Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1553554556558559635

Komentarz

  • W Wielką Sobotę na swoim profilu na Facebooku Marcin Mogielski ogłosił, że odchodzi z Kościoła katolickiego i zmienia wyznanie:

    Drodzy, po ciężkich latach domagania się od instytucji kościelnej stanięcia po stronie skrzywdzonych i wykluczonych, odkryłem, że ten system nie chce zmian. Moje ręce są za krótkie, a władza nade mną silna i skuteczna. Jestem nadal chrześcijaninem, ale w kościele Ewangelicko-Augsburskim, wreszcie u siebie, w bezpiecznym domu, Jezus, Ewangelia i człowiek, każdy bez wyjątku, umiłowane Boże dziecko, odkupione i zbawione ojcowską miłością Boga.

    Marcin Mogielski urodził się w 1972 roku w Szczecinie. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1994 roku, a pięć lat później przyjął w Krakowie święcenia kapłańskie. Pracował w klasztorach we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku.

  • A kto jest, ten pięćdziesięcioletni zakonnik? Dla którego "bezpieczny dom" jest z księżniczkami? (Kobiety-kapłanki)

  • Wiecie co, ja czytałam "pewien raport".
    Nie wiem czy chciałabym pozostawać w takiej wspólnocie. Takgżetag.

  • edytowano April 2023

    romeck powiedział:
    A kto jest, ten pięćdziesięcioletni zakonnik? Dla którego "bezpieczny dom" jest z księżniczkami? (Kobiety-kapłanki)

    Przejarzałem jego profil na FB.
    Repostował nawet wieści o martwych emigrantach w Puszczy Białowieskiej (Czaban robi raban); artykuły: o celowości celibatu (Goniec), o tym, że nie ma racji bytu fundamentalizm (Więź).
    Tak skomentował wiadomość o obradach →Rzymskiej Roty

    A mówią, że Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą... No to, gdzie są te kobiety?
    Zebrali się faceci i o kobietach, małżeństwie, seksie i płodności sobie pogadali...

    Jest za Komunią dla WSZYSTKICH (i niewierzących; i pod dwoma postaciami) i jest przeciw spowiedzi dzieci (nie mogą zgrzeszyć śmiertelnie! i wystarczy akt skruchy na mszy) - w obu tematach Kościół pobłądził.

    linki do o Kramera, linki do tvn24,

    Takżetak... kret jakiś i tyle.... Celebryta lokalny, który popularność w socialmediach i seminariach pomylił z własną wielkością.

  • edytowano April 2023

    Z Dominikanami od lat jest jakiś problem: Gałuszko z egzorcysty został hodowcą psów zyjacym z partnerem. Byly zakonnik Paweł M. Przez lata stworzył de facto sektę, o. Szustak mówił, ze w seksocholizm (z którego dzięki Bogu wyszedł) wpadł będac w zakonie. Teraz konwertyta do lutrzyków....

  • Chcą być oryginalni, a taki np. Franciszek Lismanin, w XVI w. Prowincjał franciszkanów w Polsce poszedł w kalwiny... Nihil novi...

  • Walka duchowa się zaostrza

  • @christoph powiedział(a):
    Walka duchowa się zaostrza

    Raczej - trwa w najlepsze. Od wieków. Tylko w czasach soszjal midiów (po czasach radia&telewizji) stała się tysiąc razy widoczniejsza i widowiskowa.

  • Najpierw - satanista. Potem już i z wiekiem - z górki.

  • Dalej Lama

  • Fuj, stary oblech.
    Wracając do dominikanina, człowiek świetnie się wpisał w modną ostatnio walkę z kościołem. Zaistniał jako celebryta. Intryguje mnie inna rzecz. Ogłosił, że jako ministrant był ofiarą molestowania seksualnego. Mimo to został księdzem? Brak instynktu samozachowawczego? I ogłosił to dopiero teraz, kiedy stało się modne?

  • Znaczy za "taśmami Sowy" stał senator Tomasz Misiak?

    "Rafał B., były wiceminister w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz w rozmowie z Krysiakiem przyznał się do erotycznej schadzki. Jak twierdzi, nie miał pojęcia, że kobieta, z którą uprawiał seks to podstawiona mu przez kolegę, również byłego senatora PO Tomasza M. prostytutka "

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-podsluchowa-wiceminister-nagrany-podczas-seksu-w-restauracji/7z3b7lr,79cfc278

  • Fajne towarzycho. Najśmieszniejsi są jednak ci, którzy tych schamapanów nazywają inteligentami. W odróżnieniu od pisoskich prymitywów w rodzaju Legutki czy Zybertowicza.

  • Losie: + 1000.

    Trochę mi się przypomina co kiedyś powiedziała babka zupełnie nie z naszej bajki, bo Karolina Korwin-Piotrowska, o środowisku rodzimych celebrytów/gwiazd.
    Że ludzie nie zdają sobie sprawy, jaki to jest żenujący paździerz, udający niby-klasę.

  • Sprawa jest rozwojowa:
    https://www.rp.pl/polityka/art38291921-zboze-z-ukrainy-oszukane-polskie-mlyny
    Śledztwo o oszustwo wielkich rozmiarów wszczęła Prokuratura Okręgowa w Zamościu po zawiadomieniu Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie. Pokrzywdzonymi są trzy firmy z grupy największych krajowych młynarni, które kupiły pszenicę deklarowaną jako polska od firm pod Hrubieszowem. A naprawdę sprzedano im ukraińskie zboże, które wjechało do Polski jako techniczne, więc przeznaczone do spalenia lub na pellet. Prokuratura zabroniła nam ujawnienia nazw firm „z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa i ochronę pokrzywdzonych”. Wiemy, że jedna z nich nie użyła go do produkcji mąki.

  • edytowano April 2023

    Nasz dawny Kolega z FF, naczelny tolkienista RP:

    Dlaczego tak bardzo spadła liczba Ślązaków w Spisie Powszechnym? Powiem o sobie - pierwszy raz nie podałem śląskiej tożsamości (tylko polską), bo niepokoi mnie działalność takich panów jak Gorzelik czy Twardoch. Taki prztyczek w nos. Mnie nie macie. Pozostaję Górnoślązakiem bez deklaracji w Spisie, żeby nie dawać paliwa szowinistom i separatystom.
    Poza tym deklarowanie narodowości śląskiej stało się dla niektórych mieszkańców Śląska spod znaku "antypis" (ale też innych regionów - naprawdę) deklaracją polityczną. Za dużo polityki weszło w spraw naszej śląskiej tożsamości. I przyszła kara 🙂

    https://aldrajch.blogspot.com/2023/04/slaskosc-to-odmiana-polskosci-sa-wyniki.html?fbclid=IwAR0powbyU7w-OwF9DlzVdFdz-5brqA_X6XI_h-thYFCA_-PYrYE7LkSqH6o

  • Romeck wrzucił próbę mikrofonu w wątku "Upgrade forum", link do Twitterowej analizy czy opłaca się port i terminal rozładunkowy w Świnoujściu.

    To ja powiem tak - niezależnie od tego spłacania się przez 10-naście lat, 100-250 mln ojro (lub więcej) zysku w Polsce (i straty u naszego najdroższego sąsiada)...
    ... to jest to kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy (port + transport + pochodne) i jeszcze jedno.

    W razie konfliktu zbrojnego sojuszniczy statek z ciężkim sprzętem ma najbliżej do Świnoujścia / Szczecina. Port byłby po wschodniej stronie, więc nawet przejazd czołgów tunelem nie będzie konieczny. Przecież nasz najdroższy sąsiad zamknie porty w Chamburgu i Bremerhaven niczym niebo dla brytyjskich samolotów jesienią 2021.
    Szczecin jest istotnym ośrodkiem NATO, a amerykańskie centrum dowodzenia, Camp Kosciusko, jest w pobliskim Poznaniu.

    Także ten, port w Świnoujściu ma więcej sensu niż nie ma.

  • edytowano April 2023

    Info z gazu. Więc traktujemy z przymrożeniem oka.

    "Centrum Badań Marketingowych Indicator i Fundacja Konrada Adenauera przedstawiły raport "Polityczny portret młodych Polaków". Na prawie stu stronach zebrane zostały badania i wnioski dotyczące preferencji politycznych osób między 18 a 29 rokiem życia. "

    'Jak chcą głosować młodzi? 27 proc. Polaków przed trzydziestką deklaruje oddanie głosu na PiS'

    obrazek:

    Edit jeszcze to:
    "
    96,1 proc. badanych jest przeciwna wprowadzeniu kary śmierci,
    78 proc. nie chce likwidacji zakazu handlu w niedzielę,
    74 proc. nie zgadza się z postulatem likwidacji programu 500 plus,
    62,6 proc. jest przeciwnych wprowadzeniu związków partnerskich,
    59,8 proc. nie zgadza się z postulatem liberalizacji prawa aborcyjnego,
    80,2 proc. zgadza się natomiast z postulatem rozdziału państwa od Kościoła,
    86,5 proc. uważa, że Polska powinna pomagać uchodźcom z Ukrainy.
    "

    Najbardziej mnie zaskoczyło zacięcie przeciwko KS.

  • dla mnie najbardziej budujące jest 60% przeciwko liberalizacji prawa do zabijania. Po ikonkach na fejsiku i zdjęciach z manifestacji spodziewałem się 10%.

  • 27+19,2=46,2

    Mniej więcej tyle PiS i Konfa dostają razem w sondażach dla ogółu. Czyli w młodym pokoleniu nie ma różnicy, czego się tu obawiano. Dorosną i część przejdzie na PiS (jak kiedyś paru forumowiczów, prawda?), bo rozczaruje się rynkową rzeczywistością, zrobi dzieci, więc pomyśli o 500+, państwowo finansowanej oświacie, służbie zdrowia itd. No i młodzi zawsze będą w kontrze do rządu, więc 27% to niezły wynik.

  • " W siedzibie Warner Bros. Discovery w Polsce – w Warszawie przy Wiertniczej 166 – David Zaslav ma pojawić się w poniedziałek 17 kwietnia. Planowane są jego spotkania z kadrą zarządzającą oraz pracownikami firmy i dziennikarzami."

    Będzie dziękował i nagradzał?

  • Niech dziękuje i nagradza, byle zwalniał i wyrzucał.

  • "Czy Wy tu należycie strzeżecie dziedzictwa JPII?" Takie pytanie miała zadać pracownikom TVN prawniczka nowego właściciela ITI.

  • A skoro gość chodzi po wolności, to mnie jest bliżej do płaczu.

  • Jednak ich trzeba wszystkich pozabijać ...

  • Starczy kilku, reszta się przestraszy.

  • A słyszeliście, że podobno Kiszczakowa parę dni temu się wylogowała?
    Bolek najsampierw odetchnął z ulgą a tera popuszcza po nogach ze strachu co tam za panelamy w kiblu znajdą.

    👣

    🐾
    🐾

  • Co jeszcze z bolkiem może być. Teraz to już tylko Thusk.

    A zresztą, niech sobie będzie ubek, byleby PiS nie rządzili.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.