Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1529530532534535671

Komentarz

  • Za 8 dolarów miesięcznie można kupić znaczek "zweryfikowego konta" na twitterze, trole natychmiast ruszyły do działania i tak się buja giełdą poprzez twittera.

    image
  • Idzie narracja w mejnstrimie, że Polacy znowu wyjeżdżają zagranicę. Albo jak to się fajnie żyje poza Polską, co ma nakręcić przekonanie ze warto wyjechać. Został niecały rok, budowanie równoległej rzeczywistości idzie pełną parą ...
  • JORGE napisal(a):
    Idzie narracja w mejnstrimie, że Polacy znowu wyjeżdżają zagranicę. Albo jak to się fajnie żyje poza Polską, co ma nakręcić przekonanie ze warto wyjechać. Został niecały rok, budowanie równoległej rzeczywistości idzie pełną parą ...
    A właśnie Piechociński na Twitterze podał, że Polacy masowo kupują nieruchomości we Włoszech, za gotówkę.
  • Ależ niech lemingi wyjadą, tylko niech zagranica nie głosuje.
    Ja wiem że polonia amerykańska, ale ich chyba już za mało jest.
  • Przemko napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Idzie narracja w mejnstrimie, że Polacy znowu wyjeżdżają zagranicę. Albo jak to się fajnie żyje poza Polską, co ma nakręcić przekonanie ze warto wyjechać. Został niecały rok, budowanie równoległej rzeczywistości idzie pełną parą ...
    A właśnie Piechociński na Twitterze podał, że Polacy masowo kupują nieruchomości we Włoszech, za gotówkę.
    Według mnie to jest konto satyryczne - niezależnie od prawdziwości tego newsa.
  • Przemko napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Idzie narracja w mejnstrimie, że Polacy znowu wyjeżdżają zagranicę. Albo jak to się fajnie żyje poza Polską, co ma nakręcić przekonanie ze warto wyjechać. Został niecały rok, budowanie równoległej rzeczywistości idzie pełną parą ...
    A właśnie Piechociński na Twitterze podał, że Polacy masowo kupują nieruchomości we Włoszech, za gotówkę.
    Aż tyle tej gotówki Roman nazbierał?
  • Ale to ciekawa1 sprawa, mój jeden znajomek ma taką właśnie robotę, że sprzedaje domy we Włochach. Popyt, powiada, jest.
  • Uciekają do faszystki? Ciekawe9.
  • Nikt nigdzie nie ucieka. Gotówka parzy, więc trzeba wydawać, Wbrew pozorom to jest problem, a działki we Włoszech to chyba sensowna inwestycja, prawda (nie znam się) ?
  • O właśnie proszę państwa, a jak to jest, czy podczas inflacji to nie jest dla nas dobrze, że pieniądz wyfruwa z Polski ? Mrozimy kapitał w działkach włoskich i niech to oni się martwią, co zrobić z gotówką, która traci na wartości 20% rocznie. A kiedy się będzie opłacało, opchniemy i kapitał wróci do Polski.

    Tylko gdzieś mi ucieka jeden mechanizm. Żeby kupić działkę we Włoszech muszę kupić Euro. No i tu już nie ogarniam co się dzieje z tymi złotówkami, które wydałem na Euro ...
  • edytowano November 2022
    TecumSeh napisal(a):
    Ależ niech lemingi wyjadą, tylko niech zagranica nie głosuje.
    Ja wiem że polonia amerykańska, ale ich chyba już za mało jest.
    Przy aktualnym systemie wyborczym do parlamentu zagranica ma teoretycznie wpływ na wybór 1 senatora i 20 posłów z Warszawy.
    W praktyce ostatnich wyborów (2011, 2015, 2019) jeden raz (2015) straciłby Kukiz 1 mandat poselski na rzecz PiS, wszystkie pozostałe wyniki do sejmu i senatu byłyby dokładnie takie same bez doliczania głosów z zagranicy.

    Medialnie to może fajnie wygląda "cała Anglia głosuje na Tuska / Kukiza / Korwina", przeliczenie na mandaty w sejmie jest pomijalne. Zwłaszcza w 2007 r. modne było hasło, że to emigranci wygrali te wybory Tuskowi, dlatego te wybory zostawiłem osobno na koniec. Jak było w realu? Łącznie zagranicą padło 147 tys. głosów - na ponad 16 mln oddane w kraju. Oczywiście w przeliczeniu mandatów sejmowych i wynikach senackich znowu byłoby dokładnie tak samo bez nich.

    W prezydenckich jest nieco inaczej, bo każdy głos się liczy tak samo. No i ostatnio w II turze zagranicą głosowało 415 tys. osób, a różnica między Dudą a Trzaskowskim wyniosła 422 tys.
  • JORGE napisal(a):
    O właśnie proszę państwa, a jak to jest, czy podczas inflacji to nie jest dla nas dobrze, że pieniądz wyfruwa z Polski ? Mrozimy kapitał w działkach włoskich i niech to oni się martwią, co zrobić z gotówką, która traci na wartości 20% rocznie. A kiedy się będzie opłacało, opchniemy i kapitał wróci do Polski.

    Tylko gdzieś mi ucieka jeden mechanizm. Żeby kupić działkę we Włoszech muszę kupić Euro. No i tu już nie ogarniam co się dzieje z tymi złotówkami, które wydałem na Euro ...
    Podbijasz kurs euro. A podbity kurs euro zwiększa inflację, bo rosną ceny towarów importowanych. Z drugiej strony alternatywa w postaci zakupu nieruchomości w Polsce podbiłaby inflację prawdopodobnie w większym stopniu. Czyli eksportujesz trochę inflacji do Włoch. To w teorii, bo w praktyce dominujący kierunek kasy na nieruchomości może iść w przeciwnym kierunku.
  • Na mój gust, podbija inflację we Włochach, a obniża wartość złocisza w Polszcze.
  • @Rozum Warto jednak pamiętać, że to "Anglicy" razem z "Niemcami" wybrali nam Jachirę. Polityczne znaczenie tej osoby pomijalne, ale wizerunkowo strzelenie Polski w pysk.
  • No właśnie nie.

    https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26075/sejm/okr/19
    Warszawska lista PO, wszystkie głosy. Jachira ósma (można uszeregować kolumnę), Fabisiak dziewiąta.

    https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26075/sejm/pow/146501
    Lista PO, ale tylko głosy z Warszawy, bez zagranicy i statków. Jachira dziewiąta, Fabisiak ósma.

    Bez różnicy, bo lista zgarnęła 9 mandatów.
  • edytowano November 2022
    W tem tygodniu podobnież osiągnęliśmy kamień ośmiomilowy i z tej okazji pękła okrągła liczba, za przeproszeniem, członków rasy ludzkiej na ziemi, czyly 8 miliardów człowieków. Nie wiem jak zakwalifikowali np. Elwisa, Dianę, Jacksona, papaja Jana Pawła I-ego, Cryptoqueen Różę Ignatowę czy innego Kulczyka, których niby nie ma, ale jednak co tam w podziemnych haremach na Pitcairn Islands dokazują to się nie dowisz. Mogą żyć! Albo mojego ziomka, któren "wyszedł z domu i nie wrócił". Żona zadowolona, on zadowolony a doliczyć się nie mogą. No ale jakoś tam jeden szpenio w tem tygodniu wziół i dokładnie wyliczył.
    8 000 000 000.

    Ale najgorsze, że tempo wzrostu populacji Homo sapiens zaczyna spadać. Homo niby rozwija się całkiem dobrze ale reszta normalnych ludzi sapie, co nie daje dobrych perspektyw na przyszły wzrost luckości.

    No, jeszcze z rozpędu przez następne 60 lat pewnie dobijem z bidą do dziesięciu miliardczyków ale to tylko dlatego, że w sub-Saharze żyje se Murzyn co się wyróżnia libidem dużym, hehe. Reszta kaput i po tem już kuniec.

    Ciekawa rozprawka z Australii, wykresiki i zdjęcia. Warto, warto:
    https://www.abc.net.au/news/2022-11-13/earths-population-reaches-eight-billion-people/101643854

    👣

    🐾
    🐾

  • Homo sapiens wyszedł z Afryki, może wyjdzie drugi raz.
  • edytowano November 2022
    Przemko napisal(a):
    Homo sapiens wyszedł z Afryki, może wyjdzie drugi raz.
    A z reszty globu Homo Sapie schodzi... ;)
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):tempo wzrostu populacji Homo sapiens zaczyna spadać. Homo niby rozwija się całkiem dobrze ale reszta normalnych ludzi sapie,
  • Kto chciał patrioty od nazioli ręka do góry.

    A tak na serio to super zagranie PiSu.
  • Jego Magnificencja prof. dr hab. Zelig
    @JanZelig
    ·
    16 min
    Już ponad 30 lat męczymy się z różnymi patriotami podarowanymi nam przez Niemców, rzeczywiście nie ma potrzeby przyjmować kolejnych.

  • posix napisal(a):
    Kto chciał patrioty od nazioli ręka do góry.
    Ale my już mamy patrioty od nazioli. O, tego na przykład:

    image
  • edytowano November 2022
    Czytałem sobie trochę znowu o Polskich Świętych ale większość to błogosławieni.
    Chciałoby się napisać, że i tak było w tym wypadku a tu proszę. Ogłoszony Świętym w 2007 roku.
    Książkę mam starą i jeszcze wtedy był "tylko" błogosławionym.

    Święty Szymon z Lipnicy.

    Chłop był pracowity i bardzo oddany Bogu. Powiem wam w całym żywocie który o nim czytałem nieomal nic specjalnie nie przykuło mojej uwagi.Męczyłem się. Może był słabo napisany.

    Coś jednak dobrego się znalazło.

    Miał on komuś powiedzieć, dać radę.
    "Ora, labora, despera"
    Módl się, pracuj, rozpaczaj.

    Tak mi chłop tym zaimponował, momentalnie go polubiłem. Każdy ma jakieś cele, daje z siebie wszystko, modli się, pracuje. I całe życie kłody pod nogi. To się nie uda, tamto wyjdzie inaczej. Jakieś owoce są ale zupełnie nie tak jak sobie zaplanowaliśmy. I wszystko to takie rozjechane. Nic tylko rozpaczać. Człowiek jak chce żyć w pokoju ze sobą. Powinien na koniec powiedzieć - zrobiłem co mogłem, baðź Wola Twoja. jak chcesz się przejmować to rozpaczaj, bo niewiele od Ciebie zależy jeśli w ogóle cokolwiek.

    W książce tłumaczyli to oczywiście bardziej szczytnie, żeby być pokornym.

    __

    A w ogóle kaznodzieja to była taka ważna funkcja, że zwalniano go nawet z innych obowiązków ( zakonnika ) aby tylko mógł w pełni poświęcić się studiowaniu. Żeby te kazania były najlepsze z możliwych. I ja mam nadzieję,że nic się nie zmieniło.
  • O kurcze dzięki. Następny taki wpisik tam już umieszczę bo jestem teraz na błogosławionej Salawie ( albo Salwie - łatwiej wymówić ) i tam jest parę ciekawych kawałków.
  • sam akt czyni czy kogoś biskupem , sędzią, urzędnikiem stanu cywilnego,
    nałożenie rąk lub wręczenie aktu nadania , odebranie ślubowania
    może być niegodnie, ale ważnie

    Watykan "z zaskoczeniem i żalem" przyjął decyzję władz Chińskiej Republiki Ludowej, które - w ocenie Kościoła - "zainstalowały" nowego biskupa pomocniczego w nieuznawanej diecezji. Zdaniem Stolicy Apostolskiej to naruszenie umowy zawartej z Pekinem przed czterema laty.

    Zdaniem przedstawicieli Kościoła ruch Pekinu jest złamaniem porozumienia, jakie Watykan i ChRL zawarły w 2018 roku, a mianowanie duchownego przeprowadzono "poza duchem dialogu".

    W sobotnim oświadczeniu Stolica Apostolska stwierdziła, iż "ma nadzieję, że podobne incydenty nie będą się powtarzać". "Uznanie biskupa Penga było poprzedzone długim i intensywnym naciskiem ze strony lokalnych władz" - dodała.
    Chińscy komuniści sami wybierali biskupów. W 2018 r. zawarto porozumienie

    Porozumienie między Stolicą Apostolską a Chinami w sprawie mianowania biskupów zostało podpisane na dwa lata w 2018 roku, a następnie przedłużone w 2020 roku. Szczegóły tej umowy pozostają poufne.

    Nominacje biskupów w Kościele katolickim w Chinach wywoływały kontrowersje. Komunistyczne władze wręczały nominacje, nie pytając o zgodę papieża. W reakcji Watykan ekskomunikował duchownych, którzy zbratali się z Pekinem.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-26/spiecie-na-linii-watykan-chiny-w-tle-nowo-mianowany-biskup-prowincji-jiangxi/
  • loslos
    edytowano November 2022
    Pan Papież był pewnie bardzo zaskoczony, że komuniści nie dotrzymali umowy, w której zresztą i tak Watykan oddał diabłu wszystko, czego ten chciał, i jeszcze więcej. Bo bo jak to, komuniści i nie dotrzymali umowy? Niemożebne.
  • Przecież obeny Papież spełnia minimalne wymagania formalne do kandydowania na urząd, a Koścół - jak tu niedawno napisano - i tak doturla się tam gdzie ma się doturlać.

    Można zaparkować temat.
  • Szok y niedowierzanko!
  • noale z biskupem, jak nałożą na niego ręce inni biskupi , sprawa jest załatwiona
    a jak prezydent wręczy - to jest sędzia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.