Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1445446448450451672

Komentarz

  • Cieszmy się razem z mieszkańcami (teraz: mieszańcami) NL, że jeden z władców świata, imć Bezos nie nakazał rozbiórki ichniej zabytkowej Starówki, bo mu ulice za wąskie na jego lajmuzynę. To w końcu jakiś postęp - a i panisko łaskawe.
  • A co ma do tego PAD? Oczywiste było że zapłacimy te kary, nie ma innej drogi.
  • Przemko napisal(a):
    Oczywiste było że zapłacimy te kary, nie ma innej drogi.
    Pomimo WYCOFANIA skargi przez Czechy?
    Oraz czy Polska ma jeszcze jakiś ruch?
  • edytowano February 2022
    Kara jest nie dla Czech.
    To nawet nie jest grzywna w celu przymuszenia.
  • edytowano February 2022
    .
  • romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Oczywiste było że zapłacimy te kary, nie ma innej drogi.
    Pomimo WYCOFANIA skargi przez Czechy?
    Oraz czy Polska ma jeszcze jakiś ruch?
    Mam propozycję ruchu - dwoma środkowymi palcami.
  • edytowano February 2022
    romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Oczywiste było że zapłacimy te kary, nie ma innej drogi.
    Pomimo WYCOFANIA skargi przez Czechy?
    Oraz czy Polska ma jeszcze jakiś ruch?
    Dopuszczalne przez Brukselę rozwiązania to zmiana rządu na podporządkowany Brukseli. Kasy z funduszu odbudowy też nie dostaniemy. W 2023 zablokowane będą prawdopodobnie również wszystkie unijne dotacje, to jest wojna.
  • Tajes. I zmieniam Brukselę na Berlin.
  • Ta hiszpańska pinda od Turowa i bez poleceń z Berlina wie jak ma traktować Polskę, taka międzynarodówka.
  • peterman napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Oczywiste było że zapłacimy te kary, nie ma innej drogi.
    Pomimo WYCOFANIA skargi przez Czechy?
    Oraz czy Polska ma jeszcze jakiś ruch?
    Mam propozycję ruchu - dwoma środkowymi palcami.

    A kto takie ma (w Polsce)?
  • Przemko napisal(a):
    Kasy z funduszu odbudowy też nie dostaniemy. W 2023 zablokowane będą prawdopodobnie również wszystkie unijne dotacje, to jest wojna.
    ? Jutro zaglądnę do GWyborczej... Muszę nadrobić zaległości...

  • romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Kasy z funduszu odbudowy też nie dostaniemy. W 2023 zablokowane będą prawdopodobnie również wszystkie unijne dotacje, to jest wojna.
    ? Jutro zaglądnę do GWyborczej... Muszę nadrobić zaległości...

    Tak oceniam, póki co oficjalnie mamy dostać pieniądze w połowie roku.
  • Mamy wątek o Pegasusie? Bo się chciałem spytać czy jeszcze dysze czy przegrzali na amen?
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Mamy wątek o Pegasusie? Bo się chciałem spytać czy jeszcze dysze czy przegrzali na amen?
    A to nie jest tak, że tym się tylko podnieca platforma i jej najwierniejszy elektorat?
  • Co to znaczy?

    "Wynik finansowy banków na koniec grudnia 2021 r. wyniósł 8,8 mld zł i był wyższy o 9,2 mld zł od osiągniętego na koniec grudnia 2020 r. – poinformowała w poniedziałek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). W samym grudniu jednak banki łącznie odnotowały ponad 3 mld zł straty.

    Wyniki banków w grudniu 2021
    Jak wynika z poniedziałkowych danych KNF, w samym grudniu 2021 r. banki zanotowały stratę w wysokości 3,3 mld zł. Rok wcześniej, w grudniu 2020, sektor zanotował wynik finansowy na poziomie 1,6 mld zł, a więc rezultaty grudnia 2021 r. były o 4,9 mld zł gorsze od zanotowanych w grudniu 2020 r.

    Czytaj też: PKO BP wprowadza zmiany w logowaniu do konta internetowego. Ma być bezpieczniej


    "Na koniec grudnia 2021 r. 25 banków (9 komercyjnych i 16 spółdzielczych) wykazało łączną stratę w wysokości 4 mld zł. Banki te miały ok. 16 proc. udziału w aktywach sektora" – stwierdzono w przygotowanej przez KNF prezentacji danych.

    Pozostałe banki w sektorze wykazały łącznie zysk w wysokości 13,5 mld zł."
  • Szansa na uporządkowanie i przejęcia sektora czy początek dużego kryzysu!
  • Przemko napisal(a):
    Co to znaczy?
    Że jeden zarabia a drugi traci. Jak to w biznesie.

  • W Grodnie zatrzymano we wtorek wiceszefową Związku Polaków na Białorusi Renatę Dziemiańczuk – wynika z ustaleń portalu białoruskiego Hrodna Life. Prezes ZPB Andżelika Borys oraz członek zarządu organizacji Andrzej Poczobut od blisko roku przebywają w areszcie.

    Do zatrzymania według portalu doszło we wtorek o godz. 18.30 (16.30 w Polsce). Przyczyna zatrzymania nie jest znana. Tę samą informację podaje portal ZPB – Znadniemna.pl.

    Od marca ubiegłego roku w areszcie przebywają Andżelika Borys i dziennikarz Andrzej Poczobut, członkowie władz Związku Polaków na Białorusi. Władze Białorusi zarzucają im "podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym" oraz "rehabilitację nazizmu". Oboje zostali uznani za więźniów politycznych.

    W ramach sprawy wszczętej przeciwko aktywistom mniejszości polskiej początkowo zatrzymano i aresztowano jeszcze trzy osoby – dwie działaczki ZPB Marinę Tiszkowską i Irenę Biernacką, a także aktywistkę mniejszości Annę Paniszewą z Brześcia. Trzy kobiety zostały w maju ubiegłego roku wypuszczone z aresztu i wyjechały do Polski. Jak twierdzą, postawiono im warunek, że nie mogą pozostać na Białorusi, której – podobnie jak Borys i Poczobut – są obywatelkami.

    Na początku tego roku Znadniemna.pl, portal tworzony przez Związek Polaków na Białorusi, został wpisany przez białoruskie Ministerstwo Informacji na listę materiałów ekstremistycznych. Autorzy tekstów tam publikowanych mogą być od teraz ścigani przez prawo, a udostępnianie materiałów będzie wykroczeniem.

    (sp)
  • edytowano February 2022
    Zbudowano procesor kwantowy. W Polsce.
    Fizycy z UW zbudowali urządzenie, które pozwala uzyskać w spektroskopii dużą rozdzielczość (15 kHz, lub też czterdzieści części na bilion) przy użyciu niewielkiej ilości światła z danego obiektu. – Nasz spektrometr bije klasyczny limit używając 20 razy mniej fotonów niż hipotetyczny tradycyjny spektrometr – mówi Mateusz Mazelanik. – Jednak nasz rekord jest też absolutny, bo klasyczne urządzenie o podobnej rozdzielczości właściwie nie istnieje.
    Nie znam się, więc nie wiem czy Wow! czy GigaWow!
  • romeck napisal(a):
    dobrze zrozumiałem?

    → A jednak nie rozebrali mostu!
    a to leniwce!
  • Za to u nas rozebrali most na trasie Łazienkowskiej i se postałem z rana.
  • Godz. 22.00 środa. Wyszłam zepsem na dwór i zobaczyłam kolumnę wozów bojowych jadących w kierunku Mińska Maz. - Terespola. Dużo ich było, ponad 20. Znaczit, wzmacniają granicę z Białorusią.
  • edytowano February 2022
    W momencie wybuchu wojny Rosja-Ukraina, tego samego dnia jeszcze, Polskie państwo wzywało na rozmowę osoby które mogłyby coś ciekawego powiedzieć na temat Rosji bo coś widziały, gdzieś były.
    Ciekawe do czego taka wiedza jest potrzebna .
  • posix napisal(a):
    W momencie wybuchu wojny Rosja-Ukraina, tego samego dnia jeszcze, Polskie państwo wzywało na rozmowę osoby które mogłyby coś ciekawego powiedzieć na temat Rosji bo coś widziały, gdzieś były.
    Ciekawe do czego taka wiedza jest potrzebna .
    Ciekawe1 nawet
  • posix napisal(a):
    W momencie wybuchu wojny Rosja-Ukraina, tego samego dnia jeszcze, Polskie państwo wzywało na rozmowę osoby które mogłyby coś ciekawego powiedzieć na temat Rosji bo coś widziały, gdzieś były.
    Ciekawe do czego taka wiedza jest potrzebna .
    Może nie chodzi o pozyskanie wiedzy nie o Rosji, a o tych osobach? W latach 90-tych byłem parę razy w Rosji. Trochę z moich znajomych jeździło tam regularnie i niektórzy zachowywali (a może i wciąż zachowują) jak transmitery kacapskiego punktu widzenia...
  • edytowano February 2022
    allium napisal(a):
    posix napisal(a):
    W momencie wybuchu wojny Rosja-Ukraina, tego samego dnia jeszcze, Polskie państwo wzywało na rozmowę osoby które mogłyby coś ciekawego powiedzieć na temat Rosji bo coś widziały, gdzieś były.
    Ciekawe do czego taka wiedza jest potrzebna .
    Może nie chodzi o pozyskanie wiedzy nie o Rosji, a o tych osobach? W latach 90-tych byłem parę razy w Rosji. Trochę z moich znajomych jeździło tam regularnie i niektórzy zachowywali (a może i wciąż zachowują) jak transmitery kacapskiego punktu widzenia...
    Chodzi na 100% o informacje na temat Rosji. To jest 100% według mojej opini. Nie wszystko mi przekazała osoba którą wzięto na spytkę oczywiście bo to było powiedziane dość luźno w rozmowie ale pytania miały dotyczyć wiedzy bardzo powiedzmy niedostępnej większości osób.
  • Sprawdzamy na co ich stać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.