Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1428429431433434672

Komentarz

  • edytowano October 2021

    image
  • christoph napisal(a):
    nowa swiecka tradycja
    jako pendant do walentynek

    "Rz" dodaje, że Walka o ten rynek zaostrza się. Chiński AliExpress uruchomił właśnie pod Łodzią wielkie centrum logistyczne, dzięki czemu paczki od chińskich sprzedawców będą trafiać do klientów szybciej. Platforma chce być gotowa na Dzień Singla 11 listopada.
    To już przynajmniej drugie takie centrum, a u nas w mieście stoi paczkomat obrandowany Aliexpres, czy tam Alibaba nie pamiętam.
  • Przemko napisal(a):
    christoph napisal(a):
    nowa swiecka tradycja
    jako pendant do walentynek

    "Rz" dodaje, że Walka o ten rynek zaostrza się. Chiński AliExpress uruchomił właśnie pod Łodzią wielkie centrum logistyczne, dzięki czemu paczki od chińskich sprzedawców będą trafiać do klientów szybciej. Platforma chce być gotowa na Dzień Singla 11 listopada.
    To już przynajmniej drugie takie centrum, a u nas w mieście stoi paczkomat obrandowany Aliexpres, czy tam Alibaba nie pamiętam.
    Żółte macki zaczynają sięgać Krakówka.

    https://mobile.twitter.com/KrakowPresident/status/1447897704164728836
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trep napisal(a):
    Kto singlowi kupuje brezenty?
    Samse. Jak to singiel.
    Niedawno znany i lubiany youtuber Dawid Mysior stwierdził, że spoganizowany, bezdzietny singlista jest optymalnym klientem dla aplikacji społecznościowych i dlatego jest przez nie hołubiony.

    Nota bene na różnych krajowych kwejkach i wykopkach trwa dyfamacja matek z dziećmi, religii, patriotyzmu itp. Przypadek?
  • społeczeństwo samych singli, co może pójść nie tak? hmm...
  • janosik napisal(a):
    społeczeństwo samych singli, co może pójść nie tak? hmm...
    Psychiatrzy, terapeuci, narkodilerzy, sutenerzy, po(two)rnotwórcy, tinderowcy i cukierbergowcy oraz producenci komedii romantycznych z Karolakiem zarobieni!
  • przez chwile będą zarobieni, a potem można zamykać ten biznes zwany cywilizacją
  • janosik napisal(a):
    przez chwile będą zarobieni, a potem można zamykać
    "Po nas choćby potop" - oto ich hasło.

  • golas

  • edytowano October 2021
    Słuchałem ostatnich 15 minut wystąpienia Morawieckiego. I mam odczucia, że tak powiem dwutorowe.

    Bo coś mi się wydaje, że Morawiecki pojechał pogadać tam tylko po to, żeby osiągnąć propagandowy efekt w polityce wewnętrznej. Kochamy Unię, ale różnorodną, Polska tylko w Unii. I git, dobry ruch. Wykorzystujemy ta małpiarnię w swoich celach.

    Natomiast tłumaczenie tym zachodnim troglodytom czegokolwiek mija się z celem. Dla nich słowa się nie liczą, są tylko narzędziem, więc nie ma sensu sobie ryja szczempić. Nawet prowadzący obrady nie zadał sobie trudu, żeby przestrzegać ustalonych minut dla Morawieckiego i mu przerywał parę razy, wybijając z uderzenia. Prymitywna instytucja, prymitywni ludzie, to i prymitywne zachowania.
  • No właśnie, a Morawiecki sam się cenzurował i świadomie nie cytował wypowiedzi o zagładzaniu itd. Jechać z nimi panie premierze!
  • Przemko napisal(a):
    No właśnie, a Morawiecki sam się cenzurował i świadomie nie cytował wypowiedzi o zagładzaniu itd. Jechać z nimi panie premierze!
    Może i jechać. Ale wg mnie bardziej powiedzieć jak sytuacja wygląda Polsce, jak w Unii, propagandowo powiedzieć parę komunałów, żeby później nagrania i spoty były. I wyjść. Z kurwami się przebywa.
  • Pewnie tak, dlatego tak przeciągał. Ale spoko, na pewno się przyda.
  • Też chciałem zobaczyć, jak po swoim przemówieniu i wyciu euromałpiarni Morawiecki wychodzi trzaskając drzwiami.

    Ale polityka... I takie tam.
  • Mną targnęło, że jeszcze w trakcie przemowy EPP i inne literki zaczęły wrzucać w media obrazki typu "Nie kłam!"

    Wysyłają Tuska do Polski, Tusk daje twarz protestom, na protesty w Polsce powołują się ci którzy wysłali Tuska. Mają agendę i ją realizują, trzeba im to przyznać.
  • Podobno te unijne szony zwłaszcza Ursula vondencostam miały wściekłe miny w trakcie przemówienia Morawieckiego. A potem zaczęli od stanu wojennego hehe. Czemu nie od 1939 albo Rapallo?
  • loslos
    edytowano October 2021
    Zrozumcie ludzi. Człowiek się frustruje, kiedy nie może zrzucać bomb.
  • edytowano October 2021
    .
  • Legutko pare razy ladnie pojechal o "Might makes right". Mimo ze po angielsku Urszula Wandercostam zrozumiala do kogo bylo pite.

  • Lubię ten kawałek:

    Over and over again we have tried to find a peaceful way out of the differences between ourselves and those who are now our enemies. But it has been in vain. We have been forced into a conflict, for we are called to meet the challenge of a principle, which, if it were to prevail, would be fatal to any civilized order in the world. Such a principle, stripped of all disguise, is surely the mere primitive doctrine that might is right. For the sake of all that we ourselves hold dear, it is unthinkable that we should refuse to meet the challenge.
  • los napisal(a):
    Lubię ten kawałek:

    Over and over again we have tried to find a peaceful way out of the differences between ourselves and those who are now our enemies. But it has been in vain. We have been forced into a conflict, for we are called to meet the challenge of a principle, which, if it were to prevail, would be fatal to any civilized order in the world. Such a principle, stripped of all disguise, is surely the mere primitive doctrine that might is right. For the sake of all that we ourselves hold dear, it is unthinkable that we should refuse to meet the challenge.
    Legutko jest moim fanem.

    Zreszta prof Legutko jest mi winien wierszowke, bo trobriandczykow nad Wisla to ja wymyslilem pierwszy (dowod wisi w sieci) a on wykorzystal w "Triumfie czlowieka pospolitego". :-)
  • edytowano October 2021
    Odtwarzanie w głowie partii szachów, albo gra z zawiązanymi oczami to małe piwo, ale koncert Chopina z pamięci to
    wyższa szkoła jazdy. Jest sporo pianistów genialnych, ale ten Bruce Liu jest wyjątkowy. W ogóle mam nawodnione oczy gdy słucham i widzę jak wirtuozi innych ras/narodowości grają Chopina, bo Chopin to polskość.
  • Zwłaszcza skośnoocy coś w tym Chopinie odnajdują, skoro wśród laureatów jest zwykle ich nadreprezentacja.
  • Są jakeś domysły takego stanu rzeczy. Mój kolega, dr kompozycji, pisał na ten temat nawet jakąś pracę.
  • edytowano October 2021
    Brzost napisal(a):
    Zwłaszcza skośnoocy coś w tym Chopinie odnajdują, skoro wśród laureatów jest zwykle ich nadreprezentacja.
    Traktuję to jako znaczący wyraz uznania dla twórczości Chopina ze względu na azjatycką predylekcję do posiadania słuchu absolutnego, lub co przynajmniej ponadprzeciętnie wrażliwego.
  • Nie bez znaczenia jest też zapewne fakt wczesnego wdrażania młodzieży do treningu w tych kulturach. Talenty, które się ujawniają, są od najmłodszych lat szlifowane.
  • Azjatyckie "szlifowanie talentów" to proces, przy którym więzienne "szlifowanie cwela" nierzadko jawi się jako relaksujący odpoczynek...
  • A tymczasem w kraju wykuwają się nowe reguły oksfordzkie w stosunkach z dziennikarzami.

    https://mobile.twitter.com/bogdan607/status/1451440101775613952
  • Brzost napisal(a):
    Nie bez znaczenia jest też zapewne fakt wczesnego wdrażania młodzieży do treningu w tych kulturach. Talenty, które się ujawniają, są od najmłodszych lat szlifowane.
    Dzięki tej kulturze wdrażania na Dalekim Wschodzie liczba osób grających Chopina przewyższa liczbę wszystkich Polaków.
    Wśród tych grających znajdzie się niemałe grono wykonawców wybitnych.

    I ani jednego nowego Chopina.
  • Bo mało piją. A Chopin gdyby żył, toby pił.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.