Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1395396398400401672

Komentarz

  • "W piątek Donald Tusk i Rafał Trzaskowski wznowili rozmowy w sprawie powrotu byłego premiera do PO. W innym formacie, bo dzień wcześniej uczestniczył w nich jeszcze obecny lider partii Borys Budka. Ten, na własne życzenie, stracił zaufanie Tuska i Trzaskowskiego. Jak dowiedziała się Interia, w ubiegłym tygodniu miało dojść do spotkania najważniejszych ludzi Platformy Obywatelskiej - Budki, Tuska i Trzaskowskiego. Jego organizacją miał się zająć Budka, ale… nie zaprosił na nie Trzaskowskiego. - Kompletnie nie wiem co chciał tym pokazać. Ale tym zagraniem sam się wyautował - mówi nasze źródło z PO. Tusk i Trzaskowski mieli być wściekli taką zagrywką lidera PO."

    Szkoda że to już koniec, Schetyna coś cicho siedzi.
  • W mieście Łodzi usiłują odwolac małą Hanke.
    Bez szans. Lud ja uwielbia, mimo inwestycji od czapy, martontrawstwa i coraz bardziej widocznego nałogu.
    No chyba, ze baroni udzcy sie wkurzyli...
  • Przemko napisal(a):
    "W piątek Donald Tusk i Rafał Trzaskowski wznowili rozmowy w sprawie powrotu byłego premiera do PO. W innym formacie, bo dzień wcześniej uczestniczył w nich jeszcze obecny lider partii Borys Budka. Ten, na własne życzenie, stracił zaufanie Tuska i Trzaskowskiego. Jak dowiedziała się Interia, w ubiegłym tygodniu miało dojść do spotkania najważniejszych ludzi Platformy Obywatelskiej - Budki, Tuska i Trzaskowskiego. Jego organizacją miał się zająć Budka, ale… nie zaprosił na nie Trzaskowskiego. - Kompletnie nie wiem co chciał tym pokazać. Ale tym zagraniem sam się wyautował - mówi nasze źródło z PO. Tusk i Trzaskowski mieli być wściekli taką zagrywką lidera PO."

    Szkoda że to już koniec, Schetyna coś cicho siedzi.
    już sobie zagwarantował w każdym rozdaniu stanowiska wicka
  • https://wpolityce.pl/swiat/557245-komu-przeszkadza-ustawa-antypedofilska
    Neuerowi, ani władzom Monachium nie przeszkadza obowiązujący obecnie kontrakt sponsorski między Bayernem a liniami lotniczymi Qatar Airways, które jako „platynowy sponsor” klubu zastąpiły w tej roli Lufthansę.


    plus inne smaczki, warte zapamietania
  • Michał5 napisal(a):
    https://wpolityce.pl/swiat/557245-komu-przeszkadza-ustawa-antypedofilska
    Neuerowi, ani władzom Monachium nie przeszkadza obowiązujący obecnie kontrakt sponsorski między Bayernem a liniami lotniczymi Qatar Airways, które jako „platynowy sponsor” klubu zastąpiły w tej roli Lufthansę.


    plus inne smaczki, warte zapamietania
    Lać faktami po mordzie ilekroć znowu zaczną kopać pod nami dołki.
  • los napisal(a):
    Żaby mają jakąś dziką i dla mnie zupełnie niezrozumiałą obsesję co do Polaków - czyli ludku, który przez całą historię Żaby racjonalnie lub nieracjonalnie podziwiał i wspierał. Potwierdzam to empirycznie.
    Ja myślę, że to sprawa świeża, już z XX wieku, a konkretnie skutek II wojny światowej oraz infiltracji komunistycznej w tym kraju. W przypadku II wojny światowej chodzi o wypierane wyrzuty sumienia - nie chodzi tylko o 1939 roku, ale przede wszystkim o to, że nie obronili także siebie, a potem zachowywali się tchórzliwie w okresie okupacji. Duchowe skutki takiej postawy są widoczne do dziś, no i przekładają się na niechęć wobec tych, którzy tacy nie są (Kochanowski już o tym trafnie pisał). Zwracam uwagę, że generał De Gaulle był raczej dość dobrze nastawiony do Polaków, bo on z oczywistych powodów nie miał kompleksu w tym punkcie.
    Ów kompleks wpływa zresztą nie tylko na stosunek do Polaków. Z tego wynikła też obsesyjna potrzeba kreowania "ruchu oporu". Nawet Anglosasi mimo historycznych zadr wsparli ich i w amerykańskich, a nawet brytyjskich filmach jest bohaterski "ruch oporu", który nie istniał.
    No a druga sprawa to, jak wspomniałem, wpływy komunistyczne. Niby Francja pozostała państwem demokratycznym, ale w sferze metapolitycznej komuniści święcili tam triumfy. Oczywiście na pewno wykorzystywali swoją pozycję na pewno wykorzystywali do nastawiania przeciw Polakom, co wzmacniało to, o czym pisałem wyżej.
    Tak na marginesie ciekawą sprawą są dzieje ruchu związkowego we Francji. W latach 30. dzięki tamtejszemu "frontowi ludowemu" komunistom udało się opanować związki zawodowe, największą centralę związkową CGT, wyprzeć z niej socjalistów i apolitycznych związkowców i zmienić w swoje narzędzie. Powstały inne centrale związkowe, ale nie miały takiej pozycji. Sytuacja zmieniła się dopiero w latach 80. dzięki.... "Solidarności". Sympatia do tego ruchu osłabiła CGT i wzmocniła konkurencyjne centrale. Co ciekawe, ten nasz wkład w wewnętrzne sprawy Francji jest mało znany.
  • edytowano July 2021
    Rzchanym napisal(a):
    Nawet Anglosasi mimo historycznych zadr wsparli ich i w amerykańskich, a nawet brytyjskich filmach jest bohaterski "ruch oporu", który nie istniał.
    W "Allo Allo" są nawet dwa francuskie ruchy oporu.
  • edytowano July 2021


  • edytowano July 2021
    Przemko napisal(a):
    Losie prawda?

    "Mariusz Zielke
    15 min ·
    Od wielu lat powtarzam gdzie się da, że na polskim rynku finansowym rządzi mafia. Niezwykle niebezpieczna, rosnąca w siłę, działająca już w bardzo zorganizowany sposób. Mechanizm opisany w tym wywiadzie był wielokrotnie powielany od dawna, doskonalony i psujący polski rynek kapitałowy, powodujący, że GPW w zasadzie prawie zdechła, a kolejni uczciwi biznesmeni zmuszani są do pakowania się w układy albo mają kłopoty. O tym przecież też dokładnie traktuje moja powieść "Wyrok". O tym wielokrotnie pisałem jak byłem dziennikarzem "Pulsu Biznesu". Za tę bezkompromisowość w opisywaniu tych mechanizmów nie mam szansy na pracę w mediach od lat, dorabia mi się gębę szaleńca czy fana teorii spiskowych, którym nie jestem. Żeby pokazać ogromną skalę tych praktyk korupcyjno-mafijno-szantażowych, próbuję stworzyć specjalną stronę internetową, ale brakuje mi na to czasu i trochę już zapału, bo niestety wszystkie moje wypowiedzi trafiają w pustkę i są ciągle bardzo mało skuteczne. Niby kropla drąży skałę... Kolejne afery nie wywołują jednak żadnych reakcji albo są spłycane do politycznych rozgrywek. A tu naprawdę nie chodzi o to, czy PiS rządzi czy PO czy lewica. Mafia urosła i ma wpływy w każdej władzy, żadna nie jest w stanie sobie z nią poradzić. I tak będzie, dopóki naprawdę solidarnie nie powiemy dość takim praktykom, nie rozliczymy polityków z tworzenia prawdziwego państwa prawa a nie republiki bananowej. Mamy bantustan i się w nim urządzamy. Nie znam Przemysława Krycha i nie piszę tego, żeby go bronić. Ale ze schematem opisanym w tym wywiadzie wiele razy miałem do czynienia i mogę potwierdzić, że jest prawdziwy. "

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zatrzymany-przez-cba-biznesmen-przemyslaw-krych-ujawnia-ze-dostal-oferte-wolnosc-za/h9lcb2d
    ________________________


    Dziś w TVP Info:
    – Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia – mówił w trakcie konferencji prasowej szef PO Donald Tusk. Te słowa nie zostały bez odpowiezdi. – Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Nie pozwolę na to. Składam pozew – zapowidział minister Zbigniew Ziobro.
    https://www.tvp.info/54681374/zbigniew-ziobro-sklada-pozew-przeciw-donaldowi-tuskowi-chodzi-o-slowa-o-haraczu

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • MarianoX napisal(a):
    Nasza strona nikogo nie zaciukała od czasow
    Żołnierzy Wyklętych, tak więc...
    !
    ..... :/
  • zamiast myśleć o letnisku Skłodowskiej trza by ten zameczek kupić
    Jak pisze "Rzeczpospolita", Szwajcarzy podali, że w tej sprawie doszło do porozumienia między władzami fundacji, która jest właścicielem zbiorów Muzeum Polskiego, a placówką. Jak twierdzi jednak Piotr Mojski, prezydent Fundacji Libertas - "nic definitywnie nie zostało podpisane ani ustalone". Zapewnia także, że od kilku lat jest w stanie negocjacji z władzami lokalnymi w sprawie przyszłości Muzeum Polskiego w Rapperswilu. - Ze strony polskich władz, za pośrednictwem ambasady polskiej w Bernie, mamy wielkie wsparcie - dodaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
    Polska wystawa po remoncie zamku

    - W ramach przebudowy zamku powstanie nowa wystawa, która nadal będzie przedstawiać historię Polaków w Szwajcarii. Stowarzyszenie szuka rozwiązania na przyszłość, które pozwoli na dalsze przechowanie pamiątek z kolekcji, w czym wspierane jest przez władze - mówi Dagmara Gołębiowska z ambasady Szwajcarii w Warszawie.

    Zobacz także: 150 lat temu rozpoczęło działalność Muzeum Polskie w Rapperswilu

    Jak twierdzi dr hab. Hanny Krajewskiej, przewodnicząca Towarzystwa Rappelskiego, po remoncie na zamku stworzona zostanie nowa wystawa, która opowie 800 lat historii tego obiektu. Dodaje, że ma być odnowiona kaplica, gdzie było złożone serce Tadeusza Kościuszki, a Polacy będą mogli robić wystawy czasowe i bezpłatnie korzystać z gminnej sali konferencyjnej na drugim piętrze.

    Zobacz także: Polskie muzeum w Szwajcarii musi się wynieść. "Mamy czas do końca 2021 r."

    Sprawa muzeum w Rapperswilu w e-mailach na Telegramie

    Serwis Telegram ujawnił korespondencję z końca poprzedniego roku pomiędzy premierem a szefem polskiej dyplomacji. Jak czytamy, Mateusz Morawiecki wyrażał zaniepokojenie losem muzeum w Rapperswilu. "Potrzebujemy inwentaryzacji wszelkich szwajcarskich zasobów znajdujących się w Polsce. Oni muszą mieć świadomość, że Polska nie zostawi tej sprawy bez odpowiedzi. Proszę także o refleksje na temat potencjalnych politycznych ripost" - miał napisać premier.
    Zobacz również
    Samookreślenie płci po 14. roku życia? Hiszpański rząd zatwierdził projekt ustawy
    Słynna gimnastyczka zabrała głos po kilku latach. Od dawna plotkuje się o jej związku z Putinem

    "Proszę też złożyć im bardzo szczodrą ofertę finansową, żebyśmy mogli głośno na świecie krzyczeć, co robią z naszą kulturą" – cytował rzekomą wypowiedź premiera rosyjski portal. Minister Zbigniew Rau miał w lakonicznych słowach poinformować, że "przyjmuje zadanie".

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szwajcaria-po-150-latach-polska-placowka-musi-zostac-usunieta-z-zamku/6wn52h9,79cfc278
  • Babaryka skazany na 14 lat koloni karnej, domniemany następca Łukaszenki, no ciekawe czy przeżyje do zmiany.

    https://belsat.eu/pl/news/06-07-2021-minsk-babaryka-skazany-na-14-lat-kolonii-karnej
  • Przemko napisal(a):
    Babaryka skazany na 14 lat koloni karnej, domniemany następca Łukaszenki, no ciekawe czy przeżyje do zmiany.

    https://belsat.eu/pl/news/06-07-2021-minsk-babaryka-skazany-na-14-lat-kolonii-karnej
    Ciekawe, w poprzednim +- jeden stary Białorus tłomaczył, że Babaryka to Miki Małs Putina.
  • Jakby samego Putina wsadził do koloni karnej na 14 lat, to byłoby coś.
  • Do aktu wandalizmu doszło przed łódzką katedrą. Ktoś pomazał drzwi świątyni białą farbą
    https://www.radiolodz.pl/posts/71291?utm_campaign=generic&utm_medium=rss&utm_source=www
  • I czerwonymi łapskami kafle chodnikowe.
  • Nie do wiary! W porównaniu z reakcją pohańską 1030 kler bity jest jak iakowy neptek!!!1
  • Istotnie, trochę w tym czasie się zdegenerował.
  • Dziś przed nami przede wszystkim konferencja prezesa NBP Adama Glapińskiego po wczorajszym posiedzeniu RPP. Zobaczymy, czy prezes powie coś nowego po tym, jak NBP znacząco podniósł prognozy inflacji na najbliższe lata. Jeszcze większych zmian dokonał właśnie Europejski Bank Centralny, który zmienił definicję celu inflacyjnego i stwierdził, że przy obliczaniu inflacji powinno się brać pod uwagę ceny mieszkań.
    1. NBP prognozuje inflację powyżej 3 proc. aż do 2023 roku

    Rada Polityki Pieniężnej w czwartek oczywiście nie zmieniła stóp procentowych, za to w komunikacie po posiedzeniu znalazły się już nowe prognozy NBP dotyczące inflacji i PKB, pochodzące z nowej projekcji inflacyjnej, która w całości zostanie opublikowana w poniedziałek.

    Prognozy są podane w przedziałach, ale jeśli wyliczymy, gdzie są środki tych przedziałów, to nam wyjdzie, że prognoza inflacji na ten rok rośnie z 3,1 proc. poprzednio, aż do 4,1 proc., a na przyszły rok rośnie z 2,8 proc. do 3,3 proc. W 2023 roku inflacja nadal ma być średnio w ciągu roku powyżej trzech procent i wynosić 3,4 proc.

    Z kolei PKB ma rosnąć w tym roku o 5 proc. a w dwóch kolejnych latach o ponad 5 proc.

    Czy to są prognozy wystarczające do tego, aby podnieść stopy procentowe? O tym dziś powinien mówić prezes NBP Adam Glapiński, na konferencji, która ma się zacząć o piętnastej.
  • edytowano July 2021
    W punkt! Aktor, a mądry.
    image
  • Zmarł Dawid Rockefeller. 101 lat. 7 przeszczepów serca.
  • edytowano July 2021
    Znowu?
  • edytowano July 2021
    Mania napisal(a):
    Zmarł Dawid Rockefeller. 101 lat. 7 przeszczepów serca.
    Czy to był ojciec Michaela, tego zbieracza prymitywnych dzieł sztuki, którego zjedli Papuasi? Bodaj ostatni udokumentowany przypadek ludowego ludożerstwa. (kryminaliści to insza inszosc).

    Édit. To nie ojciec Michaela
  • Te przeszczepy to oczywiście fejk
  • David Rockefeller zmarł w 2017
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W porównaniu z reakcją pohańską 1030 ...
    !!! ;)

  • Tak trzeba żyć!
    Jego majątek w momencie śmierci szacowano na około 3 mld dolarów, ale ze względu na strukturę aktywów kontrolowanych przez fundusze Rockefeller Brothers Fund i Fundację Rockefellera prawdziwa wartość jest nieznana
  • Jak się zaczyna z 30 mld, to dojście do 3 mld nie jest znowu tak wielkim osiągiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.