Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1493494496498499671

Komentarz

  • Jeśli dane wzięte z cepiku to tam są miliony aut-duchów, ktore zarazem zawyżają średni wiek aut w Polsce. W 2018 było to ponad 25% wszystkich aut w cepiku.

    1. Fiat 126p, znany jako Maluch - 1 804 624 szt.,
    2. Fiat 125P - 628 655 szt.,
    3. Polonez - 522 672 szt.,
    4. Syrena 105 - 134 611 szt.,
    5. Wartburg - 97 319 szt.,
    6. Trabant - 91 023 szt.,
    7. Skoda 105 - 70 458 szt.,
    8. Lada 2105/2107 - 50 139 szt.,
    9. Zastava 1100 - 46 629 szt.,
    10. Syrena 104 - 34 558 szt.,
    11. Dacia 1300 - 33 548 szt.,
    12. Skoda S100 - 33 445 szt.,
    13. Warszawa - 31 540 szt.,
    14. Skoda 120 - 23 546 szt.,
    15. Zaporożec - 22 498 szt.
  • edytowano August 2022
    Jest tam też zapewne uwzględniony Srebrny Szerszeń mojego teścia, który uległ rozbiciu w kantonie zenicko-dobojskim, a potem urząd gminy nie uznał umowy o sprzedaż na części, gdyż taka umowa jest bzitka. I co, rozbity Matiz pozostał we wzmiankowanym kantonie dwajsia bez kozery lat temu, a dopotąd w Cepiku wisi, gdyż co ma robić.

    To co jeszcze frappuje mnie, to ilu z właścicieli 22,5 tys. zaporożców jest jeszcze wśród żywych, a ilu zapomniało wykreślić auto, gdy się wylogowywali.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To co jeszcze frappuje mnie, to ilu z właścicieli 22,5 tys. zaporożców jest jeszcze wśród żywych, a ilu zapomniało wykreślić auto, gdy się wylogowywali.
    Łajka podaje, że zaporożce robili do 1994, a na przykład warszawy do 1973.

  • W Kabulu amerykański dron zabił ostatniego żyjącego architekta ataków na WTC Al-Zawahiriego. Prawdopodobnie został wystawiony przez talibów. Mówiłem że mizliwe że ten sprzęt Amerykanie pozostawili z rozmysłem talibom.
  • Gorąco na linii Belgrad-Prisztina. "Wszystkie strony muszą konstruktywnie zaangażować się w dialog. Międzynarodowe siły pokojowe NATO w Kosowie są gotowe do interwencji w przypadku zagrożenia stabilności" - przekazał w środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

    W nocy z niedzieli na poniedziałek na północy Kosowa doszło do protestów mieszkających tam Serbów przeciwko nakazowi zamiany serbskich tablic rejestracyjnych samochodów na kosowskie. Zablokowano ciężarówkami i innym ciężkim sprzętem drogi dojazdowe do dwóch przejść na granicy z Serbią - Jarinje i Bernjak.

    Według kosowskiej policji manifestanci wznosili także barykady i strzelali w kierunku sił prorządkowych. "Na szczęście nikt nie został ranny" - podała w komunikacie policja. Poinformowała jednak o zamknięciu obu przejść.

    Po serbskich protestach i konsultacjach z ambasadorami UE i USA władze w Prisztinie poinformowały w nocy z niedzieli na poniedziałek o odłożeniu o miesiąc wejścia w życie przepisów, dających etnicznym Serbom, zamieszkującym północ kraju, 60 dni na wymianę tablic. Pierwotnie zapis miał obowiązywać od 1 sierpnia.
  • Ela (mój gość), właścicielka telefonu Nokia przypadkowo wyłączyła dźwięk w telefonie, więc powiedziała do funkcji "asystent": włącz dźwięk telefonu.
    Asystent napisał: Zrozumiałem.
    I pod spodem:
    Pierdnij, cicho bądź, zaśpiewaj.
    I przy wybraniu "pierdnij" usłyszała soczysty dźwięk pierdu.

    (technika wciąż mnie zadziwia)
  • Funkcja "Asystent" w moich telefonach dostaje w papę jako pierwsza.
  • +1 i Discovery
  • Ze strony ONZ już usunięte.

    "The Benefits of World Hunger"

    Publicado originalmente no site da ONU: https://www.un.org/en/chronicle/article/benefits-world-hunger

  • Przemko napisal(a):
    Ze strony ONZ już usunięte.

    "The Benefits of World Hunger"

    Publicado originalmente no site da ONU: https://www.un.org/en/chronicle/article/benefits-world-hunger

    Przeczytałem. Załapałem ironię.
  • Przemko napisal(a):
    Ze strony ONZ już usunięte.

    "The Benefits of World Hunger"

    Publicado originalmente no site da ONU: https://www.un.org/en/chronicle/article/benefits-world-hunger

    Skoro głodem jest zagrożone 8% ludzkości, a otyłością 25% to chyba dość logiczne jest...

  • ... by zastosować nową wersję "Skromnej propozycji" Jonathana Swifta :)
  • edytowano August 2022
    Cytaty z różnych źródeł bo całość jest schowana za prenumeratą. ( Niestety trzeba wykupić trzy miechy, a wsieci wydaje się nie sprzedawać elektronicznej gazetki tylko przysyła papier ).

    ( Wywiad wsieci z JK )

    " bylibyśmy dziś w zupełnie innej sytuacji, sprawa byłaby zakończona, gdyby nie weta z lipca 2017 r."

    "- Są ochroną łamania praworządności przez rozgrzanych politycznie sędziów, łamiących polskie ustawy, polską konstytucję - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnia "Sieci""

    Niemal jak wyjęte z exctahedry " Sędziowie rozgrzani jak nigdy dotąd! ".

    "Skoro w tym obszarze Komisja Europejska nie wypełnia swoich zobowiązań wobec Polski, to my nie mamy powodów wykonywać swoich zobowiązań wobec Unii Europejskiej. To były jednak umowy i uzgodnienia działające w obie strony - powiedział Jarosław Kaczyński. Zastrzegł, że nie chodzi tu o niepłacenie składki członkowskiej, ale "o inne działania i przedsięwzięcia"."

    Trzymam kciuki.
  • Salman Rushdie dźgnięty podczas publicznego występu w Nowym Rojku.

    https://mobile.twitter.com/disclosetv/status/1558111458201899008
  • edytowano August 2022
    Istnieje zadziwiającą korelacja miedzy takimi zdarzeniami a niechęcią nawet "najodważniejszych" skandalistów do krytyki islamu...
  • Losie wybacz; ukradłam/zapożyczyłam/zmodyfikowałam Twój wpis o tym, że dziś, zamiast bomb i karabinów Szkopy używają Tuska do podbicia Polski i zamieściłam go na tweeterze.
    300 polubień w godzinę (mój rekord). Ciągle przybywa.
    Kilkadziesiąt tweetów wściekłych kodziarzy.

    :D
  • Mania napisal(a):
    Losie wybacz; ukradłam/zapożyczyłam/zmodyfikowałam Twój wpis o tym, że dziś, zamiast bomb i karabinów Szkopy używają Tuska do podbicia Polski i zamieściłam go na tweeterze.
    300 polubień w godzinę (mój rekord). Ciągle przybywa.
    Kilkadziesiąt tweetów wściekłych kodziarzy.

    :D
    można linka prosić?
  • janosik napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Losie wybacz; ukradłam/zapożyczyłam/zmodyfikowałam Twój wpis o tym, że dziś, zamiast bomb i karabinów Szkopy używają Tuska do podbicia Polski i zamieściłam go na tweeterze.
    300 polubień w godzinę (mój rekord). Ciągle przybywa.
    Kilkadziesiąt tweetów wściekłych kodziarzy.

    :D
    można linka prosić?
    Płoszbałdzo.

    https://mobile.twitter.com/Ewa296/status/1558397872462352385
  • peterman napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Losie wybacz; ukradłam/zapożyczyłam/zmodyfikowałam Twój wpis o tym, że dziś, zamiast bomb i karabinów Szkopy używają Tuska do podbicia Polski i zamieściłam go na tweeterze.
    300 polubień w godzinę (mój rekord). Ciągle przybywa.
    Kilkadziesiąt tweetów wściekłych kodziarzy.

    :D
    można linka prosić?
    Płoszbałdzo.

    https://mobile.twitter.com/Ewa296/status/1558397872462352385

    Już 766 polubień i 144 podań dalej, hehe :D
    I nawet Murdelio zaczął mnie obserwować.

    Trzeba nieść ten krużganek* oświaty w lud.

    (* by Dominika Długosz z Newsweeka)
  • Socjalmedia to narkotyk jest....
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Socjalmedia to narkotyk jest....
    A forum?
  • Tomek napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Socjalmedia to narkotyk jest....
    A forum?
    Forum to wino.
  • To lubię: Rumuni będą ścigać eurokomisarzy za łamanie prawa. https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/rumunia-bedzie-scigac-komisarzy-ue-za-lamanie-prawa/
    Na celowniku Timmermans i Jurova.
    Nie śledzę relacji rumuńsko-brukselskich, nie wiem czy Rumunia jest tak samo dołowana jak Polska lecz śmiem wątpić, tym niemniej - szacun dla rumuńskiego rządu.
  • edytowano August 2022
    Mania napisal(a):
    To lubię: Rumuni będą ścigać eurokomisarzy za łamanie prawa. https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/rumunia-bedzie-scigac-komisarzy-ue-za-lamanie-prawa/
    Na celowniku Timmermans i Jurova.
    Nie śledzę relacji rumuńsko-brukselskich, nie wiem czy Rumunia jest tak samo dołowana jak Polska lecz śmiem wątpić, tym niemniej - szacun dla rumuńskiego rządu.
    To zapowiedzi z 2019. Przez te 3 lata nie zauważyłem żeby ścigali.
  • Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Socjalmedia to narkotyk jest....
    A forum?
    Forum to wino.

    !!!
  • Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Socjalmedia to narkotyk jest....
    A forum?
    Forum to wino.

    Aromatyczna herbata Earl Grey z cytryną.
  • "W Bazylei, gdzie odbywają się co dwa miesiące regularne spotkanie banków centralnych, głównie rozmawia się na temat sytuacji finansowej na świecie. Oczywiście, podobnie jak przy okazji spotkań innych gremiów, w kuluarach dyskutuje się też o polityce międzynarodowej. I od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej"
    - mówi "Gazecie Polskiej" prof. Glapiński."

    Czy to się w ogóle trzyma kupy?
  • Nie. I szef banku centralnego nie powinien mówić takich rzeczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.