Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1260261263265266673

Komentarz

  • rewolucja nominalistyczna
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Zwłaszcza w dziedzinie szeroko pojętej biologii genetyki etc. od 1960 stoimy w miejscu.
    To poproszę o przełomy, a nie implementację wcześniejszych odkryć. Pomocniczo proszę posłużyć się Nagrodą Nobla z dziedzin biologii i chemii.

  • Ja nieustająco proszę o Niebo.
    Przypominam, na wszelki wypadeczek (bo jusz nie wiem, kto czyta nasz forumek).
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Zwłaszcza w dziedzinie szeroko pojętej biologii genetyki etc. od 1960 stoimy w miejscu.
    To poproszę o przełomy, a nie implementację wcześniejszych odkryć. Pomocniczo proszę posłużyć się Nagrodą Nobla z dziedzin biologii i chemii.

    Nie chcę wchodzić szczegóły ,zrobię tylko jedną uwagę ogólną by uzmysłowić o co mi chodzi. Pretensje o brak przełomowych odkryć w naukach ścisłych ,biologii itd przypominają mi pretensje do geografów ,że nie odkrywają nowych lądów. Jeśli chodzi o badania nad mózgiem ,w 1960 nie wiedzieliśmy nic w porównaniu do tego co wiemy dziś. Takiego przełomu jak w XIX i na początku 20 wieku może już nigdy nie będzie.
  • Ta wypowiedź losa jest moim absolutnym faworytem na najbardziej lakoniczną ,a błyskotliwą ocenę żydostwa w Polsce.
    Los napisał

    przecenianie Żydów jest typowe dla pańszczyźnianych. Szlachta nawet zaściankowa oceniała Żydów realistycznie.
    i piszę to bez wazeliny, a z prawdziwym uznaniem.

    I warto z nią w głowie przeczytać dwie notki
    https://dorzeczy.pl/kraj/121180/zydzi-oglosili-wynik-nowego-raportu-polska-najbardziej-antysemickim-krajem-swiata.html

    i poranna jeszcze . choć na pewno autorowi znana była powyższa opinia

    https://www.salon24.pl/u/fzp/1001210,a-jonny-daniels-nadal-robi-swoje-za-polakow-za-zydow

  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Nie chcę wchodzić szczegóły ,zrobię tylko jedną uwagę ogólną by uzmysłowić o co mi chodzi. Pretensje o brak przełomowych odkryć w naukach ścisłych ,biologii itd przypominają mi pretensje do geografów ,że nie odkrywają nowych lądów.
    To jak z tym Max Planck i końcem fizyki było? (mogę pomylić fizyka, bo słyszałem to dawno)

  • sam w domu
  • edytowano November 2019
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Tam technologia, postęp jest mamy 123456 płci,
    Uprzejmie donoszę, ze w handlu jest cholerne zacofanie. Za kazdym razem kiedy zagladam do jakiegos netowego sklepu z ciuchami i z drzeniem oczekiwania klikam w kategorię "płeć", doświadczam ogromnego zawodu! Nic sie nie zmienia: nadal tylo żeńska i męska.

  • edytowano November 2019
    wnioski w niemieckich urzędach już mają trzecią opcję.
    dawne pozdrowienie
    Meine Damen und Herren
    już nieaktualne
  • To daje do myślenia....w zoologii a uściślając kynologii pies pozostaje psem a suka suką. Nawet po kastracji i sterylizacji...zdumiewające :-/
  • Odkopali mumię w Egipcie. Odwijają ją z bandaży a mumia wstaje i pyta: Czy Broniarz ciągle jest prezesem ZNP?

    Dziś go wybrali na kolejną kadencję.
  • Muszę iść do okulisty
    Przeczytałem Boniek
  • Dane do wykres
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A co jest takiego zniechecającego w nich wg Ciebie Randolphie?
    christoph napisal(a):
    Lepsze to niż lobotomia
  • SigmundvonBurak napisal(a):

    .... Jeśli chodzi o badania nad mózgiem ,w 1960 nie wiedzieliśmy nic w porównaniu do tego co wiemy dziś. Takiego przełomu jak w XIX i na początku 20 wieku może już nigdy nie będzie.
    A taki Thomas Willis w XVII wieku stworzył książeczkę pt "Cerebri anatome" i ździwko było jak w XX wieku tomografy i rezonanse w zasadzie potwierdziły to co on tam przed dinozaurami napisał.
    polecam państwu
    https://archive.org/details/cerebrianatomecu00will/page/n71

    kto po łacinu biegły to poczyta a mi pozostało powertować książeczkę
  • Przejrzałem sobie wieczorem newsy, w tym z Sejmu. Potwierdza się że lewactwo i cyniczni popaprańcy potrafią tylko jedno - zamieniać wszystko czego się dotkną w gówno i czynią to za nasze pieniądze. Sejm zamienili w chlew natychmiast, chętnie i bez problemu. W Sejmie ich reprezentację zdominowała bezczelna, prymitywna i zwyczajnie głupia postpalikociarnia. W Senacie jest bardziej wyrafinowanie, w końcu to izba wyższa. Ma Marszałka na swoją miarę. Ten z kolegami daje popisy cynicznych, bezczelnych i brawurowych manipulacji w stylu Urbana i szkoły WSI,
  • edytowano November 2019
    christoph napisal(a):
    wnioski w niemieckich urzędach już mają trzecią opcję.
    dawne pozdrowienie
    Menie Damen und Herren
    już nieaktualne
    Nieee no, Nieńcy zawsze są w szpicu postępów Postępu. Oto wzorcowe przywitanie żęderowe, w wykonaniu posła do ichniego Sejmasa:

  • Sejm w czwartek późnym wieczorem wybrał Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

    Zgodnie z obowiązującymi przepisami wybrani sędziowie TK złożą ślubowanie wobec prezydenta w terminie 30 dni od wyboru.

    :)>- =D> :D
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    To daje do myślenia....w zoologii a uściślając kynologii pies pozostaje psem a suka suką. Nawet po kastracji i sterylizacji...zdumiewające :-/
    Nie w Szfecji!

    Znajoma znajomej, znana lewaczka, udała się do Szfecji studiować biologię. I jeden psoferor dalejże coś tam smęcić poczyna o pci żęderowej a multikulturowej. Nasza rodzima lewaczka nie zdzierżyła i tak mu po szfecku pry: "Ależ sorku kochany! Ja rozumiem, żęder, ale to na tych wszystkich wydziałach srania w banie, ja wiem, kulturoznawstwa, filologii współczesnej, czy zwłaszcza studiów żędrowych. ALE NA BIJOLOGII??? Noż kurwens!"

    Tak tak, Żydów a lewaków mamy w Polszcze nayprzednieyszych na świecie.
  • A ja sze zapitowuję - dlaczego pan Sokal nie wprowadził żenderowych wątków do fizyki, aaa?
  • los napisal(a):
    A ja sze zapitowuję - dlaczego pan Sokal nie wprowadził żenderowych wątków do fizyki, aaa?
    Tem zajęli się epigoni. Nie wymagaj pan od pioniera, żeby ogarnął wszystkie implikacje szczegółowe.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Nieee no, Nieńcy zawsze są w szpicu postępów Postępu. Oto wzorcowe przywitanie żęderowe, w wykonaniu posła do ichniego Sejmasa:
    Nuale ten akurat poseł robi sobie nabiał z Postępów Postępu :-)
  • Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Nieee no, Nieńcy zawsze są w szpicu postępów Postępu. Oto wzorcowe przywitanie żęderowe, w wykonaniu posła do ichniego Sejmasa:
    Nuale ten akurat poseł robi sobie nabiał z Postępów Postępu :-)
    nikt sie nie smieje, miny mają jakby ta menschcizna naplula im do kascha
  • uhrr napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Nieee no, Nieńcy zawsze są w szpicu postępów Postępu. Oto wzorcowe przywitanie żęderowe, w wykonaniu posła do ichniego Sejmasa:
    Nuale ten akurat poseł robi sobie nabiał z Postępów Postępu :-)
    nikt sie nie smieje, miny mają jakby ta menschcizna naplula im do kascha

    Bo Nieńcy się śmieją jak się na arenie w cyrku zesra koń, takie poczucie humera
  • No bo w sumie im naplul. Taka postawa to nie jest wyłącznie niemiecka przypadłość. To jest przypadłość nadetych bufonow. Nagminnie mylą powagę z przyziemna rzeczowoscia i humor z brakiem powagi. Dlatego dowcip musi być ciezki jak kamień i mało śmieszny aby ich nikt nie posadzil o brak powagi. Takich bufonow jest zdecydowanie więcej w byłych krajach imperialnych.
  • Königer wystąpił z Afd rok temu
  • christoph napisal(a):
    Königer wystąpił z Afd rok temu
    A to pedał!
  • Sehr geehrte Schwule
  • Andrzej Duda na żywo obejrzał pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020, w którym trzecie miejsce zajął Kamil Stoch. Po zawodach w Wiśle prezydent wręczył odznaczenia państwowe Stefanowi Huli, Adamowi Małyszowi oraz byłemu trenerowi Biało-Czerwonych, Stefanowi Horngacherowi.

    Stefan Hula został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, byłego trenera kadry Stefana Horngachera uhonorowano Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Adama Małysza prezydent odznaczył Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
  • edytowano November 2019
    christoph napisal(a):
    Andrzej Duda na żywo obejrzał (...) Po zawodach w Wiśle prezydent wręczył odznaczenia państwowe (...) Adama Małysza prezydent odznaczył Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
    acha, 2011 rok:

    Przegląd Sportowy:
    - Zmieniłby pan coś w swoim życiu? Na przykład bardziej sprzeciwił się zwolnieniu Hannu Lepistoe?

    Adam Małysz:
    - Z Hannu sytuacja wyglądała tak, że decyzja była podjęta. Spotkałem się z prezesem Andrzejem Wąsowiczem i Tajnerem. Powiedzieli, że muszą zwolnić Lepistoe, bo jest duże parcie z mediów i ministerstwa. Spytali, co ja na to, żeby trenerem został Łukasz Kruczek. Powiedziałem, że w porządku.
    A inne sprawy i zmiany? Uważam, że to co, się dzieje z naszym życiem, jest ustalone. Każdy ma swoje przeznaczenie. Mamy ciągle aferę dotyczącą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Szukanie winnych, a to piloci, a to Rosjanie. Wszystkich to już męczy. Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu? Dla mnie to jest śmieszne, bo przecież jego brat i bratowa leżą na Wawelu.
    Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad tym wszystkim i chyba największy błąd popełniła Marta Kaczyńska, która nie chciała pochować rodziców gdzieś bliżej siebie. Jak teraz ma jechać odwiedzić ich na grobie? Jeśli to zrobi, będzie miała koło siebie tłum. Wiem, jak jest z mamą Izy. Raz albo dwa razy dziennie idzie na grób teścia zapalić świeczkę, przynieść kwiatki. Tak bardzo go kochała, że funkcjonuje jakby ciągle był. Wita się, żegna, rozmawia. Wracając do samej katastrofy, może widocznie tak miało być? Skoro prezydent walczył tak bardzo, aby świat usłyszał o Katyniu, to gdyby się to nie stało, walczyłby dalej. A tak cały świat o tym usłyszał. Teraz ciągle trwa dyskusja o winnych. Stało się i pewnie winny nie był jeden. Nie chcę jednak pchać się w politykę
    /specjalnie cały cytat/

    A sam PAD uważa, że sp. Lech KAczyński był największym Polakiem od czasu Piłsudskiego! (odslonięcie pomnika LK w 2018)
    Od czasów marszałka Józefa Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy Państwa Polskiego
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.