Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1359360362364365672

Komentarz

  • edytowano February 2021
    Często się mówi o cierpieniu jako o czymś strasznie złym. Lubiany argument - cierpi.
    Ukryjmy to, albo nawet go zabijmy.

    Dla jednego znój dnia codziennego to normalność, gdy inny powie, że on by tego nie wytrzymał.

    Cierpienie częściej uszlachetnia człowieka niż śmiech i dobre samopoczucie.
  • edytowano February 2021
    Dziś św. Błażeja, więc poszedłem na mszę, po której skrzyżowano mi świece na szyi...
    Ale o czym innym, dzisiejsze czytanie:
    «Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo Pan miłuje, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego przyjmuje za syna».
    Trwajcież w karności. Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?
    Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości.
    list do Hebrajczyków 12, w tym Ks. Przysłów 3,11
  • romeck napisal(a):
    Dziś św. Błażeja, więc poszedłem na mszę, po której skrzyżowano mi świece na szyi...
    Ale o czym innym, dzisiejsze czytanie:
    «Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo Pan miłuje, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego przyjmuje za syna».
    Trwajcież w karności. Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?
    Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości.
    list do Hebrajczyków 12, w tym Ks. Przysłów 3,11
    +1
    Też na to dziś zwróciłem uwagę!
    Jakby ktoś chciał to polecam kazanie jakie na ten temat wygłosił dzisiaj Fr. Paul w mojej parafii. Od 8:20. (English)

    👣

    🐾
    🐾

  • na boku:
    w tej kaplicy ci sami księża odprawiają msze Novus i Antiquior?
    zajrzałem na kanał YT:
    https://youtube.com/c/TheTorontoOratory
  • Tak. Teraz przez ostatni miesiąc, for YouTube live streaming, przeważnie w tej samej. Oprócz niedziel, kiedy Msze odprawiane są w kościele. Jest to nowa kaplica. Oprócz niej są jeszcze dwie. W ciągu dnia księża odprawiają w jednej z tych trzech ale Msze nie są transmitowane. Są też dwa kościoły - St. Vincent dePaul i Holy Family. Kościoły są otwarte do modlitwy (max. 10 osób) ale Msze są odprawiane bez wiernych (zarządzenie biskupa diecezji). :-q

    👣

    🐾
    🐾

  • Krzysztof Kowalewski już na Sądzie Bożym.
  • Liwko, Liwko skocz po piwko.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Liwko, Liwko skocz po piwko.
  • edytowano February 2021
    Warszawę to dzisiaj zasypało. Prawie 3 godziny wracałem do domu!
  • posix napisal(a):
    Warszawę to dzisiaj zasypało. Prawie 3 godziny wracałem do domu!
    Zaś we Wrocławiu ponoć tramwaje jeżdżą kołami do góry...
  • Ja tylko 1,5 godziny. Ale to dzięki temu że wcześniej wyjechałem. Byłoby nawet szybciej gdyby nie 2 zawalidrogi - ciężarówki, które nie dały rady podjechać na szczyt wiaduktu. Jedna w Al. Jerozolimskich, druga - na Prymasa Tysiąclecia.
  • to samo w Łodzi.
    stoicko oświadczam, ze miasto to pikus, u nas na wsi to dopiero.
    Nikt nie odsnieża chodników, wiec piesi chodzą ulicami. A auta, za nimi :)
  • Kraków też sparaliżowany. Główne arterie odśnieżone, ulice "rozjechane". Chodniki nie tknięte łopatą.
    Nie zawiozłam wczoraj samochodu do garażu i dziś go trochę wykopywałam, co przyjęłam z pokorą jako karę za lenistwo ;).
    Coś mi się wydaje, że ktoś miał nadzieję, że spłynie.
  • córka z Gdańska melduje, że Dulczessa tez ma w nosie miasto i mieszkanców.
    Norma, czyli serdel
  • Wójtowie i sołtysowie samorządów teoretycznych, szczególnie tych największych i najbogatszych, jak zwykle zdali egzamin.
  • Od jutra na Ursynowie część chodników będzie posypywana fusami z kawy, a nie solą i piaskiem. Takie rozwiązanie testowano już np. we Lwowie. Urząd stołecznej dzielnicy chce sprawdzić, czy to rzeczywiście działa i zebrać opinie mieszkańców – podaje Radio Zet na Twitterze.

    Wcześniej taką metodę zastosowano m. in. we Lwowie. Ukraińskim miastem zainspirował się Kraków. "Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie, o kontakt z nami - mail lub przez messengera" – napisano na profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie na Facebooku.
  • Może będzie ładniej pachniało :-)
  • Michał5 napisal(a):
    Od jutra na Ursynowie część chodników będzie posypywana fusami z kawy, a nie solą i piaskiem. Takie rozwiązanie testowano już np. we Lwowie. Urząd stołecznej dzielnicy chce sprawdzić, czy to rzeczywiście działa i zebrać opinie mieszkańców – podaje Radio Zet na Twitterze.

    Wcześniej taką metodę zastosowano m. in. we Lwowie. Ukraińskim miastem zainspirował się Kraków. "Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie, o kontakt z nami - mail lub przez messengera" – napisano na profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie na Facebooku.
    Idąc tym tryndem w lecie nie kosili trawnikow, az centra miast "przyozdobily" zarosla.
  • edytowano February 2021
    Michał5 napisal(a):
    córka z Gdańska melduje, że Dulczessa tez ma w nosie miasto i mieszkanców.
    Norma, czyli serdel
    Jest to PO-wski rytuał poniżania własnego elektoratu: nie odgarniemy śniegu z chodnika i co nam pan zrobi?

    Owocuje to oczywiście wzrostem poparcia, podobnie jak u Czaskoskiego, któremu wylewające się do Wisły tony fekaliów posłużyły jedynie jako woda na młyn machiny wyborczej. Przypomina to więzienne rytuały cwelowania za pomocą "błogosławieństwa" dokonywanego na ofierze za pomocą "berła" wykonanego ze szczotki kiblowej lub też znaczenie odchodami podległego terenu przez samca alfa.

    Władza okazując arogancję i pogardę demonstruje jednocześnie swą siłę ("znaj Pana!")i wzbudza respekt wśród swojego turańskiego z ducha segmentu wyborczego.
  • MarianoX napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    córka z Gdańska melduje, że Dulczessa tez ma w nosie miasto i mieszkanców.
    Norma, czyli serdel
    Jest to PO-wski rytuał poniżania własnego elektoratu: nie odgarniemy śniegu z chodnika i co nam pan zrobi?

    Owocuje to oczywiście wzrostem poparcia, podobnie jak u Czaskoskiego, któremu wylewające się do Wisły tony fekaliów posłużyły jedynie jako woda na młyn machiny wyborczej. Przypomina to więzienne rytuały cwelowania za pomocą "błogosławieństwa" dokonywanego na ofierze za pomocą "berła" wykonanego ze szczotki kiblowej lub też znaczenie odchodami podległego terenu przez samca alfa.

    Władza okazując arogancję i pogardę demonstruje jednocześnie swą siłę ("znaj Pana!")i wzbudza respekt wśród swojego turańskiego z ducha segmentu wyborczego.
    Oczywiście, obserwowałem dziś komentarze na fejsiku - sprowadza się to do ironizowania "no tak, gdyby rządził Jaki to śnieg by nie padał".
  • U nasz gminna ekipa odśnieżyła wszystkie trotuary takim małym odśnieżaczem, ulice też odśnieżone. No, ale my to pisowskie zadupie :-D.
    Gorzej na posesji. Pies stanął rano na progu i bał się wyjść. Wczoraj rano- zielona trawa, dziś, że 30 cm śniegu na całej połaci, a w powietrzu kurzawa. Dopiero wieczorem, jak przestało kurzyć wzięłam się za łopatę, żeby było można dojść do furtki, a śnieg ciężki jak cholera. Pies szczęśliwy; nurkował w śniegu i się turlał. Podobno ma jeszcze dosypać :-(
  • Ciemniackie podkarpackie PiSoskie zadupie, okolice Krosna; drogi odśnieżone i się jadzie!
    Oświecona, postępowa PO-wska stolica: zasypało na biało, paraliż komunikacyjny, za to prezydencina miasta ma pełną gębę okolicznościowych frazesów.
  • edytowano February 2021
    Mróweczki

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Cuś gołych protestantów nie widać. :-S

    👣

    🐾
    🐾

  • AnnaE napisal(a):
    Mróweczki

    image
    Muszą to skończyć do końca kadencji.
  • edytowano February 2021
    Ostatni raz wolna sobota od remontu to była z kwartał temu
    Jednak jutro - nigdzie nie jadę. Kaweczka, książeczka. ;-)

    To tak jakbym miał podwojony koniec tygodnia.

    ___

    Czytam sobie taką książkę o łożyskach tocznych z 1980.
    Wtedy się autor pochwalił, że na świecie produkuje się 12 tysięcy rodzajów łożysk tocznych, a w Polsce 2 tysiące.
    Jakby ktoś nie wiedział to FŁT oczywiście sprzedaliśmy,
    https://kurierlubelski.pl/cba-sprzedaz-akcji-flt-krasnik-z-naruszeniem-procedury/ar/c3-14471507
    Przemysł łożyskowy wedle autora powstał w 1949. - W Polsce
    W 1950 wyprodukowano 2 miliony łożysk.
    1960 12 milionów.
    1970 50 milionów
    1980 170 milionów. To był zdaje się skromny udział 1,7 % produkcji światowej.

    Co było dalej - z mojej strony brak danych.

    Jeszcze wklejka z tekstu który linkuję
    "W XXI wieku firma została sprywatyzowana. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln sztuk łożysk."
  • W zachodnich demokracjach nikt nie jest już zainteresowany kwestionowaniem „cywilizacyjnej zdobyczy” – aborcji, a poza tym jak podpowiadają mi Hiszpanie – zajmowanie się tym tematem oznacza spore kłopoty. Hiszpania to nie tylko turystyczny raj, ale niestety też kierunek turystyki aborcyjnej, zwłaszcza jeśli matka późno podjęła decyzję o pozbyciu się dziecka. Usuwanie dziecka od 5 do 9 miesiąca życia to spory dochód dla prywatnych klinik. I jak podpowiada mój informator: „Dzieci tak naprawdę nie są usuwane z łona, ale mordowane poza ciałem matki, ponieważ w wielu przypadkach szybciej i bezpieczniej jest spowodować przedwczesny poród niż zabijać dziecko w organizmie matki. Po sztucznie wywołanym porodzie dziecko zostaje żywcem wrzucone do przemysłowej maszynki do mielenia mięsa, takiej jak w rzeźniach: model STR2000. Chyba, że trafia jak w niektórych przypadkach do eksperymentów medycznych”.
    https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/172439/jak-wykorzystac-plody-ludzkie-w-przemysle-kosmetycznym-czyli-znow-o-tym-o-czym-nikt-nie-pisze.html
  • edytowano February 2021
    Przeklejka z wikipedi ale tym razem jej zaufam.

    'Oddział w Krakowie'

    "W maju 2019 właściciel huty, spółka ArcelorMittal Poland, podjął decyzję o wygaszeniu wielkiego pieca i stalowni z powodu wysokich cen energii elektrycznej, praw do emisji dwutlenku węgla i światowego spowolnienia na rynku stali[3]"

    Polski rząd powinien o to walczyć (wykupić?). Akurat w Krakowie ta ich huta była w miare zmodernizowana.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.