Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1491492494496497671

Komentarz

  • Jakóbik rano we WNET mówi, że jego zdaniem poszło o fuzję Orlenu z Lotosem.
  • W sumie dobrze że Johnson zrezygnował.

    image
  • Czy ja wiem? Borys mi się bardziej podobał.
  • edytowano July 2022
    I znowu Polska na pierwszym miejscu w EU:(

    "Oprocentowanie nowych polskich kredytów hipotecznych,

    wg danych z marca, gdy inflacja rozkręcała

    się w całej Europie, wynosiło średnio 6%, co

    było zdecydowanie najwyższym wskaźnikiem w całej

    Unii. W Czechach sięgało 3,73%, w Niemczech

    1,71%, w Hiszpanii 1,39%, a w Finlandii nawet 0,91%.

    W dodatku w większości krajów UE kredyty przyznawane

    są nawet z 10-letnią gwarancją niezmienności

    składki. Wynika to też z tego, że na zachód

    od nas sprawnie działa system listów zastawnych.

    W Polsce jest on słabo rozwinięty, dlatego na klientów

    spada większy udział w finansowaniu kosztów

    kredytu, co oznacza wyższe oprocentowanie."

    /Bank – miesięcznik fin., lipiec 2022/
  • To koleżki idole tak załatwili.
  • los napisal(a):
    To koleżki idole tak załatwili.
    Koleżki idole rządzą już 7 lat i nic pozytywnego w tej sprawie nie zrobili.
  • Już czas.
  • W bankach?
  • los napisal(a):
    W bankach?
    Ogólnie. Są kraje, które problem mieszkaniowy rozwiązały, trzeba naśladować w miarę możliwości.
  • Państwowiec napisal(a):
    los napisal(a):
    W bankach?
    Ogólnie. Są kraje, które problem mieszkaniowy rozwiązały, trzeba naśladować w miarę możliwości.
    A to nie rynek reguluje takie rzeczy? Trzeba ręcznie sterować?
  • Ech, te platfusy... A najdurniejszy z nich to AtaNazi.
  • Przemko napisal(a):
    Państwowiec napisal(a):
    los napisal(a):
    W bankach?
    Ogólnie. Są kraje, które problem mieszkaniowy rozwiązały, trzeba naśladować w miarę możliwości.
    A to nie rynek reguluje takie rzeczy? Trzeba ręcznie sterować?

    16 lat temu mogłem kupić z żoną na kredyt 50 m kw w Wawie, 3 lata temu kupiliśmy 3x większe. Dziś, mimo, że nasze dochody wzrosły mamy zdolność na niewielką kawalerkę. Sądzisz, że to efekt niewidzialnej ręki rynku, czy kiełbasianowyborczej polityki rozrzucania pustego pieniądza z helikoptera?
  • Tak myślałem.
  • I ten obywatel twierdzi, że ma wykształcenie ekonomiczne? Platfusy musiały go uczyć.
  • Ja mu się nie dziwię że jest zły, za to 50 metrowe mieszkanie kupione 16 lat temu to 3 lata temu kupiłby w sumie za darmo. A tak...
  • Przemko napisal(a):
    Tak myślałem.
    Nadużycie sematyczne.
  • To co?
  • Przemko napisal(a):
    Ja mu się nie dziwię że jest zły, za to 50 metrowe mieszkanie kupione 16 lat temu to 3 lata temu kupiłby w sumie za darmo. A tak...
    Przecież kupiłem to większe...
  • Wzięli i na wszelki wypadek skremowali...
    ___________
    Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, ta „niepotwierdzona informacja” to akt zgonu wystawiony w stolicy Albanii – Tiranie. Z naszych ustaleń wynika, że jak sprawdziła prokuratura, rodzina i bliscy już 15 lipca wzięli udział w ceremonii pogrzebowej. Pochowali urnę, gdyż Andrzeja I. miano skremować jeszcze w Albanii.

    Informacje na ten temat zbierała i weryfikowała także policja, która formalnie odpowiada za poszukiwania osób, za którymi wystawiono listy gończe.

    – Fakt śmierci potwierdziliśmy swoimi kanałami, bezpośrednio w Albanii oraz za pośrednictwem Europolu – usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji od oficera proszącego o zachowanie anonimowości.

    Policjant, z którym rozmawialiśmy, nie ma wątpliwości co do prawdziwości informacji o śmierci poszukiwanego 71-latka.
  • Państwowiec napisal(a):
    Wzięli i na wszelki wypadek skremowali...
    Dr Jan wprowadził tą modę w 2015 niedługo po wygranej Dudy.

  • Tomek napisal(a):
    Państwowiec napisal(a):
    Wzięli i na wszelki wypadek skremowali...
    Dr Jan wprowadził tą modę w 2015 niedługo po wygranej Dudy.

    Ciekawe gdzie teraz Andrzej I. się podziewa. Stawiam na Amerykę Łacińską
  • edytowano July 2022
    los napisal(a):
    To co?
    Tnij perwersa. On jest nienormalny, tyle razy wracać ...
  • No to już.
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    To co?
    Tnij perwersa. On jest nienormalny, tyle razy wracać ...
    Każde forum ma swojego Głosia.
  • Przemko napisal(a):
    O dymisji Naimskiego. https://energetyka24.com/gaz/analizy-i-komentarze/kulisy-dymisji-naimskiego-dlaczego-ojciec-baltic-pipe-stracil-stanowisko-komentarz
    Ciekawy jest wątek Orlen & Lotos co.
    A po co do tego pegenige?
    Tego nie rozumię.
    No chyba że czebol
  • edytowano July 2022
    A.Macierewicz o dymisji P.Naimskiego i zagrożeniu ze strony hitlerowców.
  • Czy według Kolegi Jorgego AM to też jest "rozedrgany Antek"? Bo ja zostałem rozedrganym Tomkiem jak miałem podobne zdanie co AM o dymisji Naimskiego ("bardzo istotny błąd").
  • Pewnie tak. Ja mam takie zdanie, że człowiek po 70-tce nie powinien wykonywać funkcji operacyjnych (dotyczy też to Jarosława Kaczyńskiego), może najwyżej robić za mądrego starca, który doradzi, niemniej styl rozstania się z Piotrem Naimskim był paskudny.
  • Kłopot w tym że wcale nie ma pewności czym ta dymisja jest spowodowana oraz - co ważniejsze - czy na miejsce Naimskiego będzie ktoś równie kompetentny i godny zaufania.
    Imho Naimski powinien mieć pomnik postawiony jeszcze za życia (inna sprawa że totalna zaraz taki pomnik obrzuci gównem, ale co do zasady - pomnik mu się należy).
    los napisal(a):
    Pewnie tak. Ja mam takie zdanie, że człowiek po 70-tce nie powinien wykonywać funkcji operacyjnych (dotyczy też to Jarosława Kaczyńskiego), może najwyżej robić za mądrego starca, który doradzi,
    Być może. Ale są niektórzy starcy który poza wadami wieku mają fundamentalne zalety, i to czasem takie, których nie posiadają ich młodsi koledzy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.