Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1446447449451452672

Komentarz

  • Popełniono samobójstwo dyrektora finansowego Gazpromu.
  • Zamienił się ze Schröderem na biura?
  • @JarekPapis
    Minister spraw zagranicznych Jair Lapid polecił, by w najbliższym czasie ambasador Izraela w Polsce Jaakov Livne, udał się do Warszawy. Jest to wynik pomocy polskich władz udzielanej Izraelczykom i żydowskim uchodźcom z Ukrainy. "Chcemy podziękować polskim władzom za pomoc".
    Ciekawe. Czyżby Żydom nie opłacało się nie mieć dobrych stosunków dyplomatycznych z Polską?
  • W tym tygodniu.
  • edytowano February 2022
    Exspectans napisal(a):
    @JarekPapis
    Minister spraw zagranicznych Jair Lapid polecił, by w najbliższym czasie ambasador Izraela w Polsce Jaakov Livne, udał się do Warszawy. Jest to wynik pomocy polskich władz udzielanej Izraelczykom i żydowskim uchodźcom z Ukrainy. "Chcemy podziękować polskim władzom za pomoc".
    15 lutego 2022: "Izrael zawetował sprzedaż Ukrainie systemu obrony powietrznej Żelazna Kopuła, obawiając się reakcji Rosji - podał we wtorek dziennik "The Jerusalem Post". "

    24 lutego 2022: "W środę po południu izraelskie MSZ wydało oświadczenie wyrażające poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, nie wymieniając jednak Rosji czy prezydenta Władimira Putina, co według dziennika "Haarec" "odzwierciedla skomplikowaną sytuację, w jakiej znalazł się Izrael w związku z tym kryzysem".

    Przemawiając na comiesięcznym briefingu Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Bliskiego Wschodu, zastępca ambasadora Rosji przy ONZ Dmitrij Polianski przekazał, że Rosja jest "zaniepokojona ogłoszonymi przez Tel Awiw planami rozszerzenia działalności osadniczej na okupowanych Wzgórzach Golan, co jest bezpośrednio sprzeczne z postanowieniami Konwencji Genewskiej z 1949 r.".

    Polianski podkreślił również "niezmienne stanowisko Rosji, zgodnie z którym nie uznajemy izraelskiej zwierzchności nad Wzgórzami Golan, które są niezbywalną częścią Syrii".

    Izraelowi zależy na utrzymaniu względnej neutralności w sprawie Ukrainy, by zapobiec konfliktowi dyplomatycznemu z Rosją. Taki konflikt utrudniłby kontynuowanie izraelskich ataków w Syrii, gdzie Rosja jest obecnie ważną siłą.

    Wzgórza Golan znajdują się pod kontrola Izraela od czasu wygranej przez ten kraj wojny sześciodniowej w 1967 roku. Aneksji tego regionu nie uznała ONZ, ale w 2019 r. uznał ją prezydent USA Donald Trump."

  • edytowano February 2022
    wiadomość z początku lutego

    Rosyjski koncern EuroChem, jeden z czołowych światowych producentów nawozów mineralnych i największy tego typu koncern Rosji, negocjuje z austriackim Borealis przejęcie biznesu azotowego: trzech zakładów we Francji oraz po jednym w Niemczech i Austrii. Wiadomość o tym została opublikowana na stronie EuroChem

    https://www.rp.pl/biznes/art35641111-dziwna-transakcja-rosyjskiego-oligarchy-w-europie-kto-za-nia-stoi
  • Czytam ja:
    W niepewnej sytuacji geopolitycznej w Europie i wysokich cenach gazu, jeden z najbogatszych Rosjan ujawnił, że negocjuje zakup jednego z największych producentów nawozów na Starym Kontynencie. Podał cenę transakcji. To nietypowe zachowanie wzbudza dużo wątpliwości.
    Ale co tu dziwnego? Jak jest niepewną sytuacja, to ceny idą w dół. Jak jest wysoka cena gaziku to ceny producentów nawozów idą w dół. Jak się ma gwarancję, że sytuacja zaraz przestanie być niepewną, a cena gaziku wróci do normalnego poziomiku, to trzeba od leszczy kupować.
  • może też mieć/miau nadzieję na special price dla wtedy już swoich zakładzików
  • — W przypadku Polski na pewno oczywistym skutkiem będzie wyższa inflacja. Prawdopodobnie niedługo mocno wzrosną ceny gazu i mimo zastosowania tarczy antyinflacyjnej, inflacja przekroczy 10 proc. A w skali całego roku trochę poniżej 9 proc. — mówi money.pl Jakub Rybacki z zespołu makroekonomicznego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

    — UE stosunkowo mało żywności sprowadza z Ukrainy, która odpowiada za ok. 4 proc. importu. Ukraina jest jednak dominującym eksporterem kukurydzy. Jeśli jej cena wzrośnie, to będziemy mieli droższą paszę, a w efekcie rosnące koszty m.in. mięsa. Mocno zdrożeją też importowane z Ukrainy oleje — dodaje.

    Marcin Luziński zwraca uwagę, że eksport towarów na Ukrainę i do Rosji to ok. 3 proc. polskiego PKB. — Do tego importujemy sporo surowców, które także pozwalają nam budować gospodarkę. W sumie 5 proc. polskiego PKB jest zagrożone. Na razie obcinamy prognozy o 1 pkt proc. — mówi ekonomista Santandera.
  • Lex Czarnek uwalone przez Dude
  • Walczy o stołki pokadencyjne?
  • Ciągle handel. I tak to sie toczy.
  • Michał5 napisal(a):
    Lex Czarnek uwalone przez Dude
    powiedział, ze to na żądanie opozycji. Te hycle w takiej sytuacji stawiali ultimatum!
  • edytowano March 2022
    Duda zawetował Lex Czarnek.

    edit: No spostrzegawczością to się nie wykazałem
  • Duda zawetował ustawę zwaną Lex Czarnek.
  • Ale za to skierował do Sejmu projekt ustawy o Akademii Kopernikańskiej. Nie wiem co gorsze.
  • BTW. To Lex Czarnek to był dobry pomysł? Pytam szczerze, na szkole to się znam jedynie o tyle, że kiedyś do niej chodziłem.
  • polmisiek napisal(a):
    BTW. To Lex Czarnek to był dobry pomysł? Pytam szczerze, na szkole to się znam jedynie o tyle, że kiedyś do niej chodziłem.
    Consumer siedzi w prawie oświatowym - mówił że ogólnie dobry kierunek zmian.
  • Natomiast Akademia Kopernikańska... X_X

    A w stylu polityki naukowej IIIRP.
  • fajnie się nazywa, ta akademia
    był też pomysł powołania polskiego Instytutu Konfucjusza czy innego Gietego,
    choć jest już Instutyt Mickiewicza
  • To nie jest Instytut Goethego. To tylko kurek z kasiorką. By tłustym misiom w brzuszkach nie burczało.
  • edytowano March 2022
    O WOT w tym momencie Zychowicz z Bartosiakiem nadają u Stanowskiego.

    Od dzisiaj WOT jest super, wymieniają argumenty… które znane były od samiuśkiego początku.

    2 miesiące temu WOT to wg nich było mięso armatnie dla dronów. Teraz czasowe *obowiązkowe* wcielenie do WOT dla wszystkich to „dobry pomysł”. Przy obu Zychowicz miał ten swój uśmieszek i pouczający ton.

    Co to są za …
  • Tak. One są właśnie takie.
  • edytowano March 2022
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Bo samo podanie faktów mieści w sobie ich dobór, a dobór ma cel. Ot, tylko podam fakt. Ktoś się zaszczepił i umarł. Albo podam inny fakt: Ktoś się zaszczepił i nie umarł. Oba te fakty są absolutnie, 100% prawdziwe, i co z tego. Wartość mają dopiero jeśli je zanalizujemy i damy im interpretację.
    A nawet gorzej - to nie jeden fakt tylko dwa: 1. Pan X się zaszczepił. 2. Pan X umarł. Dlaczego pan prawie ksiądz Mysior przypomina akurat ten zestaw faktów a nie dowolny inny? Już to samo jest manipulacją.

    Uwaga, opisuję tylko fakty i relacje, nic nie sugeruję. Nic nie zmyślam.

    No więc rozmawiałem dzisiaj z kolegą mieszkającym w 3M na bieżące tematy potyliczne, rozmawialiśmy o fałszywych prorokach, influ, vlogerach i innych, o spostrzeżeniach ośrodków badania internatu (antykowich=prorus), rzuciłem danym nazwiskiem. I mówię: już od pierwszego jego filmiku coś mi zaczęło śmierdzieć. Postawny, pięknie zbudowany (prześwitujące przez biały tiszert pektoralisy), piękne czarne włosy, wymodelowana broda, głoś lepszy od Suzina, mówi bez żadnego zająknięcia i to bez telepromptera, młody człowiek, kamerka zainstalowana w drogim aucie. No, cały ten zestaw z profilem "katolik" jakoś mi tak nie sztymował.
    - M? M? A jak ten M ma na imię?
    - D.
    - A to nie syn A?
    - HGW. Podeślę ci filmik z yt.

    Za kilka minut telefon.
    - Tak, na 99% to jest jego syn. Ta sama postura, kolor włosów, bardzo podobny i zadzwoniłem do wspólnego znajomego i on powiedział, że najstarszy syn A ma na imię D.

    A teraz kilka słów o A. Wpadł on na pomysł, żeby zadania szkolne były rozwiązywane w podręcznikach szkolnych, które on wydawał. Przez to wszystkie po roku musiały iść na przemiał. Wielkie marnotrawstwo ale i zarobek dla wydawcy. W książkach tych były wydrukowane sympatyczne diabełki, które pomagały rozwiązywać zadania.

    Dorobili się dużego majątku za który kupili nieruchomości (też była z tym związana jedna historia, ale już nie będę powtarzał). Potem A zmarł w strasznie dziwnych okolicznościach, na chorobę, której nikt nie znał, w strasznych męczarniach. Teraz interesem rządzi żona. Zapewne zalicza się do 100 najbogatszych Polaków, ale wykupuje się z tej listy (ponoć jest taka obcja).

    Na filmikach D można zobaczyć miejsce, w którym mieszka. Miejsce to można z powodzeniem nazwać pałacem.

    image
  • Którzy przy okazji budują nowoczesne biurowce?
  • @trep

    Zabawne - ostatecznie przestałem obserwować Mysiora Jr. na Twitterze jakieś pół godziny przed tym jak wrzucił Kolega ten powyższy skan na mój timeline.
  • Polecam kilka pierwszych minut tego filmiku, do momentu wyjścia z domu.

  • los napisal(a):
    Którzy przy okazji budują nowoczesne biurowce?
    Cały artykuł jest bardzo pouczający. Gorąco polecam.
  • edytowano March 2022
    Mysior straszy NWO, a w tle GWO...

    Rzeczywiście - facet w życiu prywatnym, widziany szerzej niż tylko przez pryzmat twarzy na ekranie, ma tzw. stylówę typu FigoFago-BajaBongo...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.