Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1411412414416417672

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    A płacić za nią muszą nawet jeszcze tu.
    Gość, który zamordował pół rodziny miał 1,5 promila we krwi. (Rodzina szła poprawnie, a on jechał a'la Beata K., "zyzgzakiem".)

    Najsztub, Olbrychski, Durczuk.... A o ilu nie wiemy, bo policjantom "szkoda było".


    ---
    Przypadłość takiego "leczenia" stresu mają również ordynatorzy, itp

  • Tylko trzeba bardzo uważać z tym wsadzaniem wszystkich alkoholików do jednego wora. Stres związany z maksymalną, w sumie bardzo krótką mobilizacją, wymaga poradzenia sobie pozaustrojowymi rozwiązaniami, że tak powiem. Jednak większość ludzi zaczyna pić z innych powodów.
  • Tak, zgoda.

    W tej sprawie to bardziej o sądy (wymiar sprawiedliwości) chodzi...
  • edytowano September 2021
    Oczywiście. Idealnie sprawiedliwy Sędzia ich prędzej czy później osądzi - weźmie pod uwagę i ten stres i inne czynniki. Tu chodzi o to, że jest zdarzenie, jest paragraf, powinien być wyrok, ale nie ma, bo Beata nie lubi PiS i sądy nie lubią PiS.
  • edytowano September 2021
    Biała Armia. jak te myszki ;-)
  • posix napisal(a):
    Biała Armia. jak te myszki ;-)
    Mam nadzieję, że memy kozidracze dorównają wkrótce tym kwaśniewskim.
  • edytowano September 2021
    peterman napisal(a):
    posix napisal(a):
    Biała Armia. jak te myszki ;-)
    Mam nadzieję, że memy kozidracze dorównają wkrótce tym kwaśniewskim.
    Nie tak skala ! Kwaśniewski był prezydentem Polski, reprezentował niegodnie nas. Niewybaczalne. Konsekwencje chlania Kozidrak dotyczą tylko jej. I to jest wyłącznie jej problem. Natomiast u nas (ale też i na całym świecie) pompuje się okrutnie tego typu sprawy z jednej przyczyny. A dobrze ci tak bogata, znana stara kurwo ! Poczuj i naszą niedolę chociaż tak !
  • trep napisal(a):
    Oczywiście. Idealnie sprawiedliwy Sędzia ich prędzej czy później osądzi - weźmie pod uwagę i ten stres i inne czynniki. Tu chodzi o to, że jest zdarzenie, jest paragraf, powinien być wyrok, ale nie ma, bo Beata nie lubi PiS i sądy nie lubią PiS.
    I nie o samo picie, ale jazdę pod wpływem. Znajomy chirurg też sporo pije, ale nigdy z promilami za kółko nie siada: "Stać mnie na dobre trunki, to i na taksówkę nie braknie".
  • Jorge ma zasadniczo racje, ale alkohol za kółkiem to powinno być wysoko karalne przestępstwo.
  • edytowano September 2021
    I bycie celebrytą, czy nawet tam "prawdziwym" artystą, nie powinno od tej kary zwalniać. Nie godzę się na hasło że "artyście wolno więcej".
  • janosik napisal(a):
    Jorge ma zasadniczo racje, ale alkohol za kółkiem to powinno być wysoko karalne przestępstwo.
    Ale tego tematu nie poruszyłem, bo to oczywiste. Jechała nachlana, musi być kara zgodnie z kodeksem. Tyle, że od tego jest sąd. I jestem zdecydowanym przeciwnikiem bardzo ostrego karania za sam fakt, bez konsekwencji, bez wypadku, bez szkód. Tzn, nie wsadzałbym takich ludzi do więzień. Chociaż tu też trzeba rozeznać, bo co innego jechać po osiedlu 30 h na godzinę, a co innego pędzić autostradą, bez filmu, przez pół Polski.
  • janosik napisal(a):
    Jorge ma zasadniczo racje, ale alkohol za kółkiem to powinno być wysoko karalne przestępstwo.
    Mamy jeden z najniższych dopuszczalnych poziomów zawartości alkoholu we krwi w Europie, oczywiście Kozidrak przesadziła ale to nie takie proste że kara załatwi sprawę. Ważniejsze jest karanie tych którzy jeżdżą z cofniętym prawem jazdy - to jest na Zachodzie bardzo mocno karane, grzywny wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro, konfiskata auta, więzienie, jest grubo - u nas dopiero w grudniu tego roku wraz z tymi nowymi przepisami coś się ruszy w tym temacie.
  • edytowano September 2021
    JORGE napisal(a):
    Natomiast u nas (ale też i na całym świecie) pompuje się okrutnie tego typu sprawy z jednej przyczyny. A dobrze ci tak bogata, znana stara kurwo ! Poczuj i naszą niedolę chociaż tak !
    Brzost napisal(a):
    JORGE
    +1
    -1
    A właśnie, że nie. Nie podzieliła doli innych (zatrzymanych po pijaku).
    allium napisal(a):
    I nie o samo picie, ale jazdę pod wpływem. Znajomy chirurg też sporo pije, ale nigdy z promilami za kółko nie siada: "Stać mnie na dobre trunki, to i na taksówkę nie braknie".
  • .
    JORGE napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Jorge ma zasadniczo racje, ale alkohol za kółkiem to powinno być wysoko karalne przestępstwo.
    Ale tego tematu nie poruszyłem, bo to oczywiste. Jechała nachlana, musi być kara zgodnie z kodeksem. Tyle, że od tego jest sąd. I jestem zdecydowanym przeciwnikiem bardzo ostrego karania za sam fakt, bez konsekwencji, bez wypadku, bez szkód. Tzn, nie wsadzałbym takich ludzi do więzień. Chociaż tu też trzeba rozeznać, bo co innego jechać po osiedlu 30 h na godzinę, a co innego pędzić autostradą, bez filmu, przez pół Polski.
    Wydaje się, że społeczeństwo jako całość, a cwelebryci w szczególności, przefurtali dawno temu szansę (bo to szansa była) wynikającą z takiego dzielenia włosa na czworo i niuansowania.
    Okazało się, że minimum wyrozumiałości rodzi poczucie bezkarności.
    Może bez srogiego, automatycznego bata nie da się osiągnąć dyscypliny? Tak jak w wielu innych obszarach obecnie.
  • JORGE napisal(a):
    Oni wszyscy płacą wysoką cenę za popularność i w wyniku wykonywanego zawodu. Spróbujcie wyjść na scenę, czy zagrać mecz przy kilku tysiącach ludzi (nie mówiąc już o kilkudziesięciu). Ok, profesjonaliści są w stanie wyłączyć tremę, albo ją maksymalnie na tyle ile się da wyciszyć. Ale po mózg domaga się totalnej zmiany świadomości, bo nie wytrzyma, to trzeba odreagować. I chlają, ćpają, organizują orgię, po imprezach. Aż im to wchodzi w krew.

    Oni odebrali już swoją nagrodę. A płacić za nią muszą nawet jeszcze tu. Szkoda mi Kozidrak.
    Terefere... Chłopcy z il VOLO są na scenie od 14 roku życia. Mają sławę światową, pieniądze, tłumy wielbicieli. Są z rodzin rzemieślniczych, nic im się nie popierniczyło we łbach, ciągle podkreślają, że mają wspaniałych rodziców i dziadków. Występują na najbardziej prestiżowych scenach świata, na stadionach, arenach, w tv mają kilkumilionową widownię. Są atletami, uprawiają sport.
    Są ABSTYNENTAMI. Tylko z okazji urodzin piją wino.
  • Przemko napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Jorge ma zasadniczo racje, ale alkohol za kółkiem to powinno być wysoko karalne przestępstwo.
    Mamy jeden z najniższych dopuszczalnych poziomów zawartości alkoholu we krwi w Europie,
    W Europie Zachodniej, dodajmy. Europa Wschodnia to totalna prohiba, na Węgrzech nawet księża mieli problemy po odprawieniu mszy, bo musieli trzy parafie w niedzielę obskoczyć.

    image

    Ło, widzę jednak odwilż. Zwłaszcza na Ukrainie poszli za głosiem rozsądku.

  • edytowano September 2021
    FB @ raz prozą raz rymem - ...

    ,,Przystajń, Kłobuck. Piany kierowca spowodował wypadek. Kobieta ma złamany kręgosłup, dzieci w szpitalu."

    ,,Pijany kierowca BMW miał wypadek. Wypadł z drogi i dachował. Pasażerka ma złamany kręgosłup."

    ,,Pijany kierowca roztrzaskał bmw na drzewie. Jego żona jest w poważnym stanie, ma złamany kręgosłup i obrażenia głowy."

    ,,66-latek z BMW spowodował wypadek mając ponad 2 promile. Patrycja ma złamany kręgosłup, Ania miednicę i obie nogi."

    ,,Miał 3 promile i volkswagenem uderzył w drzewo. Jadący z nim kolega ma złamany kręgosłup."

    ,,Kierujący audi 35-letni obywatel Ukrainy jechał z nadmierną prędkością. Na łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Ustalono, że 35-letni kierowca audi był nietrzeźwy - miał 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał złamania kręgosłupa oraz urazu głowy. Samochodem podróżował jeszcze 33-letni pasażer, który doznał złamania obojczyka oraz urazu głowy."

    ,,Pijany 20-latek wyjechał w kobietę. Ciało ofiary znaleziono 70 metrów od miejsca wypadku."

    ,,22-letnia Paulina prawdopodobnie uratowała 9-letnią siostrę przed śmiercią pod kołami pędzącego w jej kierunku auta. Sama ma złamany kręgosłup, a lekarze walczą o to, by mogła chodzić. Wszystko przez kobietę, która – jak twierdzi – wypiła „tylko” kilka piw i pomyliła hamulec z pedałem gazu. Okazało się, że kierująca matizem była nietrzeźwa – miała w organizmie 1,1 promila alkoholu."

    ,,Pił z kolegami na umór, a potem jak gdyby nigdy nic wsiadł za kierownicę swego golfa. Adam O. (56 l.) nic sobie z tego nie zrobił, że kilkanaście lat temu zabił po pijaku dwie osoby. Tamta tragedia niczego go nie nauczyła. Tym razem zamroczony alkoholem wjechał w grupę kolarzy. Zabił dwie osoby, okaleczył kolejne dwie."

    ,,Jamnica: Pijany kierowca zabił rodziców 3-latka. Sebastianek czeka, aż przygarnie go rodzina."

    ,,Pijany kierowca zabił matkę z dzieckiem. Rodzina wracała z kościoła".

    ,,Pijany kierowca zabił małżeństwo. Miał 1.3 promila we krwi."

    ,,Młody, kompletnie pijany kierowca zabił rodziców dwójki dzieci."

    ,,Gabrysia zginęła na oczach taty. Zabił ją pijany kierowca! Ludzie są wstrząśnięci. "Nie ma nic gorszego niż stracić dziecko".

    ,,Sześć osób zginęło po tym, jak w środę w Kamieniu Pomorskim samochód osobowy wjechał w grupę ludzi idącą chodnikiem. Dwoje rannych dzieci przebywa w szpitalu. Kierowca bmw był pijany."

    ,,Wczoraj wieczorem 25-letni, pijany kierowca poloneza doprowadził do wypadku drogowego, w którym zginął 26-latni mężczyzna i jego 6-tygodniowy bratanek. Tuż po zdarzeniu sprawca wraz z równie pijanym pasażerem próbowali uciekać."

    ,,44-letni kierowca na drodze w Młodyninie wjechał samochodem w 14-letnią dziewczynkę. Poszkodowana zmarła na miejscu. Do wypadku doszło w piątek 27 listopada po godz. 16. Mężczyzna miał we krwi ponad 1,7 promila alkoholu."

    ,,Pijany kierowca zabił jej mamę, a z niej uczynił osobę niepełnosprawną."

    ,,2-letnia Natalka z Puław (woj. lubelskie) szła z mamą i starszym bratem chodnikiem, gdy nagle wjechał w nią pijany kierowca. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, konieczna była amputacja nogi."

    ,,Pijany kierowca uderzył w słup, pasażer stracił rękę. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 23-letniego kierowcy i okazało się, że ma on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pasażer auta został ciężko ranny, niestety lekarze musieli amputować mu prawą rękę."

    ---
    I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej... W zeszłym roku pijani idioci zabili 271 osób, rok wcześniej - 326. Czyli w niektórych latach prawie CODZIENNIE ktoś umiera przez pijanego kretyna, a codziennie ktoś jest z jego powodu ranny, czasami bardzo ciężko. To z dedykacją dla wszystkich, którzy relatywizują to co odstawiła nasza estradowa idiotka i usprawiedliwiają ją.

    To nawet nie idiotyzm. Możemy spierać się co jest większym idiotyzmem - głosowanie na PO czy na PiS, na Lewicę czy na Konfederację, albo w ogóle olewanie wyborów. Ale to co zrobiła gwiazdeczka, to coś znacznie gorszego niż ,,idiotyzm".

    Nie ma znaczenia czy to politykująca, dawno przebrzmiała piosenkarka, czy ksiądz proboszcz. Lewica, prawica czy centrum. Każdy, kto wyjeżdża po pijaku na drogę, jest potencjalnym zabójcą i trzeba go za to napiętnować nie ze złośliwości, tylko dla dobra społeczeństwa. Osoby z pierwszych stron gazet (zwłaszcza takie, dla których wyłożyć kilka dych na taksówkę to jak splunąć), powinny świecić przykładem, a już szczególnie, jeśli wycierają sobie gęby troską o ,,praworządność".

    Niech każdy, kto usprawiedliwia Beatkę albo dziennikarza Kamilka, odpowie sobie na jedno, zajebiście ważne pytanie: czy kiedy jakiś pijany kretyn wjedzie na pasach w twoje dziecko, w twoją żonę, w twoją siostrę, to dalej będziesz pisał, że ,,każdy popełnia błędy, stało się i trudno"...?

    Uważam że prawo w tym aspekcie powinno zostać bardzo zaostrzone, a opływające w luksusach i bogactwach gwiazdeczki powinny z własnej kieszeni opłacić jakąś bilbordową kampanię na całą Polskę. Np z jej wizerunkiem i podpisem: ,,MY, POTENCJALNI ZABÓJCY. Nie bądź jednym z nas - nie prowadź po alkoholu. Prawie codziennie dochodzi na polskich drogach do sytuacji, w których ,,przepraszam" to za mało."

    Dopiero wtedy, po takiej akcji, uznałbym - ok, odpokutowała za swoją głupotę.

    ,,Przepraszam" na fejsie i instagramie jest gówno warte w obliczu zagrożenia, które spowodowała. Jak nie wierzysz, popytaj rodzin ofiar wypadków, które wypisałem wyżej. Wielu ze sprawców miało we krwi MNIEJ promili niż Beatka czy Durczok.

    I żaden, absolutnie ŻADEN z nich nie myślał siadając za kierownicą: ,,absolutnie nie powinienem w tym stanie jechać ale ch** tam, najwyżej kogoś pozabijam". Absolutnie wszyscy drogowi zabójcy pomyśleli sobie to samo, co pomyślały nasze schlane gwiazdy:

    ,,oj tam, mi się to nie przytrafi".


    -
    romeck: prassówka
    m.in. z tego - wypadków drogowych - żyję/edit:/ żyje Fakt czy Super Express...
  • romeck: prassówka
    m.in. z tego - wypadków drogowych - żyję
    hmmm
    [ZOBACZ JAK!]
  • @romeck - ja nie bagatelizuję. Mój plusik oznaczał, że nie widzę różnicy między pijaną celebrytką za kółkiem a pijanym anonimowym obywatelem. Traktowani powinni być jednakowo.
  • No właśnie, a niedawno rozmawialiśmy że się piesi pchają jak te krowy pod koła na przejściach dla pieszych - dlaczego nagle winny jest pijany kierowca jak przed chwilą winny był nierozgarnięty "nieśmiertelny" pieszy?
  • edytowano September 2021
    Brzost napisal(a):
    @romeck - ja nie bagatelizuję. Mój plusik oznaczał, że nie widzę różnicy między pijaną celebrytką za kółkiem a pijanym anonimowym obywatelem. Traktowani powinni być jednakowo.
    No nie wiem. A "komu wincy dano od tego sze wincy wymagać bendzie?"

    Postępowanie cwelebryty będzie bardziej znane i powinno być traktowane surowiej, gdyż daje ono zły przykład.
  • Bo piesi wchodzą pod koła tylko tym niewinnym lelyją co to jeżdżą szybko ale bezpiecznie.
  • trep napisal(a):
    romeck: prassówka
    m.in. z tego - wypadków drogowych - żyję
    hmmm
    [ZOBACZ JAK!]
    ;)
  • Przemko napisal(a):
    No właśnie, a niedawno rozmawialiśmy że się piesi pchają jak te krowy pod koła na przejściach dla pieszych - dlaczego nagle winny jest pijany kierowca jak przed chwilą winny był nierozgarnięty "nieśmiertelny" pieszy?
    To się nie kłóci, to dwie różne sprawy.

    Chyba że wypadku uczestniczyli pijany w sztos kierowca i pijany w sztos pieszy...
  • trep napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    @romeck - ja nie bagatelizuję. Mój plusik oznaczał, że nie widzę różnicy między pijaną celebrytką za kółkiem a pijanym anonimowym obywatelem. Traktowani powinni być jednakowo.
    No nie wiem. A "komu wincy dano od tego sze wincy wymagać bendzie?"

    Postępowanie cwelebryty będzie bardziej znane i powinno być traktowane surowiej, gdyż daje ono zły przykład.
    Jednak w naszych przypadkach (we sensie, że w Polsce) sukcesem już będzie, jak tak samo!
  • Niektóre sądy podzielają mój pogląd, że trzeba karać znane osoby, bo ich przykład może poczynić szkody nie tylko bezpośrednie ale i społeczne.

    Np. w procesie o wystawianie przez M. Kijowskiego fałszywych faktur, stwierdził był, że trzeba Kijowskiego ukarać, bo kot miał szanse obalić kaczystoski rząd, ale bez te faktury ruch miał złą prasę, rozmył się i za to trzeba skazać.
  • romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    No właśnie, a niedawno rozmawialiśmy że się piesi pchają jak te krowy pod koła na przejściach dla pieszych - dlaczego nagle winny jest pijany kierowca jak przed chwilą winny był nierozgarnięty "nieśmiertelny" pieszy?
    To się nie kłóci, to dwie różne sprawy.

    Chyba że wypadku uczestniczyli pijany w sztos kierowca i pijany w sztos pieszy...
    No właśnie, więc traktujmy pieszych zawsze tak samo, czy potrąceni przez pijanych czy przez trzeźwych kierujących.
  • edytowano September 2021
    Skoro o piratach mowa... Obczajta tego tu:

    https://mobile.twitter.com/Stop_Cham/status/1432989370706014214
  • Mania napisal(a):
    JORGE napisal(a):

    Terefere... Chłopcy z il VOLO są na scenie od 14 roku życia. Mają sławę światową, pieniądze, tłumy wielbicieli. Są z rodzin rzemieślniczych, nic im się nie popierniczyło we łbach, ciągle podkreślają, że mają wspaniałych rodziców i dziadków. Występują na najbardziej prestiżowych scenach świata, na stadionach, arenach, w tv mają kilkumilionową widownię. Są atletami, uprawiają sport.
    Są ABSTYNENTAMI. Tylko z okazji urodzin piją wino.
    No i to jest dowód na co ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.