Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1324325327329330672

Komentarz

  • Tego "kolegę" to byśmy już se podarowali (-:
  • edytowano September 2020
    -
  • Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował rano, że siły sąsiedniego Azerbejdżanu zaatakowały osady cywilne w regionie Górskiego Karabachu. Według armeńskich władz atak sił azerbejdżańskich rozpoczął się w niedzielę rano na osady cywilne w Górskim Karabachu, w tym w uchodzącym za stolicę regionu Stepanakercie.

    Z kolei ministerstwo obrony Azerbejdżanu podało, że rozpoczęło operację wojskową wzdłuż tzw. linii kontaktowej, mocno zaminowanej ziemi niczyjej, która oddziela siły wspierane przez Armenię od wojsk Azerbejdżanu w regionie.

    Później ministerstwo obrony w Baku informowało, że wojska Azerbejdżanu przejęły kontrolę nad sześcioma miejscowościami w ramach operacji przy tzw. linii kontaktowej. Doniesienia te zdementowało ministerstwo obrony Armenii, oceniając, że jest to informacyjna prowokacja.

    Armenia i Górski Karabach wprowadziły stan wojenny i ogłosiły powszechną mobilizację. Także prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podpisał w niedzielę dekret o wprowadzeniu stanu wojennego na całym terytorium kraju. Stan wojenny będzie obowiązywać od północy z niedzieli na poniedziałek.
  • Obawiam się, że Armenia zbierze łomot.....
  • z tekstu Budzisza

    Premier Armenii Nikoł Paszynian napisał na swej stronie w facebooku, że konflikt może rozwinąć się w wojnę regionalną, która obejmie również inne państwa.

    Innymi słowy mamy do czynienia w ostatnich dniach z wyraźnym przyspieszeniem wydarzeń. Wszystkie w tej czy innej formie związane są z Turcją i jej polityką na różnych kierunkach. Zaognienie na granicy z Armenią jest, jak się wydaje, jedynie jednym tylko z elementów w tej misternej i skomplikowanej grze, która może przesądzić o regionalnym układzie sił.
  • Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, został skazany na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

    "Celem osób, które doprowadziły mnie na salę sądową, było usunięcie mnie z KOD-u, a nie wyjaśnienie sprawy. Ta sprawa zrujnowała moje życie "

    Hehe
  • Rok w zawieszeniu za kradzież 120 tysięcy. To chyba wyraźna zachęta, nie?
  • Jutro- środa- o godz. 3.00 w nocy - debata Trump - Biden.
  • Obydwaj starsi od Kaczyńskiego...
  • Będą czydebaty. Piersza dziś.
  • MarianoX napisal(a):
    Obydwaj starsi od Kaczyńskiego...
    co najmniej ojedno kadencje
  • los napisal(a):
    Rok w zawieszeniu za kradzież 120 tysięcy. To chyba wyraźna zachęta, nie?
    Sędzia płakał jak skazywał.

    Dosłownie.
  • trep napisal(a):
    Będą czydebaty. Piersza dziś.
    O której?
  • Tuesday’s debate, which airs commercial free from 9 to 10:30 p.m. Eastern time
  • MarianoX napisal(a):
    Obydwaj starsi od Kaczyńskiego...
    Starcza demencja Bideta jest powszechnie znana. Jest już w fazie zapominania, gdzie się znajduje.
  • edytowano September 2020
    Dzięki! Mogliby debatować o wcześniejszej godzinie ;-(
  • los napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Obydwaj starsi od Kaczyńskiego...
    Starcza demencja Bideta jest powszechnie znana. Jest już w fazie zapominania, gdzie się znajduje.
    Obecnie znajduje się w okolicach 1880 roku, jeśli wierzyć jego zapewnieniom że pierwszy raz trafił do senatu 180 lat temu.
  • Ale debatę wygrał. Ciekawe123 jaki to ma skład.
  • Przed debatą Demokraci odmówili zgody na przeszukanie kandydatów pod kątem uchowych słuchawek. Inna rzecz, że Trump nie jest mistrzem takich konfrontacji - zbyt szybko traci zimną krew.

    W kolejnych debatach pójdzie mu lepiej.
  • Niezależnie od wszystkiego nie mieści mi się w głowie, jak ktoś może wybrać Bidena. Serio. Jak po jego wyborze na kandydata Syn mnie pytał, co o tym myślę, powiedziałem, że to znakomicie, bo on jest niewybieralny (tak samo się cieszyłem ze Sraczkowskiego).
    Jest mi bardzo smutno, że w najpotężniejszym państwie świata blisko lub ponad połowa ludzi jest w stanie na niego zagłosiować.
  • peterman napisal(a):
    Przed debatą Demokraci odmówili zgody na przeszukanie kandydatów pod kątem uchowych słuchawek.
    Póki nie będzie badania krwi...

  • los napisal(a):
    Ale debatę wygrał. Ciekawe123 jaki to ma skład.
    Ale oglądała kolega?
  • loslos
    edytowano September 2020
    Fragmentaryczne. Skąd oni wzięli tego moderatora? Miałem wrażenie, że to on startuje w wyborach.

    Po przemyśleniu zmieniam zdanie - Biden w debacie wypadł tylko lepiej. Wygrał ją jednak Trump.
  • Muszę obejrzeć a czasu brak. Ale to bidenowskie 'will u shut up man' to chyba trochu jak noga Wałka w debacie z Kwachem...
  • edytowano September 2020
    To takie amerykańskie "j... PiS" i zapewne wzbudzi aplauz lewackiej gawiedzi
  • To z pewnością ale czy hamerykanskich Grażyn i Januszów to już wątpię.
  • Wygrał bo nie przegrał, tak w skrócie. Trump wyszedł na
    los napisal(a):
    Fragmentaryczne. Skąd oni wzięli tego moderatora? Miałem wrażenie, że to on startuje w wyborach.

    Po przemyśleniu zmieniam zdanie - Biden w debacie wypadł tylko lepiej. Wygrał ją jednak Trump.
    Właśnie tak, a nawet gorzej wygląda cały telewizyjny mainstream w USiech. Sam Wallace uchodzi tam za umiarkowanego.
  • edytowano September 2020
    los napisal(a):
    Fragmentaryczne. Skąd oni wzięli tego moderatora? Miałem wrażenie, że to on startuje w wyborach.

    Po przemyśleniu zmieniam zdanie - Biden w debacie wypadł tylko lepiej. Wygrał ją jednak Trump.
    Ale w sensie, że ten moderator był stronniczy czy też po prostu zbyt gadatliwy, "gwiazdorzący"?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.