Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

12728303233676

Komentarz

  • Polska złożyła ofertę dotyczącą przeniesienia do Warszawy siedzib Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA) oraz Europejskiej Agencji Leków (EMA), dwóch unijnych agencji, które będą musiały opuścić Londyn po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w 2019 r.
    http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/id/6083258
  • Jak sobie wyobrażacie subtelną propagandę przy bojkocie TVP i rządu polskiego przez celebrytów, artystów, znanych medialnych prawników, "ekspertów" innych dziedziń etc. etc.? Nie da się robić propagandy na miękko bez całego tego zaplecza, bez możliwości czerpania ze źródeł "niezależnych" od rządu i partii. Jedyna znana mi osoba o "celebryckim" potencjale, która dała się kupić dobrej zmianie to Magdalena Ogórek, oczywiście zwalczana i pogardzana przez naszych estetów z prawdziwą pasją. Chyba jeszcze Dorota Rabczewska aplikowała (tak sobie jakoś to przypominam, gdzieś tam coś o Kaczorze mile powiedziała, na jakiejś premierze się pojawiła, z Panem Prezydentem próbowała chyba na swój sposób "flirtować"), ale nie została (raczej słusznie) zaakceptowana.

  • No trochę więcej celebrytów by się znalazło i jeszcze więcej prawdziwie wielkich artystów. Prawda że mniejszość ale znaczna. Problem w tym, że media głównego ścieku natychmiast takiego celebrytę degradują i niszczą, a artystę poniżają, wyśmiewają, szkalują i też niszczą.Rzecz więc nie tyle w pozyskaniu kolejnych celebrytów i artystów co w dekoncentracji mediów i odcięciu ich od politycznych sponsorów z zagranicy i z podziemia gospodarczego. Zwykła zdrowa komercja pójdzie za większością odbiorców czyli nie za niszowymi zwolennikami totalnej opozycji. Czyli nie trzeba wcale zwiększać udziału państwa w mediach. Trzeba zmniejszac udział obcych państw, agentury i ideologów.
  • Ja w ogóle jestem zdumiony, że Kurskiemu udało się utrzymać zespół dziennikarzy Wiadomości czy TVPInfo. Idzie to jak idzie, siermiężnie, fakt, ale dziennikarze znani widzom pozostali. Ok, może po prostu nigdzie indziej nie dostali by tych pieniędzy, ale mimo wszystko związali się z opcją odsądzaną od czci i wiary i ich perspektywy po ewentualnej utracie władzy przez PiS wyglądają raczej marnie. W Teleexpressie wymiana wydawałoby się osoby bardzo trudnej do bezbolesnego zastąpienia - Macieja Orłosia - udała się bardzo sprawnie a Cholewiński i Patyra i inni radzą sobie całkiem nieźle.

    Tak, jest siermięga, ale przy: - bojkocie TVP; - świadomej strategii szmaciarzy z opozycji rozwalania każdego programu publicystycznego; - fizycznej przemocy i stałych brutalnych atakach słownych, wyszydzaniu dziennikarzy TVP- i tak nie jest najgorzej. Co innego np. studio Wiadomości czy TVPInfo i ich oprawa graficzna, tu bezwzględnie potrzeba natychmiastowych zmian.
  • extraneus napisal(a):
    Ja w ogóle jestem zdumiony, że Kurskiemu udało się utrzymać zespół dziennikarzy Wiadomości czy TVPInfo. (....)
    Rachoń, Graczak, Jałtuszewski, Korab - to tak na bieżąco z TV Republika.

  • Siermięga...? To pokażcie mi jednego dobrego dziennikarza z tamtej strony.
  • edytowano August 2017
    Nie powinna nas obchodzić tamta strona w ogóle, a ciągle jest punktem odniesienia. Nir mamy dobrych dziennikarzy, ja znam jednego którego da się czytać i jest to Budyń. Reszta nic poza komentarz do ich wytworów nie potrafi się wznieść, żenujące.
  • Bez przesady. Jest Lisiewicz ze swoim Wywiadem z Chuliganem i paru innych też by się znalazło. Plus Radio Maryja i reszta prasy katolickiej oczywiście nie cała.
  • edytowano August 2017
    Przemko napisal(a):
    Nie powinna nas obchodzić tamta strona w ogóle, a ciągle jest punktem odniesienia. Nir mamy dobrych dziennikarzy, ja znam jednego którego da się czytać i jest to Budyń. Reszta nic poza komentarz do ich wytworów nie potrafi się wznieść, żenujące.
    Gdyby tamta strona miała dobrych dziennikarzy, byłby powód do zmartwienia, na szczęście tak nie jest. Przez "naszych" rozumiem wszystkich spoza GW, tvn, Polityki, Polsatu i innych post-komuszych. "Rozkraczonych" nie zaliczam do naszych, mimo iż nie należą do Nich (RAZ, Warzecha itp). Mamy ciekawych blogerów i internautów ( np. antyleft pracuje za pięciu dziennikarzy śledczych, jest eska, Kozłow). Są nieźli dziennikarze w tv Republika (Stankowski), w TRWAM, jest Gargas, Gadowski (duża oglądalność), Wildstein, Janecki, Jachowicz, Skowroński, wreszcie wywiadujący Mazurek ( nie Ich), Klarenbach, Rachoń, dokumentaliści, sporo innych. To tak z głowy, bo nie czytam ostatnio prasy.
  • Niemal wszyscy z nich to półmózgi, albo i ćwierćmózgi. Nawet ci "nasi", przecież jak piszą nawet o Smoleńsku, to nie rozumieją co to spektrometria masowa. Nie chce im się wikipedii odpalić, no po prostu gorzej niż Bredzisław.
    Łykają wszystko, co im podrzuci "informator" typu Paweł Miter, modelowa wtyczka (bodajże ABW).

    A co do TVP... Co Was obchodzi propaganda? Mają się, za przeproszeniem, pierdzielić w estetyzm niczym warząchwie? Albo wznosić na wyżyny jadu i nienawiści niczym 'szkło kontaktowe'?
    Młodzi są, w dupę dostawali od systemu, to teraz niszczą tych sk...synów z PO. I robią to z uśmiechem na ustach, jak widać w tych wywiadach sejmowych. Właśnie o takich kadrach Los tu pisze: zimnych, zdeterminowanych i bezlitosnych. A Wy tu pierdu-pierdu prosto z barykady wbitej w okrak ;)
  • Mówię o sobie i moich potrzebach, to nie jest produkt przeznaczony dla mnie. Do TVP nie mam zastrzeżeń odnośnie propagandy - oglądam teraz trochę bo mam dostęp i nie rozumiem zarzutow że słabe - ogląda się Wiadomości jak Trwam, bardzo przyjemnie.
  • Tez tak mam. Tv oglądam jak jestem u mamy. Jak włanczam tvp czuję się jak w Polsce.
  • A odnośnie nawiązywania w materiałach do Lecha Kaczyńskiego - za mało tego jest. Np. teraz przy okazji reparacji od Niemiec nie rozumiem dlaczego nie przypomina się że raport o wojennych stratach Warszawy przygotowano na prośbę Lecha Kaczyńskiego gdy był prezydentem Warszawy, to było ponad 10 lat temu. Wkładać do głów ludożerce gdzie i kiedy nasi myśleli z wyprzedzeniem, wkładać bez ustanku.
  • edytowano August 2017
    Pan Steven Bartlett, obywatel Saint Kitts & Nevis, kurator spadku dla kilkudziesięciu nieruchomości w centrum Warszawy (za @bgraczak i @sjkaleta)

    image
  • Przemko napisal(a):
    A odnośnie nawiązywania w materiałach do Lecha Kaczyńskiego - za mało tego jest. Np. teraz przy okazji reparacji od Niemiec nie rozumiem dlaczego nie przypomina się że raport o wojennych stratach Warszawy przygotowano na prośbę Lecha Kaczyńskiego gdy był prezydentem Warszawy, to było ponad 10 lat temu. Wkładać do głów ludożerce gdzie i kiedy nasi myśleli z wyprzedzeniem, wkładać bez ustanku.
    Świadkiem jestem ze TVP1 Wiadomości trąbią o - i bardzo dobrze wg mnie - wycenie strat Warszawy na 45 mld $. Tak samo jak przypominają o roli ś.p. Lecha Kaczyńskiego w powstaniu terminalu LNG w Świnoujściu, o jego roli w polityce energetycznej ( Możejki na Litwie), przekopie mierzei wiślanej, angazowaniu się w obronę polskich stoczni ( co prawda Tusk zniweczył jego starania ale teraz JK realizuje politykę brata w tym zakresie), obronie Gruzji przed Rosją. Dużo i często mówią.
  • PAP‏ @PAPinformacje · 23 sek.24 sekundy temu

    #BBN: prezydent Andrzej #Duda zdecydował, że 15 sierpnia nie będzie uroczystości wręczenia nominacji #generalskich i admiralskich w wojsku.

  • TVP stronnicza ? A jaka niby ma być ? Po 25 latach, przepraszam za słownictwo, jebania nas jak się da i gdzie się da, czego od nas można oczekiwać ? Wyrozumiałości ? Obiektywizmu ? Rzetelnych mediów ? Oni właśnie chyba zakładali, że frajerzy frajerami zostaną. Dlatego wyłapywali każdą osobę, która rokowała, że niebezpiecznie twardo na ziemi stoi i ją niszczyli (patrz np. Hofmana). Ale nie dali rady. Dziś też nie dają rady.

    Nikomu nie musimy się tłumaczyć. Nawet największe kurewstwo, tej naszej strony, będzie drobnostką w porównaniu z ich dziełami. Przypominam też, że jesteśmy w stanie wojny domowej, jak chcecie ją wygrać, napisami na asfalcie i kwiatkami ?
  • Otóż to, nie wygrasz wojny z terroryzmem czy z mafią w 100% legitnymi sposobami, to po prostu niemożliwe.
  • Przemko napisal(a):
    Otóż to, nie wygrasz wojny z terroryzmem czy z mafią w 100% legitnymi sposobami, to po prostu niemożliwe.
    tylko legalnymi, ale dla mafii i terrorystów tworzy się specustawy
  • Przy klangorze całej Europy, że nowa służba ma uprawnienia jakich nie ma nikt. Tak, to na pewno dobra droga.
  • 7dmy, a skąd masz pewność że fundacyjka związana z WSI nie handlowała bronią? Gdzie tu jest kłamstwo, że posiadając koncesję na handel bronią możesz handlować bronią?
  • Prawo jest wartością. By być traktowanym zgodnie z prawem trzeba se zasłużyć.
  • erka napisal(a):
    Coraz gorzej, coraz gorzej...
    Trzeba było nie lekceważyć Dudusia. Inna rzecz, że jeśli PiS ustrzeli 3/5 w 2019, to się może PAD przejechać. Panowie powinni to sobie wyjaśnić przy wódce.
  • Mnie się wydaje, że Pan Prezydent nie pije wódki.
  • DMC napisal(a):
    Coraz gorzej, coraz gorzej...
    Trzeba było nie lekceważyć Dudusia. Inna rzecz, że jeśli PiS ustrzeli 3/5 w 2019, to się może PAD przejechać. Panowie powinni to sobie wyjaśnić przy wódce.

    Z Ziobro powinien iść na wódkę, z Macierewiczem... wciąż pijany będzie chodził. On ma grać do jednej bramki z "dobrą zmianą", a nie. Jakby rząd był z innej opcji politycznej, to wtedy jego weta, odwoływania nominacji byłyby uzasadnione.
  • extraneus napisal(a):
    Mnie się wydaje, że Pan Prezydent nie pije wódki.
    Ostatnio ze Szmulką rozmawiałam, że Prezydent ma taką poczciwą twarz... także może być, że i wódki nie pije. Wtedy to by się sklejało.
  • Brakuje Polsce generałów ??

  • pantelej napisal(a):
    Brakuje Polsce generałów ??

    Statystycznie to nie wiem, ale na misje to jechali głównie oficerowie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.