Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1417418420422423672

Komentarz

  • edytowano September 2021
    I jeszcze o Beacie P. zwanej Beatą K. współzałożycielce zespołu Bajm

    prassówka, FAKT, śr. 8. września

    Wspomina gazeta, że aktor Tomasz Stockinger w 2019 roku także jechał zyzgazekiem. Otrzymał wyrok: utrata prawka na 3 lata, grzywna 10.000 zł i więzienie w zawiasach na rok.
  • Nie możemy po prostu wydrukować tej kasy we własnej drukarni i zaciągnąć dług sami? Będzie drożej, ale jak nam ją w końcu dadzą to kredyty nadpłacimy a złotówki z rynku zabierzemy.
  • Wujnia uważa, że na zayebanie Polski ma okienko przynajmniej do listopada 2022. Czy da radę - nie mam pojęcia. Ale kładzenie się bez walki to najgorsze rozwiązanie.
  • edytowano September 2021
    romeck napisal(a):
    I jeszcze o Beacie P. zwanej Beatą K. współzałożycielce zespołu Bajm

    prassówka, FAKT, śr. 8. września

    Wspomina gazeta, że aktor Tomasz Stockinger w 2019 roku także jechał zyzgazekiem. Otrzymał wyrok: utrata prawka na 3 lata, grzywna 10.000 zł i więzienie w zawiasach na rok.
    Więc nie wchodząc w szczegóły (np. ile trwa okres próby?) i prawidłowe nazewnictwo (ile grzywny i ile świadczenia pieniężnego?), za pierwszą jazdę to jest dość standardowy wyrok. Natomiast jeśli by się dał złapać za kółkiem w ciągu tych 3 lat zakazu, w okresie próby co do zawieszonej kary i zwłaszcza znowu będąc na lufie, to już naprawdę więzienia bez zawiasów nie idzie uciec.

    Też trudno za pierwszy nie dawać zawiasów, rocznie to jest 50 tys. ludzi, w tym momencie w zakładach karnych i aresztach jest 72 tys ludzi na 82 tys. miejsc, doliczcie sobie każdego skazanego za "pierwszą" jazdę po pijanemu, to mamy 120 tys. i nie mamy ich gdzie trzymać.

    Dalej, czy kampania, że "naprawdę za to można iść siedzieć" by coś dała.
    Otóż nic by nie dała. Wy zakładacie, że przestępca, także drogowy, to James Moriarty. Bezwzględny, bardzo inteligentny, przebiegły, który wszystko kalkuluje, łącznie z grożącą karą. Wiadomo skąd się takie przekonanie bierze, z książek, filmów kryminalnych. Też oglądam kino czy seriale kryminalne, ale dla rozrywki, nie dla nauki. Rzeczywistość jest jednak inna. Przestępca to najczęściej jakiś głupek, a przy 178a z istoty rzeczy - pijany głupek. Tacy ludzie jakoś przebiegle nie kalkulują.

    Zresztą nawet już pomijając więzienie... Paweł z Klanu jak widać dostał 10.000 zł do zabulenia, a ile kosztuje taksówka, nawet w nocy? 100 zł? Jazda po pijanemu nawet w przypadku samych tylko konsekwencji pieniężnych się po prostu nie opłaca, o ile tylko nas złapią. O finansowych konsekwencjach braku prawka czy wpisu do rejestru skazanych nawet nie mówię, tu oczywiście w przypadku aktora są znikome, ale w przypadku wielu tzw. zwykłych ludzi już nie.
  • peterman napisal(a):
    Wujnia uważa, że na zayebanie Polski ma okienko przynajmniej do listopada 2022. Czy da radę - nie mam pojęcia. Ale kładzenie się bez walki to najgorsze rozwiązanie.
    Co się ma wydarzyć w listopadzie 2022 r.?
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Wujnia uważa, że na zayebanie Polski ma okienko przynajmniej do listopada 2022. Czy da radę - nie mam pojęcia. Ale kładzenie się bez walki to najgorsze rozwiązanie.
    Co się ma wydarzyć w listopadzie 2022 r.?
    Wybory do amerykańskiego Kongresu.
  • Nie mam złudzeń co do skuteczności kampani społecznej w odniesieniu konkretnie do sprawców, mam na myśli że w otoczeniu potencjalnego są ludzie którzy mogą na niego wpłynąć jeśli będą świadomi konsekwencji.
  • polmisiek napisal(a):
    Nie możemy po prostu wydrukować tej kasy we własnej drukarni i zaciągnąć dług sami? Będzie drożej, ale jak nam ją w końcu dadzą to kredyty nadpłacimy a złotówki z rynku zabierzemy.
    Został Kolega wyznawcą nowoczesnej teorii monetarnej?

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowoczesna_teoria_monetarna
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11641/postulat-drukowac-pieniadze
  • edytowano September 2021
    romeck napisal(a): aktor Tomasz Stockinger w 2019 roku także jechał zyzgazekiem. Otrzymał wyrok: utrata prawka na 3 lata, grzywna 10.000 zł i więzienie w zawiasach na rok.
    Ale co, to źle że dostał zawiasy? Zawiasy są dobre, bo już samo bycie oskarżonym to dla każdego szok, moralny, fizyczny, towarzyski. I się sprawdza, bo recydywę uprawiają wyłącznie recydywiści, a nikt normalny jak się sparzy -- do przestępstwa nie wraca.

    Oczywiście, nie znam się, ale coś tak mi się zdaje, że 20% sprawców popełnia 80% przestępstw. Statystyka jest pewnie inna, ale w tym kierynku.
  • peterman napisal(a):
    Wujnia uważa, że na zayebanie Polski ma okienko przynajmniej do listopada 2022. Czy da radę - nie mam pojęcia. Ale kładzenie się bez walki to najgorsze rozwiązanie.
    No to im się nie uda. Kilku dywizji brakuje.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Nie możemy po prostu wydrukować tej kasy we własnej drukarni i zaciągnąć dług sami? Będzie drożej, ale jak nam ją w końcu dadzą to kredyty nadpłacimy a złotówki z rynku zabierzemy.
    Został Kolega wyznawcą nowoczesnej teorii monetarnej?

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowoczesna_teoria_monetarna
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11641/postulat-drukowac-pieniadze
    Najgorsze jest chyba to, że do wyznawców nowoczesnej teorii monetarnej zaczynają się zaliczać fakty. Jakby neoklasycy mieli rację, inflacja powinna szaleć, a nie szaleje.
  • Jak nie szaleje! Ostatnio wszyscy umarli, gdyż wyniosła 5%.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak nie szaleje! Ostatnio wszyscy umarli, gdyż wyniosła 5%.
    No więc tak nie do końca, bo ilość % wynika ze sposobu ich mierzenia (tz koszyk dóbr).

  • Mikroskopijna. W latach 80-tych dochodziła do 20%. O prawdziwej inflacji to mówimy od 100%.

    PS. Kto umarł?
  • edytowano September 2021
    a propos metod odparcia unijnych ekonomicznych narzędzi nacisku to prof. M. Muszyński ciekawie niedawno w Rzepie pisał:

    https://www.rp.pl/opinie-prawne/art18460701-mariusz-muszynski-jak-zabrac-pieniadze-unii

    Może faktycznie wystarczy mieć odrobinę niezbędnej odwagi.
  • Ale nie w gębie tylko w działaniu, najlepiej tymi środkami, w które KE nie jest wyposażona. Ale na tym etapie pasjonarności jeszcze nie jesteśmy, nie stać nas nawet na stosowne potraktowanie własnych zdrajców.
  • Nocusz, z tradycją ciężko wygrać. Książę Bogusław w "Panu Wołodyjowskim" też sobie spokojnie jechał na elekcję i jeden Zagłoba się wzburzył.
  • ad po pijaku
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Rzeczywistość jest jednak inna. Przestępca to najczęściej jakiś głupek, a przy 178a z istoty rzeczy - pijany głupek
    Dobre!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a): aktor Tomasz Stockinger w 2019 roku także jechał zyzgazekiem. Otrzymał wyrok: utrata prawka na 3 lata, grzywna 10.000 zł i więzienie w zawiasach na rok.
    Ale co, to źle że dostał zawiasy? Zawiasy są dobre, bo już samo bycie oskarżonym to dla każdego szok, moralny, fizyczny, towarzyski. I się sprawdza, bo recydywę uprawiają wyłącznie recydywiści, a nikt normalny jak się sparzy -- do przestępstwa nie wraca.

    Oczywiście, nie znam się, ale coś tak mi się zdaje, że 20% sprawców popełnia 80% przestępstw. Statystyka jest pewnie inna, ale w tym kierynku.
    Nie, nie oceniałem/ wartościowałem.
    Tylko "faktowałem" ;) Jak napisał @Rozum, drugie złapanie na gazie to zawiasy zamieniają się na prawdziwe, bo muszą, niejako same z siebie.


    I to jest pytanie, czy kampania społeczna/ informacyjna podziała... Jak ktoś ma zawiasy i tak często "zygzakiem".

    Może np. po pierwszym razie obowiązkowa "wycieczka" do więzienia zygzakowego...?
  • Brzost napisal(a):
    Nocusz, z tradycją ciężko wygrać. Książę Bogusław w "Panu Wołodyjowskim" też sobie spokojnie jechał na elekcję i jeden Zagłoba się wzburzył.
    Jednemu odpuścili? Idę na to!
  • los napisal(a):
    Mikroskopijna. W latach 80-tych dochodziła do 20%. O prawdziwej inflacji to mówimy od 100%.

    PS. Kto umarł?
    Szturmowcu chodzi pewnie o histerię jaka przetoczyła się po części mediów. Być może także o obrazki jakimi gówniarzeria w wieku wszelakim, za przeproszeniem, branzluje się od paru miesięcy:
    image
    image
    image
  • Ludzie boją się wysokiej inflacji, bo ją pamiętają. Ale ciągle 5% kufa rocznie to jest niewielka inflacja.
  • loslos
    edytowano September 2021
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Może faktycznie wystarczy mieć odrobinę niezbędnej odwagi.
    A prof. Legutko na to https://wpolityce.pl/polityka/565516-ue-uderza-w-polske-prof-legutko-to-pogarda-dla-prawa
    Legutko napisal(a):
    To, że się będzie udzielało wywiadów i wygłaszało buńczuczne mowy, to kompletnie żadnego wrażenia na nich nie robi.
    Chyba doszliśmy do miejsca, które nazywane jest reality check. W sposób oczywisty nie jesteśmy gotowi, by temu wyzwaniu sprostać - ja blednę na myśl o zwykłych narzędziach polityki a cóż dopiero tacy, którzy chcą widzieć świat dobrym i przyjaznym. A ich po tzw. naszej stronie jest ogromna większość.

    Zapowiada się ciekawie666.

  • Z Grecją i Włochami się udało....
  • Z Grecją i Włochami było pole do kompromisu. W przypadku Polski jest to sprawa istnienia.
  • los napisal(a):
    Ludzie boją się wysokiej inflacji, bo ją pamiętają. Ale ciągle 5% kufa rocznie to jest niewielka inflacja.
    Roman Rybarski w jednej z książek pisał, że inflacja jest pozytywna dla gospodarki o ile nie przekracza 50% r/r

  • Można się spierać co do konkretnych liczb i na ile niewielka inflacja jest zła a na ile dobra ale 5% rocznie to nie jest coś, co człowiek zauważa, no chyba że czyta gazety i ogląda TVN.
  • los napisal(a):
    Z Grecją i Włochami było pole do kompromisu. W przypadku Polski jest to sprawa istnienia.
    Mnie chodziło o wymianę rządu na uległy

  • Mnie też. Z Grecją i Włochami był to kompromis, w przypadku Polski byłaby bezwarunkowa kapitulacja wobec bezwzględnych i oszalałych wrogów. To już lepiej zgłosić się na republikę do Związku Sowieckiego.
  • Najzabawniejsza jest reakcja gdy takiemu przerażonemu pięcioprocentową inflacją mówisz, że w Niemczech też inflacja 5% ( tyle planują Niemcy ) .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.