Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1442443445447448672

Komentarz

  • killku znajomych z branż bud-met mówiło, że ceny wyższe niz w cywilizowanych okolicach, ale wyjaśniłem, że tam ciężko dojechać i dowieżć towary, plus jeszcze opłąta za używanie środowiska w parkach narodowych i obszarach chronoionego krajobrazu
  • edytowano January 2022
    image
    Trudno uwierzyć - wyspa Jawa (na niebiesko) ma już więcej mieszkańców niż Rosja.
  • Rosja jest znacząco przewymiarowana w tym odwzorowaniu.
  • CobraVerde napisal(a):
    Rosja jest znacząco przewymiarowana w tym odwzorowaniu.
    Ale google earth chyba nie ma tego problemu, prawda ? Na bieżąco skaluje. Bo mapy oparte o skalę półkuli północnej dramatycznie wypaczają wszystko co trochę powyżej i zasadniczo poniżej równika.
  • loslos
    edytowano January 2022
    Wina Merkatora
  • JORGE napisal(a):Ale google earth chyba nie ma tego problemu, prawda ?.
    Earth odwzorowuje wiernie, w 3D.

    Google maps - Merkator.
  • Tu pokazują faktyczne rozmiary:
  • Powierzchnia Rosji: 17 130 000 km kw.
    Powierzchnia Polski: 312 679
    Powierzchnia Jawy: 128 297

    Jawa jest ponad dwukrotnie mniejsza od Polski. Najbardziej przemawiałoby do wyobraźni przedstawianie tych powierzchni w kształcie kół.

    Poza tym, ExCathedra uczy i ubogaca :-)
  • Murzyn na Jawie
    Pędzi po trawie
  • edytowano January 2022
    Mania napisal(a):
    Trudno uwierzyć - wyspa Jawa (na niebiesko) ma już więcej mieszkańców niż Rosja.
    Według "cioci Wiki" Rosja ma 146 milionów mieszkańców, Jawa - 124 miliony, zatem nie więcej.

    Więcej ma za to Bangladesz (163 mln)! Stary skecz kabaretu Tey nabiera nowego sensu. ;)

  • A w roku 1991 Rosjan było 140 milionów. Przy ich średniej długości życia, alkoholizmie, rozpadających się rodzinach (rozpada się 2/3 małżeństw), aborcjach liczniejszych od urodzin, minimalnej dzietności, emigracji w ciągu 30 lat przybyło 6 mln Rosjan. Coś mi się zdaje, że byli równie prawdomówni jak przy wszystkich innych sprawach.
  • los napisal(a):
    A w roku 1991 Rosjan było 140 milionów. Przy ich średniej długości życia, alkoholizmie, rozpadających się rodzinach (rozpada się 2/3 małżeństw), aborcjach liczniejszych od urodzin, minimalnej dzietności, emigracji w ciągu 30 lat przybyło 6 mln Rosjan. Coś mi się zdaje, że byli równie prawdomówni jak przy wszystkich innych sprawach.
    Owszem, fałszowanie statystyk to jedno, ale trzeba jeszcze uwzględnić migracje z Azji Środkowej oraz większość dzietność u tychże migrantów (czyli to samo co na Zachodzie). Zresztą nawet według tych oficjalnych sfałszowanych statystyk nie stoją dobrze,
  • edytowano January 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Murzyn na Jawie
    Pędzi po trawie
    Co to jest: czarne na czerwonym jedzie po zielonym ?
  • edytowano January 2022
    Rzchanym napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Trudno uwierzyć - wyspa Jawa (na niebiesko) ma już więcej mieszkańców niż Rosja.
    Według "cioci Wiki" Rosja ma 146 milionów mieszkańców, Jawa - 124 miliony, zatem nie więcej.

    Więcej ma za to Bangladesz (163 mln)! Stary skecz kabaretu Tey nabiera nowego sensu. ;)

    z którego roku te dane?

    Tu mamy inne dane: https://kierunkiswiata.pl/jawa-informacje-praktyczne/
    i ciekawa mapka:
    image
    Jeśli w 2015 tak to wyglądało to w 2022...
  • Indonezja nie jest na fioletowo. Może dlatego, że Dżawa jest w Indonezji.
  • Ich bratnich Ukraińców ubyło od roku 1991 1/4 a Rosjan przybyło. Grunt to rosyjska prawdomówność.

  • "Stop waszemu ludobójstwu na naszych białych narodach"
    czyli
    Breivik zamawia 5 piw.



    Ciekawe666 czy przychylą się do wniosku o zwolnienie warunkowe? >:)

    👣

    🐾
    🐾

  • Heh, jeszcze zrobił "WP" z 4chana. Co za świat...
  • Co do rzeczywistych wymiarów państw zezwala się używać https://thetruesize.com/
    Wrażenia bezcenne.
  • wojtek napisal(a):
    Co do rzeczywistych wymiarów państw zezwala się używać https://thetruesize.com/
    Wrażenia bezcenne.
    Aaa, nie napisałeś, że te kolorowe można suwać po ekranie, a one... zmieniają wielkość!
  • Ruskie się kurczą a Chińczyki chyłkiem, boczkiem pełzną na ruski wschód. I pono coraz ich tam wincej. Czyly jakaś nadzieja jest.
  • Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
  • Pociągi z czym/kim? Z towarem czy ludźmi?
  • nie idzie tam też węgiel z Donbasu do Polski?
  • janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
  • Brzost napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Ukraina wstrzymuje pociągi jadące do Polski? Bo taka informacja krąży po necie.
    Nie wiem dokładnie dlaczego, ale onuce na różnych forach doznają orgazmu na zasadzie: "J*** banderowców, to wspólny wróg nasz i Katechona!"
    No, a jakoś nie opada w Koledze chęć wspierania tych koleżków zza Buga?

    Jeśli nie, to dorzucę -- Koleje Ukraińskie właśnie przekazały zarządzanie Kolejami Ukraińskimi do Deutsche Bahn. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.