Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1406407409411412672

Komentarz

  • No nie! Ludzie! Jak to mogli zrobić Kulczykom, naszym gwiazdom?!!! Może jakaś demonstracja poparcia? Lempart i inne "kobiety" ostatnio się nudzą.
  • Spokojnie, na razie wygląda na problemy z papierami, papiery się doniesieni i będzie luz.

    W Warszawie ten wieżowiec który stoi obok Rotundy, dawny Universal, jest już de facto ukończony i nadzór cofnął pozwolenie na budowę ponieważ budynek ma dodatkowy poziom garażów podziemnych o których nie było mowy w projekcie i zezwoleniu na budowę. I co teraz? Wybudowanego już dodatkowego poziomu garaży nie da się cofnąć papierem, będzie rozbiórka?
  • Sejmik Województwa Małopolskiego nie uchylił w czwartek tzw. deklaracji anty-LGBT. Za pozostaniem przy obecnie obowiązującym dokumencie głosowało 23 radnych, 14 było przeciw. Oznacza to, że uchwała z 2019 r. nadal będzie obowiązywać. :-c
  • Przemko napisal(a):
    Spokojnie, na razie wygląda na problemy z papierami, papiery się doniesieni i będzie luz.

    W Warszawie ten wieżowiec który stoi obok Rotundy, dawny Universal, jest już de facto ukończony i nadzór cofnął pozwolenie na budowę ponieważ budynek ma dodatkowy poziom garażów podziemnych o których nie było mowy w projekcie i zezwoleniu na budowę. I co teraz? Wybudowanego już dodatkowego poziomu garaży nie da się cofnąć papierem, będzie rozbiórka?
    To aby nie jest fejk? Słabo w tę historię wierzę, tak?
  • 14 sierpnia z Zielonej Góry wyruszyła Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej.

    Nasza Diecezjalna Caritas miała swój udział w tym wydarzeniu, pracownicy Caritas przygotowali śniadanie dla pielgrzymów, które odbyło się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Po śniadaniu uczestnicy udali się do parafii ewangelicko – augsburskiej na nabożeństwo ekumeniczne. Modlitwie przewodniczyli bp Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Kościoła rzymskokatolickiego oraz bp Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce.

    Pielgrzymi będą iść 1476 km przez Polskę, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię na szczyt klimatyczny COP 26 w Glasgow.
  • Olimp to przynajmniej miał markę, a ten szczyt klimatyczny co go nowi bogowie zasiedlają...
  • To o to chodzi z tymi migrantami klimatycznymi?
  • Akukumenizm pełną gębą.
  • Mania napisal(a):
    Dołujące obrazki z Filadelfii; https://twitter.com/PrawaStronaa/status/1428455302102503428
    Slamsy są w każdej metropolii i zawsze są przygnębiające.
  • A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
  • Aż takie to nigdzie, bo w Hameryce wszystko jest większe. Najwięcej bezdomnych jest w centrum Warszawy.
  • Sarmato, pytanie branżowe: brak specyficznych wycieczek z Izraela branża przyjęła z ulgą czy z płaczem?
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
    Kiedyś: Stalowa->Ząbkowska->Targowa
    Nawet dzisiaj, wieczorową porą bywa tam ciekawie123
  • edytowano August 2021
    "Targowa róg Ząbkowskiej, dwudziestka piątka skręca"



    Kiedyś (w czasach wczesnej Rebe) mieliśmy w okolicy fajne piffkowe spotkanie.
  • piosenki z pierwszego gramofonu w domu ... eh
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmato, pytanie branżowe: brak specyficznych wycieczek z Izraela branża przyjęła z ulgą czy z płaczem?
    Część pewnie początkowo z ulgą. Ale na pewno szybko zatęsknili jak im obniżyli pensje a potem wyrzucili na bruk.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
    Kiedyś: Stalowa->Ząbkowska->Targowa
    Nawet dzisiaj, wieczorową porą bywa tam ciekawie123
    Nie no zachowajmy umiar. Ja się wychowałem na Pradze. Nigdy tam tak nie było. Niebezpiecznie to tak, ale nie taki rynsztok.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Nie no zachowajmy umiar. Ja się wychowałem na Pradze. Nigdy tam tak nie było. Niebezpiecznie to tak, ale nie taki rynsztok.
    Los napisał już o skali, a co do obrazków to 2 lata temu odwoziłem wieczorową porą kumpla w okolice Stalowej i publiczne śmiecenie, deurynacja oraz głośne, a wulgarne zachowanie było powszechne, fakt że to było może tak z 500 metrów, ale jednak. Kiedyś mój znajomy mieszkał na Grochowie, gdzie w bloku jedna klatka była kwaterunkowa i ona wyglądała jak te ulice.

  • Abramka w 70, 80 latach, to bylo cuś, co warto było zobaczyć.
    I Księzy Młyn od podwórek.
    I stare Bałuty, i podwórka na Piotrkowskiej , bezdomnych na Tatrzańskiej, wydzielających woń tak przerażającą, ze nie ma słów, by to opisać.
    Czy to obraz Łodzi? Częściowy.
    Czy człowiek to kiszka stolcowa? Poniekąd
    :)
  • edytowano August 2021
    Noo, ja mieszkałem jeszcze w okolicach pigalaka (ścisłe centrum Łodzi - prestiżowa lokalizacja), to mieliśmy dodatkowo usługi seksualne świadczone na klatce albo na podwórku na trzepaku. Mieszkaliśmy na ostatnim piętrze, to zdarzyło się, że bezdomny spał pod drzwiami, raz nam naszczał, raz nasrał na wycieraczkę.

    W podwórku była hurtownia przypraw (można je było kupić naprawdę bardzo tanio), w której handlowano również narkotykami.

    O! To fajna historia. Bo raz przyszły psy w cywilu i mówią:
    - My jesteśmy psy tajniaki. U wasz na podwórku handluje się narkotykami. Ale NIKOMU TEGO NIE ZGŁASZAJCIE bo to może być niebezpieczne i mogłoby ich spłoszyć, a my tu śledztwo prowadzimy.
  • :D Tajniacy z PRL czy już III RP?
  • Do nas raz do klatki wpadł gość z nozem w szyi i zwalił sie na nasze drzwi. Taksówkarz to był, pchniety przez jakiegoś pijaka.
    Wezwalismy pogotowie, milicje, ale co nam sciany krwia naplamił, to jak w horrorze.
    Ojciec sie zdenerwował i na wszelki wypadek załozył w przedpokoju boazerie wylakierowaną, a jakże ;)
  • Mania napisal(a):
    Dołujące obrazki z Filadelfii; https://twitter.com/PrawaStronaa/status/1428455302102503428
    a co widzisz na tych obrazkach?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
    Kiedyś: Stalowa->Ząbkowska->Targowa
    Nawet dzisiaj, wieczorową porą bywa tam ciekawie123
    Raczej podziemia Dworca Centralnego, do końca lat 90-tych, potem nie wiem.
  • KazioToJa napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Dołujące obrazki z Filadelfii; https://twitter.com/PrawaStronaa/status/1428455302102503428
    a co widzisz na tych obrazkach?
    ???
  • Mania napisal(a):
    Dołujące obrazki z Filadelfii; https://twitter.com/PrawaStronaa/status/1428455302102503428
    Na głosy, że w każdym mieście takie slumsy są odpowiem - ale w Stanach w ciągu ostatnich paru lat to zjawisko się bardzo mocno rozszerzyło, najlepiej obrazują to migawki z jeszcze niedawno zadbanych ulic Los Angeles.

    Ale dalej - no i ? Bezprecedensowa zabawa w dobrobyt, niespotykana co do skali w historii świata, ma trwać wiecznie ? Bo tak ktoś sobie założył ? To nie ta rzeczywistość, tu jesteśmy w innym celu, słowem - wraca normalność, a może jeszcze inaczej - wraca naturalna konstrukcja tego świata.
  • Narkomani biorą się właśnie z dobrobytu.
  • nie ma narkomanów w krejach, gdzie narkotyki są sakralne

    narkomani - tam, gdzie juz jest taki etap rozwoju (zwoju?) cywilizacji, że "ma być fajnie"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.