Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

13738404243676

Komentarz

  • No paczpan, nigdy bym nie przypuszczał.
  • christoph napisal(a):
    Pożyczyć ich Uktaincom. Dwa ataki na systemy energetyczne przed świetami doprowadziły do fizycznych zniszczeń rozdzielni , prądu brakło dla ponad 3oo ooo ludzi
    A po co? W nagrodę za banderyzm?
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A tymczasem okazało się, że niejaki Kasperski, absolwent akademii KGB, jest nadal w sercu swoim kagebistą! Program antywirusowy pana Kasperskiego pracowicie przesyła na Łubiankę wszystkie fajle ze wszystkich komputerów jakie uzna za ciekawe. Ciekawe1
    Jestem wielce zaskoczony.
    Raz miałem kasperskiego w zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze miałem windowsa (ubiegła dekada). Po czym dowiedziałem się że ruski, więc go odinstalowałem.
    Nie mogło mi się pomieścić w głowie że Ruscy mogliby czegoś takiego nie wykorzystać do własnych celów.

  • TecumSeh napisal(a):
    kiedy jeszcze miałem windowsa (ubiegła dekada).
    A teraz na czem Kolega śmiga?
  • Teraz na Ubuntu, ale to głównie dlatego że nie mam czasu się w to bawić. Pewnie wziałbym inną dystrybucję Linuxa, ale z Ubuntu mi najłatwiej i najszybciej.
    I tak od siedmiu prawie lat - nota bene mój komp ma tyle samo ;-)
    Kiedyś na moment zainstalowałem windowsa bo chciałem coś sprawdzić - nie mogłem uwierzyć, że mój leciwy komputer (no, wtedy miał ze dwa lata) jest tak mułowaty. Na ubuntu oczywiście szału z siedmioletnim kompem nie ma - ale robi w miarę szybko i kulturalnie wszystko o co go poproszę.
    No i antywirusa nie mam - żadnego. Miejska legenda głosi że ponoć jakieś wirusy na linuxa są - nie wiem, nigdy niczego nie miałem, ani nie znam nikogo kto by miał.
    A windowsa mam w pracy, więc podstaw nie zapomnę jakby co:)
  • Ze wszystkich komputerów z windozą których leguralne używam (bedzie w sumie spięć) w pewnym momencie wywaliłem antywirusy, bo mi okrutnie przeszkadzały w pracy i tak już zostało ... od dekady. Podstawą dobry firewall i rozumna higiena osobista.
  • randolph napisal(a):
    Ze wszystkich komputerów z windozą których leguralne używam (bedzie w sumie spięć) w pewnym momencie wywaliłem antywirusy, bo mi okrutnie przeszkadzały w pracy i tak już zostało ... od dekady. Podstawą dobry firewall i rozumna higiena osobista.
    Oraz praca na koncie o uprawieniach zwykłego użytkownika. Wtedy jak coś próbuje się zainstalować bez naszej wiedzy to albo nie da rady albo wyskoczy okno z prosbą o podanie hasła administratora. I już wiadomo że coś jest nie tak.
  • Czerwony pająk rzuca wszystko na szalę. Większość tych środków ma wywrócić USA, ale 'naszej' bandzie na pewno też coś skapnie.

    http://www.breitbart.com/big-government/2017/10/17/death-star-george-soros-transfers-18-billion-open-society-foundations/
  • edytowano October 2017
    abonament tv w Szwajcarii ma być tańszy
    1 SFr na dzień -365 na rok ;-)
    dziś wynosi 451 SFr
    https://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/1-franken-pro-tag-leuthard-senkt-billaggebuehr/story/22950846
  • jeden z przywódców rezydentów Jankowski mówi u Skowrońskiego w "O co chodzi" w TVPinfo że protest głodowy jest ideowy i są skłonni odstapić od kwestii podwyżek dla siebie na rzecz zwiekszęnia nakładów na Ochronę Zdrowia do 6% PKB w 2021 r
    JarKacz rządzi
  • " jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie będzie suspendowany "

    Prymas Polski.
  • pantelej napisal(a):
    " jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie będzie suspendowany "

    Prymas Polski.
    Nie ten dział. Psychiatryk.
  • Peedział uchodźcy i tego trza się trzymać.Trza go zapytać (KAI, Gośc Niedzielny, GW, WSieci?) o definicję uchodźcy i różnice do imigranta, a jakby nie wiedział to mu wyjaśnić - może zasugerować telefon do Arcybiskupa Jędraszewskiego?
  • Ojtam, beńdzie biskupu dupe zawracać. Jipowuj? Wystarczy do Łajki spojrzeć, która dość konkretnie w tej sprawie szczeka:
    uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Uchodźca
  • No wiki to nie jest autorytet dla Biskupa. Arcybiskup już prędzej.
  • Łajka idzie widzę zgodnie z linią postępu i rozmywa różnicę między uchodźca, a kandydatem na uchodźcę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A tymczasem okazało się, że niejaki Kasperski, absolwent akademii KGB, jest nadal w sercu swoim kagebistą! Program antywirusowy pana Kasperskiego pracowicie przesyła na Łubiankę wszystkie fajle ze wszystkich komputerów jakie uzna za ciekawe. Ciekawe1.

    https://niebezpiecznik.pl/post/skandal-w-kaspersky-ten-antywirus-pomagal-rosyjskim-sluzbom-wykradac-dane-z-komputerow-na-calym-swiecie/
    ulubiony antywir Niemcow...
  • Lubię to :-)

    Sebastian Kurz poinformował G. Sorosa, że jego Fundacja Społeczeństwa Otwartego ma 28 dni na zaprzestanie działalności w Austrii (!?)
  • Mania napisal(a):
    Lubię to :-)

    Sebastian Kurz poinformował G. Sorosa, że jego Fundacja Społeczeństwa Otwartego ma 28 dni na zaprzestanie działalności w Austrii (!?)
    O WOW!
  • Orban Miszcz!
  • erka napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Lubię to :-)

    Sebastian Kurz poinformował G. Sorosa, że jego Fundacja Społeczeństwa Otwartego ma 28 dni na zaprzestanie działalności w Austrii (!?)
    O WOW!
    niestety, to raczej fejk
  • Pigwa napisal(a):
    erka napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Lubię to :-)

    Sebastian Kurz poinformował G. Sorosa, że jego Fundacja Społeczeństwa Otwartego ma 28 dni na zaprzestanie działalności w Austrii (!?)
    O WOW!
    niestety, to raczej fejk

    Łeee :/
  • Anna Ferens, dokumentalistka, autorka m.in "Trzech kumpli"- podobno pewną kandydatką na szefową PISF.
    image
  • No i bardzo dobrze.
  • edytowano October 2017
    Pies Macarona wpisał się w chlubną tradycję królów Francji którzy w Wersalu dokonywali ceremoniału porannych defekacji do kominka w asyście świty dworskiej.
    Władza we Francy schodzi na psy, dosłownie.
    https://www.google.pl/search?q=pies+macrina+sika+do+kominka&oq=pies+macrina+sika+do+kominka&aqs=chrome..69i57.7110j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

  • Łuczniczka konna z Białegostoku złotą medalistką w Japonii

    Anna Sokólska wygrała międzynarodowe zawody rozegrane w dniach 14–15 października 2017 w japońskim mieście Obihiro, na wyspie Hokkaido. Tym samym Polka powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kiedy na japońskim turnieju w Nikko stanęła na najwyższym stopniu podium.



    Polka - jedyna reprezentantka Europy, zdobyła dwa złote medale w konkurencjach: koreańskiej i węgierskiej. Zdobyła też srebrny medal w konkurencji japońskiej (Yabusame). Tym samym zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Pokonała 26 reprezentantów z siedmiu krajów i czterech kontynentów.

    To nie koniec międzynarodowych zmagań. 20 października (najbliższy piątek) Ania wystartuje w XIII Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym w Korei. Tu zawodnicy będą rywalizowali w kilku konkurencjach: koreańskiej, kabak oraz drużynowej.

    Michał Sanczenko
    https://www.wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/luczniczka-konna-z-bialegostoku-zlota-medalistka-w-japonii.html

    Pamiętam że na ivrp jeden kolega jeżdżący konno mówił, że spróbował kiedyś strzelania z łuku z grzbietu końskiego. No i już po kilku godzinach treningu udawało mu się nawet trafić w wierzeje stodoły, od czasu do czasu.
  • marniok napisal(a):
    Pies Macarona wpisał się w chlubną tradycję królów Francji którzy w Wersalu dokonywali ceremoniału porannych defekacji do kominka w asyście świty dworskiej.
    Władza we Francy schodzi na psy, dosłownie.
    https://www.google.pl/search?q=pies+macrina+sika+do+kominka&oq=pies+macrina+sika+do+kominka&aqs=chrome..69i57.7110j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
    Pies Komorowskiego też wpisał się w tradycje Wersalu.
  • a pies Dorna?
    chyba tylko potargał sofę
    jak mu było ?
    Saba?
  • na portalu, gdzie publikuje JanBo znalazłę fajny artykulik, którego bohater mnie zafascinował

    znajdź czy błedy

    Niesamowity człowiek! Tym mianem można określić Artura Kapronia, polskiego kapłana, o którym od niedawna zrobiło się głośniej głównie za sprawą internetu. 42-letni ksiądz służący na co dzień w Osiecznicy na Dolnym Śląsku zajmuje się również kulturystyką i prowadzi fan page – Trener Ksiądz.

    Wiele osób wyobraża sobie, że zawód księdza związany jest wyłącznie ze służeniem do mszy, a życie kapłanów zaczyna się i kończy wyłącznie w kościele. Nic bardziej mylnego. Ksiądz Artur Kaproń z parafii w Osiecznicy pokazuje, że będąc duchownym również można mieć swoje hobby i spełniać się w wielu dziedzinach. Pasją księdza Artura jest siłownia i to właśnie jej w wolnych chwilach poświęca swój czas. Kapłan ćwiczy już od 12 lat, a na Facebook’u założył nawet swój profil o nazwie Trener Ksiądz. Ostatnio ksiądz Artur Kaproń zajął 4 miejsce w kulturystycznych Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów rozgrywanych w Mrozach. Życzymy dalszych sukcesów zarówno kościelnych, jak i kulturystycznych.
    a oto on, On właściwie
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.