Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1532533535537538671

Komentarz

  • Z tego co piszą, to nie wybuchł, tylko zadziałał zgodnie z przeznaczeniem. Granatniki mają granatnikować, zasadniczo.
  • loslos
    edytowano December 2022
    Czyli te dowcipy o milicjantach jednak były inspirowane stanem rzeczy?
  • :D A więc stereotypowy gliniarz, wszystko na swoim miejscu.

  • Podobno weszli jacyś podkomendni i zaczęli się dla żartu bawić tym granatnikiem. No i odpalili w drzwi.
  • los napisal(a):
    Czyli te dowcipy o milicjantach jednak były inspirowane stanem rzeczy?
    Oczywiście.
    Są oczywiście bardzo kumaci policjanci, tyle że..
    Chcielibyście być policjantem za gówniane pieniądze, bez żadnego nawet prestiżu, itp? Kiedy jakiś dres może praktycznie zrobić ci wszystko, a ty musisz uważac by mu nie zrobić krzywdy podczas interwencji, a jego koleżki czy lampusiary bezkarnie cię nagrywają, umieszkają na youtubie, straszą, itp?

    Gadałem ci ja np w policjantem w USA - to było w 2003, czyli o Floydzie nikomu się nie śniło, a już po WTC. I on mówił mi - kasa nie jest zła, ale oczywiście w prywatnym sektorze zarobiłby więcej. No ale żyć da się - a szacun na dzielni to on ma bo w USA policjant to zawód prestiżowy.

    Do tego nagrywać interwencji nie można, prawo staje po stronie policjanta (nie jest rozliczany z każdego pałowania, a i pociągnąć za spust się nie boi), więc normalne że się do roboty w policji ludzie garną.

    Tak wiem wiem.. to już dawno tak nie wygląda itp, ale TYLKO przez napięcia na tle rasowym które u nas nie występują. Więc gdyby wprowadzić analogiczne zasady - godziwe wynagrodzenie, rozumną swobodę przy interwencji, itp, to z czasem i prestiż by się pojawił i mielibyśmy naprawdę porządną policję.

    A tak to mamy garstkę idealistów, i bandę matołów. Niestety.
  • Przemko napisal(a):
    :D A więc stereotypowy gliniarz, wszystko na swoim miejscu.

    image
    To jest swoją drogą najlepszy film Vegi. Serial też był niezły.
    Film ma oczywiście jakąś dawkę głupawego (ale znośnego) humoru, bardzo fajnie wykreowane postacie (np Maja Ostaszewska - tak wiemy co to za jedna, ale aktorsko w tym filmie błyszczy), a poza tym to film niezwykle mroczny, z dobrze poprowadzoną, osadzoną w naszych realiach akcją.

    Jedyne co się nie zgadza, ale to celowy zabieg - podobne akcje działy się w mrocznych latach 90tych a w filmie zostały przeniesione do współczesności. Natomiast wiele rzeczy jest inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami i to też robi robotę.

    Potem niestety pan reżyser w kolejnych filmach nie trzyma poziomu, a następnie robi się parodią samego siebie. Ale ten film jest niezły - z polskich nie kojarzę lepszego w temacie. Furioza też jest niezła.
  • Pitbull pierwszy zrobiony zaraz po Prawdziwych psach był jeszcze znośny, ale już uwidaczniała się maniera, potem to już dramat. Ale i tak oglądam. :)
  • Najgorsze że Vega miał papiery na naprawdę dobrego reżysera (i ten Pitbull z 2016 jest tego najlepszym dowodem). Nawet w późniejszych jego filmach są pojedyncze bardzo dobre sceny - tylko tanim efekciarstwem i coraz bardziej idiotycznym "humorem" on po prostu morduje całość. Naprawdę szkoda.
  • TecumSeh napisal(a):
    (...)
    Furioza też jest niezła.
    "Furioza" też Vegi? Jeżeli tak, to wraca do formy, albo przynajmniej pozbywa się drażniącej maniery.
  • Nie żyje Kazuyasu Kimura. Wnuk Bronisława Piłsudskiego związany był z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. "Był jedynym męskim potomkiem rodu Piłsudskich" - podkreśliła instytucja.
  • R. I. P.
  • edytowano December 2022
    Uchwalenie ustawy o Sądzie Najwyższym prawdopodobnie, ale nie na pewno, byłoby uznane za wypełnienie kamieni milowych, ale skutki w Polsce mogłyby być skrajnie destrukcyjne, nie tylko dla sądownictwa, lecz także całego aparatu państwowego - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską".

    ___

    edit: odetchnąłem z ulgą, bo już się poważnie martwiłem tym tematem.
  • Przeszedł Na stronę SP?
  • Zdrowego rozsądku raczej.
  • Znaczy SP to zdrowy rozsądek?
    Dla kolegi pytam
  • Nie. Nie każdy kto twierdzi że 2x2=4 jest matematykiem.
  • To nie ma znaczenie co myśli i robi Ziobro, bo dla niego to całe KPO jest wyłącznie narzędziem politycznym.

  • Jak Ziobro doprowadzi do procesu Marka Chrzanowskiego - wezmę pod uwagę, że może być kimś innym niż tylko pozorantem i pajacem.
  • "Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" decyzję w sprawie objęcia ochroną rządową przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, a więc osoby nie wymienionej w ustawie, wydał przed świętami - minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński."

    Oj Mario co Ty wyprawiasz, to chyba jakieś nieporozumienie. Mówimy o gościu, który odgraża się, że was zamknie wszystkich do pudła. Po co jakieś specjalne traktowanie tej kreatury. Niech łajzy z platformy same zrzucają się na ochronę tego indywiduum.
  • Ja bym, oczywiście, objął tego pana rządową ochroną, ale nie jestem pewien, czy o to samo chodzi.
  • posix napisal(a):
    "Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" decyzję w sprawie objęcia ochroną rządową przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, a więc osoby nie wymienionej w ustawie, wydał przed świętami - minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński."

    Oj Mario co Ty wyprawiasz, to chyba jakieś nieporozumienie. Mówimy o gościu, który odgraża się, że was zamknie wszystkich do pudła. Po co jakieś specjalne traktowanie tej kreatury. Niech łajzy z platformy same zrzucają się na ochronę tego indywiduum.
    Więcej optymizmu. Teraz SOP może raportować gdzie to się bywa, z kim i jak długo spotyka.
  • Być może kalkulują że ochrona Tuska przed dintojrą się opłaca.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.