Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1497498500502503671

Komentarz

  • los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Norwegia graniczy z Rosją, UK, Czechy, Szwecja, Rumunia i Bułgaria nie bardzo.
    To prawda, jednak trudno sobie wyobrazić atak na nią z pominięciem Finlandii czy Szwecji.
    Jest w norweskiej doktrynie obronnej. Norwescy żołnierze jako jedyni w NATO mają rozkaz automatycznej odpowiedzi ogniem w razie przekroczenia granicy przez Moskali.



    Bardzo dobrze - chyba za mało wiem o Norwegii. W sumie nigdy tam nie byłem - wiem tylko że drogo, że podobnie jak Finowie nie lubią Szwedów, że lubią zabierać dzieci do ichniejszych jugendamtów, szczególnie imigrantom nie chronionym poprawnością polityczną, a także że lubią polować i troszczyć się o środowisko i równouprawnienie.
    Co w sumie jak pokazuje przykład Szwecji i Finlandii nie oznacza z automatu proruskiego zidiocenia, więc nie mam nic przeciwko.
  • edytowano August 2022
    Nic nie wiem o Norwegii, ale zawsze mnie zadziwia, że oni wyglądają jak Słowianie a nie Germanie (z wyjątkami oczywiście, Haaland wygląda jak Fin)
  • A to prawda, że Szwedzi się nabijali z Norwegów?
  • Ja zaczynam trochę poznawać ten kraj, odkąd moje Dziecko się tam wyprowadziło, ale dwie wizyty to jeszcze za mało aby robić za eksperta.
  • Istotnie, dwie wizyty to z jednej strony za mało a z drugiej za dużo. Jeszcze człowiek nie wie wszystkiego ale już wie dostatecznie dużo, by się powściągać przed radosnym potokiem mądrości. Wiedza jednak ciągnie ku ziemi i utrudnia swobodne szybowanie.
  • janosik napisal(a):
    A to prawda, że Szwedzi się nabijali z Norwegów?
    Prawda - Szwedzi przez lata uważali ich za nieco prymitywnych rybakowvi pasterzy, co się jednak skończyło w momencie odkrycia złóż gazu i ropy, a co za tym idzie ze skokowym wzbogaceniem tej nacji.
  • edytowano August 2022
    MarianoX napisal(a):
    janosik napisal(a):
    A to prawda, że Szwedzi się nabijali z Norwegów?
    Prawda - Szwedzi przez lata uważali ich za nieco prymitywnych rybakowvi pasterzy, co się jednak skończyło w momencie odkrycia złóż gazu i ropy, a co za tym idzie ze skokowym wzbogaceniem tej nacji.

    Teraz sytuacja jest zgoła insza:

    https://www.bbc.com/news/world-europe-16460222

    (W skrócie : Norwedzy drą łacha z biednych Szwedów)

  • Nie tylko Norwegowie - Szwecja to pośmiewisko Skandynawii. Ma to trochę rys odreagowania po ichniejszej dominacji, no ale to co łączy pozostałych Skandynawów to niechęć do Szwedów i mnogość kawałów o nich.

    Co odgranicza nas, Norwegów od małp? Most w Svinesund
    Dlaczego Szwedzi otwierają mleko w sklepie? Ponieważ napisane jest „otwórz tutaj”
    Wiecie, co mają Szwedzi, a czego nie mamy my, Norwegowie? Dobrych sąsiadów.
    Wiesz, dlaczego Szwedzi nie jedzą spaghetti? Bo nie mają talerzy, które byłyby wystarczająco długie.

    Szwed wybrał się do sklepu kupić swój pierwszy telewizor. Wchodzi, rozgląda się i widzi swój wymarzony sprzęt. Podchodzi do sprzedawcy i mówi:
    - Poproszę ten telewizor.
    Sprzedawca patrzy na niego i odpowiada:
    - Przepraszam, Szwedom nie sprzedajemy.
    Nieco zaskoczony postanawia się zakamuflować. Nowy strój, peruka, okulary. Wchodzi do sklepu.
    - Dzień dobry. Chciałbym kupić ten telewizor. - mówi.
    Sprzedawca odpowiada:
    - Niestety, Szwedom nie sprzedajemy.
    Słysząc to zrezygnowany wychodzi ze sklepu, ale nie daje za wygraną. Wyjeżdża do innego miasta, kupuje kostium i wraca do sklepu.
    - Cześć stary. Ten telewizor chcę! - mówi w inny sposób żeby stworzyć pozory.
    - Szwedom nie sprzedajemy. - mówi spokojnie sprzedawca.
    - A skąd wiesz, że jestem Szwedem? Przecież się przebrałem.
    - Więc zacznijmy od tego, młody człowieku, że to jest mikrofalówka

  • Szwed, Norweg oraz Duńczyk zostali aresztowani we Francji podczas rewolucji francuskiej. Każdy z nich dostał wybór jaką śmiercią chce zginąć. Norweg wybrał ścięcie głowy gilotyną, ponieważ było to w tych czasach modne. 1 cal od jego głowy gilotyna zablokowała się. Francuzi uznali to jako znak od Boga i puścili go. Widząc to Duńczyk postanowił, że wybierze tę samą metodę. W jego przypadku stało się tak samo. Gilotyna zablokowała się, a Duńczyk został puszczony wolno. Nadeszła pora na Szweda.
    - Jaką śmiercią chcesz zginąć? - zapytali Francuzi.
    - Myślę, że przez powieszenie, skoro gilotyna nie działa.
  • Jaki żywo! Ten dowcip z mikrofalą słyszałem w 90 od Neanderlandczyka i traktował on o Belgu. Może nawet wklejałem …
  • TecumSeh napisal(a):
    Francuzi uznali to jako znak od Boga
    Chyba "od Wielkiego Architekta"? ;-)

  • trep napisal(a):
    Jaki żywo! Ten dowcip z mikrofalą słyszałem w 90 od Neanderlandczyka i traktował on o Belgu. Może nawet wklejałem …
    Jak byłem mały, to nie chcieli milicjantowi sprzedać karoryfera.
  • Brzost napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Francuzi uznali to jako znak od Boga
    Chyba "od Wielkiego Architekta"? ;-)

    Ten od cyrkla i fartuszków?
  • TecumSeh napisal(a):
    Nie tylko Norwegowie - Szwecja to pośmiewisko Skandynawii. Ma to trochę rys odreagowania po ichniejszej dominacji, no ale to co łączy pozostałych Skandynawów to niechęć do Szwedów i mnogość kawałów o nich.

    Co odgranicza nas, Norwegów od małp? Most w Svinesund
    Dlaczego Szwedzi otwierają mleko w sklepie? Ponieważ napisane jest „otwórz tutaj”
    Wiecie, co mają Szwedzi, a czego nie mamy my, Norwegowie? Dobrych sąsiadów.
    Wiesz, dlaczego Szwedzi nie jedzą spaghetti? Bo nie mają talerzy, które byłyby wystarczająco długie.

    Szwed wybrał się do sklepu kupić swój pierwszy telewizor. Wchodzi, rozgląda się i widzi swój wymarzony sprzęt. Podchodzi do sprzedawcy i mówi:
    - Poproszę ten telewizor.
    Sprzedawca patrzy na niego i odpowiada:
    - Przepraszam, Szwedom nie sprzedajemy.
    Nieco zaskoczony postanawia się zakamuflować. Nowy strój, peruka, okulary. Wchodzi do sklepu.
    - Dzień dobry. Chciałbym kupić ten telewizor. - mówi.
    Sprzedawca odpowiada:
    - Niestety, Szwedom nie sprzedajemy.
    Słysząc to zrezygnowany wychodzi ze sklepu, ale nie daje za wygraną. Wyjeżdża do innego miasta, kupuje kostium i wraca do sklepu.
    - Cześć stary. Ten telewizor chcę! - mówi w inny sposób żeby stworzyć pozory.
    - Szwedom nie sprzedajemy. - mówi spokojnie sprzedawca.
    - A skąd wiesz, że jestem Szwedem? Przecież się przebrałem.
    - Więc zacznijmy od tego, młody człowieku, że to jest mikrofalówka

    Potwierdzam te powszechną w Skandynawii niechęć i kompleksy wobec Szwedów.

    Kiedyś udzielałem wywiadu duńskiej gazecie na temat raportu który współtworzyłem dotyczącego fragmentu polityki ich rządu.

    Pierwsze pytanie : a co napisaliście o Szwecji?

  • Fragmenty Campusa na Tłiterze są źródłem lolcontentu
  • Nie żyje Gorbaczow.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Niech żyje!
  • :D

    👣

    🐾
    🐾

  • AnnaE napisal(a):
    Nie żyje Gorbaczow.
    A on już raz nie umarł?
  • Exspectans napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Nie żyje Gorbaczow.
    A on już raz nie umarł?
    Za pierwszym razem się nie przyjęło.
  • teraz się upewnili?
  • Co jednak trzeba Gorbaczowowi uczciwie przyznać, to to, że miał dużo lepszy wpływ na twórczość Andrzeja Rosiewicza niż Donald Trump.
  • edytowano September 2022
    O decyzji Elżbiety II poinformował w środę Pałac Buckingham. Będzie to pierwszy przypadek w czasie 70-letniego panowania Elżbiety II, by audiencja, na której przyjmuje nowego premiera i oficjalnie powierza mu misję sformowania nowego rządu, odbyła się w innym miejscu niż Pałac Buckingham w Londynie.

    Jak poinformował rzecznik dworu królewskiego, Elżbieta II przyjmie we wtorek w Balmoral ustępującego premiera Borisa Johnsona, a później jego następcę.

    Królowa planowała przyjechać na jeden dzień do Londynu, ale jak wyjaśnił rzecznik, podjęto decyzję, by audiencja odbyła się w Balmoral, by uniknąć konieczności zmiany planów w ostatniej chwili, gdyby powracające co jakiś czas problemy 96-letniej monarchini z poruszaniem się miały jej uniemożliwić podróż.

    W najbliższy poniedziałek władze Partii Konserwatywnej ogłoszą, kto z dwójki kandydatów ubiegających się o stanowisko lidera - minister spraw zagranicznych Liz Truss czy były minister finansów Rishi Sunak - wygrał wewnątrzpartyjne wybory.

    Następnego dnia, po audiencji u królowej, zwycięzca oficjalnie przejmie urząd premiera. Stanie się tym samym 15. szefem rządu sprawującym urząd w czasie panowania Elżbiety II. Według wszystkich sondaży, będzie to szefowa dyplomacji.


    Imperjum miało już premiera innej niż brytyjska narodowości/ wyznania , d' Israeli
  • In Liz We Truss
  • Exspectans napisal(a):
    Co jednak trzeba Gorbaczowowi uczciwie przyznać, to to, że miał dużo lepszy wpływ na twórczość Andrzeja Rosiewicza niż Donald Trump.
    Bo ja wiem? Można dyskutować - ja bym się tam tamtego Rosiewicza mógł o niejedno czepić:



  • Komu kibucować?
  • trep napisal(a):
    Komu kibucować?
    Naszym.
    Aszkenazym.
  • TecumSeh napisal(a):
    Bo ja wiem? Można dyskutować - ja bym się tam tamtego Rosiewicza mógł o niejedno czepić
    Pewnie tak, ale artystycznie to jest przepaść.

  • Kurde, ależ Andrju ma werwę. I ponad 70 lat.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.