Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1488489491493494671

Komentarz

  • Jak mowa o świetlikach to zawsze przypomina mi się zdarzenie sprzed prawie 20 lat:
    Ze znajomymi zrobiliśmy sobie kilkudniowy plecakowo-namiotowy wypad w Beskid Niski i nocleg z soboty na niedzielę wypadł nam na polu przy Schronisku w Bartnem. i akurat tak się złożyło, że "na sali" oprócz nas była też grupka młodzieży dresowo-dyskotekowej - przyjechali do schroniska w kilka samochodów, puszczali, z magnetofonu jakieś "umcyk-umcyk" . W pewnej chwili jeden z nich wyszedł na zewnątrz - od strony pola namiotowego - i po chwili wrócił wołając z ekscytacją:
    "Choćcie zobaczcnie jak tak jest fajowo: ksieżyc taki jasny, ognisko i robaczki świętojańskie! I to ile! Normalnie jakby ktoś gwiazdy w trawę powpier**lał!!!"
  • Człowiek, który dotąd nie wie, że przez chwilę był poetą.
  • Mój Tata będąc w wojsku dostał wraz z kolegami rozkaz przeniesienia jakichś rzeczy z magazynu. Sierżant magazynier otworzył drzwi i zawołał: "Brać! K*rwa Twoja mać!" Na co jeden z kolegów zareagował: "Jak panu się pięknie rymuje! Pan powinien poetą zostać!"
  • Niejaki Bartłomiej Radziejewski szef Nowej Konfederacji, pouczający z wyższością wszystkich dookoła( zwłaszcza rząd), lubiący też powtarzać o tym jak to nasze państwo jest z dykty, otóż okazało się, że sam zbudował swój think tank z dykty. Podobno jedna z pracownic zajumała z kasy think tanku pół miliona. Teraz z podkulonym ogonem musi prosić o dotację, żeby NK przetrwała. Paradne.

    https://twitter.com/Bekartsmekart/status/1549104032937123840?s=20&t=ZimD9OLS7M13-VOfqN9TGw
  • To typowe dla takich. Wszechwiedzący Ziemniak też został kilka razy wydupcony przez podrzędnych funkcjonariuszy merdiów.
  • E tam nie jest wprost napisane, że nastąpiła juma. Raczej sugestia, że spaprała jakieś rozliczenie, więc trzeba zwrócić jakąś dotację z odsetkiem. A sami wiecie jak trudno zwrócić jest coś, co się nam po prostu należy i co już i tak wydaliśmy na chleb z masłem i raty kredytu.
  • Trudno a przede wszystkim nieprzyjemnie. To poczucie niesprawiedliwości jest najgorsze :D
  • edytowano July 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    E tam nie jest wprost napisane, że nastąpiła juma. Raczej sugestia, że spaprała jakieś rozliczenie, więc trzeba zwrócić jakąś dotację z odsetkiem. A sami wiecie jak trudno zwrócić jest coś, co się nam po prostu należy i co już i tak wydaliśmy na chleb z masłem i raty kredytu.
    Ktoś na twitterku napisał, że w dyskusji z Radziejewskim powiedział mu, że kadry decydują o wszystkim, ten tylko prychnął i wrócił do systemowych zmian. To teraz się przekonał, że kadry decydują o wszystkim.
  • Pastwicie się nad byłym forumkowiczem?
  • Jeśli mu się należy?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Pastwicie się nad byłym forumkowiczem?
    Serio był z nami? Długo wytrzymał?
    Co miesiąc płaczą o grosz a tu się okazuje że miesięczny budżet musieli obciąć o 60 tysięcy - to ile on wynosi? Za taki piniondz to naprawdę nędzne te ich analizki.
  • Amatorskie, już na forum są ciekawsze analizy.
  • edytowano July 2022
    los napisal(a):
    Jeśli mu się należy?
    Może i się należy, ale tutaj raczej widzę szadenfrajdę z kłopotów bliźniego.
    Przemko napisal(a):
    Serio był z nami? Długo wytrzymał?
    Był na FF i nie wiem czy na "R", na ExC już chyba nie.
  • Powiedzmy, że znamy tego pana osobiście i łagodnie rzecz ujmując, nie uznajemy go za wzór cnót.
  • "Grzegorz Braun prezes Konfederacji Korony Polskiej powołał parlamentarny zespół do powstrzymania ukrainizacji Polski. Samo w sobie brzmi to irracjonalnie ale zapraszam do wsłuchania się części wypowiedzi które pojawiły:
    - Wojciech Siński: nie ma powodów, żeby uważać Rosję za wroga.
    - Braun: mamy do czynienia z masowym systemowym przesiedleniem.
    - Piotr Heszen: Ukraińcy przynoszą choroby."

    2 miliony wywiezionych dorosłych i 300 tysięcy wywiezionych dzieci to nie jest systemowe przesiedlenie, ucieczka przed wojną tak.
  • - Wojciech Siński: nie ma powodów, żeby uważać Rosję za wroga.
    Że też takie jawne onucowanie uchodzi bezkarnie...
  • edytowano July 2022
    Parafrazując klasyka: "Polak, który służy ruskim jest gorszy tysiąc razy jak rusek"

  • Tak to jest jak zapomina się o podstawowych zasadach higieny. Np takiej, że onuce należy regularnie prać.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Parafrazując klasyka: "Polak, który służy ruskim jest gorszy tysiąc razy jak rusek"

    Ha, piękne:)
    Kolega mi przypomniał. Historia budzenia się narodu polskiego - serio.

    Cezik nagrał słynną piosenkę niewątpliwie dla beki. Oto radiomaryjny, z krzyżem, staruszek, mówi do dziennikarzy tvnu że nie są Polakami tylko volksdeutschami - klasyczna beka lemingów.
    Ale to już nie był rok 2005 czy nawet 2009 - to był rok 2011, po Smoleńsku, który po prostu obudził naród.
    Nie, nie wszystkich, ale milczącą i pogrążoną w apatii część.

    Cezik dostał taką zjebę w komentarzach (a to raczej nie babcie różańcowe - to określenie u mnie to chwała, żeby było jasne, i nie "osoby starsze, gorzej wykształcone i z mniejszych ośrodków Cezika zjebały z góry na dół), że ów dodał stosowny komentarz, że to absolutnie nie była beka, ani z pana, ani z wiary, i przesunął do specjalnie utworzonego działu "na poważnie".

    A piosenka - w sposób niezamierzony przez autora, ale jednak - wzrusza.
    Dziadek to imho wzór Polaka katolika - potrafi powiedzieć prawdę w oczy: jesteście folksdojczami, ale zaraz potem zwraca się per "kochani". To wzrusza. I to jak tłumaczy że przeżył okupację.

    I co mi się podoba, to zlepek słów: "proszę pani, o pełnym kapitale niemieckim".
    Mówił niby o stacji telewizyjnej, ale ta "pani o pełnym kapitale niemieckim" jest określeniem bardzo trafnym.

    Ech, łezka się w oku kręci:) Kolega @W_Nieszczególny zrobił mi dzień:)


  • allium napisal(a):
    Tak to jest jak zapomina się o podstawowych zasadach higieny. Np takiej, że onuce należy regularnie prać.
    Nie. Onuca powinna cuchnąć na kilometry.
    Najgorzej jak taki pierze, zakłada długie spodnie, i w sumie jej nie widać - a nosi.
  • Chyba że Alium pisząc "prać" miał chyba na myśli znaczenie nadane temu słowo przez braci Kiemliczów.
  • Brzost napisal(a):
    Chyba że Alium pisząc "prać" miał chyba na myśli znaczenie nadane temu słowo przez braci Kiemliczów.
    Moja kochać język polska.
  • edytowano July 2022
    TecumSeh napisal(a):
    allium napisal(a):
    Tak to jest jak zapomina się o podstawowych zasadach higieny. Np takiej, że onuce należy regularnie prać.
    Nie. Onuca powinna cuchnąć na kilometry.
    Najgorzej jak taki pierze, zakłada długie spodnie, i w sumie jej nie widać - a nosi.
    Brzost napisal(a):
    Chyba że Alium pisząc "prać" miał chyba na myśli znaczenie nadane temu słowo przez braci Kiemliczów.
    Można kol. @TecumSeh w zawoalowany sposób sugeruje, że onuce lepiej wieszać...
  • Prać i wieszać.
  • Brzost napisal(a):
    Chyba że Alium pisząc "prać" miał chyba na myśli znaczenie nadane temu słowo przez braci Kiemliczów.
    A to tak. Zmyliły mnie podstawowe zasady higieny.
    A przecież wiadomo że:
  • los napisal(a):
    Prać i wieszać.
    żeby wyschły!
  • W sumie może bardziej do wątku o wojnie, ale w sumie o tym jak miło się do roboty wzięli trzylierowcy.

  • Przemko napisal(a):
    "Grzegorz Braun prezes Konfederacji Korony Polskiej powołał parlamentarny zespół do powstrzymania ukrainizacji Polski. Samo w sobie brzmi to irracjonalnie ale zapraszam do wsłuchania się części wypowiedzi które pojawiły:
    - Wojciech Siński: nie ma powodów, żeby uważać Rosję za wroga.
    - Braun: mamy do czynienia z masowym systemowym przesiedleniem.
    - Piotr Heszen: Ukraińcy przynoszą choroby."

    2 miliony wywiezionych dorosłych i 300 tysięcy wywiezionych dzieci to nie jest systemowe przesiedlenie, ucieczka przed wojną tak.
    Był jeden goś, który to dokładnie wszystko przewidział:

  • "Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla polskatimes.pl został zapytany o medialne doniesienia o grupie czołowych polityków PiS, którzy mieliby spiskować przeciwko premierowi Morawieckiemu, domagając się jego odwołania.

    - Sytuacja wygląda tak, że gdyby taka grupa miała takie cele, to musiałaby mieć na celu jeszcze jedno odwołanie. To znaczy mnie. Z tego względu, że do tej pory było tak, że jednak bez mojej zgody premiera by się nie dało odwołać. Krótko mówiąc - takiej zgody nie ma. To są wymysły - odpowiedział Kaczyński.

    (...)

    ."Pytany, czy to oznacza, że do wyborów Morawiecki zostaje na stanowisku szefa rządu, Kaczyński odpowiedział: "Tak, oczywiście. Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku premiera".

    Dopytywany, czy będzie tak również, jeśli PiS wygra następne wybory i będzie rządzić, lider partii rządzącej odparł: "Jeżeli wygramy, to sądzę, że rzadko się zdarza, żeby ktoś zwycięskiego premiera zmieniał".

    Przeklejka ze stronki polsatu.

    Czy PiSowi przybędzie wyborców, czy ubędzie w najbliższcy wyborach? Wg mnie MM nie ma siły przyciągania. Tak jak jestem spokojny o sejm to wygląda, że wybory na prezia zostaną przegrane przy obecnym poziomie podejmowania decyzji.

    Na obecną chwilę mamy czterech mocno medialnych polityków PiSu:
    MM, JK, Duda, Kamiński.

    Słabo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.