Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1386387389391392672

Komentarz

  • Nie bardzo wierzę, że Moskale mogą być do przodu w jakiejkolwiek dziedzinie.
  • KazioToJa napisal(a):
    los napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Wojna idzie o to, jaką pozycję zajmą Polacy w tym nowym rozdaniu. Czy gospodarzy, czy miejscowych z lokalnym samorządem.
    To jest tylko i wyłącznie decyzja samych Polaków. Jeśli obcy nie mogą zbombardować (a nie mogą), to wszystkie groźne miny to straszenie babci kożuchem.
    no tak, dlatego wpływowi "eksperci" mówią nam jak w sławnym filmiku Budzisza - we wszystkich grach wojennych Polska przegrywa starcie z Rosją a nasza armia zostaje unicestwiona w 80%. Oddziałuje na psyche, prawda, i polityków i żołnierzy. I wtedy jego kolega mówi - wszystko się zmieniło musimy teraz dogadać się z Niemcami, nie daliśmy rady przełamać dualizmu na Łabie, czas zająć swoje miejsce.

    Właśnie o to chodzi, żebyśmy w swoich głowach zajęli poślednie miejsce.


    Mówią tak bo sami mają tak sformatowany mózg, nie odpowiadają na pytanie skąd w ogóle armia rosyjska mansie wziąć na terenie Polski, teleportem? Pomijają kwestię morale i ogólnie zakładają że ich wiedza na temat armi czerwonej jest poprawna.
  • Uderzenie przez Białoruś byśmy powstrzymali.
  • Coś tam jeszcze mają w Królewcu.
  • I co - bez problemu przywiozą tam milionową armię okrętami?
  • I jak wyjadą z Królewca przez las, wąską drogą na Bezledy?
  • hipersonic skierowane na centra dowodzenia i magazyny/zgrupowania/lotniska
    1 mln ruskich żydw w Izraelu może chcieć coś sprzedać, np drony czy dane z satelity

    staram się myśleć jak Sykulski i Bartosiak
  • los napisal(a):
    Uderzenie przez Białoruś byśmy powstrzymali.
    niekoniecznie, ale kto zagwarantuje Rosji, że na innych ich granicach nikt nic nie skubnie? O to teraz walczą.
  • Mają taktyczna broń atomową
  • edytowano June 2021
    Jakiekolwiek użycie taktycznej broni atomowej, zwłaszcza na przeciwniku nie posiadającym takowej, prowadzi do rozwalenia całego światowego systemu nieproliferacji. Po czymś takim żadne większe czy średnie państwo nie będzie miało złudzeń i będzie się starało opracować czy zdobyć technologię broni jądrowej. W rezultacie pozycja obecnych państw "atomowych" spadnie. Nie znaczy to, że jest to absolutny bezpiecznik, ale jednak pewien element ograniczający polityczną swobodę dysponowania bronią jądrową.
  • cos było o strzelbie wiszącej nad kominkiem
  • christoph napisal(a):
    rzeczniczka prasowa rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maria Zacharowa dodała w poście w mediach społecznościowych, że hasła "Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!" przywołują na myśl nazistowskie Niemcy.
    Nie no, jasne że chwała Ukrainy przywodzi na myśl nazistowskie Niemcy, bo wszystko co jest poza granicą Związku Zdradzieckiego to mniejsi czy więksi naziści.

    Swoją drogą, fajnie by było gdyby nasi popylali po trawniku z koszulkami "Czołem wielgiej Polszcze!"
  • Przemko napisal(a):
    "Ktoś: kierowcy muszą ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście

    Kierowcy w Polsce: ale jak zdefiniować wchodzenie na przejście? Kim jest człowiek? Jaka jest natura rzeczy? Czy śmierć naprawdę jest końcem? Czy ktoś o tym pomyślał tworząc te przepisy?"
    Czeszę szę, że mała zmiana w przepisach drogowych dała ludziom pretekst do myślenia. Wpisuje się to w metanarrację Cioci Jadzi, że zachodniakom wystarczy powiedzieć, że tak mówi przepis, maul halten, ruki pa szwam! A u nas przepis musi być mądry, godny i sprawiedliwy, żebyśmy zniżyli się do przestrzegania go.

    (W praktyce wystarczy jednak, że w okolicy skrzyżowania zauważymy milicjanta i wszyscy kerowcy natychmiast przypominają sobie wszystkie najbardziej niejasne prawidła drogowe i przestrzegają ich sumiennie i ostrożnie. Jest to wariant sokratejskiego intelektualizmu etycznego w interpretacji mojego śp. Ojca, który mawiał, że jeśli postawimy gdzieś ot tak dla jaj pluton egzekucyjny, to w jego polu rażenia wszyscy będą zachowywać się godnie, mądrze i sprawiedliwie, a nikt nie będzie czynił zła.)
  • christoph napisal(a):
    cos było o strzelbie wiszącej nad kominkiem
    Wiadomix. Z drugiej strony, zdetonowanie przez Rosjan ładunku powodującego opad promieniotwórczy nad Polską, nad którą wieją przeważające wiatry zachodnie przypomina trochę sikanie pod wiatr.
  • Godnie!
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    christoph napisal(a):
    cos było o strzelbie wiszącej nad kominkiem
    Wiadomix. Z drugiej strony, zdetonowanie przez Rosjan ładunku powodującego opad promieniotwórczy nad Polską, nad którą wieją przeważające wiatry zachodnie przypomina trochę sikanie pod wiatr.

    "a, co tam, spróbuję!"
  • KazioToJa napisal(a):
    romeck napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    jest jeszcze problem:
    - jak "pieszy przed przejściem dla pieszych" ma zmienić stan na "pieszy na przejściu dla pieszych".
    Postawić dowolną stopę na jezdni.
    ;)


    tak, tak samo powiedział mi taksówkarz - po prostu trzeba iść. Problem jest jeden - nie wszyscy są taksówkarzami, kiepscy kierowcy inaczej reagują.

    Podawałem już 100% metodę przechodzenia bez jezdnię. Nic nie rydzykujemy a kerowca zawsze się zatrzymuje. Z przejściem dla pieszych czy przez.
  • Amerykańska gospodarka dostaje łomot - zgodnie z planem. Czas na nową wojnę?

  • edytowano June 2021
    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/cichanouska-w-polsce-kotow-byly-sygnaly-ostrzegawcze-ze-strony-polski/kln3svr,79cfc278

    I z tego powodu wystąpią przeciwko Łukaszence?

    Występować przeciwko Łukaszence można na różne sposoby, panie redaktorze. Można brać udział w demonstracjach, ale można też pić kawę z innymi wpływowymi ludźmi i mówić im, że tak dalej się nie da.

    Mówiąc o inteligentnych, ale cynicznych technokratach ma pan na myśli np. szefa dyplomacji Władimira Makieja? Czy on – tzw. systemowy liberał ma przyszłość polityczną?

    Nie sądzę, żeby ktokolwiek z obecnej elity władzy miał przyszłość polityczną. Co więcej, sądzę, że oni to rozumieją i to też jest czynnik, który może przyczynić się do końca rządów Aleksandra Łukaszenki.

    A może miał pan na myśli siebie, mówiąc o inteligentnych, cynicznych technokratach?

    Nie, ale jeśli pan uważa, że jestem inteligentny, to mi miło.

    Tak uważam. Ale uważam też, że jakkolwiek jest pan miłym człowiekiem, to politycznie jest pan nieprzeciętnym cynikiem bez złudzeń.

    Dziękuję. Chyba to prawda. Ale zawsze byłem i jestem taki sam. Choć polityki generalnie nie lubię, to jednak się do niej nadaję.
  • edytowano June 2021
    Der Ohnet i Jurasz...
  • los napisal(a):
    Nie bardzo wierzę, że Moskale mogą być do przodu w jakiejkolwiek dziedzinie.
    hakierstwo im ostatnio wychodzi
  • Eeeee...
  • Łamanie haseł do skrzynek i farmy troli to nie jest hakierstwo.
  • Przemko napisal(a):
    Łamanie haseł do skrzynek i farmy troli to nie jest hakierstwo.
    a te urządzenia przepompowujące w USA?
  • wizja spalenia Polski, albo zajęcia Polski raczej jest nierealna.

    Za to imho przesmyk suwalski leży na stole. I doprawdy nie wiem, kto go tam położył.

    Może podam dane, z których mi to wychodzi

    - Macierewicz w ostatniej pogadance w TR mówił o koncepcji hamerykańskiej - wychodzi Hamerykncóm że z chinorosją nie wygramy, więc trzeba jedną ze stron przeciągnąć do siebie.
    - Pyffel parokrotnie napomknął w swoich pogadankach, że Chiny puściły info/odcięły się w ostatnich rozmowach z Rauem - to, że podpisujemy umowy gospodarcze nie oznacza, że w razie czego staniemy po waszej stronie.
    - Bartosiak/Budzisz są bardzo pod wrażeniem militarnych informacji, że Polska/Polska po wschodniej stronie Wisły jest nie do obrony wg wszelkich gier wojennych. Znaczy, cieszmy się, jeśli tylko jakiś kusok okaże się nie do obrony.
    - USA izoluje polskich polityków jak nie przymierzając Brytole Sikorskiego i jego następców po układach z ZSRR.
    - jakieś 2 tygodnie temu w Poznaniu lądowały te kolosalne samoloty transportowe i przynajmniej jeden z nich wiemy, że przyleciał pusty.

  • trep napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    romeck napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    jest jeszcze problem:
    - jak "pieszy przed przejściem dla pieszych" ma zmienić stan na "pieszy na przejściu dla pieszych".
    Postawić dowolną stopę na jezdni.
    ;)


    tak, tak samo powiedział mi taksówkarz - po prostu trzeba iść. Problem jest jeden - nie wszyscy są taksówkarzami, kiepscy kierowcy inaczej reagują.
    Podawałem już 100% metodę przechodzenia bez jezdnię. Nic nie rydzykujemy a kerowca zawsze się zatrzymuje. Z przejściem dla pieszych czy przez.

    Prosiemy
  • Kuba_ napisal(a):
    trep napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    romeck napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    jest jeszcze problem:
    - jak "pieszy przed przejściem dla pieszych" ma zmienić stan na "pieszy na przejściu dla pieszych".
    Postawić dowolną stopę na jezdni.
    ;)


    tak, tak samo powiedział mi taksówkarz - po prostu trzeba iść. Problem jest jeden - nie wszyscy są taksówkarzami, kiepscy kierowcy inaczej reagują.
    Podawałem już 100% metodę przechodzenia bez jezdnię. Nic nie rydzykujemy a kerowca zawsze się zatrzymuje. Z przejściem dla pieszych czy przez.
    Prosiemy
    Jak w kodeksie napisano, w lewo, w prawo, w lewo, i dopiero wchodzimy. https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/comment/381087/#Comment_381087
  • KazioToJa napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Łamanie haseł do skrzynek i farmy troli to nie jest hakierstwo.
    a te urządzenia przepompowujące w USA?
    A to potwierdzone że to Rosjanie? Znaczy tak - grupy hakerskie rosyjskie oczywiście istnieją, natomiast nic nie wskazuje aby one współpracowały z rządem. Ot zaszyfrować dyski żeby wyłudzić odszkodowanie - czemu nie, ale ukraść dane z czegoś więcej niż poczta to już nie takie proste.
  • Nie no, taki Kaspersky to nawet oficjalnie współpracuje rządem
  • Przemko napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Łamanie haseł do skrzynek i farmy troli to nie jest hakierstwo.
    a te urządzenia przepompowujące w USA?
    A to potwierdzone że to Rosjanie? Znaczy tak - grupy hakerskie rosyjskie oczywiście istnieją, natomiast nic nie wskazuje aby one współpracowały z rządem. Ot zaszyfrować dyski żeby wyłudzić odszkodowanie - czemu nie, ale ukraść dane z czegoś więcej niż poczta to już nie takie proste.

    a jak cię złapią za rękę mów, że to nie twoja ręka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.