Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1530531533535536671

Komentarz

  • * Chyba że jest to prezydent Duda.
  • Zatraciliśmy zmysł liturgiczny nie tylko w kościele, ale i ten świecki
  • pisarz ze Śląska z nową (książką) - audiobook
  • edytowano December 2022
    Fajna ta afera z 30 melonami i jeszcze Kaczor jeździ, i szczuje na lekarzy.
    A jedyne co te ciule z opozycji mogą to wygrać w sądzie z PISem albo TVP.
    Oby po wyborach i ten temat wreszcie uporządkowano.
  • peterman napisal(a):
    The boys are back in town.

    https://dziennikpolski24.pl/janusz-palikot-w-skladzie-rad-muzeum-sztuki-wspolczesnej-mocak/ar/c13-17110583
    Poseł Palikot machający silikonowym penisem to prawdziwy pop-artysta sztuki współczesnej i tej kurator i mecenas jednocześnie!
    ;)
  • *silikonowym palikotem ;)
  • Ten to umie kurować
  • adamstan napisal(a):
    *silikonowym palikotem ;)
    czy Tyskiem?
  • Piwo średnie
    Tenczynkiem?
  • edytowano December 2022
    A nie wiem czy ktoś pamieta ale pod koniec PO. Zanim przegrali wybory.
    Była taka seria artykułów. I to się przewijało, przewijało, powiedziałbym z dwa lata. Cały czas podobny wydźwięk. Gaz szczególnie grzał temat. Wydaje mi się, że na TV też mi mignęło pare razy. Ja aż tak nie przeglądając mediów tamtej strony dosyć często się natykałem na taką informację.
    Stary zdezelowany samochód spowodował wypadek. Tak mi się to dzisiaj przypomniało jakoś, a nigdy o tym nie pisałem.
    Jak wygrał PiS to się urwało. Coś tam szykowali, niedobrego. ;-)
  • posix napisal(a):
    A nie wiem czy ktoś pamieta ale pod koniec PO. Zanim przegrali wybory.
    Była taka seria artykułów. I to się przewijało, przewijało, powiedziałbym z dwa lata. Cały czas podobny wydźwięk. Gaz szczególnie grzał temat. Wydaje mi się, że na TV też mi mignęło pare razy. Ja aż tak nie przeglądając mediów tamtej strony dosyć często się natykałem na taką informację.
    Stary zdezelowany samochód spowodował wypadek. Tak mi się to dzisiaj przypomniało jakoś, a nigdy o tym nie pisałem.
    Jak wygrał PiS to się urwało. Coś tam szykowali, niedobrego. ;-)
    Niektórym w głowach zostało. https://www.rp.pl/zawody-prawnicze/art37562211-adwokat-od-trumny-na-kolkach-zostal-zawieszony
  • Gdzieś mi migło, że postępowanie prokuratorskie umorzone (głowy nie daję).
  • "Kaczyński mówił w Chojnicach, że tacy ludzie są zaangażowani w to, degradować Polskę "poprzez właśnie tę metodę prowadzenia walki politycznej".- Żeby wprowadzać do życia publicznego przemoc, rzucanie kamieniami, przepraszam, że tak mówię, ale po prostu zwykłe chamstwo; żeby sprowadzać nasze społeczeństwo do poziomu lumpenproletariatu. To jest cel tych ludzi. Osiem gwiazdek. To słowo na "w", które było tak słyszane w pewnym momencie i ciągle jest słyszane. Otóż to jest właśnie tego rodzaju akcja: Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa, bo to się nie podoba naszym sąsiadom. Otóż nie. Będziemy mieli silne państwo! I zniszczymy tych ludzi - powiedział prezes PiS."
  • Obiecanki cacanki. Narzędziem niszczenia tych co rzucają kamieniami, jest oczywiście łagodna perswazja =))
  • los napisal(a):
    Obiecanki cacanki. Narzędziem niszczenia tych co rzucają kamieniami, jest oczywiście łagodna perswazja =))
    Do wsiowych mówił, to pewnie uwierzo.
  • Dla mnie to jakiś postęp, raczej mówiło się o wygraniu etc. ale zniszczenia wrogów nie pamiętam.
  • Słów się już nasłuchałem i chyba przedawkowałem. Chciałbym konkretów.
  • edytowano December 2022
    wsiowe majo internet , a zimą najdłuzszą drogą nie jest droga do kościoła (bo do sąsiedniej wsi nie sposób sie przekopać przez zaspy)

    Podczas spotkania z mieszkańcami pomorskich Chojnic Jarosław Kaczyński dostał pierwsze pytanie od mężczyzny, który przedstawił się jako sołtys miejscowości Tuchlina.

    — Panie prezesie, kiedy w 2016 r. u nas w sołectwie były "Dni Pola", przyjechał wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki i ja mu wtedy podziękowałem, że rolnicy mogli zadawać pytania bez uprzedzenia, jakie to będą pytania. Wszyscy mu klaskali za to i on też. Ja mam takie pytanie, kiedy w końcu rolnicy będą mieli prawa, nie że ktoś z miasta przyjedzie i on swoje prawa ustala. Po 22 nie może spać, bo rolnicy przeszkadzają. Czy może coś takiego się stanie? Co z małymi gospodarstwami? — zapytał.
  • Jestem za. Przede wszystkim - wara miastowym od tematu zwierząt. Na zwierzętach to się znają wieśniacy, więc oni powinni wprowadzać prawa. Piątka dla zwierząt. Po pierwsze - koniec z dręczeniem zwierząt w miastach. Koty muszą być przynajmniej wyprowadzane na spacer a psów nie wolno trzymać w pudełkach, każdy psiak powinien mieć choć kilka metrów podwórza. Po drugie...
  • Dla mieszczuchów tylko formikaria, terraria i akwaria!
  • peterman napisal(a):Do wsiowych mówił, to pewnie uwierzo.
    hm.. nie rozumiem tej pogardy do "wsiowych".
    Ja się niby urodziłem w mieście i to królewskim (acz wychowałem w niewielkim mieście), ale cała moja rodzina pochodzi ze wsi, co najwyżej kuzyni urodzili się (jak i ja) w mieście - ale wielu na wsi, i tam żyła do studiów.

    Różnica moim zdaniem jest między nami taka, że oni, oprócz tego że się wyszkolili w uprawianych zawodach, najczęściej na studiach, to jeszcze potrafią naprawić samochód, czego ja niestety nie umiem. Albo jakieś prace remontowo budowlane - z tym sobie radzę ale nie tak dobrze jak oni. No, domek narzędziowy sobie zbudowałem, z czego jestem zadowolony, ale dla nich to niewarta wspomnienia bułka z masłem.

    A intelektualnie od miastowych różnią się tym, że nie mają sp*lonych lewactwem umysłów. Oczywiście nie wszystkie miastowe mają, ale mają zdecydowanie częściej niż wsiowe. Oczywiście urodzone i wychowane na wsi - wszystkie do kościoła chodzą. Dlatego wieś górą.
  • Tecum, przecież to sarkazm petermana jest...
  • romeck napisal(a):
    Tecum, przecież to sarkazm petermana jest...
    Ale mnie się źle kojarzy. Leminżeria wielkomiejska tak gada - na nich kładę lagę, ale u naszych, co się też zdarza niestety, mnie to wkurza.
  • Mnie też, za wyjątkiem wypadku, gdy chodzi o WSIowych ;-)
  • TecumSeh napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Tecum, przecież to sarkazm petermana jest...
    Ale mnie się źle kojarzy. Leminżeria wielkomiejska tak gada - na nich kładę lagę, ale u naszych, co się też zdarza niestety, mnie to wkurza.
    Lecz adresatem sarku był... mówca, nie słuchacze! :)
  • A propo WSI (spokojnej i szczęśliwej).
    Jedno z piękniejszych i najlepszych zdjęć, jakie zrobiłem, to po wykopkach na polu dziadka Michała. Mój brat odpoczywa na ziemi i wygląda jak boski celebryta z holyłódu... :) O!
  • romeck napisal(a):
    Lecz adresatem sarku był... mówca, nie słuchacze! :)
    Sądzę że mówca tak o słuchaczach nie myśli. A jeśli dzieli ludzi na głupich i mądrych, to raczej nie ze względu na pochodzenie.
  • romeck napisal(a):
    A propo WSI (spokojnej i szczęśliwej).
    Jedno z piękniejszych i najlepszych zdjęć, jakie zrobiłem, to po wykopkach na polu dziadka Michała. Mój brat odpoczywa na ziemi i wygląda jak boski celebryta z holyłódu... :) O!
    Pic or didn't happen!
  • TecumSeh napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Tecum, przecież to sarkazm petermana jest...
    Ale mnie się źle kojarzy. Leminżeria wielkomiejska tak gada - na nich kładę lagę, ale u naszych, co się też zdarza niestety, mnie to wkurza.
    Sam jezde ze wsi. Hardkorowo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.