Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1418419421423424672

Komentarz

  • edytowano September 2021
    A w Grecji dalej deflacja -2%? Tam to musi gospodarka kwitnąć.
  • edytowano September 2021
    → koszyk inflacyjny 2021 rok
    →Jak GUS mierzy inflację

    pięć procent wg koszyka to nie to samo co procent w realu dla zwykłego Kowalskiego czy romecka, bo jednak inne proporcje...

    np. w Katowicach bilety autobusowe wzrosły w maju aż o 18 %, wiele produktów "drobnych" w czerwcu i lipcu wzrosło i o 30 %, prasa o ok. 10 - 15 % (od grudnia, przed Bożym Narodzeniem była "ukryta", niby wyd. specj.).

    Ale papierosy potaniały (lub nie podrożały)!

    przy 500+ i dwójce dzieci to 50 zł realnie mniej
    itd itd minus złotówka do minus złotówki...

    różne są koszyki, e, i marudzę...







  • edytowano September 2021
    . .
  • Ja wam wójta nie wybierałem.
    To była alternatywa.
  • Stówa więcej czynszu. Ale to panu Czajkowskiemu zawdzięczam, śmieci.
  • Już słychać wypowiedzi polityków z rządu o likwidacji Izby dyscyplinarnej
  • edytowano September 2021
    Nowy sądaż (jak nauczał Rozum - PiS mają więcej)
    image
  • edytowano September 2021
    Takiego maila mi Ordo luis wysłało:

    "Od kilku lat odbywają się nawet międzynarodowe targi organizowane między innymi przez zrzeszającą homoseksualistów organizację „Men Having Babies”. Mężczyźni o skłonnościach homoseksualnych mogą w ich trakcie zapoznać się z ofertą pośredników i kupić sobie „wymarzone” dziecko wybierając jego preferowaną płeć, kolor skóry, włosów czy oczu."

    Preferowana płeć kolor skóry włosów czy oczu. Jprd, strasznie rasistowskie jak na postęp.

    *** - nie sprawdziłem czy tekst jest wiarygodny. Ale coś takiego jak Man having babies istnieje.
  • Spójność logiczna jest strasznie reakcyjna. Logiką zajmowali się biali opresyjni samcy w rodzaju Arystotelesa, Goedla czy Tarskiego. Ten ostatni to choć Żyd mimo że antysemita. Samo określenie "binarność" pochodzi z logiki a teraz nosi się niebinarność, nie?
  • Postępowi rasiści, pod przykrywką LGBT można wrócić do sprawdzonych nazistowskich wzorców.
  • Dokładnie. Postęp przecież to nie jest coś nowe, czego jeszcze nie było, tylko to, co było zawsze i zawsze było nazywane postępem. A rasizm był bardzo nowoczesny.
  • trep napisal(a):
    Nowy sądaż (jak nauczał Rozum - PiS mają więcej)
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Gdyby się tak, co nie daj Wielgi Budowniku, przydarzyło, to by znaczyło że oba główne obozy (PiS/antyPiS) prześcigałyby się w zapewnieniach, jak bałdzo mniują aromat onuc.
  • Onuce jako języczek u wagi? Putin to lubi
  • czym jest języczek pokazał Kukizik
  • janosik napisal(a):
    Onuce jako języczek u wagi? Putin to lubi
    Nie tylko Putin to lubi, przeca wiadomo od pewnego czasu, że Krzysiu Bosak tak zatańczy, jak mu TVN z Gwiazdami zagra ;)

  • Dodam jeszcze, że ten sądasz jest niemal identyczny, jak drugi opublikany wrześniowy dla innego zleceniodawcy, toteż wyniki są doś prawdo podobne.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Onuce jako języczek u wagi? Putin to lubi
    Nie tylko Putin to lubi, przeca wiadomo od pewnego czasu, że Krzysiu Bosak tak zatańczy, jak mu TVN z Gwiazdami zagra ;)

    Patrząc po wykopie to tym razem może im już tak dobrze nie pójść, kuce są wkruwieni na narodoców, narodowcy na kucy, na Hołownię mogą przenieść głos.
  • Gdyby narodowcy rozumieli słowo "naród", Mikke byłby ich pierwszym wrogiem.
  • To, że Woskriesienski (agent /pracownik białoruskiego KGB) pojawił się w Polsce, nie jest skandalem, ale że jest w Karpaczu, jest nieostrożnością. Z tego, co udało nam się ustalić w źródłach w polskiej dyplomacji, Woskriesienski był czy też jest zaangażowany w rozmowy na temat uwolnienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta - powiedział Jurasz.
  • edytowano September 2021
    To że Jurasz jest w Polsce nie jest skandałem, ale nieostrożnością na pewno.
  • Z takim nazwiskiem to powinien robić wszystko, żeby mu 'r' na 'd' nie przekręcali, a nie robi
  • TecumSeh napisal(a):
    To że Jurasz jest w Polsce nie jest Ska dałem, ale nieostrożnością na pewno.
    +1
  • edytowano September 2021
    Jeszcze a propos inflacji, to p. Gita wrzuciła właśnie na ćwierkaczu niezbyt szokujący obrazek, pokazujący, że inflacja jest wyższa tam, gdzie gospodarka szybciej odrabia koronawirusowe straty:


    image
  • Patrzę na ten obrazek i mam impresję, że tę linię przerywaną można by w inne strony poprowadzić.
  • Dlatego mamy statystykę żeby pokazała to czego ludzkie oko nie widzi.
  • W Polsce nie było 5% recesji. Liczby są wzięte z jakiegoś ciemnego miejsca.
  • Pro forma - pojutrze (13.09) wybory parlamentarne w Norwegówku. Sondaże wskazują, że znowu będzie wyrównany wynik. Ciekawe jednak, co ewentualne zwycięstwo komuny znaczyłoby dla naszej rury pionowej.

  • A tam istnieje coś innego niż komuna?
  • man archja
  • Brzost napisal(a):
    A tam istnieje coś innego niż komuna?
    Nie no, formalnie rządzi tam 'prawica'. Premierkie nawet mają 'konserwatywną', koalicyjną. Ale w 2017 komunie mało brakowało by przejąć cały kram. Zaprzyjaźniony Norweg Andre z Midnight's Edge na YouTube martwi się o jutrzejsze wynki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.