Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1284285287289290673

Komentarz

  • margerytka napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Może nie są głupi i poznają się na nim.
    Coś pan, będzie tam wcieleniem katolickiego ciemnogrodu, jakem Soplica!
    rozhisteryzowany tłum fanek lubi to
    a serio...idź złoto do złota...czyli Niderlandy uznane za stracone a ojciec wysłany żeby dobrze się mógł czuć
    Ta dzie! Siedmiu braci i czech nowicjuszy to prawdziwa wiosna Kościoła!
  • margerytka napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Może nie są głupi i poznają się na nim.
    Coś pan, będzie tam wcieleniem katolickiego ciemnogrodu, jakem Soplica!
    rozhisteryzowany tłum fanek lubi to
    a serio...idź złoto do złota...czyli Niderlandy uznane za stracone a ojciec wysłany żeby dobrze się mógł czuć

    W/w zakonnik walczył w Polsce o większą otwartość w polskim Kościele...o co będzie walczył w holenderskim, jak tam wszystko otwarte?

  • MarianoX napisal(a):

    ..o co będzie walczył w holenderskim, jak tam wszystko otwarte?

    coż, Pan Bóg pisze prosto na krzywych liniach.
    A zakonnik zobaczy swój raj, który sobie wymarzył...

  • Było raz siedmiu braci

  • MarianoX napisal(a):
    margerytka napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Może nie są głupi i poznają się na nim.
    Coś pan, będzie tam wcieleniem katolickiego ciemnogrodu, jakem Soplica!
    rozhisteryzowany tłum fanek lubi to
    a serio...idź złoto do złota...czyli Niderlandy uznane za stracone a ojciec wysłany żeby dobrze się mógł czuć
    W/w zakonnik walczył w Polsce o większą otwartość w polskim Kościele...o co będzie walczył w holenderskim, jak tam wszystko otwarte?

    Bo ja wiem, może mu przyjdzie do głowy Mszę odprawić albo nawet spowiedzi wysłuchać!

  • A zna holenderski czy niderlandzki?
  • Może fryzyjski nawet.
  • Upatrywałbym w tym pewnej szansy dla Holendrów. Jak nie zna to go nie zrozumieją a i on ich nie zrozumie. Jednak zdolna z niego bestia więc się nauczy.
  • edytowano February 2020
    los napisal(a):
    A zna holenderski czy niderlandzki?
    Nie wystarczy, że zna mowę ciała braci i nowicjuszy?

    /:)
  • edytowano February 2020
    Wiki podaje, że w Niderlandzie mieszka 23 % katolików (a protestantów 10 %!!!)
    ale w "środku" jest chyba gorzej, niz na zewnątrz (tylko 17 % atestów, reszta w cos-tam-wierzy, ogólnie)

    otóż tylko 13 % katolików wierzy w niebie (i piekło) , tylko 17 % w osobowość Boga (!!!!!!), i aż połowa nie wierzy że Jezus jest Synem Bożym (Boga) (co logiczne z niewiarą w osobowość Boga)

    oraz domminicantes (uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej) to 1,2 % (jeden!) całego narodu
    co dziewiętnasty nominalny katolik chodzi na msze!!!)


    =
    powiadam, ojciec Giżyński przybędzie tam jako trads ze Wschodu!.

    c.d. Wiki
    wisienka na torcie:
    A planned visit of Pope Francis to the Netherlands was blocked by cardinal Wim Eijk in 2014, allegedly because of the feared lack of interest for the Pope among the Dutch public
    Odwołano planowaną pielgrzymką papieża Franciszka z powodu braku zainteresowania nią... wiernych.
  • .
    Mania napisal(a):
    los napisal(a):
    A zna holenderski czy niderlandzki?
    Nie wystarczy, że zna mowę ciała braci i nowicjuszy?

    /:)
    a, wlasnie!

    https://jacekmiedlar.pl/2017/01/31/zniszczyc-wspolbrata-skandal-u-dominikanow-szokujacy-wywiad-z-o-adamem-wyszynskim-op/

    "Przejdźmy do Pawła G. Był moim przeorem przez trzy lata w Łodzi. Z jego strony doświadczyłem poklepywania po tyłku, niby tak spontanicznie. Pewnego razu jak gotowałem obiad, objął mnie w pasie i wykonywał ruchy frykcyjne, śmiejąc się, że „Kaczyński mnie dyma w dupę”. To cytat. Innym razem, tak dla zabawy, uderzył mnie patelnią po pośladku, pytając, czy mnie zabolało. Od razu ripostuję w tym miejscu oświadczenie prowincjała w mojej sprawie. Sprawę zgłaszałem mu dwukrotnie oraz rozmawiałem ze swoim kierownikiem duchowym – jezuitą, który skontaktował mnie z przełożonym ds. życia konsekrowanego. Opowiedziałem te sytuacje także przeorowi z Poznania Michałowi P. OP oraz trzykrotnie starałem się spotkać z arcybiskupem łódzkim. Moja Mama wykonała kilkadziesiąt telefonów, które nie poskutkowały."
  • ej, aż mię skręciło - dlaczego czytać (zaglądać do) Międlara???
  • Ciekawe1 inicjały, trochę kolejność nie pasuje

    „ Zakonnicy: S. B., D. M. oraz pupil lewicowych mediów o. Paweł G. Nazwiska tych zakonników powiązał Ojciec z nagannymi, homoseksualnymi zachowaniami. ”
  • "Moja Mama wykonała kilkadziesiąt telefonów, które nie poskutkowały"

    a co ma do tego Mama?
  • edytowano February 2020
    ethanol napisal(a):
    "Moja Mama wykonała kilkadziesiąt telefonów, które nie poskutkowały"

    a co ma do tego Mama?
    może Międlar jest mentalnym Włochem
    i swoje problemy intymne konsultuje z mammą

    a linkowanego MIędlara przeczytałem nieco
    i powiem tylko - jak ktoś nie chce się zgorszyć, niech nie czyta
    ja nie jestem jakiś pruderyjny, ale dziwnie mi się zrobiło kilka razy ...

    ________________________
    edit editu
    to Miedlar jest mentalnym Włochem ...
  • Nie no, przepraszam, ale te wszystkie zarzuty wobec ojca Gużyńskiego, które się pojawiły najpierw u stonogi, a potem u Międlara są bardzo mało wiarygodne. Jedyne, co można z dość dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć to zaposiadywanie czipu antypisoskiego przez tegoż ojca.
  • I narcyzm. To mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć na podstawie rozmowy z nim. Jednej ale treściwej.
  • edytowano February 2020
    Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zatrzymany został w środę Tomasz K. - były poseł PiS i były agent CBA. Śledczy chcą mu uzupełnić zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper - potwierdził zastępca szefa tej prokuratury Paweł Sawoń.

    Wybaczy koleżeństwo, ale nic już z tego nie rozumiem.
    Kiedyś myślałem, że to PO gnębi agenta za sprawę Sawickiej.
    Ale teraz .... ?
    On naprawdę taki malwersant ? Co sie z ludźmi dzieje ?
  • Adam zjadł jabłko. Nie wiedział o tym kolega wcześniej?
  • afropolak napisal(a):
    Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zatrzymany został w środę Tomasz K. - były poseł PiS i były agent CBA. Śledczy chcą mu uzupełnić zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper - potwierdził zastępca szefa tej prokuratury Paweł Sawoń.

    Wybaczy koleżeństwo, ale nic już z tego nie rozumiem.
    Kiedyś myślałem, że to PO gnębi agenta za sprawę Sawickiej.
    Ale teraz .... ?
    On naprawdę taki malwersant ? Co sie z ludźmi dzieje ?
    morze uwieżył, że prawdziwe życie to takie, jakie miał w pracy i pokazywał np. Kwaśniewskim
    image
    image

  • edytowano February 2020
    afropolak napisal(a):
    ?
    On naprawdę taki malwersant ? Co sie z ludźmi dzieje ?
    w dawnej pracy obserwując bandziorkę zorientował się jakie są mechanizmy którymi sie posługują i jaki jest zakres bezkarności,
    jak se poszedł na własne to uznał widocznie że czemu nie spróbować też skorzystać z tego marginesu i możliwości,
    no i się doigrał bo zgłupiał

  • smutne to wszystko

    czyżby rację miał Prezes izolując się od ludzi i zawierzając tylko bardzo wąskiemu gronu podobnych sobie dziwaków ?
  • edytowano February 2020
    CBA weszło do siedziby NIK

    NIK rozpoczął kontrolę w Prokuraturze Krajowej

    =))

    image

    [trzeba najechać myszom i wcisnąć lewy (albo prawy) klawisz i wybrać 'pokaż obraz']
  • nie widzę imaga
  • marniok napisal(a):
    nie widzę imaga
    Zrobiłem "otwórz w nowej karcie"
  • no i co ?
    taki obraz 'wojny na górze' pomaga PiS-owi ?
    nie uważam
  • image O to chodzi?
  • Przypomnę że byłem tutaj przeczołgany za podważanie świętości Banasia. To poważny błąd personalny, który się mści. Natomiast akcja CBA jest słabo, jeśli choc odrobinę, skoordynowana z polityka informacyjną rządu i PiS oraz kampanią prezydencką. Oby była uzasadniona. Banaś jest kuty na cztery nogi i trudno mu będzie udowodnić jakieś poważne przekroczenie prawa. Bądźmy poważni. Pomyłka w deklaracji majątkowej nie jest poważnym przestępstwem. Oszustwa podatkowe tak, szczególnie u szefa KAS, ale do udowodnienia tego tak samo daleko jak na początku. Szukanie dowodów na chybił trafił w świetle kamer to taktyka samobójcza. On się zupełnie nie nadaje, co pisałem już dawno, z uwagi na bezwzględność, bezczelność, interesowność, krętactwa i nielojalność.
  • Checks&balances in action.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.