Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1407408410412413672

Komentarz

  • Mania napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Dołujące obrazki z Filadelfii; https://twitter.com/PrawaStronaa/status/1428455302102503428
    a co widzisz na tych obrazkach?
    ???

    ja widzę obrazek po nocnej imprezie masowej. Wnioskuję z tego, że wszyscy są w miarę dobrze ubrani, w podobnym wieku, kobiety czują się bezpiecznie, jest wielu półprzytomnych, zapewne pod wpływem narkotyku/alkoholu, walają się śmieci ale wystawy są całe.

    Mogę się mylić, stąd pytanie.

    Wnioskowanie na tej podstawie o upadku cywilizacji jest ryzykowne, jasne, że takie imprezy to upadek, ale są organizowane regularnie również u nas tzn, że do kompletnego kolapsu jeszcze nie musi być blisko.
  • KazioToJa napisal(a):

    Wnioskowanie na tej podstawie o upadku cywilizacji jest ryzykowne, jasne, że takie imprezy to upadek, ale są organizowane regularnie również u nas tzn, że do kompletnego kolapsu jeszcze nie musi być blisko.
    A zestaw to jeszcze z Murzynami ograbiającymi sklepy i demolującymi miasta, uciekającą policją to wszystko się ładnie poskłada, wcale nie tak dawno to się działo. Stany są w gigantycznej zapaści. Oczywiście sprawą otwartą jest czy z tego wyjdą czy nie.

  • murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
  • KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Dokładnie tak, poza tym niektóre stany USA regularnie są demolowane np. przez huragany, ubezpieczenie, budowlanka, interes się kręci.
  • KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Ideolodzy przenikają już na wyższe i średnie szczeble instytucji finansowych i armii. Wszystko może się zdarzyć jeśli będzie tak dalej.
  • peterman napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Ideolodzy przenikają już na wyższe i średnie szczeble instytucji finansowych i armii. Wszystko może się zdarzyć jeśli będzie tak dalej.
    tak
  • KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Zgoda. Durne elity -> durne idee -> nowe durne elity. Zaklęty krąg.
  • KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Hordy Murzynów plądrujących i grabiących nie są problemem ? Uciekająca policja też ? A jakieś pedalskie mądrale są ?
  • edytowano August 2021
    Sarmata1.2 napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
    Kiedyś: Stalowa->Ząbkowska->Targowa
    Nawet dzisiaj, wieczorową porą bywa tam ciekawie123
    Nie no zachowajmy umiar. Ja się wychowałem na Pradze. Nigdy tam tak nie było. Niebezpiecznie to tak, ale nie taki rynsztok.

    W Mieście Aniłołów syf, kiła i mogiła oraz rynsztokFM normanie



    Ja w Polin czegoś takiego nie widziałem.

  • edytowano August 2021
    Przemko napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Dokładnie tak, poza tym niektóre stany USA regularnie są demolowane np. przez huragany, ubezpieczenie, budowlanka, interes się kręci.
    Można też napisać, oczywiście przeginając , że rozruchy, podpalenia, choroby, pobicia, denaci na ulicach to impuls rozwojowy dla branży medycznej, ubezpieczeniowej, asenizacyjnej, pogrzebowej itp. :D
  • MarianoX napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Dokładnie tak, poza tym niektóre stany USA regularnie są demolowane np. przez huragany, ubezpieczenie, budowlanka, interes się kręci.
    Można też napisać, oczywiście przeginając , że rozruchy, podpalenia, choroby, pobicia, denaci na ulicach to impuls rozwojowy dla branży medycznej, ubezpieczeniowej, asenizacyjnej, pogrzebowej itp. :D

    a nie jest tak?
  • edytowano August 2021
    MarianoX napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    A gdzie są takie slumsy w Warszawie?
    Kiedyś: Stalowa->Ząbkowska->Targowa
    Nawet dzisiaj, wieczorową porą bywa tam ciekawie123
    Nie no zachowajmy umiar. Ja się wychowałem na Pradze. Nigdy tam tak nie było. Niebezpiecznie to tak, ale nie taki rynsztok.
    W Mieście Aniłołów syf, kiła i mogiła oraz rynsztokFM normanie

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Ja w Polin czegoś takiego nie widziałem.


    Bo my jesteśmy biedni i musimy pracować, nie stać nas na życie jak niebieski ptak.

    Z reportażami jutuberow jest ten problem ze oni żyją z wyświetleń i sponsoringów a więc z sensacji, to wcale nie musi być prawdziwy obraz. Zobaczcie inne jego filmy - wszędzie bezdomni, niebezpiecznie itd.
  • Przemko napisal(a):

    Bo my jesteśmy biedni i musimy pracować, nie stać nas na życie jak niebieski ptak.

    Z reportażami jutuberow jest ten problem ze oni żyją z wyświetleń i sponsoringów a więc z sensacji, to wcale nie musi być prawdziwy obraz. Zobaczcie inne jego filmy - wszędzie bezdomni, niebezpiecznie itd.
    Jakie niebieskie ptaki ? W większości to są ludzie wepchnięci w margines, którzy ćpają byle co, gówno najgorsze. Z tego co ukradną, wyżebrzą, dostaną itp. Żyją na ulicach, w kartonach, w namiotach, ale nie za długo. Jeden znajomy mi mówił, że ci z Los Angeles to głownie przyjezdni, którzy wybrali to miasto ze względu na klimat. I to są różnego rodzaju bankruci, ofiary systemu ubezpieczeniowego itp. W Los Angeles te najbardziej znane ulice to śmierdzące szczynami i pełne bezdomnych miejsca, ponoć żaden film nie odda tego jak to katastrofalnie wygląda. Szczególnie dla tych którzy znają te ulice z przeszłości.




  • Ano. California Dreamin' to inny adres. A na pewno nie w tym mieście.
  • JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Hordy Murzynów plądrujących i grabiących nie są problemem ? Uciekająca policja też ? A jakieś pedalskie mądrale są ?
    są, ale jest na nich policja. Gorzej gdy policja jest atakowana prze elity - jak polski pogranicznik szargany za to, że tak brzydko powiedział nielegalnie przekraczającemu granicę.
  • edytowano August 2021
    W większości to nie są luzaccy hippisi mieszkajacy w namiotach "dla funu", którzy mogą wrócić do bogatych rodziców. To są klisze z lat 60/70.

    W Stanach w ostatnich kilkudziesięciu latach przybyło bardzo wielu autentycznie wylkuczonych

    My już nie jesteśmy biedni i czas przestać tak o sobie myśleć.
  • Spędziłem w LA miesiąc 15 lat temu. Mieszkałem przy sunset bulevard w Hollywood w motelu w pokoju 1 osobowym w 5 Polaków. Mieliśmy tak jak na filmach ceglaną ścianę za oknem. Już wtedy Hollywood było dzielnicą ćpunów, zasranym rynsztokiem. Z tego co widzę na reportażach teraz jest kilka razy gorzej, o cywilizacyjnym zjeździe mówią sami Amerykanie. Poszukajcie aplikacji w której ludzie wrzucają znalezione ludzkie odchody na ulicach San Franczesko. To leży na każdym rogu ulicy. Sorewicz, ale masowego kopulowania i wypróżniania przy Marszałkowskiej czyw alejach to ja nie widziałem.
  • edytowano August 2021
    KazioToJa napisal(a):

    są, ale jest na nich policja. Gorzej gdy policja jest atakowana prze elity - jak polski pogranicznik szargany za to, że tak brzydko powiedział nielegalnie przekraczającemu granicę.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bardzo nieładnie powiedzieć wszystkim tym, którzy szargają tego pogranicznika. Powiemy im ? W twarz ? Pod ich domem ?

  • Nocoty... My przecież jesteśmy lepsi, nie zachowujemy się tak niegrzecznie.
  • edytowano August 2021
    MarianoX napisal(a):
    W większości to nie są luzaccy hippisi mieszkajacy w namiotach "dla funu", którzy mogą wrócić do bogatych rodziców. To są klisze z lat 60/70.

    W Stanach w ostatnich kilkudziesięciu latach przybyło bardzo wielu autentycznie wylkuczonych

    My już nie jesteśmy biedni i czas przestać tak o sobie myśleć.
    Ostatnio spędziłem parę dni w towarzystwie koleżanki, która od 25 lat żyje w Stanach. Ma męża prawnika, sama nic nie robi, żyje się jej dobrze. Porównywalnie do tego jak w Polsce, dla ludzi na ich poziomie. Do momentu kiedy nie zachorują, albo dzieci na studia trzeba posłać. O wtedy to kredyty na 20 lat ...

  • MarianoX napisal(a):
    My już nie jesteśmy biedni i czas przestać tak o sobie myśleć.
    Fakty ludzie zauważają z opóźnieniem kilkudziesięciu lat. Kilkuset, jeśli są mniej oczywiste.

    Niemieckie samochody są niezawodne, prawda?

  • W Polsce nie da się wyżyć z żebrania aby było na ćpanie, trzeba kraść albo się prostytuować.
  • Przemko napisal(a):
    W Polsce nie da się wyżyć z żebrania aby było na ćpanie, trzeba kraść albo się prostytuować.
    tak jak w USA
  • Mania napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    murzyni ograbiający sklepy nie są takim problemem, jak ideolodzy wychodowani na uczelniach tworzący durne idee a ci jeszcze nie byliby tak groźni, jak brak ludzi zdolnych wymyślać / zarządzać / produkować. Ale wciąż mają armię i pieniądz.
    Zgoda. Durne elity -> durne idee -> nowe durne elity. Zaklęty krąg.
    Z tym, że Czarni ograbiający sklepy to efekt polityki durnych elit.
    Nieustannie polecam powieści Franka Peretti'ego.
  • Oczywista.

    Jak już pisałem - ostatnio najbardziej soczyste filmiki pokazujące Muzinów rabujących sklepy pochodzą z San Francisco.

    Polityka karna miasta, wdrożona przez ichniego prokuratora okręgowego (prywatnie syna komunistycznych terrorystów z lat 80. zapuszkowanych na lata za zamachy z ofiarami śmiertelnymi) zakłada, że kradzież towarów o wartości poniżej 900 USD jest zwykłym wykroczeniem do którego stójkowy nie przyjedzie nawet przyjąć zgłoszenia, nie mówiąc o ściganiu.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Nie no zachowajmy umiar. Ja się wychowałem na Pradze. Nigdy tam tak nie było. Niebezpiecznie to tak, ale nie taki rynsztok.
    Los napisał już o skali, a co do obrazków to 2 lata temu odwoziłem wieczorową porą kumpla w okolice Stalowej i publiczne śmiecenie, deurynacja oraz głośne, a wulgarne zachowanie było powszechne...

    To chyba jeszcze daleko do scenek z filmiku z Filadelfii...

  • JORGE napisal(a):
    Przemko napisal(a):

    Bo my jesteśmy biedni i musimy pracować, nie stać nas na życie jak niebieski ptak.

    Z reportażami jutuberow jest ten problem ze oni żyją z wyświetleń i sponsoringów a więc z sensacji, to wcale nie musi być prawdziwy obraz. Zobaczcie inne jego filmy - wszędzie bezdomni, niebezpiecznie itd.
    Jakie niebieskie ptaki ? W większości to są ludzie wepchnięci w margines, którzy ćpają byle co, gówno najgorsze. Z tego co ukradną, wyżebrzą, dostaną itp. Żyją na ulicach, w kartonach, w namiotach, ale nie za długo. Jeden znajomy mi mówił, że ci z Los Angeles to głownie przyjezdni, którzy wybrali to miasto ze względu na klimat. I to są różnego rodzaju bankruci, ofiary systemu ubezpieczeniowego itp. W Los Angeles te najbardziej znane ulice to śmierdzące szczynami i pełne bezdomnych miejsca, ponoć żaden film nie odda tego jak to katastrofalnie wygląda. Szczególnie dla tych którzy znają te ulice z przeszłości.




    W USA bardzo wielu ludzi nigdy nie pracowało. Na ogół czarni, ale też trochę white-trashy. Tam jest masa kasu na socjal. 45 mln ludzi (kilkanaście procent populacji!) bierze food stamps, czyli zasiłek na jedzenie. I wiesz co? 10% tych pieniędzy jest przeznaczane na soda drinks, czyli de facto natychmiast wraca do wielkich koncernów.
    Ćpaństwo w USA jest prze-powszechne. Hillbillies oprócz bimbru (moonshine) walą wszędzie crystal meth, na prowincji produkują to po domach. Łatwiej kupić marihuanę niż wódkę.
    A w wielkich miastach jest dużo gorzej.

    Igły w aptece nie można kupić, tak "zapobiegają narkomanii".
  • edytowano August 2021
    JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):

    są, ale jest na nich policja. Gorzej gdy policja jest atakowana prze elity - jak polski pogranicznik szargany za to, że tak brzydko powiedział nielegalnie przekraczającemu granicę.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bardzo nieładnie powiedzieć wszystkim tym, którzy szargają tego pogranicznika. Powiemy im ? W twarz ? Pod ich domem ?

    a niech oni sobie rzucają gwiazdkami, jakoś im ta akcja nie napędza wyborców


    PS ale spokojnie możemy wystąpić o nagrodzenie pogranicznika.
  • qiz napisal(a):
    To chyba jeszcze daleko do scenek z filmiku z Filadelfii...

    Tak, służby miejskie są u nas na lepszym poziomie, więc na rano jest posprzątane.
    A Abramowskiego nie była zaśmiecona, ona była 'tylko' bandycka.

  • Wielka trójka:
    Abramka
    Kamienna (Włókiennicza)
    Mielczarskiego.

    Na jednej z nich mieszkałem 30 lat. Niezapomniane wspomnienia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.