Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1425426428430431672

Komentarz

  • Ojej, a u mnie nie :(( Coś by się wreszcie działo.
  • U mojej żony (Kraków) alarm.
  • :D
    U mnie i bez tego się dzieje.
  • Oby nie było to "testowanie" i robienie szumu, w którym może umknąć coś co zdarzy się naprawdę.
    Parszywy moment aktualnie.
  • edytowano October 2021
    Jeśli fałszywe alarmy bombowe są w kilkudziesięciu miejscach naraz, to na pewno jest to testowanie. Zresztą już jakieś 2-3 lata temu było coś podobnego, ale wtedy nie było problemów z granicą białoruską.
  • Jak na razie "szum" niewielki, bo w mediach cisza na ten temat.
  • Jeszcze o filmie "Aktywistka zakłócała modlitwę środowisk Radia Maryja…" :



    myślę, że to b.ważne, wyjątkowe świadectwo godne rozpowszechnienia w świecie więc przetłumaczyłem je na francuski… Gdyby ktoś był zainteresowany…
    (nie mogę tego dać do komentarzy filmu bo nie mam tam konta).

    Przy okazji : wywiad z tą starszą pania :
    https://misyjne.pl/rozmowa-z-kobieta-ktora-ucalowala-stopy-aktywistce-lgbt-wideo/

    Le pouvoir extraordinaire de l'humilité



    0 :00 " ... Je vous salue... parmi les femmes ..." (une prière est entendue en arrière-plan)
    0:01 Un groupe de personnes âgées s'est rassemblé devant un tribunal à Varsovie... Ils voulaient prier Dieu d'arrêter les attaques contre Radio Maryja et la télévision TRWAM (ie. les medias catholique en Pologne)
    "... Et béni est le fruit de ton sein, Jésus ... et du monde entier ..."
    0:09 Une personne de ce groupe tient l'affiche "Salutations de Radio Maryja"
    "... notre Seigneur Jésus-Christ ..."
    0:15 Soudain, une jeune fille - une activiste homosexuel s'est approchée du très calme groupe.
    0:23 "... pour sa douloureuse passion ... ayez pitié de nous et du monde entier ..."
    0:27 Elle n'avait pas d'intentions pacifiques, elle a essayé de les mettre en colère, de les énerver, de les déséquilibrer.
    0:34 La fille: “Pitié pour vous, mais pas pour Rydzyk” (Père rédemptoriste Tadeusz Rydzyk est le fondateur et le directeur du Radio Maryja et la TV TRWAM)
    0:39 "Une épreuve douloureuse pour lui”… Elle brandit une pancarte:
    "La parole de Dieu... Jésus enseigne... Méfiez-vous des savants. Ils aiment se promener dans des robes élégantes, ils aiment les salutations sur la place du marché, les premières chaises dans les synagogues et les places honorables dans les fêtes. Ils dévorent les maisons des veuves, et font de longues prières pour sauver les apparences... [Les plus lourds seront leurs condamnations.]”
    0:41 Cependant, les provocations ont continué tout le temps
    0:47 Elle parodie une ancienne comptine patriotique :
    « Qui êtes-vous ? Un petit Polonais. Quel est votre signe ? Un sac de blanc (???) 0:52 Où habitez-vous ? Dans une résidence gardée. 0:54 dans quel pays ? Dans ce putain d'endroit 0:57 Gagné comment? Avec la propagande de la peur... 0:59 Est-ce que l'aimes? Beaucoup, très, honnêtement...  1:02 En quoi crois-tu ? Je ne crois en rien ! »
    1:05 Les gens priaient encore quand soudain... Une vieille femme s'est approchée de la fille. Elle pleurait et était très triste.
    1 :12 Elle s'agenouilla devant elle et lui BAISA LES PIEDS !!!
    1 :18 La jeune fille qui était venue se moquer des vieux qui priaient était abasourdie.
    1 :22 La fille : « Doucement ! »
    1:23 La dame : J'ai 83 ans
    1:25 La fille : J'ai 21 ans
    1:26 La dame : «Je vous aime» La fille : «Je vous aime aussi, mais ne pleurez pas. S'il vous plaît... »
    1:32 La fille : « S'il vous plaît, ne pleurez pas, vraiment. »
    1:35 La fille confuse a changé de comportement
    1:42 La Dame : «Je me suis battu pour la Pologne toute ma vie. Et j'ai vécu pour le voir avant de quitter ce monde».
    1:49 « …et la Pologne est divisée. Et je suis vraiment désolé. Je le vis très, très mal »
    1:56 « …et que les enfants, nos pauvres enfants, qui sont élevés par des Polonais "non polonais"... »
    2:02 La fille s'est senti très stupide
    2:06 Lorsque la vieille femme a demandé à la fille de faire la signe de croix, la fille l'a fait !
    2:16 L'effet Radio Maryja en pratique

    Voir aussi :
    https://misyjne.pl/rozmowa-z-kobieta-ktora-ucalowala-stopy-aktywistce-lgbt-wideo/

    https://www.facebook.com/permalink.php?id=1374498742827082&story_fbid=2969814506628823
  • ...i po angielsku :

    The extraordinary power of humility



    0 :00 " ... Hail... among women..." (a prayer is heard in the background)
    0:01 A group of elderly people gathered in front of a court in Warsaw... They wanted to pray to God to stop the attacks on Radio Maryja and TRWAM television (ie. Catholic media in Poland)
    "... And blessed is the fruit of your womb, Jesus ... and the whole world ..."
    0:09 A person from this group holds the poster "Greetings from Radio Maryja"
    "... our Lord Jesus Christ ..."
    0:15 Suddenly, a young girl - a homosexual activist - approached the very quiet group.
    0:23 "... for his painful passion ... have mercy on us and on the whole world ..."
    0:27 She had no peaceful intentions, she tried to anger them, to annoy them, to throw them off balance.
    0:34 The girl: “Yes, mercy for you, but not for Rydzyk” (Father Tadeusz Rydzyk is the founder and director of Radio Maryja and TV TRWAM)
    0:39 "A painful ordeal for him!" ... She holds up a sign:
    "The word of God ... Jesus teaches ... Beware of scholars. They like to walk around in elegant dresses, they like greetings in the market place, the first chairs in synagogues and honorable seats at parties. They devour the houses of widows, and make long prayers to keep up appearances ... [The heaviest will be their condemnations.] ”
    0:41 However, the provocations continued all the time
    0:47 She parodies an old patriotic rhyme:
    "Who are you ? A little Pole. What's your sign? A bag of white (???) 0:52 Where do you live? In a guarded residence. 0:54 in which country? In this fucking place 0:57 Won how? With the propaganda of fear... 0:59 Do you love it? A lot, very, honestly 1:02 What do you believe in? I don't believe in anything!”
    1:05 People were still praying when suddenly ... an old woman approached the girl. She was crying and was very sad.
    1:12 She knelt in front of her and BAISED HER FEET !!!
    1:18 The young girl who had come to make fun of the old people who were praying was stunned/ dumbfounded.
    1:22 The girl: "Easy! "
    1:23 The lady: “I am 83 years old”
    1:25 The girl: “I am 21 years old”
    1:26 The lady: "I love you" The girl: "I love you too, but don't cry. Please... "
    1:32 The girl: “Please don't cry, really. "
    1:35 The confused girl changed her behavior
    1:42 The Lady: “I have fought for Poland all my life. And I lived to see it before I left this world…
    1:49 “… and Poland is divided. And I am so sorry. I live it very, very badly…
    1:56 "… and that the children, our poor children, who are being raised by/brought up by 'non-Polish' Poles ..."
    2:02 The girl felt very stupid
    2:06 When the old woman asked the girl to make the sign of the cross, the girl did!
    2:16 The Radio Maryja effect in practice

    See as well :
    https://misyjne.pl/rozmowa-z-kobieta-ktora-ucalowala-stopy-aktywistce-lgbt-wideo/

    https://www.facebook.com/permalink.php?id=1374498742827082&story_fbid=2969814506628823:
  • Rzchanym napisal(a):
    Jeśli fałszywe alarmy bombowe są w kilkudziesięciu miejscach naraz, to na pewno jest to testowanie. Zresztą już jakieś 2-3 lata temu było coś podobnego, ale wtedy nie było problemów z granicą białoruską.
    Jak idzie o zamachy ze strony islamistów to kilka lat temu specjaliści było zgodni, że jest bardzo mało prawdopodobne w Polsce ponieważ wymaga zaplecza którego w Polsce po prostu nie ma. Chodzi np. o radykalne środowiska muzułmańskie.
  • Ale Putin już ma zaplecze.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Kłopot z panem Pawłem jest taki, że pierwszy raz o kolesiu słyszę. To już zdrajca Poniński pocześniejsze w mym imaginarium zajmuje miejsce. Do przyszłych spraw polecam z czystym sercem go.
    Ja też dopiero dziś o nim usłyszałem, ale pan Dawid już wygóglał sobie kto zacz i wcale mnie to nie dziwi:
    https://twitter.com/DawidWildstein/status/1443252727606353920

    Jakże słodkie!

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    Komorowski przegrał z tymi, którzy sobie nie poradzili. Tak jego zwolennicy definiowali drugą stronę.
  • los napisal(a):
    Ale Putin już ma zaplecze.
    I to również na tzw. prawdziwej prawicy.
  • los napisal(a):
    Ale Putin już ma zaplecze.
    Do zamachów bombowych?
  • Nie znam detali.
  • "Prymas Polski abp Wojciech Polak skomentował niedawną konferencję ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka, na której pokazano kontrowersyjne zdjęcia rzekomo pochodzące z telefonów cudzoziemców koczujących od kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej. Z ust kościelnego hierarchy padły ostre słowa.

    - Nie pojmuję sensu takiego działania. Piętnowanie niemoralnych i przestępczych zachowań nie może się odbywać przez epatowanie złem, bo wtedy, zamiast je zwalczać, stajemy się jego propagatorami "

    Ale ja tym gościem gardzę. W zasadzie to prawdziwą buźkę ta kreatura pokazała już dawno w momencie wybuchu strajku kobiet.
  • edytowano October 2021
    1. Wybrał sobie moment żeby się odezwać
    2. Propagatorami? Czy ktoś po obejrzeniu tej konferencji nabrał ochoty na kopiowanie zachowań ze zdjęć? Ludzie, przecież całe Chrześcijaństwo w tym sensie to jest epatowanie złem, jego symbol to ukrzyżowany człowiek
  • "Ale po co o tym mówić? To niedobra jest"
  • edytowano October 2021
    polmisiek napisal(a):
    1. Wybrał sobie moment żeby się odezwać
    2. Propagatorami? Czy ktoś po obejrzeniu tej konferencji nabrał ochoty na kopiowanie zachowań ze zdjęć? Ludzie, przecież całe Chrześcijaństwo w tym sensie to jest epatowanie złem, jego symbol to ukrzyżowany człowiek
    W punkt - od dawna komuniści i lewacy mówią. że Biblia "epatuje złem"...przestrzegając przed nim.
    Na tej samej zasadzie lekarze opisując płuca palacza lub wątrobę alkoholika "epatują chorobami"

    Nb. faktycznie nieciekawa, dość oślizła kreatura, która przy okazji Strajku K wydała z siebie jakieś żałosne popiskiwania o "wzajemnym szacunku". .. bł. Prymas Wyszyński w grobie się przewraca.
  • Skąd się to bierze, że nagle ludzie zapomnieli że każda wspólnota musi mieć granice, ma prawo do samoobrony i ma prawo decydować kto w te granice może wejść. Po to przecież są i granice, i Straż Graniczna, i przejścia graniczne.
    A klechy powinni pamiętać o ordo caritatis. Chyba im to wykładali w technikum duchowlanym.
    Der horror, der horror!
  • U mnie ksiądz na początku mszy powiedział: dziś dzień emigranta, dlatego módlmy się za wszystkich Polaków, którzy zmuszeni byli wyjechać z kraju.
  • edytowano October 2021
    Ale ogólnie rzecz biorąc, jeżeli przyjrzeć się zagadnieniom 0-1, bez analizy kontekstu sytuacji, to zarówno abp Polak, jak i wszyscy wskazujący na jednak konieczność otworzenia się na uchodźców (szczególnie z Afganistanu), mają rację.

    Tyle, że zarówno logika, ale i cała konstrukcja mentalna oparta na cyywilizacji łacińskiej, nie pozwalają na odrzucenie analizy kontekstu. Bo przy tak idiotycznej, ale też już i groźnej dla państwa wojnie którą prowadzi opozycja, trzeba było pokazać te zdjęcia. A słuszna z zasady postawa nakazująca przyjmowanie ludzi w potrzebie, musi być w gorsecie prawdziwych powodów akurat tych konkretnych grup. Ale też, trzeba pamiętać że najpierw należy zadbać o swoją rodziną, później pomagać innym. W Polsce wspólnotowość dziś leży.

    I teraz należy zadać pytanie, dlaczego jest taki mętlik ? Dlaczego dostajemy sprzeczne informacje, opinie, które może i podszyte są szlachetnymi intencjami ? Bo dzisiejsi nasi decydenci są z ludu. Oczywiści m.innymi, bo są jeszcze inne czynniki. Nie ma drogi na skróty, od biedy do bycia predysponowanym do sprawowania władzy, rządzenia, kierowania, decydowania musza upłynąć pokolenia.
  • Wierzy kolega w postęp a nie wierzy w Pana Boga? Rozumiem, to dziś bardzo popularna postawa.
  • edytowano October 2021
    .
  • edytowano October 2021
    Polska się przecież otwiera: nie tylko Ukraińcy, Białorusini czy Gruzini, ale również Hindusi, Filipińczycy - wystarczy po ulicach miast popatrzeć. Mamy jednak prawo decydować kogo przyjmujemy i na przykład być zdystansowanym wobec muzułmanów.
  • "Ale ogólnie rzecz biorąc, jeżeli przyjrzeć się zagadnieniom 0-1, bez analizy kontekstu sytuacji,"

    Nie można mówić o uczciwej ocenie bez analizy wydarzeń. Czasu do zapoznania się z faktami było dostatecznie dużo. To nie jest naiwność, tylko zakłamanie. Odrzucenie pewnych wydarzeń, udawanie, że ich się nie dostrzega.
  • Noale przecie je jasny sygnał.
    Tu nie ma drzwi i niewygodnie. Prosimy na przejście graniczne, pokażecie, co w papierach albo wyjaśnicie dlaczego papierów niet.
    Spytamy u was w Afganistanie czy władza ma coś do was, albo w innym Iraku.
    Zastanowimy się...
  • posix napisal(a):

    „Ale ogólnie rzecz biorąc pod uwagę, jeśli przyjrzeć się zagadnieniom 0-1, bez analizy

    . Czasu do zapoznania się z faktami było dostatecznie dużo. To nie jest naiwność, tylko zakłamanie. Odrzucanie pewnych wydarzeń, wydawanie, że ich nie dostrzega.
    To nie jest zakłamanie. To jest problem kompleksu. To jest problem wychowania, braku pewności siebie. Jeżeli nie rozumiem otaczającej mnie rzeczywistości to stosuję zerojedynkowo zasady, których zobowiązałem się przestrzegać. A do tego chce być dobrym człowiekiem. I problem gotowy. Bo bliźnim trzeba pomagać, a też nie można pokazywać patologii. No pewnie, że tak, no pewnie ...
  • Reszta globalistycznej bandy ewidentnie griluje właśnie Cukierborga. Jednocześnie gigaawaria i podstawiona "whistleblowerka" objeżdżająca merdia głównego nurtu ze skargą że Pejsbuk nadal za słabo cenzuruje prawicę.

    O co chodzi? Lewusy nadal nie mogą wybaczyć Cambridge Analytica i Trumpa czy to coś nowego?

    https://wpolityce.pl/media/568799-facebook-podal-przyczyny-szesciogodzinnej-awarii
  • edytowano October 2021
    Za poprzedniej komuny tropienie odchylenia prawicowo-nacjonalistycznego we własnych szeregach nigdy nie ustawało, a wczorajsi gieroje kommunizma jutro byli grilowani za brak czujności rewolucyjnej.

    Tak musi być i teraz.
  • siła argumentu
    peterman napisal(a):
    Reszta globalistycznej bandy ewidentnie griluje właśnie Cukierborga. Jednocześnie gigaawaria i podstawiona "whistleblowerka" objeżdżająca merdia głównego nurtu ze skargą że Pejsbuk nadal za słabo cenzuruje prawicę.

    O co chodzi? Lewusy nadal nie mogą wybaczyć Cambridge Analytica i Trumpa czy to coś nowego?

    https://wpolityce.pl/media/568799-facebook-podal-przyczyny-szesciogodzinnej-awarii
    Ale zdaje się że pejsbuk pobanował Trumpa i wspiera aktywnie lgbtqwerty? Więc co jest z nimi nie tak? Za słabo odpokutował za ten Cambridge?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.