Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1483484486488489671

Komentarz

  • Ja jestem pesymistą, dzisiejsza demokracja promuje coraz gorsze rozwiazania.
  • los napisal(a):
    Nie wiem, co ludzie mieli w głowach. AD 2001 nie było oczywiste, że Donald Tusk jest szkopskim pachołkiem. Dziś jest.
    Pycha, pogarda i nienawiść jest u nich silniejsza niż jakikolwiek instynkt samozachowawczy: "To ludzie o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach".
  • los napisal(a):
    Nie wiem, co ludzie mieli w głowach. AD 2001 nie było oczywiste, że Donald Tusk jest szkopskim pachołkiem. Dziś jest.
    Owszem - tym niemniej w 1993 wiadomo było kim są członkowie SLD, w 1995 kim jest Kwaśniewski, a w 2001 kim jest Miller. Wszyscy oni sami nawet nie udawali że jest inaczej - a im później, tym było tylko gorzej: w 2000 Kwach wygrał w I turze, a SLD zdobyło 41% i 5 mln 300 tys głosiów. Wtedy się wydawało że to jest nie do odwrócenia, a na pewno nie tak, jak się stało 15 lat później.

    W ostatnich wyborach na PiS głosowało 8 milionów ludzi, czyli prawie półtora raza więcej niż w 2015r i niż najlepszy wynik SLD czy PO (2011).

    Ja bym mimo wszystko nie narzekał, bo jeszcze mniej niż dekadę temu ciężko było śnić o podobnym scenariuszu, który się wydarzył.
    A że mamy tylu zaprzańców? A cóż to za nowość w historii Polski?

    Mało tego - tak będzie, bo aby się odmieniło, to trzeba by tyle rzeczy naprawić, że zajmie to całe pokolenie, a póki co nikt się za to nawet nie planuje zabierać. Tzn PiS nie planuje, bo każdy inny rad jest niszczyć a nie naprawiać.
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Nie wiem, co ludzie mieli w głowach. AD 2001 nie było oczywiste, że Donald Tusk jest szkopskim pachołkiem. Dziś jest.
    Owszem - tym niemniej w 1993 wiadomo było kim są członkowie SLD, w 1995 kim jest Kwaśniewski, a w 2001 kim jest Miller.
    Wtedy mogli sobie myśleć, że za komuny jest mniejsza bieda. Po stronie nie-komunistycznej był wtedy Bolek, Tusk, Geremek... Czy naprawdę była między nimi aż taka różnica?

  • edytowano June 2022
    Mania napisal(a):
    Tymczasem Ryży zapowiedział (w Gazowni), że wygra wybory i ukarze Kaczyńskiego za wszystko, co zrobił.

    Zaznaczył jednocześnie, że nie będzie Polakom niczego odbierał*

    * czyli nie odbierze Polakom tego, co dał Kaczyński.
    On chyba już prowadzić wyłącznie swoją grę. Nikt za nim nie stoi, nikt go nie popiera, nikt go nie szanuje. Grozi ? Jest nieprzytomny. On kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że im bardziej się wojna do nas zbliża tym jego łeb bardziej oddziela się od szyi. Nawet ktoś dla własnej satysfakcji go odpali.
  • Wielu o tym marzy.
  • los napisal(a):
    Wtedy mogli sobie myśleć, że za komuny jest mniejsza bieda.
    To zupełnie jak dziś - wszak takiej inflacji nie było od dwóch dekad, a benzyny w takich cenach to nigdy, chyba że przed denominacją ;)
    Serio tak myślą - widzę i słyszę. I wszystko wina PiS oczywiście i żadne zasłanianie się wojną, covidem, opłatami za CO2 czy inflacją na świecie i cenami benzyny - nic nie pomoże.
    Nie sądzę zatem że wtedy było pod tym względem lepiej.
    los napisal(a):
    Po stronie nie-komunistycznej był wtedy Bolek, Tusk, Geremek... Czy naprawdę była między nimi aż taka różnica?

    Żadna, tylko tego nie było w zbiorowej świadomości. Dziś trzeba aktywnej niewiedzy.
  • TecumSeh napisal(a):
    Serio tak myślą - widzę i słyszę. I wszystko wina PiS oczywiście i żadne zasłanianie się wojną, covidem, opłatami za CO2 czy inflacją na świecie i cenami benzyny - nic nie pomoże.
    Oni mają na taką okoliczność zawsze jedno hasło - "MNIE NIE OBCHODZI!!!!"
  • adamstan napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Serio tak myślą - widzę i słyszę. I wszystko wina PiS oczywiście i żadne zasłanianie się wojną, covidem, opłatami za CO2 czy inflacją na świecie i cenami benzyny - nic nie pomoże.
    Oni mają na taką okoliczność zawsze jedno hasło - "MNIE NIE OBCHODZI!!!!"
    Analiza tych schiz jest ciężka.
  • Nie. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, co znaczy, że tylko niektórych ludzi stać na własne poglądy w różnych sprawach a reszta podąża za przewodnikiem stada. W dzisiejszych czasach tym przewodnikiem jest telewizor. Wniosek z tego jest prosty - należy robić własną propagandę, tak samo bezczelną i totalną jak propaganda tamtych, a tamtym robienie propagandy należy utrudniać: wszelkimi środkami włącznie z tymi najostrzejszymi. Wojna to nie czas na sentymenty.
  • Fejsiki i nawet gazety są niedobre, bo wymagają współdziałania, nie będzie premierowego fejsika czytać ktoś, komu wmówiono, że premier be. To musi być gwałcenie przez oczy i uszy, wciskanie standardów poza wolą.
  • los napisal(a):
    Fejsiki i nawet gazety są niedobre, bo wymagają współdziałania, nie będzie premierowego fejsika czytać ktoś, komu wmówiono, że premier be. To musi być gwałcenie przez oczy i uszy, wciskanie standardów poza wolą.
    +100000
  • los napisal(a):
    nie będzie premierowego fejsika czytać ktoś, komu wmówiono, że premier be.
    Ale na TVP tym bardziej nie przełączy. Na fejsikach czy tłiterkach można czasem kliknąć coś niechcący, a jak TVP niechcący włączyć?

  • Dlatego trzeba skłonić TVN, by gadał to samo co TVP. Jakimi środkami? Wszystkie dozwolone, na wojnie nie ma miejsca na sentymenty.
  • los napisal(a):
    Dlatego trzeba skłonić TVN, by gadał to samo co TVP. Jakimi środkami? Wszystkie dozwolone, na wojnie nie ma miejsca na sentymenty.
    Stąd takie wycie było jak Fundacja Kornice obilbordowała całą Polskę. Nie da się odwrócić oczu.

    image
  • Kto by się spodziewał?

    "Vera Jourova podkreśliła, że ustawa zaproponowana przez Andrzeja Dudę nie spełnia warunków postawionych w kamieniach milowych. – Jeśli nie będzie wystarczającej odpowiedzi, to nie wypłacimy pieniędzy – zaznaczyła wiceprzewodnicząca KE."
  • edytowano June 2022
    los napisal(a):
    W dzisiejszych czasach tym przewodnikiem jest telewizor.
    Raczej coraz częściej internet. Ludek czyta nie tylko fejsiki, ale portale informacyjne, a tam bida po naszej stronie - wszelkie onety, interie, wp itp wiodą prym.
    Popatrzcie na ranking stron w Polsce z maja 2021: https://mansfeld.pl/webdesign/najpopularniejsze-strony-www-w-polsce/
  • Druga metoda, to metoda sowiecka. Najpierw uwiarygodnić kogoś, jako złodzieja/zdrajcę/czerwonego a potem krytykować ZIS i delikatnie chwalić PiS.
  • .
    los napisal(a):
    Dlatego trzeba skłonić TVN, by gadał to samo co TVP. Jakimi środkami? Wszystkie dozwolone, na wojnie nie ma miejsca na sentymenty.
    Nie wiem czy jest tyle białego proszku.
  • Przemko napisal(a):
    Kto by się spodziewał?

    "Vera Jourova podkreśliła, że ustawa zaproponowana przez Andrzeja Dudę nie spełnia warunków postawionych w kamieniach milowych. – Jeśli nie będzie wystarczającej odpowiedzi, to nie wypłacimy pieniędzy – zaznaczyła wiceprzewodnicząca KE."
    Szok i niedowierzanie!!!
  • A wszystko to dlatego że Polacy tak okrutnie kochają Wujnię...
  • edytowano June 2022
    peterman napisal(a):
    A wszystko to dlatego że Polacy tak okrutnie kochają Wujnię...
    To będą mieli huśtawkę do wyborów, a potem Jarro pewnie jak pisze Jorge pokaże Brukseli wała. Nie ma pieniędzy z KPO - to nie ma składeczki.
  • peterman napisal(a):
    A wszystko to dlatego że Polacy tak okrutnie kochają Wujnię...
    Bo sobie durnie ubrdali, że albo Wujnia albo Moskwa. Nie rozumieją debile, że to to samo.
  • los napisal(a):
    peterman napisal(a):
    A wszystko to dlatego że Polacy tak okrutnie kochają Wujnię...
    Bo sobie durnie ubrdali, że albo Wujnia albo Moskwa. Nie rozumieją debile, że to to samo.
    +1
    Elegancko podsumowane w kliku slowach.
  • Tak było, "jeśli nie Bruksela to Białoruś", hehe.
  • Przemko napisal(a):
    Tak było, "jeśli nie Bruksela to Białoruś", hehe.
    Lecz mnie to przekonywało. I trzydzieści i dwadzieścia, i piętnaście lat temu...
    Niby jak post-sowieckie pańatwo miało się samo podnieść?
  • Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
  • "Nie".
  • edytowano June 2022
    Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Głosowałem przeciw. Ale później z roku na rok nabierałem przekonania co do Unii. Uważam, że wtedy postąpiłem źle. Polska dzięki również UE dokonała skoku cywilizacyjnego. Natomiast teraz równie sensownym posunięciem jest opuszczenie struktur.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.