Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1397398400402403672

Komentarz

  • Niech se gada do ściany, gorzej i tak nie będzie.
  • peterman napisal(a):
    Niech se gada do ściany, gorzej i tak nie będzie.
    Tylko przypominać na każdym kroku że to kandydat Gowina.
  • Przemko napisal(a):
    Nie ma wakatu, kontynuuje go poprzedni RPO.
    Był wyrok TK, że od lipca miał być wakat.

    W interesie PiS, jak już chcieli dać spokój z tym Wiąckiem, było zatrzaśnięcie się w kiblu kilku posłów miesiąc temu albo zachęcenie Kukiza do głosowania za nim, a nie za Staroń, żeby uzyskał większość Gowin + opozycja, a nie "ponad podziałami".
  • krzychol66 napisal(a):
    Mania napisal(a):
    RPO Marcin Wiącek - taka sama kanalia jak Bodnar :-(
    https://twitter.com/SuwerenaPL/status/1417881748650790912
    I nie lepszy był vacat na stanowisku RPO?
    Po co nam to było?
    Michał Wawrykiewicz
    @MicWawrykiewicz
    · 21 g.
    Kandytat na RPO jest zwolennikiem pozytywizmu prawniczego, kurczowego trzymania się litery prawa, niezależnie od tego w jakich warunkach zostało ono uchwalone. Uznaje za legalnych dublerów w TK Przyłębskiej, a także uznaje za bezzasadne roszczenia przedsiębiorców,bo TK nie orzekł



    Nie taki najgorszy się wydaje.
  • To jaka jest ta litera prawa, na podstawie której TSUE orzeka w sprawie polskich sądów?
  • Kandytat na RPO jest zwolennikiem pozytywizmu prawniczego, kurczowego trzymania się litery prawa, niezależnie od tego w jakich warunkach zostało ono uchwalone.
    Jeśli deklaratywnie, to łże jak pies.
  • https://www.facebook.com/defoliator/posts/272143441347206

    Defoliatora Przemko zawsze wrzuca jako najwyższy autorytet, tak tu tylko zostawię...
  • Zaloguj się by kuknąć.
  • trep napisal(a):
    Zaloguj się by kuknąć.
    Napisał, że jest ateistą. "A u was biją Murzynów".
  • trep napisal(a):
    Zaloguj się by kuknąć.
    Klikasz "nie teraz" i chyba da się zobaczyć, choć komcia czy lajka to już pewnie nie.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    https://www.facebook.com/defoliator/posts/272143441347206

    Defoliatora Przemko zawsze wrzuca jako najwyższy autorytet, tak tu tylko zostawię...
    W dziedzinie liczb i kowida, bo zgrabnie wszystko wyjaśnia. Przestałem go wrzucać z racji bezcelowości takiego działania chwilę przed tym wpisem, zdążyłem. :)
  • Przemko napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    https://www.facebook.com/defoliator/posts/272143441347206

    Defoliatora Przemko zawsze wrzuca jako najwyższy autorytet, tak tu tylko zostawię...
    W dziedzinie liczb i kowida, bo zgrabnie wszystko wyjaśnia. Przestałem go wrzucać z racji bezcelowości takiego działania chwilę przed tym wpisem, zdążyłem. :)
    To jak dostrzegasz ograniczenia, to ok :)

    Też co do "liczb i covida", to sam dobór danych też może mieć wybiórczy, "pod tezę". Choć co mu trzeba przyznać wrzucił ostatnio bardzo krytyczne badanie podważające skuteczność J&J.
  • Polska jest wielkim producentem węgla drzewnego, Niemcy martwią się że to się może zmienić.

    https://www.welt.de/regionales/baden-wuerttemberg/article232640073/Polen-liefert-am-meisten-Holzkohle-in-den-Suedwesten.html
  • Przemko napisal(a):
    Polska jest wielkim producentem węgla drzewnego, Niemcy martwią się że to się może zmienić.

    https://www.welt.de/regionales/baden-wuerttemberg/article232640073/Polen-liefert-am-meisten-Holzkohle-in-den-Suedwesten.html
    Nic się nie zmieniło.
  • .Jakby komuś umknęło to wraz z rozpoczęciem wakacji ABW zatrzymała synalka Wandy Nowickiej. Tego gostka co atak ruskich na Polskę nazwał interwencją humanitarną i generalnie wychwalał komunę i nawoływał do zabijania żołnierzy Polskich i ich torturowania.
    Niestety brak info co było dalej, a to chyba najciekawsze.
  • posix napisal(a):
    .Jakby komuś umknęło to wraz z rozpoczęciem wakacji ABW zatrzymała synalka Wandy Nowickiej. Tego gostka co atak ruskich na Polskę nazwał interwencją humanitarną i generalnie wychwalał komunę i nawoływał do zabijania żołnierzy Polskich i ich torturowania.
    Niestety brak info co było dalej, a to chyba najciekawsze.
    Z tego mówił Otoka-Frąckiewicz wypuszczono go i robi to samo co wcześniej tylko nadaje z terenu Francji.
  • edytowano July 2021

    Frederick Forsyth brytyjski pisarz, autor niezwykle poczytnych thrillerów politycznych z czasów zimnej wojny, komentuje spór KE - Polska ws. reformy sądów: Polska pokonała komunistów i Stalina, więc zje i unijnych tyranów na śniadanie. Życzę Państwu dobrego śniadania.


    Wytłuściłam, bo modlę się o taki scenariusz.
    Zgodnie z doktryną Reachera: "Zakładaj najlepsze, przygotuj się na najgorsze."
  • A Niemcy tymczasem doszli do ściany i innego wariantu jak zmiana władzy w Polsce nie widzą.

    https://www.dw.com/pl/fas-polexit-byłby-geopolitycznym-koszmarem/a-58631639 pisze:

    "Komisja Europejska grozi karami finansowymi, których władze w Warszawie raczej nie mogą zaakceptować bez poczucia kapitulacji. W filmie taką sytuację nazywamy „meksykańskim patem” (sytuacją bez wyjścia) – wyjaśnia autor dodając, że „żadna ze stron nie chce ustąpić, ale nikt nie może wygrać”.

    [...]

    „Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie. To jedno. A drugie: wystąpienie (z UE) byłoby nieszczęściem. Jeszcze jest szansa, że zwycięży rozsądek. Czasu jest jednak coraz mniej” – konkluduje Konrad Schuller na łamach „FAS” – niedzielnego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. "
  • W oczekiwaniu na rezultaty gromadnego najścia na Polskę drżą uprawiacze szparagów i firmy sprzątające niemieckie kible. Pojawią się u nich znowuż Polaczki, czy nie? Dadzą się na powrót zmienić w czarną hołotę, pracują na rzecz niemieckiego pana w zamian za garść paciorków?
    Proniemieckie lobby szparagowo-sedesowe pod wodzą króla dwóch kontynentów: Ameryki Południowej ( król Peru) i Europy, póki co szuka mocniejszego kija. Co jeszcze nim będzie? W zwartym szeregu z nim kroczą pobudzeni finansowo panowie Żydzi, spece od kręcenia batów na nieposłuszne kraje i wyciskania kasy nawet z kamienia. Najlepiej tego nagrobnego.
    Marzę, żeby Forsyth miał dobrego czuja.
  • 23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
  • Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    A nie mowili o tym już w maju?
  • kulawy_greg napisal(a):
    Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    A nie mowili o tym już w maju?
    Potrzebne były głosy PSL w Senacie, PSL dostał RPO i głosy się znalazły.
  • Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    Mój kandydat na Prezydenta RP :-)
    Odważny, poważny, przystojny, patriota.
  • Przemko napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    A nie mowili o tym już w maju?
    Potrzebne były głosy PSL w Senacie, PSL dostał RPO i głosy się znalazły.

    Warto było.
    Do lekceważenia roli i osoby RPO przywykłam.
  • Mania napisal(a):
    Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    Mój kandydat na Prezydenta RP :-)
    Odważny, poważny, przystojny, patriota.
    + wykształcony.
    Nie wiem, jak ze znajomością języków obcych.
  • Jak polskim posługuje się poprawnie, to już dużo.
  • los napisal(a):
    Jak polskim posługuje się poprawnie, to już dużo.
    :)
    Skasowałam dopisek, że polskim posługuje się poprawnie, bo doszłam do wniosku, że to może być robota redaktora. Na żywo go nie słyszałam.
  • edytowano July 2021
    Maria napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Maria napisal(a):
    23 lipca 2021 roku doktor Karol Nawrocki został wybrany prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

    Trudne do uwierzenia.
    Mój kandydat na Prezydenta RP :-)
    Odważny, poważny, przystojny, patriota.
    + wykształcony.
    Nie wiem, jak ze znajomością języków obcych.

    Miał wykłady w wielu krajach, myślę, że angielski zna.
    Mówta co chceta, to jest twarz męża stanu.
    image
  • Ja mam pytanie w kwestii formalnej:
    To Ignac nie jest już oficjalnym, a wymarzonym kandydatem wieloforumka?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.