiada.
  • edytowano September 2019
    Rafał napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Lekko współczuję ale naprawdę to chrzanię Misiewicza i jego niezręczności, megalomanię czy nawet przekroczenie uprawnień czy uleganie pokusom.
    No proszę. Człowiek przesiedział w celi pół roku. Bez śladu dowodów winy - "współwinnych" wypuszczono dużo wcześniej za bez porównania niższe kaucje. A nasi koledzy albo już osądzili, albo chrzanią faceta.
    No cóż, widać można i tak.
    Ano można. Nie narzekam ale mnie życie też nie rozpieszcza. W anzlu jeszcze nie siedziałem ale zagrożony dwa lata przez niegodziwców chcących mnie tam wepchnąć byłem. Do tego chcieli mnie i moją rodzinę pozbawić dochodów i puścić z torbami.To też byli politycy i to prawicowi z AWS którym się podobały stanowiska w zarządzie spółki giełdowej. Byłem w tym zarządzie. Nie mieli ani cienia racji, zarzuty były gięte i nieuczciwe. I jeszcze jedno Koleżance napiszę. Zgadnie Koleżanka kto nas wybronił? Odpowiadam - stare komuchy ze WSIowym rodowodem. Ostatnio podobna historia, na mniejszą skalę, spotkała mnie trzy lata temu na przełomie rządów PO i PiS. Znowu ambitny inspektor skarbowy chciał zbudować swój awans na moim trupie cywilnym i finansowym. Tym razem wybroniłem się sam ze wsparciem inwestora oraz paskudnych doradców podatkowych z międzynarodowej korporacji. Zarzuty były równie idiotyczne i nieuczciwe. W obu przypadkach niegodziwcy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności. Tak działa państwo opresyjne. Niestety państwo Dobrej Zmiany nadal jest takim chociaż już oszczędza człeka prostego. Ja jestem człek bardziej złożony i więcej mogący więc nadal jestem na celowniku skurwysynów. Polityka i biznes to są zabawy dla dużych chłopców i dziewczynek.


    Acha. I cóż mam odpowiedzieć? Że Twoje zmagania cokolwiek usprawiedliwiają?! Tłumaczą czyjąś podłość? Że polityka, że biznes...
    Daruj, nie znajdziesz u mnie zrozumienia. Nawet gdybyś przesiedział niewinnie w więzieniu nadal nie usprawiedliwiałoby to podobnego postępowania wobec kogokolwiek innego. W najmniejszym stopniu.
  • randolph napisal(a):
    Kaminski z Wąsikiem nie takie zbrodnie popełnili i nawet wyrok zapadł.
    Kuba_ napisal(a):
    Motor Sicz - brzmi jak nazwa klubu piłkarskiego, ale coś mi brzęczy że to ta firma miała współpracować z naszą zbrojeniówką przy polsko-ukraińskim helikoptrze.
    To jest ukraińska firma hi-tec, z unikalnymi kompetencjami. Rzplita takiej firmy nie posiada.
    To trza kupić!
    Lepiej to niż dać na jakiś kopaczy zagranicznych.
  • edytowano September 2019
    los napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Obawiam się Dyziu, że oblałeś.
    Oblałem, bo nie wyguglałem zarzutów korupcyjnych, za które siedział?
    Mam rozumieć, że nawet nie potrafisz sformułować oskarżeń wobec człowieka ale walisz go po twarzy na odlew? Ojojojoj, bardzo niedobrze.



    Na dodatek uważam, że Kulega przesadza, nie ma racji a ja w nikogo nie walę bo kimże jestem
  • https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.onet.pl/swiat/lwow-polska-szkola-obrzucona-kamieniami/gqc0bqs.amp

    Polska szkoła we Lwowie obrzucona kamieniami

    Mer Lwowa Andrij Sadowy potępił atak na polską szkołę

    Do ataku doszło dzisiaj, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Przebywający w sąsiednim budynku nieznani sprawcy obrzucili szkołę "przedmiotami przypominającymi kamienie".

    Wydarzenie zostało potępione przez lokalne władze. Mer Lwowa Andrij Sadowy domaga się natychmiastowej reakcji organów ścigania i ukarania osób odpowiedzialnych za atak - informuje lwowski samorząd.

  • edytowano September 2019
    ...
  • christoph napisal(a):
    Chińczycy chcą przejąć ukraiński koncern Motor Sicz, będący ważnym producentem silników lotniczych.
    Podpowiadam słowa klucze Comac 919, Comac 929 i świat staje się bardziej zrozumiały.

  • ciekawe 123
    Samolot został zaprojektowany i produkowany jest w Szanghaju. Początkowo awionika i silniki samolotu będą pochodzić od zagranicznych dostawców, jednak państwo przedstawiło chęć do zaprojektowania własnych silników do modelu C919. Firma CFM International dostarcza silniki do samolotu z serii LEAP-X, które będą również montowane w nowej wersji Airbusa A320neo. Samolot pod względem technicznym będzie podobny do samolotu A320. Umożliwi to konkurowanie modelu C919 z europejską maszyną. Firma planuje rozszerzyć projekt o nowe powiększone oraz pomniejszone warianty samolotu oraz wersje cargo i biznes. Budowę prototypu rozpoczęto 2 września 2009[2]. 2 listopada 2015 roku odbyła się uroczystość roll-out ukończonej maszyny[3]. Pierwszy lot testowy odbył się 5 maja 2017[4]. Program budowy ma liczne opóźnienia i prawdopodobnie pierwsze dostawy seryjnych samolotów rozpoczną się w 2020 roku[5].

    Zamówienia
    Na pokazach lotniczych Zhuhai Airshow sześć linii lotniczych złożyło 55 zamówień na model C919 oraz 45 opcji, m.in. Air China, China Eastern Airlines, Hainan Airlines, China Southern Airlines, GECAS[6]. 14 lutego 2012, na Singapore Airshow, firma leasingowa BOC Aviation zamówiła 20 samolotów C919[7]. W 19 września 2012 firma leasingowa CCB Financial Leasing Corporation zamówiła 50 samolotów[8]. Na dzień 13 listopada 2012 łączna liczba zamówień na Comac C919 wynosi 380[9]. Do końca 2015 roku, portfel zamówień, opcji i listów intencyjnych liczy 517 samolotów[5].
  • edytowano September 2019
    Dobra rozwinę skrót myślowy:
    - Oczywiście że to skandal i niesprawiedliwość że siedział.
    - Był politykiem na naprawdę eksponowanym stanowisku od specjalnych zadań. Tak w młodym wieku. Wiedział w co się pakuje. Jego szef też. Ten wiek i brak doświadczenia nie są więc okolicznością do czegokolwiek uprawniającą. Obowiązują go takie same twarde zasady jak wszystkich na takiej pozycji.
    - Sprawa nie jest zamknięta. Oczywiście ma wymiar polityczny - dowalenia Antoniemu Macierewiczowi. Ma jednak też wymiar merytoryczny, który jeszcze nie został wyjaśniony. Mamy prawo przypuszczać że nie popełnił niczego wielkiej wagi i potraktowano go okrutnie, brutalnie i z zamiarem złamania a może przyznania się dla wyjścia z większej opresji.
    - Wykonał ważną akcję rozwalenia centrum szpiegowskiego wewnątrz armii i chwała mu za to.
    - Najwyraźniej nie wytrzymał presji władzy i wpływów i zachowywał się wiele razy głupio, nieostrożnie i arogancko w stosunku do wyższych oficerów oraz chlapiąc ozorem po dyskotekach. Szef z uporem to tolerował i nie reagował irytując tym kadrę i niepotrzebnie ją skłócając ze sobą.
    - Wobec powyższego brutalna akcja wobec pana Bartłomieja miała w sobie silny element emocjonalny - zemsty personalnej.
    - Szef się przeliczył i nie obronił go.

    I to ostatnie mnie niepokoi spychając współczucie dla młodziana na plan dalszy. Kto też tego dokonał? Kto w obozie władzy, bo przecież nie poza nim, miał czelność i siłę to zrobić? Co się zdarzyło że zaczął się wycofywać? Dlaczego obóz władzy ma wyborców tak dalece w dupie że nawet żadnych przecieków w prawicowych mediach na ten temat nie ma? Co powoduje że Minister Macierewicz też milczy na ten temat? Kimże do kurwy nędzy jest ten macher lub grupa macherów która nam ustawia Dobrą Zmianę nie informując o niczym i nie pytając o nic zwolenników?
  • edytowano September 2019
    To może ja powiem co mnie niesłychanie w tym zasmuciło: że dowiedziałem się po fakcie.
  • @Rafał
    To może dorzucę kilka pytań do Twojego zestawu.
    - Kto spowodował usunięcie AM?
    - Kto wykorzystał do tego pretekst rzekomo fałszywego oskarżenia o związki z obcymi wrażymi służbami najuczciwszego pono generała Kraszewskiego*?
    - Kto nie zawahał się wykorzystać do tego celu Maria, który został postawiony pod ścianą i czuł się w obowiązku na spłacenie długu wdzięczności za ułaskawienie?
    - Kto od początku tkwi w hownie, czyli w otoczeniu starych, wsiokowych oficerów? Do tego stopnia, że wetuje ustawę o degradacji zbrodniczych generałów, czym wprowadza w zdumienie nawet opozycję?
    - Dlaczego AM, który konsekwentnie wymieniał kadrę oficerską, musiał zostać wykopany? Podpowiedź - udziel odpowiedzi na poprzednie pytanie (sorry za łopatologię).
    - Kto spowodował, że wszyscy ludzie AM, po jego wywaleniu, zostali w pień wycięci - niezależnie od kompetencji (a te mieli niemałe, że przywołam tylko nazwisko Bartosza Kownackiego)
    i na koniec
    - Kto i dlaczego zawetował ustawę sędziowską, rozwalając DZ i, jak słusznie to już kiedyś napisała uhrr, sprowadził ją wyłącznie do socjału?


    Łomatko, nie może to być...
    Czyżby nasz złotousty i gładkolicy pąprezidę?!
    Tak umiejętnie posługujący się nożem i widelcem?!
    No nie, nie uwierzę. Omamy starszej pani.



    *Gen. Kraszewski na własną prośbę, jak to generałowie mają we zwyczaju, przeszedł ostatnio do cywila. Na 8 lat przed wojskową, sutą emeryturą.
  • To on ma tę władzę czy żyrandol? Nale okazał się demonem o takiej mocy?

    No i Mario "czul się w obowiązku"? Raczy Koleżanka żartować.

    Może i Duda w tym maczał palce, ale chyba nie chce Koleżanka twierdzić że Jarkacz niczego nie wie i nie widzi albo nie może nic uczynić.
  • Rafał napisal(a):
    No i Mario "czul się w obowiązku"? Raczy Koleżanka żartować.
    Nie, nie raczę.
    Podobnie jak wiem, że kwity na pana generała były (nadal są) pewne.
    Mario dziś i Mario sprzed lat to dwie różne istoty.
    Rafał napisal(a):


    To on ma tę władzę czy żyrandol? Nale okazał się demonem o takiej mocy? Może i Duda w tym maczał palce, ale chyba nie chce Koleżanka twierdzić że Jarkacz niczego nie wie i nie widzi albo nie może nic uczynić.
    Jarkacz nic wtedy nie mógł zrobić. Piszę o pierwszym wecie. Potem poszło z górki.
    I nigdzie nie twierdzę, że "Jarkacz niczego nie wie i nie widzi". Co czyni, to chyba wszyscy obserwujemy. A co chce - to zupełnie inna sprawa. Na to pytanie brak odpowiedzi.
  • Rafał napisal(a):
    Jarkacz niczego nie wie i nie widzi albo nie może nic uczynić.
    Znowusz naszegusz kochanegusz cara złe bojary oszukeły.

  • Tiaa...
    A jutro w stolicy ma być o 3 stopnie ciepley ;)
    Dobrej nocy życzę.
  • I most grunwaldzko-jagiellonski stanie
  • Cóż wolałbym aby Koleżanka nie miała racji. W obecnej sytuacji nie ma iPiS nnego kandydata na Prezydenta, ale to jeszcze rok. Oby PiS wygrał, co bardzo prawdopodobne ale konstytucji raczej nie zmieni. To znaczy że Duda będzie nadal w pałacu z jakąś władzą ograniczoną ale jednak. Jeśli Koleżanka ma rację to WSIoki dozyja emerytur w dostatku i spokoju. Pytanie czemu USA na to pozwala skoro ma podobno tak przremozny wpływ.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.