Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1356357359361362672

Komentarz

  • edytowano January 2021
    @Pani_Łyżeczka
    To jak to w końcu jest: zimno szkodzi naszym stawom czy nie?
  • christoph napisal(a):
    romeck napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Tyle się nagadał i w sumie nic merytorycznego nie powiedział.
    Czyta się między wierszami! :)
    To pokazuje, że jest #ruki pa szwam jak w każdej sprawnej partji.
    A gościu jest z regionu, który miau tradycję autonomji i prawo do dyskusji i uzgadniania stanowisk. Z powodu różnych środowisk w przedwojennym woj. śląskim to była nie norma, a konieczność.

    Jeśli ktoś serio myśli, że ktoś decyzyjny będzie uzgadniał każdą pierdołę z każdym posłem, to się na posła nie nadaje. Zadanie posła jest takie jak zachowanie szeregowego - strzelać jak każą.
    Poza tym gość "między wierszami" nie powiedział, co mu się konkretnie nie podoba. Nic, zero argumentów, poza "to nie było uzgodnione".
  • ja między wierszami przeczytałem:
    jestem niezależny (sam myślę), wybierzcie mnie na coś w następnych wyborach samorządowych (Ruda Śl.) ;)
  • edytowano January 2021
    .

  • Koleżanki wyczyn przebiegnięcia 155 km po Alpach, 43,5 godziny non stop:)


    Jakem mistrz świata w niebieganiu, Pani Łyżeczko,
    bezbrzezny szacunek

  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    @ Tecum chodzi mi raczej o nową modę, nawet Krakoska o tym pisze, ludziska pławią się w pzycji "hendehoh" i mam wrażenie na granicy pewności,że z tych spontanów nic dobrego nie wyniknie.
    Wyniknie czy nie - Twoje zdanie wyrażone powyżej rozumiem doskonale. Natomiast to:
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Wchodzenie do zimnej wody żeby upajać się statycznie reakcją na zimną wodę jest dla mnie niepojete,.
    w kontekście Twoich wyczynów, które nie tylko są nieporównywalnie trudniejsze, ale wzbudzały szok że tak powiem powszechny - nie powiem, ubawiło mnie :)
    Zero złości, no offence, po prostu śmiechłem:)
  • :D No bo ja nie znoszę zimnych kąpieli, a próbowałam, żeby wyczyny były bardziejsze, regeneracja, sracja itp. słabuję po nich, i wychodzą mi parchy na twarzy ;)
  • Ja dla odmiany zimnoprysznicuję się po każdej kąpieli od 13 roku życia. Z małą przerwą 2 miesiące na pobyt w USA gdzie mieszkałem w akademiku dla pracowników Cedar Point - i nie było tam zimnej wody. W lipcu i sierpniu. Nie mogłem wziąć zimnego prysznica. Koszmar.

    Stąd nie ma we mnie słów potępienia dla stad morsujących. Oczywiście to pewnie 90% albo więcej - lansik do fejsika bądź instagrama - i nic więcej. Za prarę lat śladu po tych tłumach nie będzie.
    Podobnie zresztą było z.. bieganiem jeszcze dekadę temu, a nawet mniej :)
  • Ja też zimnoprysznicuje od 14 roku życia, przestałem wtedy chorować na cokolwiek. Katar to maks jak spoconego mnie przewieje. A wcześniej zdarzało się chorować na jakieś zapalenia płuc w wakacje.
  • Lidl też chce załapać się na czelendż morsowania!

    image
  • Czemu nie, można wrzucić ten lód do wanny z zimną wodą.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czemu nie, można wrzucić ten lód do wanny z zimną wodą.
    Dla jednej butelczyny?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czemu nie, można wrzucić ten lód do wanny z zimną wodą.
    Dla jednej butelczyny?
    =))
  • Ja tam jak od kilku lat wchodzę sobie do zimnej wody (takiej maksymalnie 4-5 stopni), zawsze w tłumie - bo lubię sobie pogadać - to nie zauwazyłem ani razu takiej patogii żeby ktoś stał zanurzony po pępek.
    Wiadomo, że trzeba zanurzyć się minimum po linię serca.

    Wiec z morsowaniem jak z jogą - generalnie OK, tylko trzeba robić to z głową.
  • Przemko napisal(a):
    Ja też zimnoprysznicuje od 14 roku życia, przestałem wtedy chorować na cokolwiek. Katar to maks jak spoconego mnie przewieje. A wcześniej zdarzało się chorować na jakieś zapalenia płuc w wakacje.
    Ja jednak przechorowałem swoje kiedy dzieci zaczęły mi przynosić choroby do domu (jakieś 4 lata temu).
    Potem zagoniłem dzieci do zimnych pryszniców (żona się nauczyła sama) i dziś nie choruje nikt. Co daj Boże się utrzyma.
  • afropolak napisal(a):
    Ja tam jak od kilku lat wchodzę sobie do zimnej wody (takiej maksymalnie 4-5 stopni), zawsze w tłumie - bo lubię sobie pogadać - to nie zauwazyłem ani razu takiej patogii żeby ktoś stał zanurzony po pępek.
    Wiadomo, że trzeba zanurzyć się minimum po linię serca.
    Z tego co wiem, to obecne tłumy wierzą że maksimum.
  • Szefem CDU w Niemczech został Armin Laschet, premier płn. Nadrenji i Westfalji.
    Heteroseksualny biały mężczyzna, żonaty, katolik
  • Świadczy to o nim dobrze. Jedno niestety świadczy źle - Niemiec.
  • edytowano January 2021
    Nie Prusak
    karnawalista
  • Mieszkaniec warszawskiej Woli codziennie ogląda efekty ich karnawału.
  • W sobotę ekipa złożona z dziesięciu Nepalczyków zdobyła szczyt K2

    W skład ekipy, która dokonała ataku szczytowego weszli: Nirmal Purja, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Mingma Gyalje Sherpa, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa oraz Dawa Tenjing Sherpa.
    Podobno czekali jedni na drugich, żeby wejść razem.
    Za to właśnie - najwiekszy szacun.
  • afropolak napisal(a):
    W sobotę ekipa złożona z dziesięciu Nepalczyków zdobyła szczyt K2

    W skład ekipy, która dokonała ataku szczytowego weszli: Nirmal Purja, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Mingma Gyalje Sherpa, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa oraz Dawa Tenjing Sherpa.
    Podobno czekali jedni na drugich, żeby wejść razem.
    Za to właśnie - najwiekszy szacun.
    Największy szacun.
    =D>

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2021
    Bieleckiemu już się ulało, że na dopingu (z tlenem).
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Bieleckiego już się ulało, że na dopingu (z tlenem).
    Ale nie wszyscy.
    Zimą i bez tlenu - zaliczone.
    Cudownie!
    Jakoś tak ucieszyłam się, że ci, których uważano do tej pory za zdolnych tylko do dźwignia tobołów jaśnie państwa, wybili się i pokazali, co potrafią.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2021
    Taka trochę kolonialna era się skończyła.

    A niektórzy mają buldópy
  • No i K2 zażądała ofiary.
    Podczas zejścia z obozu „I” do bazy wysuniętej na K2 (8611 m) zginął hiszpański himalaista Sergi Mingote – kierownik sportowy komercyjnej wyprawy Seven Summit Treks, której uczestniczką jest Magdalena Gorzkowska.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2021
    Może gdyby podczas ubiegłoletnich polskich wypraw na K2 była lepsza współpraca zamiast indywidualnego ambicjonerstwa, którego symbolem, choć nie jedynym przykładem jest D. Urubko..

    Tym większy szacunek dla Nepalczyków
  • edytowano January 2021
    AnnaE napisal(a):
    afropolak napisal(a):
    W sobotę ekipa złożona z dziesięciu Nepalczyków zdobyła szczyt K2

    W skład ekipy, która dokonała ataku szczytowego weszli: Nirmal Purja, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Mingma Gyalje Sherpa, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa oraz Dawa Tenjing Sherpa.
    Podobno czekali jedni na drugich, żeby wejść razem.
    Za to właśnie - najwiekszy szacun.
    Największy szacun.
    =D>
    to krew
    nie byli wynajęci i nie musieli światu nic udowadniać
    ale udowodnili
    koniec kolonializmu i zachcianek
    przypomniał mnie się chinski bogacz, który dał sie wnieść na Mt Everest
    zmarł, bo serce nie wytrzymało
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.