Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1394395397399400672

Komentarz

  • wojtek napisal(a):
    Synu, zaledwie ockniesz się ze snu, otwórz oczy swej duszy, zauważ, że jesteś na placu walki, /..../ Wystaw sobie, że wróg /..../ Wystaw sobie, że po prawej stronie stoi Jezus Chrystus, wódz twój niezwyciężony, a w Jego orszaku Maryja i Józef, niezliczone pułki Aniołów i błogosławionych, a zwłaszcza Archanioł Michał; po lewej zaś stronie Lucyfer, szatan i jego piekielni służalcy, /...../ Następnie wystaw sobie, że w głębi serca odzywa się głos Anioła Stróża,/...../ wołaj z głębi duszy do Pana Boga, wzywaj nieustannie Jezusa, Maryi; wzywaj pomocy świętych Pańskich /...../ Walcz mężnie /..../ Nacieraj tym orężem na nieprzyjaciela, to jest, na namiętność która w tobie panuje, którą zamierzasz porzucić
    Wyszło mie isz jakbem po ockniemciu takosz to szysko sobie zauważeł, wystawieł, wzyweł i walczeł, to legularno wstałbę chibasz dopirosz kole połednia i to zez nieodparto namientnościo iszby wewkącu cuś pszekomsieć.

  • edytowano June 2021
    Gnębą naszkrobał:
    Wyszło mie isz jakbem po ockniemciu takosz to szysko sobie zauważeł, wystawieł, wzyweł i walczeł, to legularno wstałbę chibasz dopirosz kole połednia i to zez nieodparto namientnościo iszby wewkącu cuś pszekomsieć.
    W acedię głęboką kolega musiał był zapaść, gdy tak pomyślał. Gdyż to wszystko w ziemskim czasie chwilą się zdaje i minuty nie trwa walka!

  • edytowano June 2021
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Synu, zaledwie ockniesz się ze snu, otwórz oczy swej duszy, zauważ, że jesteś na placu walki, /..../ Wystaw sobie, że wróg /..../ Wystaw sobie, że po prawej stronie stoi Jezus Chrystus, wódz twój niezwyciężony, a w Jego orszaku Maryja i Józef, niezliczone pułki Aniołów i błogosławionych, a zwłaszcza Archanioł Michał; po lewej zaś stronie Lucyfer, szatan i jego piekielni służalcy, /...../ Następnie wystaw sobie, że w głębi serca odzywa się głos Anioła Stróża,/...../ wołaj z głębi duszy do Pana Boga, wzywaj nieustannie Jezusa, Maryi; wzywaj pomocy świętych Pańskich /...../ Walcz mężnie /..../ Nacieraj tym orężem na nieprzyjaciela, to jest, na namiętność która w tobie panuje, którą zamierzasz porzucić
    Wyszło mie isz jakbem po ockniemciu takosz to szysko sobie zauważeł, wystawieł, wzyweł i walczeł, to legularno wstałbę chibasz dopirosz kole połednia i to zez nieodparto namientnościo iszby wewkącu cuś pszekomsieć.

    Mnie się raczej zdaje, że wydaje się to takie długie, ze wzgledu na trudną sztuke wyrażenia myśli ktore trwają sekundy ale są bardzo intensywne. Z tego wzgledu, żeby sie nie pogubić jak już to wszystko przyjdzie i się nie dziwić jak zwyciężymy czy przegramy. Chodzi o takie mentalne przygotowanie jak w zawodach sportowych gdy np piłkarz dostaje nagle piłkę przed bramko i ma szczelic dobrze bez pomyślunku. Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia. Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu a tekst ten to taki manual dla początkujących.
  • wojtek napisal(a):
    Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia.
    Otuszto!
    wojtek napisal(a):
    Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu
    Czelisz na godny ksześcijańcki żywot poczeba sie krucy menczeć nisz abysz zosteć godnem piłkażykiem?

  • edytowano June 2021
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia.
    Otuszto!
    wojtek napisal(a):
    Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu
    Czelisz na godny ksześcijańcki żywot poczeba sie krucy menczeć nisz abysz zosteć godnem piłkażykiem?

    Drogi Pańskie są proste;)
  • wojtek napisal(a):
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia.
    Otuszto!
    wojtek napisal(a):
    Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu
    Czelisz na godny ksześcijańcki żywot poczeba sie krucy menczeć nisz abysz zosteć godnem piłkażykiem?

    Drogi Pańskie są proste;)

    Cuś syszełę inszegusz. Dany sankto Mateo zapiseł isz:

    Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.


  • edytowano June 2021
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia.
    Otuszto!
    wojtek napisal(a):
    Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu
    Czelisz na godny ksześcijańcki żywot poczeba sie krucy menczeć nisz abysz zosteć godnem piłkażykiem?

    Drogi Pańskie są proste;)
    Cuś syszełę inszegusz. Dany sankto Mateo zapiseł isz:

    Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.




    Susznie. Nic tu jednak o jej krzywiźnie nie ma. Ja bazowałem na Apostole Pawle i jego krzepiącym słowie do czarownika Elimasa. Dz 13,10
  • wojtek napisal(a):
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Gnębą napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Żeby zrobić wszystko dobrze w ułamku sekund musi wczesniej poświęcić duzo dni i godzin na odpowiednie ćwiczenia.
    Otuszto!
    wojtek napisal(a):
    Tu na szczescie wystarczy sobie codziennie to uświadamiać na rachunku sumienia lub rozmyślaniu
    Czelisz na godny ksześcijańcki żywot poczeba sie krucy menczeć nisz abysz zosteć godnem piłkażykiem?

    Drogi Pańskie są proste;)
    Cuś syszełę inszegusz. Dany sankto Mateo zapiseł isz:

    Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.



    Susznie. Nic tu jednak o jej krzywiźnie nie ma. Ja bazowałem na Apostole Pawle i jego krzepiącym słowie do czarownika Elimasa. Dz 13,10

    Nualesz i sankto Paolo piseł isz nima letko i menczeć sie czeba. Ino radosno.

    Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.

    Maratą nawet jak sie biegnie po prostym to nie kużden jeden ukączy. Totysz czeba pszedtym dugo trenać iszby skączeć i oczymeć wieniec kwały.


  • edytowano July 2021
    Afganistan się rozsypuje. Nie dorósł do demokracji.
  • I spełni się przepowiednia pewnej ( znanej w ciemnych kręgach ) wróżbitki, że imć D.T. zostanie zaciukan przez lud miejscowy.
  • No właśnie: he?
    Pogłoskę ową słyszałam ponad 5 lat temu. Skąd? Zwykłą drogą: "jedna pani drugiej pani".
  • Niemców będą prześladować? A Donald wie i się okropnie boi.
  • Dzięki Ci kochany Losie. Twoja siła rozśmieszania mua jest dziś zaiste ogromniasta. :-h
  • Nasza strona nikogo nie zaciukała od czasow
    Żołnierzy Wyklętych, tak więc...
  • Czyli kawa już wystygła, więc przerwa skończona, trzeba odstawić filiżankę i znowu wziąć się do roboty?
  • he, wracać chce też Stefan.
    Co on robił bidok, cały ten czas poza powtarzaniem słowa obrzydliwy
    https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/189933/powrot-niesiolowskiego-doswiadczeniem-moge-sluzyc-po.html
  • Niestosownie domniemywać co robił jurny Stefan. Choć to już 77 lat.
  • Pomyślałem, że Michnik. Serio.
  • I Miro, i Zbycho, no wszyscy wszyscy. Jak nie teraz to kiedy ?
  • los napisal(a):
    Niestosownie
    Masz ci los...
    Ostatnio mnie tak strofowała moja babcia, jak ją prosiłam zeby mi fredzle do teksasów marki Odra , przyszyła.
    idę wiazać pomidory!

    :>
  • <<blockquote>Michał5 napisal(a):
    los napisal(a):
    Niestosownie
    Masz ci los...
    Ostatnio mnie tak strofowała moja babcia, jak ją prosiłam zeby mi fredzle do teksasów marki Odra , przyszyła.
    idę wiazać pomidory!

    :>

    Bukoliki
  • Losie prawda?

    "Mariusz Zielke
    15 min ·
    Od wielu lat powtarzam gdzie się da, że na polskim rynku finansowym rządzi mafia. Niezwykle niebezpieczna, rosnąca w siłę, działająca już w bardzo zorganizowany sposób. Mechanizm opisany w tym wywiadzie był wielokrotnie powielany od dawna, doskonalony i psujący polski rynek kapitałowy, powodujący, że GPW w zasadzie prawie zdechła, a kolejni uczciwi biznesmeni zmuszani są do pakowania się w układy albo mają kłopoty. O tym przecież też dokładnie traktuje moja powieść "Wyrok". O tym wielokrotnie pisałem jak byłem dziennikarzem "Pulsu Biznesu". Za tę bezkompromisowość w opisywaniu tych mechanizmów nie mam szansy na pracę w mediach od lat, dorabia mi się gębę szaleńca czy fana teorii spiskowych, którym nie jestem. Żeby pokazać ogromną skalę tych praktyk korupcyjno-mafijno-szantażowych, próbuję stworzyć specjalną stronę internetową, ale brakuje mi na to czasu i trochę już zapału, bo niestety wszystkie moje wypowiedzi trafiają w pustkę i są ciągle bardzo mało skuteczne. Niby kropla drąży skałę... Kolejne afery nie wywołują jednak żadnych reakcji albo są spłycane do politycznych rozgrywek. A tu naprawdę nie chodzi o to, czy PiS rządzi czy PO czy lewica. Mafia urosła i ma wpływy w każdej władzy, żadna nie jest w stanie sobie z nią poradzić. I tak będzie, dopóki naprawdę solidarnie nie powiemy dość takim praktykom, nie rozliczymy polityków z tworzenia prawdziwego państwa prawa a nie republiki bananowej. Mamy bantustan i się w nim urządzamy. Nie znam Przemysława Krycha i nie piszę tego, żeby go bronić. Ale ze schematem opisanym w tym wywiadzie wiele razy miałem do czynienia i mogę potwierdzić, że jest prawdziwy. "

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zatrzymany-przez-cba-biznesmen-przemyslaw-krych-ujawnia-ze-dostal-oferte-wolnosc-za/h9lcb2d
  • Powrót Tuska musi odbyć się w stosownie zatrutej atmosferze.
    Któż, jeśli nie Onet z przyległościami?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Przemko napisal(a):
    Losie prawda?
    Nie wiem.

  • PiS poparł kandydaturę Marcina Wiącka na RPO.
  • Michał5 napisal(a):
    he, wracać chce też Stefan.
    Niech wraca. Najlepiej niech tam przejmie lejce.
  • Mania napisal(a):
    PiS poparł kandydaturę Marcina Wiącka na RPO.
    Sądzę, że to cena za nieuwalenie Czarnka przez Girzyńskiego. Coraz trudniej na boisku.
  • leobulero napisal(a):
    Mania napisal(a):
    PiS poparł kandydaturę Marcina Wiącka na RPO.
    Sądzę, że to cena za nieuwalenie Czarnka przez Girzyńskiego. Coraz trudniej na boisku.
    Girzyński został sam z koleżanką, spokojnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.