Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

134689629

Komentarz

  • Czyli wszystko się zgadza - Twoja broda + jego "R" =))
  • edytowano May 2017
    Pewnie to znacie, ale ku pamięci: z twittera

    image
  • Brzost napisal(a):
    @qiz - niestety, mojego syna uczyliśmy R przez całe dzieciństwo, także z pomocą logopedy i nie wyszło. Jakieś wnioski? ;-)
    Kiepski logopeda.
  • Wójcikowski już nie żyje - mimo przejścia do ostatniego rzędu.
  • edytowano May 2017
    Tymczasem UBywatele znów szykują zadymę na terenie Sejmu.

    image
  • Brzost napisal(a):
    @qiz - niestety, mojego syna uczyliśmy R przez całe dzieciństwo, także z pomocą logopedy i nie wyszło. Jakieś wnioski? ;-)
    Ach więc te opowieści jak to przechodnie biorą za żyda to po prostu legendowanie. :D
  • edytowano May 2017
    @DoRzeczy_pl

    Amerykanie zmienią siedzibę dowództwa. Zostanie przeniesiona z Niemiec do Polski
    https://dorzeczy.pl/kraj/28536/Amerykanie-zmienia-siedzibe-dowodztwa-Zostanie-przeniesiona-z-Niemiec-do-Polski.html ….

    Gratulacje, panie Antoni!
  • Eryk Mistewicz‏Konto zweryfikowane @ErykMistewicz · 13 godz.13 godzin temu


    W ciągu tygodnia potężny (+7%) przepływ elektoratu Melenchona do Marine Le Pen. Macron stracił 5% w tydzień (59%), tyle też zysk MLP (41%),

  • Czy to prawda, że Kazimierz kardynał Nycz jakąś manifestację polityczną odprawił był wczoraj, nie witając Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy?
  • Słyszałem wczoraj w radio, że Kościół francuski nie poparł żadnego kandydata (nie spełniają kryteriów), ale środowiska katolickie (wymieniono 30 organizacji) podpisały wspólną odezwę, w której apelowano - nie można dopuścić do wyboru pani Le Pen !

    A może to ja zwariowałem ?
  • JORGE napisal(a):
    Słyszałem wczoraj w radio, że Kościół francuski nie poparł żadnego kandydata (nie spełniają kryteriów), ale środowiska katolickie (wymieniono 30 organizacji) podpisały wspólną odezwę, w której apelowano - nie można dopuścić do wyboru pani Le Pen !

    A może to ja zwariowałem ?
    Po prostu duża część katolików francuskich to tacy polscy czytacze
    image

  • edytowano May 2017
    JORGE napisal(a):
    Słyszałem wczoraj w radio, że Kościół francuski nie poparł żadnego kandydata (nie spełniają kryteriów), ale środowiska katolickie (wymieniono 30 organizacji) podpisały wspólną odezwę, w której apelowano - nie można dopuścić do wyboru pani Le Pen !

    A może to ja zwariowałem ?
    Czytałem, że deklarację w tej sprawie sygnowały i organizacje katolickie i prymas Francji.

    EDIT:
    Adam Gwiazda‏ @delestoile · 12 godz.12 godzin temu


    Wspólna deklaracja prymasa Francji i wspólnot chrześc. przeciw M. Le Pen. "niebezpieczny dyskurs nacjonalistyczny"

    http://lyon.catholique.fr/?Election-presidentielle-Communique

    Jak widać, zamieszałem: nie organizacje katolickie, ale KK we Francy (Pour l’Église Catholique) i francowate organizacje chrześcijańskie.
  • extraneus napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Słyszałem wczoraj w radio, że Kościół francuski nie poparł żadnego kandydata (nie spełniają kryteriów), ale środowiska katolickie (wymieniono 30 organizacji) podpisały wspólną odezwę, w której apelowano - nie można dopuścić do wyboru pani Le Pen !

    A może to ja zwariowałem ?
    Czytałem, że deklarację w tej sprawie sygnowały i organizacje katolickie i prymas Francji.
    Tymczasem francuska "gazeta wyborcza" ma pretensje:
    Podczas gdy organizacje żydowskie, protestanckie i muzułmańskie apelują do wiernych, by oddawali w II turze wyborów prezydenckich nad Sekwaną głos na Emmanuela Macrona, francuski episkopat nie zamierza do nich dołączać. Nie chce wzywać katolików do głosowania na Macrona, i przeciwko Le Pen” – pisze, oburzony, francuski dziennik „Le Monde”
    Nie wskażemy Francuzom na kogo mają głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich
    — oświadczył przewodniczący francuskiego episkopatu. Abp Georges Pontier.
    Przypomniał, że katolicy mają głosować według wielu kryteriów, które określa nauczanie Kościoła. Jest wśród nich otwarcie na świat i innego człowieka, ale jest też poszanowanie rodziny, rodzicielstwa, wolności sumienia.
    Co więcej, oburzył ich też Papież Franciszek, który zdecydowanie odmówił wsparcia dla głosowania na Macrona:
    Można było oczekiwać od tego papieża, że będzie lepiej poinformowany
    —skarży się lewicowy dziennik i przytacza sondaż instytutu Ipsos Sopra-Steria, z którego wynika, że 46 proc. francuskich katolików zamierza głosować na Marine Le Pen.

    http://wpolityce.pl/swiat/338274-le-monde-o-decyzji-francuskiego-kosciola-katolickiego-ktory-nie-chce-wezwac-wiernych-do-glosowania-na-macrona-to-ciezki-blad-moralny

    Warto pilnie śledzić wszystkie głosy ws.
    Bo pięknie ujawnia się prawda, kto jest kim.
    Masoni wszystkich krajów łączą się.
  • Przesz to wiadomo, Franca jest państwem wyznaniowym. Wolne murarstwo jest wyznaniem państwowym.
    Zabawne jest tylko to, że nagle oczekują od Kościoła "mieszania się w politykę".
  • edytowano May 2017
    KAnia napisal(a):
    Co więcej, oburzył ich też Papież Franciszek, który zdecydowanie odmówił wsparcia dla głosowania na Macrona:
    Można było oczekiwać od tego papieża, że będzie lepiej poinformowany
    —skarży się lewicowy dziennik i przytacza sondaż instytutu Ipsos Sopra-Steria, z którego wynika, że 46 proc. francuskich katolików zamierza głosować na Marine Le Pen.

    No, 46% to już daje Macronu 54% katolickiego głosu, więc o co ten rejwach?

    Nadto, warto zawsze powtarzać ze ściszonym "huehuehue": "A więc jest obowiązkiem prawego lewicowca, pochylonego nad losem człowienia prostego głosować tylko i wyłącznie na milionera który wylazł z kieszeni Rotszylda?"

    W przypadku Macrona jest to tym zabawniejsze, że on naprawdę z kieszeni Rotszylda wylazł i ma to dużymi literami w CV, nie trzeba wynajdywać spisków i tego że podczas zdjęcia kucał w trzecim rzędzie na inauguracji tunelu św. Gotarda.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    podczas zdjęcia kucał w trzecim rzędzie na inauguracji tunelu św. Gotarda.
    Dafuk?

  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    podczas zdjęcia kucał w trzecim rzędzie na inauguracji tunelu św. Gotarda.
    Dafuk?

    Żart, w takim sensie, że nie chodzi o wyszukiwanie na siłę powiązań z jakimś sanhedrynem oberbanksterów.
    A co do Gotarda, to vide infra ----------------> http://pismejker.yuku.com/topic/6351/Szajcarzy-otwieraj-tanel
  • JORGE napisal(a):
    Słyszałem wczoraj w radio, że Kościół francuski nie poparł żadnego kandydata (nie spełniają kryteriów), ale środowiska katolickie (wymieniono 30 organizacji) podpisały wspólną odezwę, w której apelowano - nie można dopuścić do wyboru pani Le Pen !

    A może to ja zwariowałem ?
    nieprzeceniony kol. Gryzoń
    @delestoile


    Wspólna deklaracja prymasa Francji i wspólnot chrześc. przeciw M. Le Pen. "niebezpieczny dyskurs nacjonalistyczny"
    odnośnik
    ale wkleję dla potomności

    [Élection présidentielle] Communiqué des Responsables d’Églises de Lyon

    Le 3 mai 2017.

    Nos Églises à Lyon sont aussi diverses que la société que nous formons. Cette grande diversité, dans notre manière de vivre, de célébrer, de penser et d’agir dans notre monde, ne nous empêche pas d’être très profondément unis en Christ, et constitue pour nous une occasion féconde d’enrichir notre réflexion en nous ouvrant à l’échange, au débat, au partage… C’est ce que nous vivons avec gratitude au sein du Conseil des Responsables des Églises de Lyon depuis des années. Cette diversité s’exprime aussi naturellement dans les sensibilités, les convictions et les engagements politiques de chacun : il n’existe pas en tant que tel un vote « chrétien » de même, et c’est heureux, qu’aucune de nos Églises n’est, ni ne sera jamais liée à quelque parti politique que ce soit.

    Dans cette période de grande incertitude qui caractérise l’entre-deux tours de l’élection présidentielle, nous constatons un désarroi profond chez un nombre important de nos concitoyens et des membres de nos Églises peinent à trouver une motivation pour s’exprimer par leur vote lors du second tour de scrutin.

    Cette situation d’une ampleur inédite n’est pas sans risque car nous ne pouvons pas considérer comme anodine la présence au second tour d’un parti qui, historiquement a toujours été porteur d’un discours nationaliste dangereux dont la mise en œuvre serait désastreuse. Nous croyons que l’Évangile que nous avons reçu et que nous essayons de vivre, nous engage sans cesse à être des « artisans de paix », des « affamés et assoiffés de justice ». C’est pourquoi aujourd’hui nous tenons à rappeler ensemble que nous sommes et nous serons toujours clairement engagés pour que reculent les discriminations, les inégalités, la violence, la xénophobie et toutes les paroles de haine qui fracturent notre société.

    C’est ainsi que nous entendons prendre part à la responsabilité commune de construire et servir la société dans laquelle Dieu nous donne de vivre.

    Pour l’Église Catholique, Mgr Philippe Barbarin
    Pour l’Église Arménienne Apostolique, Père Isaac Hékimian
    Pour l’Église Orthodoxe Grecque, Père Nicolas Kakavelakis
    Pour l’Église Anglicane, Révérend Ben Harding
    Pour les Églises de la Fédération Protestante de France (FPF), Pasteur Pierre Blanzat (Église Protestante Unie de France)
    Pour l’Église Baptiste, Pasteur Erwan Cloarec
  • Podobno pan minister Marek Magierowski ma kłopoty rodzinne? ;)
  • edytowano May 2017
    romeck napisal(a):
    nieprzeceniony kol. Gryzoń
    @delestoile


    Wspólna deklaracja prymasa Francji i wspólnot chrześc. przeciw M. Le Pen. "niebezpieczny dyskurs nacjonalistyczny"

    Cette situation d’une ampleur inédite n’est pas sans risque car nous ne pouvons pas considérer comme anodine la présence au second tour d’un parti qui, historiquement a toujours été porteur d’un discours nationaliste dangereux dont la mise en œuvre serait désastreuse.
    No ten tego, oni tylko tam piszą że istnieje pewne ryzyko w związku z tym, ze "historycznie" ta partia miała ciągotki nacjonalistyczne których wcielenie w życie byłoby katastroficzne. (czyli generalnie sie tak zabezpieczają, że jakby wyszedł z tego Hitler, to oni o tym ostrzegali)
  • Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem Pana Prezydenta.
  • extraneus napisal(a):
    Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem Pana Prezydenta.
    Ja pier****.

    Tel Awiw przechodzi na ręczne sterowanie.
  • O co chodzi z Magierowskim? Dlaczego info o jego odejściu wywołało okrzyki radości po pisowskiej stronie tt?
    Może jestem nie w temacie, ale zawsze go lubiłam.
  • Pigwa napisal(a):
    O co chodzi z Magierowskim? Dlaczego info o jego odejściu wywołało okrzyki radości po pisowskiej stronie tt?
    Może jestem nie w temacie, ale zawsze go lubiłam.
    Sześć lat w Gazowni wystarczy?
  • No, pracował też w DoRzeczy, to nawet w pewnym sensie gorzej. Ale myślalam, że może chodzi o coś nowszego.
  • peterman napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem Pana Prezydenta.
    Ja pier****.

    Tel Awiw przechodzi na ręczne sterowanie.
    Dafuq?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dafuq?
    Takie graficzne skojarzenie.
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dafuq?
    Takie graficzne skojarzenie.
    Geograficzne.

    Ja też mam w moim "mind palace" przy Krzysztofie Łapińskim etykietkę po hebrajsku...
  • jak sam się przyznał, zapierdalał w kampanii, a potem sie wkurzał, ze trwonią
    trzymam ciuki za nowy, mam nadzieję dobry zespół pana prezydenta, moze wreszcie ktoś mu audiencję wyjedna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.