Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1263264266268269673

Komentarz

  • aulin o. Adam Czuszel wydał krótkie oświadczenie ws. o. Augustyna Pelanowskiego. O. Czuszel pisze o "licznych oskarżeniach i pomówieniach" pod adresem o. Pelanowskiego i deklaruje, że "sercem jest z nim". To odpowiedź na oświadczenie Kurii Generalnej Zakonu Paulinów, w którym o. Pelanowskiego oskarżono o nieposłuszeństwo przełożonym, niekatolickie poglądy na kwestię papieża oraz wprowadzanie zamętu i zgorszenia wśród wiernych.


    Oświadczenie o. Adama opublikował na portalu społecznościowym dziennikarz Mateusz Ochman, przyjaciel paulina.

    "Piszę to krótkie oświadczenie powodowany wielką wdzięcznością dla ojca Augustyna Pelanowskiego i bólem w sercu z powodu licznych oskarżeń i pomówień" - napisał o. Czuszel.
    Ks. Daniel Wachowiak mocno o sprawie o. Pelanowskiego i przeprosinach abp. Gądeckiego Ks. Wachowiak: Stan, którego lękają się bramy piekielne

    "Ojciec Augustyn Pelanowski w najnowszej książce „Ocalenie” wyjaśnia swoją decyzję o exodusie z zakonu w sposób logiczny i chrześcijański (powołując się na różne podobne sytuacje w historii Kościoła). Nieprawdą jest stwierdzenie, iż poglądy ojca Augustyna stoją w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej. Wręcz przeciwnie, trzyma się on świętego magisterium Kościoła, broni go wytrwale zarazem ukazując liczne odstępstwa od wiary i moralności, które zadomowiły się dziś w Kościele i to ci, którzy je głoszą sieją prawdziwy zamęt i zgorszenie w duszach wiernych" - dodał.

    "Nieprawdziwe są również słowa niektórych o tym, że nie miał on zakazu głoszenia słowa. Miał. Wiem, bo od wielu lat byliśmy blisko i spędziliśmy razem pół roku w jednym klasztorze z którego odszedł na „pustynię”. Równie krzywdzące są insynuacje co do jego problemów psychicznych. Głęboka depresja – piszą niektórzy. No cóż… Chwilowe pokusy do zwątpienia, doły emocjonalne związane z wielką tęsknotą za niebem, trudności znoszenia „ziemskiego wygnania”, ból związany z kryzysem i kondycją życia zakonnego, dramatyczne realia Kościoła za panowania Franciszka – to wszystko może stanowić pokusę do rozpaczy, której jednak nigdy w nim nie zauważyłem!" - stwierdził zakonnik.
    "Pomimo wielkiego zmagania, w ojcu Augustynie zawsze dostrzegałem silną nadzieję, nie brakowało mu pogody ducha, a ostatnie nasze miesiące wspólnie spędzone wypełniała głęboka modlitwa i trwanie przed Panem na adoracji. Pomimo trudów: niemało radości - z nikim tak się nie śmiałem jak z nim, z nikim tak się nie modliłem jak z nim" - czytamy w oświadczeniu.

    "Nie poznałem nikogo w swoim życiu kto miałby taki dar poznania serc ludzkich i oceny rzeczywistości. Moje kapłaństwo, moje życie duchowe to w ogromnej mierze owoc jego posługi jako ojca duchownego w seminarium, a potem jako przyjaciela w kapłaństwie i życiu zakonnym. Wiem, że wielu moich współbraci podpisałoby się pod tymi słowami. Sercem jestem z nim" - zakończył o. Adam Czuszel.
  • + za śp. Adama Szwagrzyka
  • jesienna napisal(a):
    + za śp. Adama Szwagrzyka
    Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekista, niechaj Mu swieci.
    Niech spoczywa w pokoju.
  • Ktoś tu pisał o Karnowskich
    Kobita jednego z nich w Radzie Rodziny, nowym ciele.
  • w Ameryce wszystko jest większe, kurestwo również
  • christoph napisal(a):

    Im from catholic family
    Tak po prawdzie to powiedziała "I was raised in a Catholic house" ale pal go sześć. Co za obłudnica jebana!

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano December 2019
    Angela w Auschwitz. Już spóźniona.
    Przeszła przez bramę. Idzie i gawędzi.
    Kudy jej tam do klasy Benedykta XVI.

    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano December 2019
    Benedykt nie miał/ma klasy
    On żyje tym co robi

    Jest już w ciągłym Teraz
    Kairos
  • AnnaE napisal(a):
    Angela w Auschwitz. Już spóźniona.
    Przeszła przez bramę. Idzie i gawędzi.
    Kudy jej tam do klasy Benedykta XVI.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    BXVI mialby klase, gdyby, bedac w Auschwitz, mowił o niemieckim sprawstwie, a nie nazistowskim

  • edytowano December 2019
    Mowa ciała. Szedł pokorny, niemal jak skazaniec. Naprawdę nie ma porównania.

    Lepszy cytat:
    Mówić w tym miejscu kaźni i niezliczonych zbrodni przeciwko Bogu i człowiekowi, nie mających sobie równych w historii, jest rzeczą prawie niemożliwą - a szczególnie trudną i przygnębiającą dla chrześcijanina, dla papieża, który pochodzi z Niemiec. W miejscu takim jak to, brakuje słów, a w przerażającej ciszy serce woła do Boga: Panie, dlaczego milczałeś? Dlaczego na to przyzwoliłeś? W tej ciszy chylimy czoło przed niezliczoną rzeszą ludzi, którzy tu cierpieli i zostali zamordowani. Cisza ta jest jednak głośnym wołaniem o przebaczenie i pojednanie, modlitwą do żyjącego Boga, aby na to nie pozwolił nigdy więcej.
    (...) Jan Paweł II był tu jako syn polskiego narodu. Ja przychodzę tutaj jako syn narodu niemieckiego i dlatego muszę i mogę powtórzyć za moim poprzednikiem: Nie mogłem tutaj nie przybyć. Przybyć tu musiałem. Był to i jest obowiązek wobec prawdy, wobec tych, którzy tu cierpieli, obowiązek wobec Boga: jestem tu jako następca Jana Pawła II i jako syn narodu niemieckiego - syn tego narodu, nad którym grupa zbrodniarzy zdobyła władzę przez zwodnicze obietnice wielkości, przywrócenia honoru i znaczenia narodowi, roztaczając perspektywy dobrobytu, ale też stosując terror i zastraszenie, by posłużyć się narodem jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania. Tak, nie mogłem tu nie przybyć. 7 czerwca 1979 roku jako Arcybiskup Monachium-Fryzyngi byłem tu wśród wielu biskupów, którzy towarzyszyli Janowi Pawłowi II, słuchali go i modlili się z nim. W 1980 roku powróciłem raz jeszcze na to miejsce zbrodni z delegacją biskupów niemieckich, poruszony ogromem zła i wdzięczny za to, że nad tymi ciemnościami zabłysła gwiazda pojednania. Dlatego też jestem tu dziś: aby prosić o łaskę pojednania - aby prosić przede wszystkim Boga, bo tylko On może otworzyć i oczyścić ludzkie serca; ale również ludzi, którzy tu cierpieli. Modlę się o dar pojednania wszystkich, którzy w tej godzinie naszych dziejów wciąż cierpią pod panowaniem nienawiści i przemocy zrodzonej przez nienawiść.
    A całość tu:
    https://www.niedziela.pl/artykul/1048/Przemowienie-Benedykta-XVI-w

    No i ta tęcza...
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jaka ta prawdziwa tęcza jest piękna.
  • edytowano December 2019
    AnnaE napisal(a): Szedł pokorny, niemal jak skazaniec.
    on zawsze tak chodzil

    I dzięki za cytat
    "narodu, nad którym grupa zbrodniarzy zdobyła władzę /.../ by posłużyć się narodem jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania"

  • uhrr napisal(a):
    AnnaE napisal(a): Szedł pokorny, niemal jak skazaniec.
    on zawsze tak chodzil

    I dobrze.
    Nadal twierdzę, że lepiej tamtą wizytę zorganizowano. Pamiętam, że mną ten jego samotny marsz wstrząsnął.

    Dla porównania wycieczka Merkel:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mocne Memento
    Ambicje albo służba
  • BXVI napisal(a):
    narodu, nad którym grupa zbrodniarzy zdobyła władzę /.../ by posłużyć się narodem jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania.
    A może było odwrotnie, może to naród oddał się we władzę grupie zbrodniarzy, by posłużyć się nimi jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania a potem zrobić z nich jedynych winowajców?

    Dla Niemców Hitler jest ewidentnych kozłem ofiarnym.

  • edytowano December 2019
    uhrr napisal(a):
    AnnaE napisal(a): Szedł pokorny, niemal jak skazaniec.
    on zawsze tak chodzil

    I dzięki za cytat
    "narodu, nad którym grupa zbrodniarzy zdobyła władzę /.../ by posłużyć się narodem jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania"

    Z powyższego wynika - przynajmniej mi się taka interpretacja narzuca - że naród niemiecki został wykorzystany przez jakąś grupę przestępczą, która to zdobyła nad nim władzę.

    Ktoś wnikliwy mógłby zapytać w jakiż to sposób owa banda władzę nad wzmiankowanym narodem zdobyła...
  • los napisal(a):
    BXVI napisal(a):
    narodu, nad którym grupa zbrodniarzy zdobyła władzę /.../ by posłużyć się narodem jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania.
    A może było odwrotnie, może to naród oddał się we władzę grupie zbrodniarzy, by posłużyć się nimi jako narzędziem swojej żądzy zniszczenia i panowania a potem zrobić z nich jedynych winowajców?

    Dla Niemców Hitler jest ewidentnych kozłem ofiarnym.

    +1000


  • Najmłodsza premier w historii Finlandii. Przed Sanną Marin trudne zadanie

    34-letnia Sanna Marin została oficjalnym kandydatem na szefa nowego centrolewicowego rządu Finlandii. Wiceprzewodnicząca Socjaldemokratycznej Partii Finlandii ma zastąpić 57-letniego premiera Anttiego Rinnego, który podał się do dymisji.


    Pełniąca dotychczas obowiązki ministra transportu i komunikacji Marin czeka na zatwierdzenie kandydatury przez parlament i otrzymanie nominacji z rąk prezydenta Sauliego Niinisto. Nowy rząd ma być powołany we wtorek. Jeśli ten scenariusz się ziści, 34-latka zostanie najmłodszym premierem w historii swojego kraju.

    W wewnętrznych wyborach socjaldemokratów - największego ugrupowania w parlamencie, które wygrało przeprowadzone na wiosnę wybory - Marin pokonała 37-letniego Anttiego Lindtmana, szefa grupy parlamentarnej. Podczas niedawnego przemówienia podkreślała przywiązanie do wartości socjaldemokratycznych i roli, jaką w jej życiu odegrało państwo opiekuńcze.

    Sanna Marin w obliczu wyzwania
    Przed młodą premier stoi trudne zadanie, bowiem poparcie dla jej ugrupowania jest najniższe od 25 lat i według sondaży wynosi zaledwie 13 proc. W siłę z kolei rośnie narodowo-konserwatywna partia Finowie (F), na którą chce zagłosować 24 proc. wyborców.

    Kolejnym problemem są tarcia w koalicji rządzącej. Premier Antti Rinni złożył dymisję po tym, jak poparcie dla jego gabinetu wycofał największy koalicjant SDP, czyli liberalne Centrum Finlandii (KESK). Koalicję rządową w Finlandii tworzą SDP, KESK, Zielona Unia (VIHR), Związek Lewicowy (VAS) oraz Szwedzka Partia Ludowa w Finlandii (RKP). Łącznie dysponują 117 mandatami w 200-osobowym jednoizbowym parlamencie.

    Sanna Marin urodziła się 16 listopada 1985 roku w Helsinkach. Pochodzi z rodziny homoseksualnej - była wychowywana przez swoją matkę i jej partnerkę. Zna trzy języki obce: szwedzki, angielski i niemiecki. Z wykształcenia jest prawnikiem.
  • Ale jakiegoś ojca ta Sanna miała?!
  • Mógł być dawca nasienia.
  • Ojtam, ojciec. "Punkty za pochodzenie" pewnie ma.
  • edytowano December 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Z dobrych wieści: opat Orval został biskupem! Napijmy się!
    Kiedy i gdzie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Z dobrych wieści: opat Orval został biskupem! Napijmy się!


    https://novenanews.com/belgium-new-bishop-giving-thanks-beer-trappist-monk-orval/

    No właśnie.
  • A wygląda na to, że w Chorym Kraju konserwatyści wygrają wybory i będą samodzielnie rządzić. Partia Pracy zaś będzie miała najgorszy wynik od lat '30.
  • edytowano December 2019
    Kurde, rok temu byłem pewien ze Brexit będzie się wydarzał ale się nie wydarzy
  • edytowano December 2019
    Widać nadepnięto im na wyspiarską dumę o raz za dużo.

    Anglia właśnie podziękowała temu Tusku.

    Zakładam, że jako pierwsi zapłacą rachunek tameczni Polacy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.