Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1498499501503504671

Komentarz

  • Exspectans napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Bo ja wiem? Można dyskutować - ja bym się tam tamtego Rosiewicza mógł o niejedno czepić
    Pewnie tak, ale artystycznie to jest przepaść.

    Szczerze mówiąc nie widzę tej przepaści, ani specjalnie dużo wartości artystycznej w żadnej z piosenek. Ot, kabaretówki i tyle.
  • edytowano September 2022
    Kura już nie jest prezesem TVP (chyba, pierwszy raz na i.pl wlazłem a tam taki news sprzed 7 minut)

    https://i.pl/jacek-kurski-odwolany-z-funkcji-prezesa-telewizji-polskiej/ar/c1-16822593
  • Może kura idzie wyżej? Na przykład na szefa sztabu wyborczego (wybory parlamentarne jesienią 2023)?
  • romeck napisal(a):
    Może kura idzie wyżej? Na przykład na szefa sztabu wyborczego (wybory parlamentarne jesienią 2023)?
    Godnie!
  • romeck napisal(a):
    Może kura idzie wyżej? Na przykład na szefa sztabu wyborczego (wybory parlamentarne jesienią 2023)?
    A to już ktoś kompletnie lagę położył na przyszłe wybory? W sensie że jak przegrywać to po całości?
  • Kura umie w media, po prostu go nie lubisz.
  • Przemko napisal(a):
    Kura umie w media, po prostu go nie lubisz.
    Ależ oczywiście:) Najlepiej tak wszystko tłumaczyć:)

    Tak umie, że na telewizję nawet pisowcy nie mogą patrzeć, nie wspominając o drobnym fakcie dostarczania amunicji tamtej stronie (która i owszem, jak trzeba to nakręci aferę z niczego, ale w przypadku tvp to akurat jest gotowy materiał podany na tacy).

    Mam nadzieję ta dymisja to efekt tego, że ktoś przejrzał na oczy, bo jak nie, i prognoza @romecka się sprawdzi, to znikąd nadziei.
  • Wildstein już raz był szefem telewizji, skończyło się przegranymi wyborami, ale to oczywiście bez związku. :)
  • Eks PZPR Czbański i eks PZPR Wolski to wuje.
    Tak bez związku.
    A pani od przecierania oka środkowym palcem jest dowodem, że inteligencja w funkcji czasu u części osób zanika.
  • Przemko napisal(a):
    Wildstein już raz był szefem telewizji, skończyło się przegranymi wyborami, ale to oczywiście bez związku. :)
    Oczywiście, bo albo Kurski, albo Wildstein, alternatyw brak:)
  • Kim jest Mateusz Matyszkowicz?
    Oprócz tego, że namaszczonym na następcę Kury oczywiście.
  • Następcą Kury ma być fizjolog. Wcześniej zajmował się Flądrą Lux i tvp kewltura.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Eks PZPR Czbański i eks PZPR Wolski to wuje.
    Tak bez związku.
    A pani od przecierania oka środkowym palcem jest dowodem, że inteligencja w funkcji czasu u części osób zanika.
    Lichocka to dramat oczywiście, nawiasem mówiąc ciekawym kto byłby dobrym kandydatem. Nie znam się na tyle by prorokować, ale obstawiałbym młodsze pokolenie.
  • trep napisal(a):
    Następcą Kury ma być fizjolog. Wcześniej zajmował się Flądrą Lux i tvp kewltura.
    ciekawy życiorys:

    Jest ojcem czwórki dzieci, które uczy samodzielnie jako zwolennik edukacji domowej.

    Nowy szef TVP jest autorem książki "Śmierć rycerza na uniwersytecie" wydanej w ramach serii Życie Codzienne Idei (Warszawa 2010). Napisał także wstęp do polskiego wydania książki "Arystoteles" Erica Voegelina. Przetłumaczył i opatrzył komentarzem dzieło Tomasza z Akwinu "O królowaniu".

    romeck: Tomasz Akwinata to chyba po łacinie pisał; ciekawe czy z oryginału tłumaczył...
  • Hipster PRawica, to w mojej ocenie, takie gorsze wcielenie Pampersów z młodszego pokolenia.
  • Edukacja domowa jest dosyć popularna w rodzinach wielodzietnych. Zero zdziwień.
  • romeck napisal(a):
    Może kura idzie wyżej? Na przykład na szefa sztabu wyborczego (wybory parlamentarne jesienią 2023)?
    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/viewtopic.php?p=232512#p232512
  • Przemko napisal(a):
    Wildstein już raz był szefem telewizji, skończyło się przegranymi wyborami, ale to oczywiście bez związku. :)
    Ano bez związku. Wilstein był preziem TV od maja 2006 do lutego 2007. Wybory byly w październiku 2007.
  • edytowano September 2022
    allium napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Wildstein już raz był szefem telewizji, skończyło się przegranymi wyborami, ale to oczywiście bez związku. :)
    Ano bez związku. Wilstein był preziem TV od maja 2006 do lutego 2007. Wybory byly w październiku 2007.
    Mniej więcej wtedy akurat PiS zszedł z ok. 40% na ok. 30% w sondażach. Przypadek? Trochę tak, bo było wiele czynników... a trochę nie, bo jednak wtedy tv miała większe znaczenie niż dziś. I też wtedy (za Wildsteina) przestałem ją oglądać, mam do niego stosunek mniej więcej jak do Sanah, dzięki której przestałem słuchać radia w aucie.
  • edytowano September 2022
    Oho ! Na rok przed wyborami, czyli w strategicznym momencie, PiS zdejmuje z planszy jedną ze swoich najlepszych figurek, z pól kluczowych, gdzie figurka sobie świetnie radziła, i ? No właśnie. Co będzie w zamian ? Co PiS ma zyskać ? Do czego się przygotowuje ?
  • edytowano September 2022
    JORGE napisal(a):
    PiS zdejmuje z planszy jedną ze swoich najlepszych figurek
    Naprawdę aż tak źle z PiSem?
  • Wszyscy wiemy że nie lubisz Kurskiego, nie musisz przypominać co godzinę.
  • Przemko napisal(a):
    Wszyscy wiemy że nie lubisz Kurskiego, nie musisz przypominać co godzinę.
    Nie o to chodzi - przypominanie że nie lubię Kurskiego nie służy niczemu, bo ważniejsze jest dlaczego go nie lubię. A nie lubię dlatego że mimo że jest po naszej stronie, bardzo przypomina tych po tamtej.
    W TVP koleś nie tylko uprawiał kult jednostki (trzeba go było oglądać na każdym meczu, czego nie pamiętam za żadnej prezesury, obowiązkowo z przypomnieniem przez komentatora, czyją facjatę właśnie oglądamy w loży honorowej), ale sposobem przekazywania informacji sprawił że wiadomości w zasadzie nie da się oglądać - i to ma niby przyciągnąć jakichś nieprzekonanych?

    Ja myślę że to jest przyczyna odwołania go z fotela - ktoś słusznie zauważył, że potrzeba nowego otwarcia, telewizji, którą da się oglądać, bo to jedyna szansa na przyciągnięcie jakichkolwiek niezdecydowanych. Co po Kurskim będzie niesłychanie trudne, ale z Kurskim byłoby na pewno niemożliwe.
  • polmisiek napisal(a):
    Kura już nie jest prezesem TVP (chyba, pierwszy raz na i.pl wlazłem a tam taki news sprzed 7 minut)

    https://i.pl/jacek-kurski-odwolany-z-funkcji-prezesa-telewizji-polskiej/ar/c1-16822593
    Za leberalny był.
  • lepsze jest wrogiem dobrego
    a Kurski był dobry, pewny, sprawdzony, miał doświadczenie - dlatego byl tak znienawidzony i opluwany przez rosyjskoniemieckie media w Polsce
    cóż, eksperyment medialny rozpoczęty, a stawką tej walki jest istnienie Polski
  • TecumSeh napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    PiS zdejmuje z planszy jedną ze swoich najlepszych figurek
    Naprawdę aż tak źle z PiSem?
    Nie sądzę, że wydarzy się jakaś tragedia jeżeli zostaniesz przy swoim zdaniu o Kurskim, więc darujmy sobie dyskusję. Twój pogląd już wszyscy znamy.
  • A ten nowy Kurski to z gadki i ryja mameja taka. W takiej instytucji ? No no. Ale pozory mogą mylić. Jest coś gorszego, zadeklarowany prawicowiec, konserwatysta na dodatek. I sam dzieci uczy ...

  • Jak dla mnie - przestało się dać TVP oglądać. (Tu zgadzam się się z TecumSehem.)
    Jeśli był dobry w polityce - mógł być szefem działów informacyjnych i okołopolitycznych.
    Reszta to Zenek-Oczy-Zielone-TV. Żalpeel.

    (A taki The Voice of Poland do licencyjny, zachodni program i równie dobrze mógłby być czy w Polsacie czy w TeVaueNie.)

    Mocno zastanawiam się nad wykupieniem abonamentu na YouTube i nowego odbiornika TV jako już w zasadzie komputera...
  • edytowano September 2022
    na Fejsie
    PigOut:
    Żeby ukręcić żart ze zwolnienia Kurskiego z Woronicza, musielibyśmy bardzo, ale to bardzo mocno przymknąć oczy, żeby nie zauważyć, że to nie zwolnienie tylko awans bezpośrednio do Gwiazdy Śmierci, ALE.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.