Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1443444446448449672

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
    No, a jakoś nie opada w Koledze chęć wspierania tych koleżków zza Buga?

    Jeśli nie, to dorzucę -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!

    mały problem, bo nikt poza samym głoszącym nie chce się przyznać

    Zaskoczenie nimi wykazali wszyscy, chyba nawet... sam Honczaruk. Wkrótce zaczął prostować, że Ukraina zachowuje kontrolę nad spółką a specjaliści z Deutsche Bahn będą jedynie doradzać w kwestii reform Ukrzaliznyci.

    Koleje Ukraińskie nic nie wiedzą

    Także Deutsche Bahn w oświadczeniu zaprzeczyło informacji, że przez 10 lat będzie zarządzać ukraińską koleją, a Koleje Ukraińskie 23 stycznia przesłały do mediów zaskakujące oświadczenie: „Zarząd Ukrzaliznyci dowiedział się o podpisaniu umowy intencyjnej między rządem Ukrainy a niemieckim przewoźnikiem kolejowym Deutsche Bahn, w sprawie dalszej współpracy w zakresie rozwoju Ukrzaliznyci. Podpisanie tego dokumentu jest inicjatywą i prerogatywą rządu Ukrainy. Gdy tylko zarząd otrzyma więcej informacji, odpowie na pytania w tej sprawie.” To świadczy o tym, że porozumienie nie było konsultowane z kolejarzami.
    https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/deutsche-bahn-przejmie-zarzadzanie-kolejami-ukrainskimi-medialne-zamieszanie-na-ukrainie-95205.html

    starczy im Nowak
  • christoph napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn.
    Koleje Ukraińskie nic nie wiedzą

    Także Deutsche Bahn w oświadczeniu zaprzeczyło informacji, że przez 10 lat będzie zarządzać ukraińską koleją, a Koleje Ukraińskie 23 stycznia przesłały do mediów zaskakujące oświadczenie: „Zarząd Ukrzaliznyci dowiedział się o podpisaniu umowy intencyjnej między rządem Ukrainy a niemieckim przewoźnikiem kolejowym Deutsche Bahn, w sprawie dalszej współpracy w zakresie rozwoju Ukrzaliznyci. Podpisanie tego dokumentu jest inicjatywą i prerogatywą rządu Ukrainy. Gdy tylko zarząd otrzyma więcej informacji, odpowie na pytania w tej sprawie.” To świadczy o tym, że porozumienie nie było konsultowane z kolejarzami.
    Kolegi artykuł pochodzi ze stycznia 2020 r. Do listopada 2021 r. już się chyba wszystkiego dowiedzieli, o czym wiemy ze źródełka ukraińskiego:

    https://www.epravda.com.ua/rus/news/2021/11/9/679556/

  • "Ukrzaliznytsia" i Deutsche Bahn Engineering & Consulting podpisały umowę o doradztwie w zakresie przewozów pasażerskich - w przypadku udanej współpracy Niemcy mogą przejąć zarządzanie tymi usługami transportowymi już w 2022 roku.

    Poinformowała o tym służba prasowa UZ.

    https://www.epravda.com.ua/rus/news/2021/08/25/677161/
  • edytowano January 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
    No, a jakoś nie opada w Koledze chęć wspierania tych koleżków zza Buga?

    Jeśli nie, to dorzucę -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!

    Brat od lat powtarza, że cały potężny remont krakoskiego węzła kolejowego jest tylko po to, żeby banderowcy mieli łatwiejszy kontakt z Vaterlandem.
  • Bo nie stać ich na samolot?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
    No, a jakoś nie opada w Koledze chęć wspierania tych koleżków zza Buga?

    Jeśli nie, to dorzucę -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!
    W PR24 po 8:30 Mariusz Gierej powiedział, że jest to związane z tym że Polska ignoruje ukraińskie prośby o zwiększenie przepustowości ukraińskich tirów - ktoś coś słyszał o tym?
  • "W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił zmienić postanowienie sądu rejonowego poprzez niestosowanie tymczasowego aresztowania- przekazał prawnik. - Mój klient może spokojnie wrócić do rodziny i odpocząć - wyjaśnił portalowi onet.pl Bartosz Obrębski, obrońca zatrzymanego mężczyzny."

    Siedział 23 dni w areszcie ( w tym sylwka ) - przynajmniej tyle.
  • Może by temat Ukrainy wrzucić w osobny w9ntek?
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
    No, a jakoś nie opada w Koledze chęć wspierania tych koleżków zza Buga?

    Jeśli nie, to dorzucę -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!
    Brat od lat powtarza, że cały potężny remont krakoskiego węzła kolejowego jest tylko po to, żeby banderowcy mieli łatwiejszy kontakt z Vaterlandem.

    U nas w Kraku nie ma LHS. 2 Ruch towarowy nie idzie tymi trasami. 3. Ominiecie Płaszowa poprzez estakady to kierunek Zakopane.
  • Nie wiem do którego wątku to wkleić, więc proszę P.T. Morderację o ewentualne przenosiny.

    Bardzo podoba mi się ta forma komunikacji że społeczeństwem:

  • Holandia pozwała Rosję za śmierć 298 osób. Ma wsparcie Ukrainy

    Przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka rozpoczął się proces w sprawie zestrzelenia w 2014 roku samolotu pasażerskiego MH17 nad wschodnią Ukrainą. Pozew przeciwko Rosji złożyły Holandia i Ukraina. Chodzi o pogwałcenie praw człowieka i przyczynienie się do śmierci prawie 300 osób.
  • a Polska?
  • Rosja grozi całemu światu, gdy czuje słabość, ale wystarczy odrobina stanowczości i cofają się przed małą Irlandią:
    https://www.o2.pl/?src01=e19ad&src02=po2_lo_auto&p=
  • Dzieje się! Bardzo ładne obrazki na naszej granicy



  • edytowano February 2022
    jestem pełen podziwu!
    i nareszcie bez protokołu ze spotkania, ale wg protokołu dyplomatycznego
    Naczelmik!

    Europa Zachodnia w latach 90-tych popełniła błąd w relacjach z Rosją i dzisiaj mamy konsekwencje prowadzonej wobec niej polityki ustępstw — podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński — jak wynika z informacji PAP — podczas spotkania z Klubem Ambasadorów Mówiących po Polsku.

    W piątek wieczorem w ambasadzie Węgier odbyło się spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku, w którym wzięło udział ponad 20 ambasadorów akredytowanych w Warszawie, a także wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Gospodarzem spotkania była ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

    Jak przekazała jedna z osób obecnych na spotkaniu, było to najliczniejsze spotkanie, jakie się dotąd odbyło w ramach tego Klubu. Uczestniczyli w nim m.in. ambasadorowie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.
  • janosik napisal(a):
    Dzieje się! Bardzo ładne obrazki na naszej granicy

    image

    Szukają ropy? :D:D:D

  • edytowano February 2022
    tak samo potraktowano Kluskę. Romana Kluskę

    Chcą suva "do oddania w użytkowanie"
    "Zawiadamiam, że w dniu 14.01.2022, na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Białymstoku, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie przeznaczenia samochodu osobowego Toyota RAV4 o nr rej. (...) do oddania w używanie na rzecz I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku w ramach świadczeń rzeczowych planowanych do wykonania w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny przez okres do czasu uzyskania potrzeby użytkowania - etatowe świadczenia rzeczowe" - czytamy w piśmie.

    Urząd poinformował również, że jako stronie kobiecie przysługuje "prawo wypowiedzenia się, co do zgłoszonych żądań w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia". Pani Urszula była w szoku. Zadzwoniła od razu do Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych, od którego dostała pismo.

    - Usłyszałam, że owszem, mogę się odwołać, ale to nic nie da, bo i tak tego nie uznają. I że właściwie to z automatu idzie do wojewody, on podejmuje decyzję i dopiero ją można kwestionować. Urzędnik powoływał się przy tym na Konstytucję RP. Czy to właśnie przypadkiem nie Konstytucja mówi o prawie do własności? Płacę podatki, a mimo to państwo chce przejąć moją własność? To jakiś absurd - denerwuje się z rozmowie z Onetem pani Urszula.

    - Rozumiem, że wojsku może być potrzebny autobus do przewiezienia żołnierzy czy też ciężarówka lub samochód dostawczy do przewiezienia sprzętu, bo decyzje o przejęciu takich pojazdów w wyjątkowych sytuacjach dostawała firma mego męża. Ale samochód osobowy? To już przesada. Na dodatek prywatny, a nie firmowy? I gdzie oni będą nim jeździć - na granicę? A może za granicę? Obawiam się, że jak go oddam, to już nie wróci do mnie w jednym kawałku - podkreśla nasza rozmówczyni.

    Kobieta nie rozumie też, dlaczego przy wydawaniu takiej decyzji, nikt nawet nie sprawdził jej sytuacji rodzinnej. - Mam dwójkę małych dzieci. Przecież w każdej chwili, także w czasie wspomnianej w piśmie mobilizacji, mogę potrzebować, by zawieźć je do lekarza, do rodziny. To co, wtedy wojsko mnie zawiezie do przychodni? Może czołgiem? Na jakiej w ogóle podstawie ktoś wytypował akurat mój samochód? Przesuwał palec po liście pojazdów zarejestrowanych w Białymstoku i zatrzymał się na moim? Może chodzi o napęd na cztery koła? A może kolor się komuś spodobał? - ironizuje pani Urszula.
  • Przemko napisal(a):
    Tyłek boli że to nie Rheinmetal dostał taki kontrakt.

    image
    I jak teraz te biedne dziki, jelenie, kuny, jenoty przejdą przez granicę w Puszczy Białowieskiej?

    I co, nie będzie ASF, świń nie będzie trzeba setkami tysięcy uśmiercać? Może jeszcze przemysł mięsny stanie na nogi?
  • Chorego dzika można podrzucić przez płot, prawda?
  • Przez taki nie tak łatwo.
  • image
    od znanego smakosza dzików - Obelixa
  • edytowano February 2022
    christoph napisal(a):
    tak samo potraktowano Kluskę. Romana Kluskę

    Chcą suva "do oddania w użytkowanie"
    "Zawiadamiam, że w dniu 14.01.2022, na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Białymstoku, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie przeznaczenia samochodu osobowego Toyota RAV4 o nr rej. (...) do oddania w używanie na rzecz I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku w ramach świadczeń rzeczowych planowanych do wykonania w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny przez okres do czasu uzyskania potrzeby użytkowania - etatowe świadczenia rzeczowe" - (...).
    Nu ale pytanie, czy Wojsko zażądało udostępnienia tego samochodu, czy tylko zawiadomiło, że został on wpisany na listę samochodów, które mogą być zarekwirowane podczas "stanów wyższej konieczności"? Ja podobne pismo w sprawie swojego "Patrola" dostałem już ponad 10 lat temu i jak na razie nigdy nikt ode mnie udostępnienia samochodu nie wymagał.
    Wydaje mi się, że po prostu w związku z napiętą sytuacją na granicy Białostockie WKU aktualizuje listę dostępnych na u nich pojazdów terenowych. Nowością - w stosunku do pisma, które ja dostałem - jest to, że auto przypisano do konkretnej jednostki. Ale w sumie ma to sens.


    EDIT
    W sieci jest nawet o tym stary artykuł:
    https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/zobacz-co-robic-gdy-wojsko-wzywa-twoje-auto/p1s0z93
  • To tylko zawiadomienie.
  • nie wiem gdzie to wkleić, ale znalazłem fajny tekst na krytyce politycznej krytykujący Owsika i jego podejście do państwa:
    https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/wosp-jerzy-owsiak-klasa-wyzsza-srednia-nfz-polski-lad-komentarz-piotr-wojcik/?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1643880372-2
  • janosik napisal(a):
    nie wiem gdzie to wkleić, ale znalazłem fajny tekst na krytyce politycznej krytykujący Owsika i jego podejście do państwa:
    https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/wosp-jerzy-owsiak-klasa-wyzsza-srednia-nfz-polski-lad-komentarz-piotr-wojcik/?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1643880372-2
    W sumie punktowanie głupot Owsiaka, to jak kopanie leżącego, ale ciekawe1, że akurat ktoś z tamtej strony się za to zabrał.
  • To już nie taki pierwszy sygnał z tego środowiska.
  • Brzost napisal(a):
    To już nie taki pierwszy sygnał z tego środowiska.
    Drugim po Kuraku (zanim zwariował na covida) najgorętszym krytykiem Owsiaka przez lata Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu, lewus jak sie patrzy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.