Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1264265267269270673

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    A wygląda na to, że w Chorym Kraju konserwatyści wygrają wybory i będą samodzielnie rządzić. Partia Pracy zaś będzie miała najgorszy wynik od lat '30.
    Swoją drogą, pisałeś o zmianie znaczeń słów, a tutaj mamy piękny przykład na zmianę znaczenia nazw partyjnych.
  • Bo konserwatyzm to pojęcie neutralne. Istota sprawy tkwi w tym CO się konserwuje.
  • Brzost napisal(a):
    Bo konserwatyzm to pojęcie neutralne. Istota sprawy tkwi w tym CO się konserwuje.
    Chyba CO2?
  • Dał Brzost czadu.
  • los napisal(a):
    Dał Brzost czadu.
    nasz Davila ;-)
  • christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Dał Brzost czadu.
    nasz Davila ;-)
    Szacun.
  • Międlara aresztowali z przytupem.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Międlara aresztowali z przytupem.
    Za nadmierny entuzjazm narodowy?
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Międlara aresztowali z przytupem.
    Ale nie o północy.
  • Sierżant Daniels rozsierdywsa.
  • trep napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A wygląda na to, że w Chorym Kraju konserwatyści wygrają wybory i będą samodzielnie rządzić. Partia Pracy zaś będzie miała najgorszy wynik od lat '30.
    Swoją drogą, pisałeś o zmianie znaczeń słów, a tutaj mamy piękny przykład na zmianę znaczenia nazw partyjnych.
    Zmiany porządku w kraju.
    Conservative dalej jest najbardziej konserwatywną - w dawnym rozumieniu tego słowa - partią w UK.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Marriage_(Same_Sex_Couples)_Act_2013#Third_Reading
    Owszem, był wtedy konserwatywny rząd, owszem, ówcześni przywódcy i brat obecnego przywódcy to poparli, ale ciągle torysi byli jedyną angielską* partią, której spora część była przeciw. W innych były to pojedyncze osoby.

    *DUP, które było w całości przeciw działa tylko w Ulsterze.

    A Labour to już w ogóle, dużo bardziej labour w starym, związkowo-socjalistycznym stylu niż za Blaira i Browna.
  • Stemże pary paru parów to nie nowina w brytyjskim swiecie
  • edytowano December 2019
  • Sami Niemcy?
  • christoph napisal(a):
    Sami Niemcy?
    A ja nie wiem kim są te pedały, rozpoznaję tylko Angelę. Widzę jednak Mateusza jako gwiazdora.
  • JORGE napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Sami Niemcy?
    A ja nie wiem kim są te pedały, rozpoznaję tylko Angelę. Widzę jednak Mateusza jako gwiazdora.
    Ten w okularach Rutte, premier Holandii. Druga kobieta - von der Leyen, przewodnicząca Komisji. Tych dwóch to nie znam, jeden wygląda jakby miał zapalenie okostnej ;)
  • polmisiek napisal(a):
    Kurde, rok temu byłem pewien ze Brexit będzie się wydarzał ale się nie wydarzy
    Angole pokazali, że mają Unię w dupie, pomimo nieustannego pieprzenia, że dziś referendum by miało inny wynik. A gówno tam ! Rozpad UE staje się więc faktem. Niestety może to potrwać, będą nas męczyć.
  • jest Ursula vL, jest Klaus Johannis , prezydent Rumunii,świeżo wybrany na drugą kadencję, jeden twarz ma pribałtijsko-skandynawską
  • JORGE napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Kurde, rok temu byłem pewien ze Brexit będzie się wydarzał ale się nie wydarzy
    Angole pokazali, że mają Unię w dupie, pomimo nieustannego pieprzenia, że dziś referendum by miało inny wynik. A gówno tam ! Rozpad UE staje się więc faktem. Niestety może to potrwać, będą nas męczyć.
    Psoferor Legutek powiedział wczoraj, że jeśli nie uda się Brexit, to dopiero dostaniem wprdl.
  • christoph napisal(a):
    jest Ursula vL, jest Klaus Johannis , prezydent Rumunii,świeżo wybrany na drugą kadencję, jeden twarz ma pribałtijsko-skandynawską
    Twarze Throski.
  • JORGE napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Kurde, rok temu byłem pewien ze Brexit będzie się wydarzał ale się nie wydarzy
    Angole pokazali, że mają Unię w dupie, pomimo nieustannego pieprzenia, że dziś referendum by miało inny wynik. A gówno tam ! Rozpad UE staje się więc faktem. Niestety może to potrwać, będą nas męczyć.
    I dlatego tak ważne jest, byśmy w tej Unii błyszczeli ćwarzą pana Matełusza.

    BTW. Szkoda, że nie mogę, bo nie kolekcjonowałam, zachwytów prawicowych mediów Zachodu polską panią premier. Po jej odejściu temat Polski, jak zdmuchnięty świeczką, zniknął.
  • kometarz do zdjecia na FB:

    "lekceważenie i izolacja Polski na szczycie w Brukseli to reakcja Europy na prześladowania sędziów w Polsce"
  • @Maria

    Myślę, że to znowu kwestia rozumienia polityki i oczekiwań wobec niej. Czy bardziej widzimy to jako walkę z "tamtymi" i wtedy super jest "tamtym" przy...ć (tu: przygadać, nic wulgarnego ;) ) i zyskać poklaks i podziw na jakimś breitbarcie czy gdzieś, czy bardziej chodzi o to, żeby załatwić coś konkretnego.

    Ludzie z pierwszą wizją, jak już pisałem w innym wątku, są owszem, ale wątpię, by dali tyle głosów w wyborach, by dało się rządzić. Po obu stronach.
  • edytowano December 2019
    JORGE napisal(a):
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2681589988554261&set=pcb.2681591185220808&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDxaqAPWHCysBfkQEIf14-InWofRtWXw-F3unBQ8rlyZJIYp5hRhVwT69RSFgddLSiNQI46QjZWu3RK

    Los nie ma fajsa i dobrze, nie chcę go denerwować. W każdym razie dlatego on jest premierem, a nie Szydło.
    Szczyt Rady Europejskiej, Bruksela, grudzień 2019
    Piotr Siwek
    lekceważenie i izolacja Polski na szczycie w Brukseli to reakcja Europy na prześladowania sędziów w Polsce
    obok Makreli - Klaus Iohannis, prezydent Rumunii, reszta - premierzy państw
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Ten w okularach Rutte, premier Holandii. Druga kobieta - von der Leyen, przewodnicząca Komisji.
    image
  • edytowano December 2019
    tweet jest z 12. sierpnia 2018!
    polmisiek napisal(a):
    Boris, ten człowiek nie musi dbać o pozory.

    https://twitter.com/d_tarczynski/status/1205498430732357633
    56 % miejsc w Parlamencie!

    Wyobraźcie sobie PJK czy PJK w takim "wyjściu" do mediów! (Borys przyniósł tej dla dziennikarzy)





    image
  • romeck napisal(a):
    >Wyobraźcie sobie PJK czy PJK w takim "wyjściu" do mediów! (Borys przyniósł tej dla dziennikarzy)

    https://twitter.com/i/status/1205498430732357633
    Zostalby zjechany. Ale nie glownie dlatego, ze jest gnojony z zasady, a dlatego, ze to inny typ osobowosci niz luzacki brach i kobieciarz Boris, i jako cel jest łatwy

  • Borys to w ułamku Turek (pradziadek) i kolega z korporacji Radka
  • ale w zasadzie to każden z nas jest w ułamku ułamka kimś tam po praprzodku!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.