Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1441442444446447672

Komentarz

  • Czyli znacznie większy spadek był 2020 / 2019 niż teraz. Pozostaje pytanie, czemu ten spadek wyhamował wraz z wprowadzeniem nowych przepisów.

    I tak, już analizowaliśmy jak "w 2020 r. nie było ruchu podczas pandemii" - przez 2 miesiące, przez pozostałe był bardzo zbliżony do wartości z lat sąsiadujących.
  • Co ze studniówkami?

    Pytany o organizację studniówek, minister Czarnek mówił, że póki co "nie widzi przeciwwskazań, żeby je organizować".

    - Natomiast musicie państwo wszyscy rozumieć fakt, że sytuacja związana z Omikronem zmienia się również w innych krajach z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Co będzie za trzy tygodnie? Nie jestem w stanie dzisiaj powiedzieć. Dziś wracamy do nauki stacjonarnej, nie zmieniamy terminu ferii, nie zmieniamy decyzji co do studniówek - zastrzegł.
  • Sędziowska lista hańby - był taki wątek czy mi się wydaje? Nie mogę znaleźć.

    Sędzia Tomasz Grochowicz. "Sędzia Tomasz Grochowicz z Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał dziś kontrowersyjną decyzję dotyczącą Jakuba Żulczyka już wcześniej orzekał w sposób, który budził wiele kontrowersji. W grudniu, tan sam sędzia, odesłał do prokuratury głośny akt oskarżenia przeciwko m.in. Marcie Lempart i Klementynie Suchanow. Dziś z kolei uznał, że określenie „debil” nie zniesławia Andrzeja Dudę - głowę państwa."

    image

    https://wpolityce.pl/polityka/581163-tylko-u-nas-kim-jest-sedzia-ktory-umorzyl-sprawe-zulczyka
  • Tomas Grochowicz to debil.
  • edytowano January 2022
    Swoją szosą niedawno temu podobnie jak @Przemko próbowałem znaleźć wątek o sędziowskiej hańbie i mi się nie udało.
  • Brzost napisal(a):
    Swoją szosą niedawno temu podobnie jak @Przemko próbowałem znaleźć wątek o sędziowskiej hańbie i mi się nie udało.
    Może jest w Hejtparku i Google się go nie ima.
  • W Hejtparku bo po nazwiskach. Czyli trzeba mozolnie odgrzebać.

    Czyżby sędziowie się poprawili, skoro dawno o nich nie piszemy?
  • los napisal(a):
    Czyżby sędziowie się poprawili, skoro dawno o nich nie piszemy?
    Dokładnie ta sama myśl przyszła mi do głowy.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Swoją szosą niedawno temu podobnie jak @Przemko próbowałem znaleźć wątek o sędziowskiej hańbie i mi się nie udało.
    Może jest w Hejtparku i Google się go nie ima.
    Na to nie wpadłem, że google się nie ima tak że nawet tytułu nie zindeksowało.
  • (Był duży bokotemat o tym, lecz nie potrafię... znaleźć.)

    Tokio, igrzyska, jazda konna w pięcioboju.

    za tvp.pl
    Biły konia na oczach widzów igrzysk w Tokio. Wyrok sądu ws. dwóch Niemek
    KO, KF
    11.01.2022, 16:06

    Postępowanie prawne przeciwko niemieckiej zawodniczce pięcioboju nowoczesnego Annice Schleu i jej trenerce Kim Raisner, oskarżonym o maltretowanie konia na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zostało definitywnie umorzone przez niemiecki sąd.

    Koń zawinił, dyscyplinę powieszono...
    Po skandalu podjęto decyzję o usunięciu dyscypliny z programu olimpijskiego po igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.
    #jprdl
    Dyscyplina zaistniała w 1912 roku,
    dopiero w 2000 roku w wydaniu żeńskim
    i wystarczyła para Niemek, by jazdę konno skasować wogóle.
  • edytowano January 2022
    Mówiłem że tak się skończy, to nie wina Niemiek tylko działaczy animalsów, to oni rozpętują te histerie. A potem mamy animalsów kradnących zwierzęta gospodarzom i rażących ich paralizatorem na oczach policji i oczywiście winny temu jest Kaczyński.
  • edytowano January 2022
    romeck napisal(a):
    (Był duży bokotemat o tym, lecz nie potrafię... znaleźć.)

    Tokio, igrzyska, jazda konna w pięcioboju.

    za tvp.pl
    Biły konia na oczach widzów igrzysk w Tokio. Wyrok sądu ws. dwóch Niemek
    KO, KF
    11.01.2022, 16:06

    Postępowanie prawne przeciwko niemieckiej zawodniczce pięcioboju nowoczesnego Annice Schleu i jej trenerce Kim Raisner, oskarżonym o maltretowanie konia na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zostało definitywnie umorzone przez niemiecki sąd.
    Koń zawinił, dyscyplinę powieszono...
    Po skandalu podjęto decyzję o usunięciu dyscypliny z programu olimpijskiego po igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.
    #jprdl
    Dyscyplina zaistniała w 1912 roku,
    dopiero w 2000 roku w wydaniu żeńskim
    i wystarczyła para Niemek, by jazdę konno skasować wogóle.
    Czyli, że dyscyplina bicia konia na na oczach widzów podczas igrzysk w Paryżu w 2024 wciąż aktualna?

    Yeee!

    (a temat to cheba piuntka dla źwierzont cy cuś)

    👣

    🐾
    🐾

  • Czy to prawda, że Waldemar Pawlak wrócił do polityki bez związku z tym, że w grudniu tego roku kończy się kontrakt jamalski, a obecny rząd nie chce go przedłużać?
  • Jeden z moich wykładowców (nieżyjący już) miewał długie dygresje podczas zajęć. Jedna z nich dotyczyła "legend o tym jak wozacy w Bieszczadach znęcają się nad zwierzętami pociągowymi." Kluczowy moment opowieści - "Przyjechali sobie tacy państwo z Warszawy, idą z kamerą na zrąb, ale nic się nie dzieje. Więc podchodzą do wozaka i mówią: Proszę pana, niech pan nam pokaże jak pan bije konia!"
  • Brzost napisal(a):
    "Przyjechali sobie tacy państwo z Warszawy, idą z kamerą na zrąb, ale nic się nie dzieje. Więc podchodzą do wozaka i mówią: Proszę pana, niech pan nam pokaże jak pan bije konia!"
    (Wieloznaczność pewnych pojęć powoduje moje frywolne skojarzenia) I co pokazał, że siem tak zapytam?

  • Frywolne skojarzenia mieli wszyscy obecni na sali, poza wykładowcą ;-)
    Dalsza opowieść brzmiała tak:
    "Patrzy na nich jak na wariatów, swojego żywiciela będzie bił? A oni mówią - my panu zapłacimy! No więc umówili się, że rozpalą ognisko aby konia przestraszyć, a on będzie udawał, że go bije łańcuchem. Wyszły sceny straszne!"
    To nie jest takie zabawne gdy się pisze, lepiej brzmi gdy się mówi na żywo. Parodiowanie co bardziej charakterystycznych wykładowców było moją specjalnością na ostatnich latach studiów, zwłaszcza przy studenckich piffkach :-)
  • Ło, widzę, że Kolega niedopity. Trzeba to nadrobić, nieprawdaż.
  • Jeśli chodzi o piffko, jak najbardziej. Ostatnio popijałem w wyłącznym towarzystwie Małżonki, która preferuje wyroby winne :-)
  • Brzost napisal(a):
    Jeden z moich wykładowców (nieżyjący już) miewał długie dygresje podczas zajęć. Jedna z nich dotyczyła "legend o tym jak wozacy w Bieszczadach znęcają się nad zwierzętami pociągowymi." Kluczowy moment opowieści - "Przyjechali sobie tacy państwo z Warszawy, idą z kamerą na zrąb, ale nic się nie dzieje. Więc podchodzą do wozaka i mówią: Proszę pana, niech pan nam pokaże jak pan bije konia!"
    Bertold Kittel to lubi.
  • Lex Czarnek przegłosowane - jest nagranie na którym widać jak po głosowaniu Morawiecki gratuluje Kaczyńskiemu ale nie podaje dłoni Czarnkowi, ktoś wie o co chodzi?
  • edytowano January 2022
    Może niedługo pojawi się polski bitcoin z terminem przydatności do spożycia.
    https://www.telepolis.pl/fintech/fintech/pko-bp-kryptowaluta-plcoin

    Jak punkty lojalnościowe albo kredyt społeczny wg kuchni chińskiej

    Ciekawe.
    Krysys energetyczny pogłębiają kopalnie kryptowalut, to tak przy okazji, same PV i wiatraki nie wystarczą do kopania i utrzymania tej kasy na chodzie
  • Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w ponad 2 lata temu bank otrzymał dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kwota ponad 6 mln zł miała być przeznaczona na nadania nad technologią blockchain.
    Za sto lat w podręcznikach historii Janusz Lewandowski będzie przedstawiany jako niemal uczciwy człowiek. NCBiR - tam się dopiero przepala kasę!
  • los napisal(a):
    Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w ponad 2 lata temu bank otrzymał dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kwota ponad 6 mln zł miała być przeznaczona na nadania nad technologią blockchain.
    Za sto lat w podręcznikach historii Janusz Lewandowski będzie przedstawiany jako niemal uczciwy człowiek. NCBiR - tam się dopiero przepala kasę!
    A właśnie - Balcerowicz z Lewandowskim oficjalnie protestują przeciw prywatyzacji kawałka Lotosu. ;)

    image
  • edytowano January 2022
    Przemko napisal(a):
    Lex Czarnek przegłosowane - jest nagranie na którym widać jak po głosowaniu Morawiecki gratuluje Kaczyńskiemu ale nie podaje dłoni Czarnkowi, ktoś wie o co chodzi?
    A że co - Lex Czarnex? Nie jarzę.
  • No, całe szpalty w wyborczej poczytałem o czarnkowej rewolucji w lekturach i o nowym przedmiocie HiT.
    Ale że to ustawą?
  • Acha. Dzięki.
    I faktycznie łatanie. Bo jeśli przy wyborze (nowego) dyrektora/ki szkoły jest pat, pełnię władzy przejmuje burmistrz/po rezydenyt jednoosobowo. Wałki na całego.
  • A co ze szkołami katolickimi?
  • Tyłek boli że to nie Rheinmetal dostał taki kontrakt.

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.