Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1484485487489490671

Komentarz

  • Ja się wstrzymałem czyli oddałem głos nieważny.
  • Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Nie.
  • Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Ja głosowałam na "nie". Z przekonaniem, ale bardziej kierowałam się odczuciami niż racjonalnymi powodami (miałam dwadzieścia lat i mało sprecyzowane poglądy). Teraz wiem, że nie podobała mi się retoryka konieczności, która dominowała w ówczesnym przekazie.
  • Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Nie.
  • edytowano June 2022
    JORGE napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Głosowałem przeciw. Ale później z roku na rok nabierałem przekonania co do Unii. Uważam, że wtedy postąpiłem źle. Polska dzięki również UE dokonała skoku cywilizacyjnego. Natomiast teraz równie sensownym posunięciem jest opuszczenie struktur.
    Ja głosowałem na nie bo byłem przekonany o nachalnym marksizmie kulturowym unii i wciskaniu nam tego syfu (sprawdziło się), chamówie przeciw i próbie zniszczenia polskiego rolnictwa (nie sprawdziło się , bo rząd Millera rozegrał unie bardzo ładnie dopłacając z pieniędzy krajowych drugie 35 % do dopłat WPR) i bo dopłacimy (sprawdza się ale inaczej niż myślałem, bo poprzez totalną chamówę na unikaniu podatków i wyprowadzaniu zysków przez dużych unijnych misiów).

    Uważałem ze dobrą alternatywą dla członkostwa był udział li tylko we Wspólnym Obszarze Gospodarczym, czyli groso modo unia celna.

  • Tylko czy by to dali?
  • edytowano July 2022
    los napisal(a):
    Tylko czy by to dali?
    Nie. Bo rozumieli że to Unia właśnie da im instrumenty do ujarzmienia i dojenia tubylców w kolonii między Bugiem a Odrą

    A do tego stopień zakompleksienia ( niestety większości ) mieszkańców Polski jest taki, że zmietliby każdy rząd który zrezygnowałby z napisu UE na paszporcie.

    Myliłem się koszmarnie nie biorąc pod uwagę że to właśnie stempel UE postawiony na Polsce spowoduje olbrzymi napływ inwestycji do Polski, bo dla inwestorów jest warunkiem sine qua non to że unia gwarantuje im właśnie niepłacenie podatków w Polsce i inne procedury powodujące opłacalność inwestycji.

    Czy mimo tak koszmarnej gry nie fair takie inwestycje są dla Polski korzystne? Mimo wszystko są. Nie ma bezrobocia, wzrosły dochody ludności, VAT udaje się ściągnąć, multinacjonały generują aktywność innych firm które powodują dalszy wzrost PKB (i płacą podatki CIT i inne).

    Polska gospodarka wzrosła o 900% od roku 1990.





  • Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Nie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zima napisal(a):
    ... to właśnie stempel UE postawiony na Polsce spowoduje olbrzymi napływ inwestycji do Polski, bo dla inwestorów jest warunkiem sine qua non to że unia gwarantuje im właśnie niepłacenie podatków w Polsce i inne procedury powodujące opłacalność inwestycji.

    Czy mimo tak koszmarnej gry nie fair takie inwestycje są dla Polski korzystne? Mimo wszystko są. Nie ma bezrobocia, wzrosły dochody ludności, VAT udaje się ściągnąć, multinacjonały generują aktywność innych firm które powodują dalszy wzrost PKB (i płacą podatki CIT i inne).

    Polska gospodarka wzrosła o 900% od roku 1990.





    Wydaje mi się, że nie było realnej "trzeciej drogi", trzeba było dosiąść się do stolika z oszustami i naciągaczani, jednak nauczyć się grać po ichniemu. I chyba coraz lepiej nam (Polsce, PiS) w tę grę idzie...


  • romeck napisal(a):
    trzeba było dosiąść się do stolika z oszustami i naciągaczani, jednak nauczyć się grać po ichniemu. I chyba coraz lepiej nam (Polsce, PiS) w tę grę idzie...


    Pieśń okolicznościowa w tomacie:


  • Kaczmar na każdą okazję! :-)
  • romeck napisal(a):
    I chyba coraz lepiej nam (Polsce, PiS) w tę grę idzie...


    Przynajmniej na tym forum chyba jest oczywiste ze "walka o praworzadnosc" jest li tylko glanowaniem Polski dlatego ze od 2016 roku trudniej jest nas okradac. Zlikwidowana luka VAT sie klania.

  • Balcerac - dość pesymistycznie o wyborach 2023. Szansa na samodzielne rządy PiS nie jest pewna, delikatnie mówiąc. https://cai24.pl/na-glowne/46220/2023-kleska-zapowiedziana/
  • Nigdy nie była. Zawsze to był jakiś uśmiech losu - zwłaszcza za pierwszym razem.
  • Mam nadzieję, że po następnych wyborach Solidarna Polska dostanie jakieś inne resorty a nie ten w którym jestem...
  • Aż tak źle życzysz bliźnim?
  • Temczasem ukraiński ambasador w Niemczech brzydko się bawi naszym kosztem:
    https://dorzeczy.pl/swiat/319354/ukrainski-ambasador-w-niemczech-broni-bandery-i-atakuje-polske.html
  • los napisal(a):
    Aż tak źle życzysz bliźnim?
    OK, niech mają na tyle mały udział, że starczy najwyżej na paru wiceministrów ;-)
  • Mój pies śpi przy wentylatorze. Już przestał się go bać :o3
  • Moja kotka siedzi przed wentylatorem i patrzy w niego całkiem zahipnotyzowana
    Obrazek przeuroczy
    8->

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dotychczasowy szef izraelskiego MSZ Jair Lapid objął funkcję szefa rządu Izraela,

    będzie się działo
  • ethanol napisal(a):
    Dotychczasowy szef izraelskiego MSZ Jair Lapid objął funkcję szefa rządu Izraela,

    będzie się działo
    bo będą mieli piąte wybory w ciągu czterech lat
    rozdyskutowali się jak polska szlachta
    ktoś pisał tu, że Izrael został wymyślony w Polsce i na polski sposób
  • christoph napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    Dotychczasowy szef izraelskiego MSZ Jair Lapid objął funkcję szefa rządu Izraela,

    będzie się działo
    bo będą mieli piąte wybory w ciągu czterech lat
    rozdyskutowali się jak polska szlachta
    ktoś pisał tu, że Izrael został wymyślony w Polsce i na polski sposób
    Największy polakożerca nareszcie został premierem Kurnika.

    Chwilo trwaj, jesteś piękna!
  • Pobiłem dziś rekord. 12 stopni pomiędzy temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną.

    image

    image

    Metoda: Zamykamy wszystkie dźwi i okna. Zasłaniamy rolety. Rano, gdy się budzimy i na zewnątrz jest chłodniej, otwieramy wszystkie dźwi i okna i monitorujemy temperaturę. Gdy się zrównają - zamykamy. W ciągu dnia w miarę możliwości czajnik elektryczny na zewnątrz. Wskazana przenośna kuchnia indukcyjna do gotowania ziemniaków na zewnątrz.
  • My z żoną wsiedliśmy w samochód i na klimie pojeździliśmy sobie przy okazji załatwiając kilka spraw.
  • A jaka frajda wejść do supermarketu! Jedną główkę kapusty kupowałam chyba przez 1/2 godz spacerując tędy i owędy.
  • Ja sobie pracuje pakując moje czereśnie w worki MOP. Temperatura w chłodni 1 stopień.
  • edytowano July 2022
    Frajda to jest z tego, że bez pianków można się pławić go-dzi-na-mi i ten zapach wysmażone go kurzu i szuwarów z nutą arbuza lub czereśni co tam na zagrychę po pływaniu jest.
    Jutro bladem świtem hop ma szoskę i skowronki nad asfaltem będą śmigały, i ciepły wiatr na ramionach będę czuć. Rozkosz.

    Ja po prostu kocham lato.
  • Zima napisal(a):
    Jestem tu jedyny który glosiował „nie” w anschlusowym referendumie?
    Nie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.