Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1364365367369370672

Komentarz

  • Mogli też mówić prawdę, ludzie nie zawsze postępują mądrze. Jeśli firma ma nadmiarową gotówkę, to teoria finansów zaleca trzy działania:
    1. Wypłata dywidendy.
    2. Skup własnych akcji.
    3. Wykup mniejszościowych wspólników.
    Zwłaszcza przy niskich stopach procentowych.
  • Akcje, wspólnicy, dywidendy, jak pięknie.

    Przecież sporo polskich przedsiębiorstw to jednoosobowe działalności w oparciu o wpis do ewidencji.
  • "Od początku swej posługi bp Joseph Dình Dúc Dao kierował się w swej pracy wskazówkami z „Dzienniczka” Siostry Faustyny. Jak mówi, miłosierdzie to konkret służby, które zmienia życie Wietnamczyków.

    Wietnamski hierarcha jest ostatnim biskupem mianowanym przez Benedykta XVI tuż przed jego rezygnacją z Urzędu Piotrowego. Z orędziem Bożego Miłosierdzia zetknął się w czasie swej pracy w Europie i postanowił przeszczepić je do Wietnamu, gdzie chrześcijanie wciąż są represjonowani przez rządzących w tym kraju komunistów. Najpierw robił to jako biskup pomocniczy, a następnie ordynariusz.

    Zasłynął bezprecedensowym, jak na Wietnam, stylem duszpasterskim. Nie tylko zapraszał wiernych do kościoła, gdzie tłumaczył istotę przesłania „Jezu, ufam Tobie”, ale przede wszystkim wychodził do ludzi. Można go było spotkać na targu, wśród chorych na AIDS, ludzi sprzątających ulice i czyszczących system kanalizacyjny.

    W wielu miejscach jego pojawienie się, z nieodłącznym „Dzienniczkiem” Siostry Faustyny w ręku, budziło wręcz szok. „Ludzie na mnie w pogardzie pluli, a on mówił mi o miłości Boga” – wyznaje jeden z zamiataczy dróg. Biskup Dình Dúc Dao szczególnie obecny jest wśród kierowców ciężarówek, migrantów, bezdomnych, żyjących na łodziach rybaków z Kambodży oraz osamotnionych ludzi starszych. W czasie swych odwiedzin u katolickich pracodawców wzywał ich do kierowania się w życiu nie tylko sprawiedliwością, ale i miłosierdziem.
    (...)"

    https://naszdziennik.pl/polska/233945,przeslanie-z-polski-zmienia-wietnam.html
  • Z książki o materiałach do obróbki strumieniowo ściernej - z grubsza powiedzmy do piaskowania.

    "W latach 1967-2000 w Fabryce KORUND w Kole były produkowane materiały ścierne; węgliki-krzemu i elektrokorundy, (...) Po przejęciu Fabryki KORUND przez amerykańską firmę NORTON ta jedyna w Polsce produkcja materiałów ściernych zostałą zlikwidowana"

    Co ciekawe żużel pomiedziowy jest przetwarzany także na ścierniwo - ze względu na wydobycie miedzi w Polsce - ten odpad jest chętnie wykorzystywany.
  • posix napisal(a):
    Z książki o materiałach do obróbki strumieniowo ściernej - z grubsza powiedzmy do piaskowania.

    "W latach 1967-2000 w Fabryce KORUND w Kole były produkowane materiały ścierne; węgliki-krzemu i elektrokorundy, (...) Po przejęciu Fabryki KORUND przez amerykańską firmę NORTON ta jedyna w Polsce produkcja materiałów ściernych zostałą zlikwidowana"

    Co ciekawe żużel pomiedziowy jest przetwarzany także na ścierniwo - ze względu na wydobycie miedzi w Polsce - ten odpad jest chętnie wykorzystywany.
    Przy okazji regularnego ogladania na yt postepu prac przy przekopie mierzei i w zwiazku z tym regularnego ogladania ton zbrojenia i ton scianek szczelnych, regularnie zastanawiam sie ile Polska straciła poprzez paserską sprzedaz polskich hut Hindusowi
  • A ile na sprzedaży cementowni.
  • Dużo ale to da się zrozumieć. Dlaczego sprzedawcy nie wiszą na hakach - pozostanie dla mnie na zawsze tajemnicą.
  • edytowano March 2021
    "W walce z kandydatem Solidarnej Polski PiS chce w Rzeszowie poszerzyć swój elektorat – wynika z naszych informacji."

    =)) =)) =))

    image
  • - To nie jest dla mnie zaskakująca informacja - tak Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa struktur partii w regionie komentuje dzisiejszą (12.03) decyzję Adriana Czubaka o rezygnacji z funkcji wojewody. Jak dodaje, od dłuższego czasu wojewoda przymierzał się do tej decyzji ze względów osobistych.

    - Wszyscy tutaj na Opolszczyźnie widzieliśmy, ile wkładał w swoją pracę zaangażowania, serca, swojego intelektu oraz poświęcenia. Szczególnie w tym ostatnim okresie covidowym, kiedy Opolszczyzna naprawdę pod egidą pana wojewody Adriana Czubaka mogła powiedzieć, że radzi sobie wyśmienicie z tą trudną sytuacją epidemiczną, właśnie dzięki temu wielkiemu zaangażowaniu. Wielki człowiek, wielki wojewoda i za tę piękną pracę na rzecz województwa bardzo dziękujemy.

    Na stanowisko nowego wojewody opolskiego powołany został Sławomir Kłosowski, który w ocenie Violetty Porowskiej jest bardzo sprawnym menadżerem w administracji i na tej zamianie na pewno Opolszczyzna nie straci.

    - Pamiętamy pana Sławomira Kłosowskiego jako ministra, jako wieloletniego posła i europosła. Jestem przekonana, że ta zamiana z bardzo dobrego wojewody na bardzo dobrego przyszłego wojewodę będzie tylko z korzyścią dla województwa opolskiego - dodaje poseł Porowska.

    Sławomir Kłosowski nie komentuje na razie swojego powołania. Jak przekazał nam w rozmowie telefonicznej, do sprawy odniesie się w poniedziałek (15.03). Wtedy też ma oficjalnie objąć urząd wojewody.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    .

    o, znalazłem, to był numer 39:
    http://frondalux.pl/wp-content/uploads/2016/01/Fronda39.pdf
    O, stara dobra "F", z artykułem Ignaca i wzmianką o moich krewnych, Landsbergach.
  • edytowano March 2021
    Mam taką dość kontrowersyjną książkę.
    Małachow - Życie bez pasożytów. Gdyby ktoś się interesował radziłbym bardzo ostrożnie podchodzić do treści w środku. Jednak część rzeczy w książce byłą dla mnie wysoce interesująca.

    Co autor pisze.

    "(...) Przy pocałunkach, intymnej bliskości mężczyzny i kobiety, wymieniają się oni swoją mikroflorą. U każdego człowieka istnieje swoista flora, która ustaliła się w jego organizmie. Przy przenikaniu mikroflory do obcego organizmu wywołuje ona... wojnę. Mikroby muszą wywalczyć sobie miejsce u mikrobów tubylców. W tym celu stają się bardziej agresywne niż w "swoim" organizmie. Naturalnie wzrasta agresywność i mikroorganizmów tubylców, które nie chcą ustąpić przybyszom miejsca. W ten sposób aktywizuje się szkodliwe działanie wcześniej "pokojowo drzemiącej" mikroflory i pojawiają się wywołane przez nią choroby.
    A teraz wyobraźmy sobie , na ile powiększa się agresywność mikroflory u człowieka mającego kilka stosunków płciowych z różnymi partnerami (...)

    Nie posiadam wiedzy aby to zweryfikować ale odrazu mi się nasunęło.
    "Dlatego mężczyzna opuści ojca i matkę i przylgnie do swej żony, i staną się jednym ciałem"
  • O tym, że przypadkowe kontakty seksualne nie służą zdrowiu wiedziały już nasze pra, pra, pra, pra, prababki i ich pra, pra, pra, prababki, oraz ich pra, pra....
  • Bardziej mnie siem rozchodzi o to, że prawda nawet jak te obie strony się przetestują na różne syfy. Zabezpieczą tak, że ho ho. Choćby nie wiem co zrobili.
    To na poziomie mikro maleństw które to sobie "żyły w spokoju i nie robiły szkody" dojdzie do konfliktu. I koniec kropka, może to odbić się na zdrowiu.
  • edytowano March 2021
    O ile to prawda. Jest taka hipoteza tłumacząca dlaczego kiedyś mniej było różnych alergii związanych z nabiałem tym, że dawniej piłka się mleko od ograniczonej liczby krów. W tej chwili pijemy mieszane, z mleczarni.
  • Pasteryzowane
  • christoph napisal(a):
    Pasteryzowane
    Ale zwłoki zabitych bronią Pasteura mikrobów wciąż w tym mleku (mieszanym ;) ) sobie chyba pływają, nie?

  • to gnój , nawóz, materia organiczna nieżywa do przerobienia
    jak kurczak czy co innego
  • mnie się rosschodzi o alergenność (takiego mleka)! ;)
  • romeck napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Pasteryzowane
    Ale zwłoki zabitych bronią Pasteura mikrobów wciąż w tym mleku (mieszanym ;) ) sobie chyba pływają, nie?

    Ale już nieżywe, nie produkują tego wszystkiego co produkują żyjąc, nie odczulają
  • Acha. (Myślałem, że sama "substancja zwłokowa" może też uczulać.)
  • Pewnie może, to tylko hipoteza.
  • Cyfrowa rekonstrukcja Luxtorpedy
  • A temczasem Swąd Rejonowy w mieście Sapporo raczył był sobie uznać brak uznawania "homomałżestw" za niezgodny z OTUĄ :(

    https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20210317_16/

    Nie wiem co to wnosi, tzn. jakie przełożenie ma takie orzeczenie na rząd, ale tęczowi ogłaszają tryumf postępu...
  • Można? Można. Nie wiem, jak stanowi litera japońskiej konstytucji, ale właściwa, twardo stająca na gruncie postępu interpretacja sądu konstytucyjnego to podstawa.
  • edytowano March 2021
    robert.gorgon napisal(a):
    Można? Można. Nie wiem, jak stanowi litera japońskiej konstytucji, ale właściwa, twardo stająca na gruncie postępu interpretacja sądu konstytucyjnego to podstawa.
    https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/backstories/1559/
    Japan’s constitution states that marriage is based on “the mutual consent of both sexes.” Until now, courts have interpreted that to mean between man and woman. But the Sapporo court said this view contravenes other articles of the constitution that enshrine equality.
    Czyli, wg koństytucji małżeństwo to dobrowolny związek "(osób) obu płci", co naturalnie interpretowano jako "mężczyzny i kobiety", ale Pani Swędzia uznała, że to godzi w inne zapisy konstytucyjne o "równości".

    Tym niemniej póki co przedstawiciele partii rządzącej sugerują, że Sąd Rejonowy w Sapporo może im skoczyć tam, gdzie Pan może Pana Majstra, i bynajmniej nie zamierzają prawa zmieniać.
    The ruling itself will not change the law. Same-sex marriages will be recognized in Japan only if parliament passes new legislation, and key members of the ruling Liberal Democratic Party have already suggested they won’t back such a change any time soon.
    A z drugiej strony, spora część samorządów wprowadziła u siebie i tak przywileje dla "związków partnerskich" (jednopłciowych) pomimo nieuznawania ich przez władze centralne.
    The first significant move toward marriage equality came in 2015, when Tokyo's Shibuya and Setagaya wards started issuing certificates to same-sex couples, recognizing their partnerships as equivalent to marriage. Though the document is not legally valid, it can allow couples to receive the same public services as married couples, including eligibility to apply for city-run apartments and to be treated as relatives in hospitals.

    More than 70 other municipalities have since followed suit, and more than 1,500 couples have registered.
    Natomiast trochę dziwi, że NHK, będące państwowym RiTV zdaje się tak entuzjastycznie do owej sprawy odnosić, jakby było jakimś TVNem. Chyba, że to tylko oddział anglojęzyczny (NHK World) taki postępowy, ale tego nie wiem.
  • "Wczoraj (18 marca) niższa izba parlamentu hiszpańskiego ostatecznie przegłosowała projekt ustawy legalizującej eutanazję w przypadku „ciężkiej i nieuleczalnej choroby”, która powoduje „stałe i nie dające się znieść cierpienie”."
  • Strach się przyznać do bólu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Strach się przyznać do bólu.
    Nie do bólu, tylko do cierpienia!
    Na ból są tabletki (z morfiną włącznie). Na cierpienie - eutanazja.
  • edytowano March 2021
    romeck napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Strach się przyznać do bólu.
    Nie do bólu, tylko do cierpienia!
    Na ból są tabletki (z morfiną włącznie). Na cierpienie - eutanazja.
    Taaa, wiesz jak to dany pądochtór zinterpretuje?
    Od razu przypomniał mi się niedawny przypadek Polaka w Anglii.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Generalnie to życie jest cierpieniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.