Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1230231233235236673

Komentarz

  • romeck napisal(a):
    A jacyś Litwini nie bałkają po polsku wogóle???
    Oczywiście. Snobują się wręcz na to: "Mam w domu wielką bibliotekę po polsku - i nic z tego nie rozumiem!"
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    A jacyś Litwini nie bałkają po polsku wogóle???
    Oczywiście. Snobują się wręcz na to: "Mam w domu wielką bibliotekę po polsku - i nic z tego nie rozumiem!"
    ...na targowisku się dogadają. :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    A jacyś Litwini nie bałkają po polsku wogóle???
    Oczywiście. Snobują się wręcz na to: "Mam w domu wielką bibliotekę po polsku - i nic z tego nie rozumiem!"
    Prawie jak we Wrocławiu
  • Oczywiście udają że nie rozumieją ;-)
  • JORGE napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Kukiz dziś na konwencji
    Kiedy PiS będzie miał większość w Sejmie, a my nie będziemy w koalicji, to za rok wybory komunalne albo / i zlikwidowanie bezpośredni h wyborów prezydentów i burmistrzów
    W sumie to świetny pomysł !
    Ostatnie wybory burmistrzowskie w okolicy wygrał fejsbuk. Ogarnięcie social-mediów dało władzę zdeterminowanym popierdółkom, które nauczyły się w te narzędzia. A z czasem będzie w tym względzie gorzej.
    Pomału traci to sens, jak i cała ta pseudosamorządność.
  • edytowano September 2019
    natenczas napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Kukiz dziś na konwencji
    Kiedy PiS będzie miał większość w Sejmie, a my nie będziemy w koalicji, to za rok wybory komunalne albo / i zlikwidowanie bezpośredni h wyborów prezydentów i burmistrzów
    W sumie to świetny pomysł !
    Ostatnie wybory burmistrzowskie w okolicy wygrał fejsbuk.


    Ogarnięcie social-mediów dało władzę zdeterminowanym popierdółkom, które nauczyły się w te narzędzia.


    A z czasem będzie w tym względzie gorzej.
    Pomału traci to sens, jak i cała ta pseudosamorządność.

    votum separatum!

    otóż dotenczas * (a że jest to juz kilka dziesiecioleci, to przyjęliśmy to za normę) różni "zdeteterminowani popierdółkowcy" umieli posługiwać się narzędziem TELEWIZJA.
    doszło nowe narzędzie, ale wielu ciagle używa tylko i wyłącznie TV, lub social media JAK tv

    * Kennedy vs. Nixon


    podobnie jest w Piekarach Śląskich.
    Wygrała ekipa, która przezręcznie nauczyła się Grup Fejspókowych, tzn. walka o dusze wyborców nie odbywały się tylko w wirtualu, ale jak najbardziej w realu - na ich, Grupach, wydarzeniach - przez pięć lat naprawdę intensywnych "prac" Grupy te mialy jako główne zdjęcie (przed wyborami) wspólną fotkę z kandydatami na fotel prezydenta! (w strojach "roboczych", więc jeśłi to była Grupa rowerowa, to na rowerach, w Grupowych koszulkach, po jakimś rajdzie)
    największa piekarska Grupa FB to 1.300 osób ! a takich "przejął" kilka (z aktywnymi członkami /grupami)





  • edytowano September 2019
    biegając za synem2 po Kalwarii piekarskiej
    napotkałem spacerującego arcybiskupa Lugano (miasto w Szwajcarii)!
    poprosiłem o błogosławieństwo dla czterolatka, a sam pogadałem chwilę z towarzyszącymi mu prezbiterami (pochodzącymi z Piekar, jeden przypomniał mi, że jako kleryk jeszcze pierwszego roku, był w gościach u mnie w studiu foto!)

    :)

    njus z cyklu pozytywnych i radosnych

    edit:
    o, znalazłem, oto on: Valerio Lazzeri
  • Uff, dobrze że nie ciekawy1
  • 1963
    na wielu stanowiskach świeckich i kościelnych zajdziesz ludzi urodzonych wtedy właśnie
  • 1683 - jutro ważna rocznica!
  • edytowano September 2019
    christoph napisal(a):
    1963
    na wielu stanowiskach świeckich i kościelnych zajdziesz ludzi urodzonych wtedy właśnie
    Mimo niżu demograficznego, bardzo ciekawy i różnorodny rocznik:

    Przemysław Babiarz
    Bogusław Bagsik
    Ryszard Czarnecki
    Aleksandr Domogarow
    Blanca Fernández Ochoa
    Robert Gawliński
    Ryszard Grobelny
    Krzysztof Jackowski
    Monika Jaruzelska
    Joanna Kluzik-Rostkowska
    Krzysztof Koehler
    Katarzyna Kolenda-Zaleska
    Mika Kojonkoski
    Krzysztof Kononowicz
    Sławomir Koper
    Wojciech Malajkat
    Cezary Michalski
    Victor Orban
    Paweł Paliwoda
    o. Augustyn Pelanowski
    Andrzej Przewoźnik
    Grzegorz Schetyna
    Peter Schmeichel
    Jarosław Sellin
    Sławomir Skrzypek
    Piotr Skwieciński
    Wojciech Smarzowski
    Muniek Staszczyk
    Kazik Staszewski
    ks. Jacek Stryczek
    Aleksander Szczygło
    Beata Szydło
    Quentin Tarantino
    Wiesław Tupaczewski
    Piotr Tymochowicz
    Dorota Warakomska
    Robert Warzycha
    Jadwiga Wiśniewska
    Jacek Wojciechowicz
    Kuba Wojewódzki
    Piotr Zaremba
    Pirmin Zurbriggen
    Przemysław Żurawski vel Grajewski

    Dwa nazwiska spośród wymienionych to moi koledzy z liceum (z równoległych klas). Jeden dziennikarz i jeden szarlatan.
  • Z racji mniości Ziemniakiewicza do młodej Jaruzelskiej sprawdziłem i jego - ha, nie zdążył błazen! 1964.
  • edytowano September 2019
    Właśnie. Cały czas się zastanawiałem jak to jest że byli razem w szkole. On taki zdolny, czy ona opóźniona?

    Swojo szoso ja trochę oszukałem kalendarz, bo urodziłem się ciut przed terminem wyznaczonym na 3 Króli. Gdyby nie to, też byłbym 1964. A tak zdążyłem jeszcze w tym samym roku co ślub Rodziców. Styczeń, żeby nie było wątpliwości :-)
  • Nie rozumiem podniecenia - przecież dla każdego rocznika można podobną listę wybrać. Pewnie nawet ciekawszą, bo powyższa akurat niczym specjalnym się nie wyróżnia...
  • Nie podniecenie tylko ciekawostka - w jakim się jest dobrym lub złym towarzystwie :-)
  • Brzost napisal(a):
    Nie podniecenie tylko ciekawostka - w jakim się jest dobrym lub złym towarzystwie :-)
    Noji? Chiba cokolwiek mnieszanym. Czili - standard, sądzę :D
  • Ale zwracają uwagę aż 3 ofiary ze Smoleńska.
  • edytowano September 2019
    Brzost napisal(a):
    Ale zwracają uwagę aż 3 ofiary ze Smoleńska.
    Nie licząc skrajnych przypadków, jak Kaczorowskiego i tej najmłodszej stewardessy, to raczej nie było bardzo dużego rozstrzału wiekowego, z racji stanowisk większość miała pewnie od ok. 40 do 60 lat. Jak podzielimy 96 na te roczniki wyjdzie prawie pięć. Więc 3 to nie jest zawrotna cyfra.
  • Popieranie van der Leyen jako rzekomej alternatywy dla Stolarza dało w efekcie wielkie jajco.
    https://wpolityce.pl/m/swiat/463384-saryusz-wolski-ta-trojka-to-grupa-trzymajaca-wladze-w-ke
  • A było inne wyjście? Wiadomo że będzie walka, ale chyba van der Leyen najpierw spróbuje coś konkretnego ze swoją KE osiągnąć w sprawach naprawdę ważnych nie tylko propagandowo, a więc imigracji, ochrony granic, konkurencji i konkurencyjności. Niech by było że i klimatu ale realnie a nie propagandowo i samobójczo. Pewnie jej się nie uda i poszuka tematów zastępczych i na taki oczywiście praworządność się nadaje, podobnie jak węgiel czy LGBT szczególnie daleko od Brukseli. Tyle że tu nie chodzi tu o triumwirat w Brukseli, a o obywateli UE. Ci zaś coraz mniej tymi tematami zainteresowani, a coraz bardziej bezpieczeństwem i dobrobytem co się poza elitami zmniejsza. O zgrozo część jest coraz bardziej zainteresowana tradycja i tożsamością. Tak więc Leyen wie że te tematy zastępcze nie będą już tak łatwe i tanie jak za Junkersa
  • A co do aktualności to JarKacz "śmiał" opowiedzieć się za konkretnym tradycyjnym modelem rodziny. To istotne i symptomatyczne dla zmian w świadomości Polaków w ostatnich miesiącach jak również w taktyce samego JarKacza. JarKacz zyskuje zaufanie i traci negatywny elektorat tak dalece że już netto jest chyba lepszy od Tuska i Schetyny. Już może być twarzą kampanii co było przez 10 lat nie do pomyślenia. Już nie musi się nikim zasłaniać, a Schetyna nagle musi, a Tusk musi się chować. Może więc po wygranej zrobi coś także w sferze istotnej światopoglądowo i zamiast składać wieńce na grobach sygnatariuszy zmowy pod Okrągłym Stołem z Dudą chociaż aborcji eugenicznej zabroni i prawników esbeckich wywali z zawodu.
  • Rafał napisal(a):
    /Jarosław Kaczyński/ ... już netto jest chyba lepszy od Tuska i Schetyny.
    !
  • edytowano September 2019
    romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    /Jarosław Kaczyński/ ... już netto jest chyba lepszy od Tuska i Schetyny.
    !
    Nie Kaczyński, tylko Kuchciński.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-14/ranking-zaufania-politykow-kuchcinski-przed-schetyna/
    Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 48,8 proc. respondentów, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu 44,9 proc., a prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu 37,6 proc. - wynika z sondażu IBRiS zrealizowanego dla portalu Onet.pl.
  • Dobry i Kuchciński i dobre i 37,6% Kaczyńskiego.
  • Niezłe jest to, że przed Tuskiem uplasował się nawet rumiany Zioberman:

    Na dalszych miejscach w rankingu zaufania znaleźli się: minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro (ufa mu 32,7 proc. badanych, nie ufa 54,3 proc., a obojętność deklaruje 12,6 proc.), szef RE Donald Tusk (ufa mu 30,7 proc. badanych, nie ufa 55,1 proc., a obojętność deklaruje 13,9 proc.)
  • a stopień rozpoznawalności tychże?
  • Cytować Ibrisa?!
    I jeszcze serio analizować jego "wyniki"?!!!!

    Brakuje mojej osobie takiego emotika, który zbiera szczękę zez podłogi. Z szaconkiem.
  • Maria napisal(a):
    Cytować Ibrisa?!
    I jeszcze serio analizować jego "wyniki"?!!!!

    Brakuje mojej osobie takiego emotika, który zbiera szczękę zez podłogi. Z szaconkiem.
    Co za różnica. Jeśli ktoś mówi, że Kuchciński jest popularniejszy niż Szejtan, to mie wystarcza.
  • Tak się zastanawiam czy Kowalski się zastanawia przed wyborami czy chce na swojego reprezentanta kogoś popularnego czy kogoś skutecznego i co jest dla niego ważniejsze bo najlepiej aby kandydat miał jedno i drugie. Po drugie czy się zastanawia czy chce kogoś uczciwego czy bystrego i szykownego z uwagami jak wyżej. Dalej czy woli kogoś sumiennego i pracowitego czy elokwentnego i efektownego z uwagami jak poprzednio.
    Mnie się zdaje że Kowalski przynajmniej próbuje rozróżniać i rozeznawać. Mam wątpliwość czy politycy opozycji oraz doradcy pijarowi się nad tym zastanawiają, bo dziennikarze głównego nurtu to na 99% nie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Cytować Ibrisa?!
    I jeszcze serio analizować jego "wyniki"?!!!!

    Brakuje mojej osobie takiego emotika, który zbiera szczękę zez podłogi. Z szaconkiem.
    Co za różnica. Jeśli ktoś mówi, że Kuchciński jest popularniejszy niż Szejtan, to mie wystarcza.
    Powiem Ci we wielkiej tajemnicy (i niech to pozostanie między nami, bardzo proszę), że IBRiS nagminnie i celowo łże jak - no tu aż mnie zatchło z braku zbyt dosadnego porównania. Bo psów ani burych suk z pewnością nie będę szkalować, co to, to NIE!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.