Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1392393395397398672

Komentarz

  • edytowano June 2021
    I po nocy świętojańskiej. Byliście gdzieś na puszczaniu wianków?
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ja nie, ale i tak rytualnie narzeknę na XVI-wiecznych ateistów, przez których Noc Świętojańska nie jest tego samego wieczora co Noc Kupały. A wszystko przez to, że krępowali się Boże Narodzenie zrobić w zimowe przesilenie, żeby nie wyjść na klerykałów fideistów.
  • loslos
    edytowano June 2021
    Czeba przyznać, że Noc Świętego Jana jest najbardziej pogańskim z chrześcijańskich świąt. Co m.in. powoduje, że my Polacy nic a nic nie rozumiemy o co chodzi w tych pedalskich paradach poza oczywiście zachwytem nad Adolfem Hitlerem (czy nad jego inszymi ziomkami).
  • Koledzy o masonach?
  • polmisiek napisal(a):
    A Brytole rżną głupa przed Ruskimi niczym Ruscy. Hehe

    The Royal Navy ship is conducting innocent passage through Ukrainian territorial waters in accordance with international law.

    https://apnews.com/article/russia-middle-east-black-sea-europe-government-and-politics-595debd7128eb2ae4ec68e240d1e712f
    image

    Zostali ostrzelani ale nie zauważyli.
  • edytowano June 2021
    Miałem dzisiaj przemyślenia o tym, że wszystko pragnie tlenu.
    Nawet metal w ziemi który się wydobywa jest zazwyczaj utleniony.
    Z drugiej strony tlen jest wszędzie.
    A tu proszę Matejko nawet Polskiemu odkrywcy tlenu poświęcił obraz.

    image
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Sędziwój
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    “(…) Odkryłem właściwie niezawodną prawdę, że wrogowie Polski byli zarazem wrogami wielkoduszności i człowieczeństwa. Kiedy jakiś człowiek lubował się w niewolnictwie, kochał lichwiarstwo, miłował terroryzm i całe rozdeptane błoto materialistycznej polityki, to zawsze okazywało się, że do tych afektów dodawał on także pasję nienawiści do Polski. Niech ten kraj będzie osądzany przy naświetlaniu tej nienawiści – wtedy osąd będzie się okazywał poprawny.”
    A skąd ten cytat dokladnie.
    Bo tak celny, że mi nie uwierzą ja podam dalej.
  • przecież podane
  • los napisal(a):
    Z wyjątkiem Arabów, do nich zostali przekonani masowymi morderstwami.

    Nie. Mają dzikie i zupełnie niezrozumiałe odbicie na punkcie Polaków.
    To pozostałość po sojuszu francusko-rosyjskim, sprzed 1 wielkiej apokalipsy. Polscy buntownicy bruździli carowi, ich nadzieji na odzyskanie alzas-lorenn ...
  • Wolter = miłośnik, przydupas i tuba propagandowa Katarzyny Wielkiej. Szkalował Polskę na jej zlecenie.
  • afropolak napisal(a):
    los napisal(a):
    Z wyjątkiem Arabów, do nich zostali przekonani masowymi morderstwami.

    Nie. Mają dzikie i zupełnie niezrozumiałe odbicie na punkcie Polaków.
    To pozostałość po sojuszu francusko-rosyjskim, sprzed 1 wielkiej apokalipsy. Polscy buntownicy bruździli carowi, ich nadzieji na odzyskanie alzas-lorenn ...
    To trochę starsze jest, i dodatkowo, uderza w same podwaliny mitów założycielskich współczesnej Francji, bo tak po prawdzie Wolter był albo idiotą albo agentem Carycy

  • edytowano June 2021
    Kol. Szmulka opisywała nieuleczalną fascynację Żabolandii Kacapią, ze szczgólnym naciskiem na archetypiczną blondwłosą Rosjankę jako obiekt porządliwości.
  • MarianoX napisal(a):
    Kół. Szmulka opisywała nieuleczalną fascynację Żabolandii Kacapią.
    Była o tym piosenka:


  • edytowano June 2021
    afropolak napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    “(…) Odkryłem właściwie niezawodną prawdę, że wrogowie Polski byli zarazem wrogami wielkoduszności i człowieczeństwa. Kiedy jakiś człowiek lubował się w niewolnictwie, kochał lichwiarstwo, miłował terroryzm i całe rozdeptane błoto materialistycznej polityki, to zawsze okazywało się, że do tych afektów dodawał on także pasję nienawiści do Polski. Niech ten kraj będzie osądzany przy naświetlaniu tej nienawiści – wtedy osąd będzie się okazywał poprawny.”
    A skąd ten cytat dokladnie.
    Bo tak celny, że mi nie uwierzą ja podam dalej.
    Z wstępu G.K. Chestertona do: Charles Sarolea "Letters on Polish Affairs", Edinburgh 1922, Oliver and Boyd, Tweeddale Court, strona 8 (cytat jest z samego początku strony):

    https://archive.org/details/lettersonpolisha00sarouoft/page/8/mode/2up

    A polskie tłumaczenie cytatu wziąłem gdzieś na szybko z internetu
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    afropolak napisal(a):
    los napisal(a):
    Z wyjątkiem Arabów, do nich zostali przekonani masowymi morderstwami.

    Nie. Mają dzikie i zupełnie niezrozumiałe odbicie na punkcie Polaków.
    To pozostałość po sojuszu francusko-rosyjskim, sprzed 1 wielkiej apokalipsy. Polscy buntownicy bruździli carowi, ich nadzieji na odzyskanie alzas-lorenn ...
    To trochę starsze jest, i dodatkowo, uderza w same podwaliny mitów założycielskich współczesnej Francji, bo tak po prawdzie Wolter był albo idiotą albo agentem Carycy



    Ale właśnie tylko trochę. Francja zawsze poszukiwała sojusznika przeciwko nazwijmy umownie "Niemcom", to mógł być albo cesarz, albo najsilniejsze z państw niemieckich (potem Prusy). I to jest stare jak nowożytna Francja, a wynika z geopolityki. Dla Francji oparciem na wschodzie mogła być Polska, Szwecja, Turcja. Sama Rosja dość długo nie była brana pod uwagę. Zmiana następuje w XVIII wieku w okolicy tzw. wielkiej wojny północnej najpierw pada potęga Szwecji, potem mimo usilnych prób Francji nie udaje się usadzić na tronie Stanisława Leszczyńskiego. Polska zostaje faktycznie podporządkowana Rosji i Francja nie ma już nikogo. Przez jakiś czas jest próba aliansu z Austrią (w wojnie siedmioletniej), ale kończy się "cudem domu brandenburskiego".
  • Więc przyzwyczajenie historyczne ma jakieś 250-300 lat, ale w czasach sojuszu rosyjsko-niemieckiego dla Francji naturalnym partnerem z punktu widzenia geopolityki powinna być właśnie Polska, czy w ogóle kraje trójmorza. Niestety sentymenty są silniejsze.
  • Przed wojną Francuzi jak się zdaje próbowali jakiejści Małej Ententy. Nigdy nie poświęciłem temu zagadnieniu dość czasu, żeby je zrozumieć, ale coś mi się zdaje, że i wtedy pomysłem było miziać się z Polską i Rumunią. Po wojnie, ba już w jej trakcie, okazało się że niewiele z tego wynikło.
  • "Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Czartoryski oraz Małgorzata Janowska poinformowali podczas piątkowej konferencji prasowej, że opuszczają Prawo i Sprawiedliwość i stworzą wspólnie koło poselskie Wybór Polska. "
  • Następne wcielenie PJoNków?
  • Tak Żaby nienawidzą Niemców, że włażą Niemcom w dupę, byle tylko zajebać Polskę? Nie kupuję.
  • los napisal(a):
    Tak Żaby nienawidzą Niemców, że włażą Niemcom w dupę, byle tylko zajebać Polskę? Nie kupuję.

    Niemcy od kilkudziesięciu lat utrzymują tego bankruta.
  • Pono Euro jako jednocząca Unię waluta było dla uspokojenia Francji, żeby nie protestowali przy wchłonięciu nrd
  • Euro było po to, żeby Dojczebank nie narzucał Europie warunków gry.
  • A kto nam nagle pozwolił oddtajnić dokumenty dotyczace Jedwabnego?
    I ustawę napisać, z którą Żydowie po swiecie latają, że giewałt?
    Jakoś to wszystko tak oględnie, bokiem, z buzią w ciup, i nagłą mniejszością w Sejmasie...
    Ilu jeszcze w Pisie nagle sie wzmoze patryotcznie i godnościowo, aaa
    ?
  • Michał5 napisal(a):
    A kto nam nagle pozwolił oddtajnić dokumenty dotyczace Jedwabnego?
    I ustawę napisać, z którą Żydowie po swiecie latają, że giewałt?
    Jakoś to wszystko tak oględnie, bokiem, z buzią w ciup, i nagłą mniejszością w Sejmasie...
    Ilu jeszcze w Pisie nagle sie wzmoze patryotcznie i godnościowo, aaa
    ?
    W USA jest nowy prezydent.
  • Przemko napisal(a):

    W USA jest nowy prezydent.
    To byłoby niezłe, zważywszy reakcje Rzecznika Departamentu Stanu USA Neda Pricea

  • https://www.expres.cz/zpravy/tornado-morava-hrusky-luzice-moravska-nova-ves-video-zniceny-dum.A210625_100243_dx-zpravy_lare
    tornado w Czechach, a właściwie na południowej Morawie
    tak jak pożar w Nowej Wsi - miejscowości o sporej koncentracji Słowaków w Polsce
    zaiste Konicydencja

    nie tak dawno mieliśmy tornado niedaleko Zimnej Wódki w pow. Strzeleckim

    https://plus.nto.pl/10-lat-temu-tornado-zmiotlo-ludziom-domy-i-od-tego-czasu-dzieli-mieszkancow/ar/13412844#!
  • Michał5 napisal(a):
    Przemko napisal(a):

    W USA jest nowy prezydent.
    To byłoby niezłe, zważywszy reakcje Rzecznika Departamentu Stanu USA Neda Pricea

    "Działania podejmowane przez przedstawicielstwa dyplomatyczne obcych państw, mające na celu wywarcie wpływu na proces legislacyjny w Polsce, są głęboko nieuprawnione - czytamy w oświadczeniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek dotyczącym reakcji na nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego."

    https://www.tysol.pl/a67817-Marszalek-Sejmu-ostro-Wplywanie-przedstawicielstw-obcych-panstw-na-proces-legislacyjny-w-Polsce-nieuprawnione
  • "Kierująca izraelską ambasadą w Warszawie, chargé d'affaires Tal Ben-Ari Yaalon w poniedziałek rano ma stawić się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych."

    https://www.tysol.pl/a67831-Kierujaca-ambasada-Izraela-w-Polsce-wezwana-do-polskiego-MSZ
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.