Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

13940424445676

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale mamy masową, skoordynowaną akcję jechania po TVP. Właściwie już o wszystko. Wiem wiem, od początku jechali, ale teraz mamy apogeum. Co to może oznaczać ? Kurski dał radę, jakaś część ludzi zaczęła budować swój osąd świata na podstawie TVP. Inaczej by nie było takiej jatki.

    Ale czy to jest problem ? Raczej nie. Świat został przez większą cześć społeczeństwa już rozeznany. Jedni walczą i drudzy walczą, jeżeli już propaganda leje się z telewizora, gdzie się pstryknie, to wolą propagandę pisoską. Chyba, że są Hutu, takim już nic nie pomoże.
    Nawet tu na forum były dąsy że że za mało finezji w przekazie TVP, że nawet paski na dole ekranu do dupy czy cuś. Ale Kurski widocznie miał rację ładując łopatą do pieca w głowie Helenki czy Cześka. Skoro wyją i do tętnic mu skaczą widocznie dobrze się reżymowa TVP sprawdza. Bravo. Niech dalej grzeją i gryllują.
  • Czy którykolwiek z pasków TVP zawierał nieprawdę?
  • Waski napisal(a):
    Czy którykolwiek z pasków TVP zawierał nieprawdę?
    Nie. I mnie te paski sie podobają!

    Np.; twarcie konwencji PO, przemawia prezydent Łodzi, a na pasku:

    "konwencję PO otwiera z zarzutami o poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi X.Y."

    :)
  • Jak dla mnie może być tendencyjna TVP do czasu jak wszystko inne jest tendencyjne w drugą stronę. Żal mi tylko telemanów że muszą oglądać co najmniej dwie stacje aby wyrobić sobie własny pogląd bo nikt prawdy nie mówi, a każdy uprawia propagandę. Dla mnie to problem stosunkowo mały bo telewizji w zasadzie nie oglądam. Czytam iternety i tu mam problem bo korzystałem z wpolityce a tu masz - staje się coraz bardziej prymitywną tuba propagandową. Nie wiem co czytać z drugiej strony - wyborcze wypociny?
  • Jeżeli mam dobre oczy, to Korwin zyskał 100%.
  • romeck napisal(a):
    Waski napisal(a):
    Czy którykolwiek z pasków TVP zawierał nieprawdę?
    Nie. I mnie te paski sie podobają!

    Np.; twarcie konwencji PO, przemawia prezydent Łodzi, a na pasku:

    "konwencję PO otwiera z zarzutami o poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi X.Y."

    :)
    Ale tak się pasków w programach informacyjnych nie tworzy. Pisze się "Prezydent Łodzi otwiera konwencję PO", "Grzegorz Schetyna obiecuje 500 zł również na pierwsze dziecko", "PO chce uniezależnić samorządy od władzy centralnej". Następnie zaprasza się publicystów i komentatorów i to dla nich jest zarezerwowane mówienie, że "PO ośmiesza się pozwalając otworzyć swoją konwencję człowiekowi z zarzutami o poświadczenie nieprawdy", "jeszcze niedawno PO krytykowała cały program 500+, a teraz planuje go rozszerzyć, robiąc sobie z gęby cholewę" i tak dalej, i tak dalej. Ewentualnie robi jakiś reportaż już PO konwencji, że pletli tam głupoty.

    Ja osobiście czuję się ostatnio trochę zażenowana oglądając TVP info (a oglądam poza pracą niemal na okrągło). Z drugiej strony nie jestem obojętna wobec argumentu, że ta telewizja nie jest dla mnie, tylko dla ludzi, do których tak przemawiać trzeba. I argument, że wcześniej było gorzej i że reszta mejnstrimowych mediów łże i robi ludziom papkę z mózgu też niby do mnie przemawia. Ale kurcze... niesmak jest.
  • Daj spokój erka, takie paski są w TVN24 od zawsze - więc czemu TVP Info ma ich nie mieć? To jest wojna, jak wróg strzela to ty też strzelasz a nie wychodzisz do niego dyskutować.
  • edytowano October 2017
    Waski napisal(a):
    Czy którykolwiek z pasków TVP zawierał nieprawdę?
    Nie wiem, czy z pasków, ale przykładowo cisną narrację rządową o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku w taki sposób, jakby to było Bóg wie co, a i tak przeciętny Kowalski na tym nie skorzysta, bo nie dla niego ta podwyżka. To akurat nie kłamstwo, ale jakaś tam manipulacja już tak.

    Protesty medyków oraz wiece na Krakowskim w obronie kasty też były pokazywane tyle, co kot napłakał. Z jednej strony to niby po co głupków pokazywać, ale z drugiej strony jakoś kłóci się to z dziennikarską rzetelnością.

    Przez lata byliśmy manipulowani i okłamywani przez media i teraz miało się to zmienić, ale de facto nie zmieniło się. Oczywiście jest, moim zdaniem, dużo lepiej, jednak, jak już wyżej napisałam - niesmak jest. A jakoś przy oglądaniu Republiki tego niesmaku nie czuję, choć to prawicowa i propisowska stacja.


  • O sancta simplicitas

  • edytowano October 2017
    Prezydent Łodzi jest beznadziejna, ale to poświadczenie nieprawdy to jest naprawdę naciągany argument. Chodzi o ile pamiętam o to że poświadczyła kilka lat temu że konkubent zapłacił jej część należności za mieszkanie i potem to zostało zaliczone jako jego wkład własny przez bank do uzyskania kredytu. W sumie powszechne naciągnięcie w Polsce, a dowody na to że to nieprawda marne.

    Gorsze jest to że dla mediów, niestety też prawicowych, samo oskarżenie czy też doniesienie "o możliwości popełnienia przestępstwa" jest już dyskwalifikujące. Wystarczy więc pieniacz czy pomówienie i już można medialnie grilować delikwenta. Potem prokuratura ciągnie postępowanie 2 lata, a sąd w jednej instancji kolejne 3, potem apelacja i już po 7-10 latach jest wyrok skazujący albo oczyszczenie z zarzutów. To jest chore. I to jest znacznie gorsze niż sędzia Gelsdorff, która zresztą też ma takie sprawy w nosie.
  • edytowano October 2017
    erka napisal(a):
    Z drugiej strony nie jestem obojętna wobec argumentu, że ta telewizja nie jest dla mnie, tylko dla ludzi, do których tak przemawiać trzeba. I argument, że wcześniej było gorzej i że reszta mejnstrimowych mediów łże i robi ludziom papkę z mózgu też niby do mnie przemawia. Ale kurcze... niesmak jest.
    No więc ja wyciągnąłem wniosek z tego niesmaku i z tego że jest nie dla mnie i... przestałem oglądać :-)
    Podobne wrażenia miałem po lekturze "Naszego Dziennika" w początkach istnienia, (zanim szkoła medialna w Toruniu wykształciła profesjonalne kadry,) gdy artykuły były konstruowane według schematu: "Głupi i źli liberałowie wymyślili, że (coś tam coś tam) a przecież wszyscy wiemy że to nieprawda".
    Czasem kołacze mi się gdzieś myśl, że można by tę propagandę sadzić jednak trochę zręczniej, aby się temu widzowi wydawało, że sam odkrywa te oczywiste oczywistości, ale może to esteta się we mnie odzywa ;-)

  • Brzost napisal(a):Czasem kołacze mi się gdzieś myśl, że można by tę propagandę sadzić jednak trochę zręczniej, aby się temu widzowi wydawało, że sam odkrywa te oczywiste oczywistości, ale może to esteta się we mnie odzywa ;-)

    No właśnie we mnie też się ten esteta budzi.
  • To już było omawiane. Estetycznie esteci mają możliwość rozkminiać w literaturze fachowej, na forach dyskusyjnych, w ramach pyffek exCathedralnych itd. Zostawcie coś dla ludożerki... ;)
  • No trochę estetyki się przydaje. No bo jednak świat jest dość złożony i liczy się nie tylko co? ale też jak?. Przywołam tutaj estetyczny wątek o muzyce liturgicznej. Jasne że można do psalmu przygrywać na gitarze elektrycznej, a nawet na tradycyjnych żydowskich cymbałach i cytrze, ale jednak jakoś lepiej wychodzi na organach. Można drzwi otworzyć z kopa, ale ładniej klamką.
  • marniok napisal(a):
    To już było omawiane. Estetycznie esteci mają możliwość rozkminiać w literaturze fachowej, na forach dyskusyjnych, w ramach pyffek exCathedralnych itd. Zostawcie coś dla ludożerki... ;)
    Wolałabym, żeby ludzie - Polacy byli traktowani poważnie i uczciwie. Ale to pewnie marzenie ściętej głowy.
  • JORGE napisal(a):
    Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale mamy masową, skoordynowaną akcję jechania po TVP. Właściwie już o wszystko. Wiem wiem, od początku jechali, ale teraz mamy apogeum. Co to może oznaczać ?
    Obstawiam, że coś o czym było szeptane od dawna się zmaterializowało. Czyli dostarczyciele kanałów cyfrowych postawili sprzęt do zbierania pełnej telemetrii z pilotów. Tu nie będzie statystyki rozumianej jako próbkowanie, tylko pełne dane, czyli statystyka całego zbioru. Walka idzie o pewną pomarańczową firmę, która ma się nieźle na obszarach pozametropolitalnych. A ponoć dane z Netii, którymi już się pochwalono są znacząco różne od panelu pewnego monopolisty. Jeżeli ten monopol padnie, to będzie to prosta droga do wysadzenia Domów Mediowych w powietrze. A to i góra kasy i jej dystrybucja pomiędzy reklamodawcami, a nośnikami medialnymi.

  • Pocieszam się, że esteci będą potrzebni gdy po skończonej walce przyjdzie czas rozprostować palce:

  • erka napisal(a):
    marniok napisal(a):
    To już było omawiane. Estetycznie esteci mają możliwość rozkminiać w literaturze fachowej, na forach dyskusyjnych, w ramach pyffek exCathedralnych itd. Zostawcie coś dla ludożerki... ;)
    Wolałabym, żeby ludzie - Polacy byli traktowani poważnie i uczciwie. Ale to pewnie marzenie ściętej głowy.
    no ale tak na pozważnie - czy podano tam jakieś kłamstwo?
    kiedyś wszedzie maiałaś embargo na informacje nie po linii od tvp, przez tvn, po polsat
    teraz tak nie mozna powiedzieć
  • marniok napisal(a):
    erka napisal(a):
    marniok napisal(a):
    To już było omawiane. Estetycznie esteci mają możliwość rozkminiać w literaturze fachowej, na forach dyskusyjnych, w ramach pyffek exCathedralnych itd. Zostawcie coś dla ludożerki... ;)
    Wolałabym, żeby ludzie - Polacy byli traktowani poważnie i uczciwie. Ale to pewnie marzenie ściętej głowy.
    no ale tak na pozważnie - czy podano tam jakieś kłamstwo?
    kiedyś wszedzie maiałaś embargo na informacje nie po linii od tvp, przez tvn, po polsat
    teraz tak nie mozna powiedzieć

    Powyżej w mojej odpowiedzi do Wąskiego trochę napisałam. Co do embargo masz oczywiście rację.
  • erka napisal(a):
    Waski napisal(a):
    Czy którykolwiek z pasków TVP zawierał nieprawdę?
    Nie wiem, czy z pasków, ale przykładowo cisną narrację rządową o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku w taki sposób, jakby to było Bóg wie co, a i tak przeciętny Kowalski na tym nie skorzysta, bo nie dla niego ta podwyżka. To akurat nie kłamstwo, ale jakaś tam manipulacja już tak.

    Protesty medyków oraz wiece na Krakowskim w obronie kasty też były pokazywane tyle, co kot napłakał. Z jednej strony to niby po co głupków pokazywać, ale z drugiej strony jakoś kłóci się to z dziennikarską rzetelnością.

    Przez lata byliśmy manipulowani i okłamywani przez media i teraz miało się to zmienić, ale de facto nie zmieniło się. Oczywiście jest, moim zdaniem, dużo lepiej, jednak, jak już wyżej napisałam - niesmak jest. A jakoś przy oglądaniu Republiki tego niesmaku nie czuję, choć to prawicowa i propisowska stacja.
    no dobra, jak otworza nitke autostrady gdzieś w zachodniopomorskim to dla mnie pryszcz a dla mieszkańców będzie gratka, tak samo jest z kwotą wolna, ciebie to dynda i powiewa a nawet wkurza a kogoś bardzo, bardzo ucieszy...to jest manipulacja wg cb?

    ja często oglądam tvpinfo i o proteście rezydentów było dużo wg mnie, Rachoń w "Minęła dwudziesta" wziął to na tapetę, było w "Woronicza17", nie mówiąc o wstawkach w cyklicznym skrócie wiadomości czy tych, tak krytykowanych, paskach na dole ekranu...mało? ileż mozna?

  • Gdzieś zgubiłem wątek o jeździe po TVP, ale MS - miałeś rację, wyniki Wiadomości:

    "Atakowana zewsząd TVP, nazywana złośliwie – głównie przez polityków PO i Nowoczesnej – TVPiS, notuje imponujące wyniki oglądalności. Nie są to najlepsze wieści dla twardej konkurencji, którą są telewizje TVN i także niesprzyjający rządowi Polsat.

    Kapitalnym wynikiem niedzielnego wydania „Wiadomości” w TVP pochwalił się na Twitterze między innymi dziennikarz tej stacji – Jarosław Olechowski. Według danych, które podaje, wczoraj o 19:30 Telewizję Polską włączyły blisko 4 miliony Polaków."
  • edytowano October 2017
    Jeśli będzie wysadzanie domów mediowych w powietrze to mam nadzieję, że nie zapomni się o tow. Bierzyńskim.
  • edytowano October 2017
    marniok napisal(a):(...)tak samo jest z kwotą wolna, ciebie to dynda i powiewa a nawet wkurza a kogoś bardzo, bardzo ucieszy...to jest manipulacja wg cb?
    No tak, bo mówią o tym tak, jakby kwota była podniesiona ogólnie. A jest tylko w małej części.
    marniok napisal(a):ja często oglądam tvpinfo i o proteście rezydentów było dużo wg mnie, Rachoń w "Minęła dwudziesta" wziął to na tapetę, było w "Woronicza17", nie mówiąc o wstawkach w cyklicznym skrócie wiadomości czy tych, tak krytykowanych, paskach na dole ekranu...mało? ileż mozna?
    Ale samych wypowiedzi rezydentów zbyt wiele nie było, chyba wcale, same komentarze.
  • Na tej samej zasadzie można krytykować informacje na temat programu 500+.

    Oj były, były. Nawet był program Skowrońskiego ( na TVP1 pt. "O co chodzi" czy jakoś tak) z wiceprzewodniczącym OZZL Rezydentów.
  • marniok napisal(a):
    Na tej samej zasadzie można krytykować informacje na temat programu 500+.
    Zupełnie nie. O 500+ jest mówiona zawsze prawda.

  • Skoro o 500+ czy proteście rezydentów jest jak należy to czemuż o kwocie wolnej posunięto się do manipulacji skoro ten temat tyczy się nikłej części społeczeństwa?

    Zresztą teraz są zapowiedzi podniesienia tej kwoty.
  • marniok napisal(a):
    Skoro o 500+ czy proteście rezydentów jest jak należy to czemuż o kwocie wolnej posunięto się do manipulacji skoro ten temat tyczy się nikłej części społeczeństwa?

    Zresztą teraz są zapowiedzi podniesienia tej kwoty.
    Bo taka jest narracja rządu :) I nic dziwnego - politycy tak mają. Media nie muszą. Przy proteście rezydentów, czy protestach kastowych też nie było spoko. Ale, jak już pisałam - najwyraźniej odzywa się we mnie esteta :)
  • edytowano October 2017
    Na wojnie zapominam o estetyce. Bogu dziękuję, że nie muszę już oglądać Tadli, Kraśki, Lewickiej i tej wyłupiastej blondyny oraz wiedźmy Dobroszoraczowej, oraz ekspertów, którymi nabiłabym armaty i wystrzeliła w kosmos.
    Jest ok. Niech walą z grubych rur, niech powtarzają codziennie to samo, aż się ludożerce powbija w łeptyny, że totalna opozycja to q.... i złodzieje. Do oporu, do skutku! Łopatologicznie.

    Edir; a zresztą; po wywaleniu w/wymienionych wypłoszów i zastąpieniu ich D. Holecką, Rachoniem, Ziemcem, Klarenbachem i Adamczykiem moje wrażenia estetyczne uległy polepszeniu. Nie ma nic bardziej nieestetycznego od grubiaństwa, kłamstwa, bezczelności i postkomuszej duszy.
  • No nie ma, a w każdym razie mało jest rzeczy mniej estetycznych. Tak totalna opozycja to q..y i złodzieje.

    To jednak nie oznacza że mamy mieć permanentną wojnę. To nie oznacza że "walka rewolucyjna wzmaga się w miarę postępów rewolucji" czy jakoś podobnie.

    To zaś zupełnie nie oznacza konieczności, a nawet dopuszczalności, idiotycznych i ciągłych generalizacji odrzucających od Dobrej Zmiany całe środowiska. Jak długo można walić w sędziów en block ? Jak długo można epatować tą emerytowaną psychopatką - sędziną z Łodzi co ukradła spodnie w markecie? Przecież to jest wojna totalna. Wali się w całą wieś rakietami bo tam jest jeden podejrzany o terroryzm, a może i cały oddział, ale wieś jest neutralna, a część nawet popiera rząd. To jak oni mają ten rząd popierać? Posypać sobie głowę popiołem za grzechy kolegów i przywódców wybranych według złego prawa, powiesić się? To jest produkcja wrogów i zamykanie się na poparcie wielu środowisk. To jest uniemożliwianie ich odnowy i oczyszczenia. To hamuje, a nie przyspiesza reformy. Podejrzewam że to jest po to aby mogły awansować i szarogęsić się miernoty popisujące się radykalną retoryką oraz niszczące konkurentów. Wybory były 2 lata temu! Poparcie rośnie ! Kto broni zmieniać prawo? TK ? Już nie? KRS ? W jaki sposób i czemu nie można uchwalić ustaw prezydenckich? Przecież można je po czasie próby zmodyfikować.Inne można, sam rząd tak zapowiada, a tych nie można ? Jakiś specjalny wyjątek? Z czego to wynika?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.