Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1496497499501502671

Komentarz

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Wynika z niego, że Szwedzi to cykorzy a Polacy to naród niepłochliwy.
    Opinię o Polsce jako superbezpiecznym kraju podzielają mieszkający tu obcokrajowcy - rzekłbym nawet dużo bardziej doceniają ten fakt od tubylców. Co słyszałem sam od Brazylijczyków, Hiszpanów, Portugalczyków i Ukraińców pracujących w naszym korpo - ale ztcw to dość powszechny pogląd, i widać go też w necie. Na przykład:

  • Białorusini nam zniszczyli cmentarz AK. Czy też właśnie niszczą.
  • Zniszczyli, kolejny w ostatnich miesiacach.
  • edytowano August 2022
    Ruscy po prostu wysługują się tymi frajerami.
    Nie rozgrzesza to białorusinów ale pierwszym krokiem powinny pod nóż pójść cmentarze armii czerwonej w ramach odpowiedzi.
  • edytowano August 2022
    Brzost napisal(a):
    Na leśnym forum strasznie podpadłem kiedyś jednemu emerytowanemu komuchowi gdy napisałem że kapitalizm budowali u nas pod kontrolą służb specjalnych dawni komuniści którzy znali ten ustrój z marksistowskich podręczników. Potem się dopiero dowiedziałem że gość był TW SB w latach... 1988-90. Wtedy zrozumiałem dlaczego tak mnie atakuje przy każdej okazji a nawet i bez okazji.
    Rozumiem, że można było zostać TW tak gdzieś do poł lat. 80-tych - ale w 88 - gdy wszystko wskazywało, że ten system upadnie.
    Chociaż z drugiej strony kolegę próbowali zwerbować jeszcze krótko po 4 czerwca 1989 r. Opowiadadał, że ciął z nich niezłego łacha.
  • Urzędy działają schematycznie.
  • porys napisal(a):
    Rozumiem, że można było zostać TW tak gdzieś do poł lat. 80-tych - ale w 88 - gdy wszystko wskazywało, że ten system upadnie.
    To, że system upadał uważali tacy głupcy jak ja, inteligentniejsi lub mądrzejsi widzieli, że zmienia się sztafaż i następuje kooptacja.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    porys napisal(a):
    Rozumiem, że można było zostać TW tak gdzieś do poł lat. 80-tych - ale w 88 - gdy wszystko wskazywało, że ten system upadnie.
    To, że system upadał uważali tacy głupcy jak ja,

    inteligentniejsi lub mądrzejsi widzieli, że zmienia się sztafaż i następuje kooptacja.

    No, tak zrobionych w głupków to była większość całkiem spora...
  • Na tym polega demokracja.
  • A to jak rozumieć, ktoś się w końcu ogarnąć w kurtorium lub ministerstwie czy jak?

    "Po raz pierwszy od wielu lat szkole podstawowej nr 4 w Białymstoku nie udało się zrekrutować wystarczającej liczby dzieci, żeby mogła powstać pierwsza klasa z językiem białoruskim, mówi w rozmowie z Radiem Racyja Alina Wajroniuk.

    „Na zajęcia uczęszczają tylko i wyłącznie dzieci z mniejszości narodowych, których rodzice posiadają obywatelstwo polskie. Bo obywatelstwo to jedno, ale narodowość to drugie. Wcześniej nikt nie zwracał na to uwagi, dzieci uchodźców z Białorusi chodziły na zajęcia z języka białoruskiego i nie było żadnych problemów. Ale już w ostatnim roku szkolnym zaczęto się temu przyglądać. Ponieważ w naszym kraju istnieje taki system informacyjny, polski skrót SIO, wszystko jest tam widoczne. Jeśli dziecko i jego rodzice nie mają tego peselu, to nie wchodzą do systemu edukacyjnego – mówi p. Wajroniuk."

    https://kresy24.pl/po-raz-pierwszy-od-30-lat-w-bialymstoku-nie-bedzie-i-klasy-bialoruskim-jezykiem-nauczania-dlaczego/
  • Jednak taka Dobra Zmiana coś tam "głupkom" wrzuciła do portfela, a i dla Polski na przyszłość. Głupkom wierzącym od Mazowieckiego do Tuska dawała tylko obóz pracy dla pana niemca na pustej (bez stoczni, bez hut, bez lotniska bo jest w Berlinie, bez przekopu Mierzeji itp z 30 lat) ziemi z obozami mieszkalnymi.
  • Oho!

    "Niemcy za rozszerzeniem Unii Europejskiej o Mołdawię, Ukrainę i Gruzję"

    https://kresy24.pl/niemcy-za-rozszerzeniem-unii-europejskiej-o-moldawie-ukraine-i-gruzje/
  • A ja za unią między Polską, i lecąc od górnej lewej - UK, Szwecją, Finlandią, Estonią, Łotwą, Litwą, Ukrainą, Czechami, Słowacją, Rumunią i Bułgarią. A i Gruzją, a jakże. Węgry i owszem pod warunkiem złożenia samokrytyki i dowiedzenia czynami, że była ona szczera.
    Kto za?
  • Lubię to!
  • TecumSeh napisal(a):
    A ja za unią między Polską, i lecąc od górnej lewej - UK, Szwecją, Finlandią, Estonią, Łotwą, Litwą, Ukrainą, Czechami, Słowacją, Rumunią i Bułgarią. A i Gruzją, a jakże. Węgry i owszem pod warunkiem złożenia samokrytyki i dowiedzenia czynami, że była ona szczera.
    Kto za?
    Brakuje Rusi Białej i Croacji.
  • Zawsze można dokooptować.
  • Kroacja ok, ale biała Ruś musi najpierw mały przewrót zrobić.
  • A Dania i Norwegia?
  • A zechcą? Czy na tyle daleko od kacapów, że się im nie chce wysilać?
  • Norwegia graniczy z Rosją, UK, Czechy, Szwecja, Rumunia i Bułgaria nie bardzo.
  • Dania też jest, wbrew pozorom, na pierwszej linii ewentualnego kacapskiego ataku na NATO.
  • Cieśniny bałtyckie.
  • Cieśnina duńska to kluczowe miejsce.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Dania też jest, wbrew pozorom, na pierwszej linii ewentualnego kacapskiego ataku na NATO.
    LWP miało wzorem Czarneckiego (nie Richarda) zająć ten mały kraj. pono duński był popularny w pewnych kręgach minionkowej epoki
  • Swego czasu zadanie zajęcia Danii było w Układzie Warszawskim przypisane....Ludowemu Wojsku Polskiego, stąd też wynikło ciekawe zjawisko socjologiczne w postaci polskojęzycznych "dziennikarzy" z duńskimi nazwiskami.
  • los napisal(a):
    Norwegia graniczy z Rosją, UK, Czechy, Szwecja, Rumunia i Bułgaria nie bardzo.
    To prawda, jednak trudno sobie wyobrazić atak na nią z pominięciem Finlandii czy Szwecji. Szwedzi, mimo że nie graniczą, dobrze rozumieją zagrożenie - jeśli i Norwegia, to super.
    Czytam że Dania i Norwegia, a także Islandia pierwsze ratyfikowały akcesję Szwecji i Finlandii do NATO - nawet szybciej od nas:) No to dawać ich do naszej nowej, lepszej Unii:)

    A Rumunia i Bułgaria graniczyć z kacapią nie muszą - dobrze pamiętają ten syf i gnój który im przynieśli, i szczególnie Bułgaria wydobyć się z niego nie może.
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Norwegia graniczy z Rosją, UK, Czechy, Szwecja, Rumunia i Bułgaria nie bardzo.
    To prawda, jednak trudno sobie wyobrazić atak na nią z pominięciem Finlandii czy Szwecji. Szwedzi, mimo że nie graniczą, dobrze rozumieją zagrożenie - jeśli i Norwegia, to super.
    Czytam że Dania i Norwegia, a także Islandia pierwsze ratyfikowały akcesję Szwecji i Finlandii do NATO - nawet szybciej od nas:) No to dawać ich do naszej nowej, lepszej Unii:)

    A Rumunia i Bułgaria graniczyć z kacapią nie muszą - dobrze pamiętają ten syf i gnój który im przynieśli, i szczególnie Bułgaria wydobyć się z niego nie może.
    unia kalmarska

    image
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Norwegia graniczy z Rosją, UK, Czechy, Szwecja, Rumunia i Bułgaria nie bardzo.
    To prawda, jednak trudno sobie wyobrazić atak na nią z pominięciem Finlandii czy Szwecji.
    Jest w norweskiej doktrynie obronnej. Norwescy żołnierze jako jedyni w NATO mają rozkaz automatycznej odpowiedzi ogniem w razie przekroczenia granicy przez Moskali.

  • edytowano August 2022
    Śmiechowe jest to, że rzetelnie na szaro wyszarzyli północną Szfecję, gdzie rządziła Ronia córka zbójnika, ale za to miał krur kontrol nad całą Grenlandią Odmorzadomorza!
  • A na południu Bałtyku nic? Jakieś Inflanty, jakieś Pomorze przednie albo tylne?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.