Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

13435373940676

Komentarz

  • christoph napisal(a):
    Wzywał Magierowski i despect by uczynił embajadorowi. Nie ta szarża. I mogła by być affair
    Proste. Makaron nie wart wzywania w jego sprawie ambasadora. Mogli wezwać choćby sprzątaczkę z ambasady - to by pasowało do skali szacunku jaki winniśmy mieć dla Makarona.
  • edytowano August 2017
    Francowaci ambasadorowie mają jakiś zjazd, pewnie dlatego wezwano chargé d'affaires.
    https://pl.ambafrance.org/Doroczna-konferencja-ambasadorow-Francji-28-31-sierpnia-2017-r
  • Rumunia w 2022 r. wprowadzi euro.
  • extraneus napisal(a):
    Rumunia w 2022 r. wprowadzi euro.
    Szkoda Rumunii. Nie wiadomo jednak czy będzie wtedy miała co wprowadzać.
  • Mania napisal(a):
    Dziś zmarła w wieku 79 lat Mireille Darc, francuska aktorka z dobrych czasów franc. kina. Była moją fanką w latach młodzieńczych. Przez całe życie chorowała na serce. RIP.
    image
    Będąc pacholęciem w wieku 13 lat, uważałem, że to najpiękniejsza kobieta na świecie....
    +++

  • extraneus napisal(a):
    Rumunia w 2022 r. wprowadzi euro.
    Czy to Rumunia? Czy jej skorumpowana, postkomunistyczna władzia, przeciw której demonstrowały miliony ludzi?

  • Nie sądzę aby wprowadzili to EURO. Dla nich to jeszcze gorszy pomysł niż dla nas. Są jakieś 10-15 lat opóźnieni gospodarczo w stosunku do nas. To by im odebrało możliwość dogonienia stawki nawet w nowej UE. Może o to starej UE i postkolonialnym elitom rumuńskim chodzi. To by wygnało kolejne 2 miliony Rumunów do pracy w starej UE. Od 1989 ludność Rumunii zmniejszyła się z 23 milionów do 19,4 miliona !!
  • Słowacy wprowadzili. Mimo to nieźle przędą.
  • No nie wiem czy lepiej niż gdyby nie wprowadzili. Poziom gospodarczy oraz kultura organizacyjna i kultura pracy były jednak i wciąż są w Słowacji znacznie wyższe niż w Rumunii.
  • Możliwe, ale proszę mnie nie ubierać w zwolennika euro;) ja się serio spodziewałem że im gorzej pójdzie.
  • Jeszcze Slowacy dostaja kaske z funduszy, wiec piniondz plynie w 2 strony. Ciekawe co byndzie jak sie skoncza, wtedy bedzie jak u wlosiech i greczynow.
  • Słowacy mają lepsze położenie - nie są tak peryferyjni jak Grecy i południowa część Włoch. Nie zlikwidowali tez swojego przemysłu i rolnictwa jak zrobili Grecy zajmując się turystyką i konsumpcja subwencji via budżet państwa i samorządów i jak zrobili Włosi z południa zajmując się tez turystyką i rozkradaniem subwencji via mafią. To mały kraj blisko centrum UE i na drodze tranzytowej, a właściwie na ich skrzyżowaniu. Tranzytowe położenie maja gorsze niż my, ale jednak mają. Byli przed podziałem biedniejszą częścią Czechosłowacji, ale jednak bardziej rozwiniętą niż Polska nie wspominając Rumunii.Z pewnością szarpnie nimi Nordstream II jeśli my im nie pomożemy z Amerykanami. I tym oraz tranzytem północ - południe trzeba będzie z nimi grać zachęcając ich do V4 i niwelując umizgi Niemiec z ich inwestycjami w montownie. Tak więc Słowacy mogą w EURO dać radę, ale specjalnych korzyści dla nich nie widzę. Wątpię aby dziś w warunkach kryzysu nachodźczego oraz dezintegracji UE i ślimaczacego się kryzysu greckiego do tej strefy chcieli wejść.
  • starybelf napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Rumunia w 2022 r. wprowadzi euro.
    Czy to Rumunia? Czy jej skorumpowana, postkomunistyczna władzia, przeciw której demonstrowały miliony ludzi?

    Kolega się nie ogranicza - miliardy!
    Pretekstem protestów faktycznie jest liberalizacja prawa antykorupcyjnego oraz ustawa amnestyjna dla części skazanych, ale partia rządząca dokonała tego w związku orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, że przepisy antykorupcyjne są sprzeczne z konstytucją i mają zostać zmienione.
    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10085
  • Ciekawe1, co pisałby Kolega jako Rumun o Polsce i np. reformach sądownictwa?
  • Jest w Rumunii walka miedzy dobrym prezydentem Klausem Johannisem, Sas/Niemiec i luteranin, a prawym prawosławnym postkomunistycznym rządem. Rumunia to nie trzeci świat. Kocha ich Trump i Izrael. Od lat
  • edytowano September 2017
    No to będzie Trybunał Sprawiedliwości...

    @DziennikPL

    KE stawia Polsce ultimatum: Albo przyjęcie uchodźców w nadchodzących tygodniach, albo Trybunał Sprawiedliwości
  • szwajcarzy azylantów przyjmują - ciekawe 123
    dobrowolnie
    i mówią, że mają z tego korzyść
    https://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/dublinprofiteurin-schweiz/story/28401073
    a tu po szwajcarsku o politykach
  • Mania napisal(a):
    Czechy przeciwko nękaniu Polski.
    https://wrealu24.pl/niesamowite-oswiadczenie-czech-ws-polski-to-zmienia-wszystko/
    "Nie popieramy dziś..." I wszystko w temacie.
  • Na dziś to wystarczy. Jutro może poznamy cenę. Nie powinniśmy jednak z góry zakładać, że Czesi nie mają zasad i są wyłącznie interesowni, a nie przyzwoici. Nawet gdyby chodziło tylko o interesy to w średnim i długim okresie Czechom absolutnie nie opłaca się popierać dyktatu większych i silniejszych oraz centralizacji władzy w Brukseli. Czesi są cztery razy mniejsze od Polski pod względem ludności, a także już prawie pod względem siły gospodarki. Czesi aby przetrwać i rozwinąć się jako naród, w ramach różnych państw niemieckich, musieli dokonywać niebywałych wyczynów ekwilibrystycznych, nauczyć się kamuflażu oraz usuwania z linii ognia. Maja i muszą mieć inny styl i techniki działania niż Polska. Najważniejsze że mają z nami więcej wspólnych interesów niż z Niemcami czy Rosją, a nawet Francją.
  • Rafał napisal(a):
    Nie powinniśmy jednak z góry zakładać, że Czesi nie mają zasad i są wyłącznie interesowni, a nie przyzwoici.
    Ależ powinniśmy.
    A najśmieszniejsze że Kolega sam pisze dlaczego:
    Rafał napisal(a):
    Czesi są cztery razy mniejsze od Polski pod względem ludności, a także już prawie pod względem siły gospodarki. Czesi aby przetrwać i rozwinąć się jako naród, w ramach różnych państw niemieckich, musieli dokonywać niebywałych wyczynów ekwilibrystycznych, nauczyć się kamuflażu oraz usuwania z linii ognia. Maja i muszą mieć inny styl i techniki działania niż Polska.
    :)

  • Ja pisze dlaczego muszą się kamuflować. To nie oznacza że są świniami. Nie powinniśmy jednak oczekiwać od nich, że będą jak my "za wolność naszą i waszą" i że będą tak waleczni. Niech Kolega nie myli instynktu samozachowawczego ze zdradą i skłonnością do zbrodni. To my im musimy pokazać że Niemcom można się przeciwstawić i przeżyć oraz jak to robić.Na razie to oni mówią Niemcom, że nie chcą na nas razem z nimi napadać, a nawet więcej nie chcą im dawać na to swojego wyraźnego zezwolenia.
  • Ależ są świniami, i gorzej.

    Polakom, mimo straszliwych rzezi dokonanych na nas podczas II wojny, jakoś nie przyszło do głowy mordowanie niemieckich dzieci pozostawionych po ucieczce Wehrmachtu. Czesi, mimo powszechnej kolaboracji i znikomych represji, nie mieli z tym problemu.
  • peterman napisal(a):
    Ależ są świniami, i gorzej.

    Polakom, mimo straszliwych rzezi dokonanych na nas podczas II wojny, jakoś nie przyszło do głowy mordowanie niemieckich dzieci pozostawionych po ucieczce Wehrmachtu. Czesi, mimo powszechnej kolaboracji i znikomych represji, nie mieli z tym problemu.
    Nie wiedziałem. Czy to były liczne przypadki?
  • Rafał napisal(a):
    Ja pisze dlaczego muszą się kamuflować. To nie oznacza że są świniami.
    To że muszą się kamuflować nie oznacza, że są świniami - owszem.
    Ale są - tylko z innych powodów.
    peterman napisal(a):
    Ależ są świniami, i gorzej.

    Polakom, mimo straszliwych rzezi dokonanych na nas podczas II wojny, jakoś nie przyszło do głowy mordowanie niemieckich dzieci pozostawionych po ucieczce Wehrmachtu. Czesi, mimo powszechnej kolaboracji i znikomych represji, nie mieli z tym problemu.
    Jakże mnie dziwi, że Kolega mając do wyboru szereg skurwysyństw Czechów, akurat wybrał to przeciw niemieckim dzieciom.
    A mordowanie Polaków w 1920r nie powinno być wymienione najpierw?

    Aha, ku mojemu ubolewaniu nie odpłaciliśmy pięknym za nadobe w 1938r - a szkoda. I tak nam "pamiętają", a nie dostali jak powinni.
  • edytowano September 2017
    Może to zabrzmi cynicznie, ale Czesi mordujący Polaków, których od wieków nienawidzą z wzajemnością mieszczą się jeszcze jakoś w ramach "normalnej" wojennej patologii, jeśli coś takiego w ogóle istnieje.

    Natomiast rezanie dzieci tych, do których jeszcze kilka dni wcześniej łaszono się bez cienia godności - wykracza poza moje pojmowanie.

    Temu i tylko temu służył mój wybór przykładu.
  • edytowano September 2017
    peterman napisal(a):
    Może to zabrzmi cynicznie, ale Czesi mordujący Polaków, których od wieków nienawidzą z wzajemnością mieszczą się jeszcze jakoś w ramach "normalnej" wojennej patologii, jeśli coś takiego w ogóle istnieje.
    Nie wiem nawet jak skomentować to zdanie.
    Kolega sobie poczyta do poduszki:
    https://historia.org.pl/2014/09/02/czeskie-zbrodnie-na-slasku-cieszynskim-w-1919-roku/

    peterman napisal(a):
    Natomiast rezanie dzieci tych, do których jeszcze kilka dni wcześniej łaszono się bez cienia godności - wykracza poza moje pojmowanie.
    A to niewiele Kolega wie o psychologii.
    Tak właśnie czynią bezgraniczni tchórze, ludzkie śmiecie, co byle ich postraszyć, będą się łasić do nowych panów, a jak tylko będzie można to odegrają się na tych najbardziej niewinnych i bezbronnych.
  • peterman napisal(a):
    Źródło parszywieńkie, ale w innych miejscach też o tym pisano.

    http://vvyborcza.pl/1,76842,8974329,Jak_Czesi_mordowali_sudeckich_Niemcow.html

    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/788728,czesi-zabijali-niemieckich-cywili-mocny-dokument-w-bielskubialej,id,t.html
    "Dziennik zachodni" - wydawca Polska Press - polska grupa wydawnicza wchodząca w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau.
    Wszystko jasne. Polacy odpowiedzialni za Holokaust, Czesi za mordowanie bezbronnych niemieckich cywili. Verlagsgruppe Passau. Wiadomo wszystko.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.