Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

16263656768676

Komentarz

  • Generalnie TVN już teraz można dopiedrolić domiar za propagowanie faszyzmu - od paru dni puszczają muzykę i prezentują słowa.
  • Przemko napisal(a):
    Generalnie TVN już teraz można dopiedrolić domiar za propagowanie faszyzmu - od paru dni puszczają muzykę i prezentują słowa.
    Powinno się im dop.... przede wszystkim za antypolonizm.
    Powinno się wydalić z Polski w trybie natychmiastowym panią ambasador Izraela.
    Powinno się... i - nic z tego nie zobaczymy.
  • Antypolonizmu nie ma w kodeksie karnym, nie ma też podstaw by wydalić ambasadora więc bez histerii. Korzystać z prawa należy.
  • Przemko napisal(a):
    Antypolonizmu nie ma w kodeksie karnym, nie ma też podstaw by wydalić ambasadora więc bez histerii. Korzystać z prawa należy.
    No, właśnie - wystarczyłoby korzystać z prawa.
  • Przemko napisal(a):
    To co już lubimy PiS z powrotem? :)
    Jeszcze jedno- PiS nie odzyska dziewictwa, dopóki noże nowych kiejkutów nie spłyną krwią starych kiejkutów...
  • edytowano January 2018
    Bardzo dobrze - wyprzedzajaco po trochu - sytuacje Polski opisal w zeszlym tygodniu Orzeł i to dwukrotnie - w przegladzie w Roninie i w pogadance z Coryllusem.
  • edytowano January 2018
    margerytka napisal(a):
    Bardzo dobrze - wyprzedzajaco po trochu - sytuacje Polski opisal w zeszlym tygodniu Orzeł i to dwukrotnie - w przegladzie w Roninie i w pogadance z Coryllusem.
    *
    Staroc sprzed tygodnia , wiec raczej z kronikarskiego obowiazku


  • DMC napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Naród zobaczył, że Innuici naprawdę uważają się tutaj za pieprzonych nadludzi
    Może polskie władze zakończą robienie z siebie pajaców i zakładanie rabinistycznych jarmułek.
    Nie tylko tutaj się uważają za nadludzi. W samych USA też tak mają chyba. Chyba jednak nie wszyscy.
    Moim zdaniem trzeba to załatwić z rozsądkiem. Mniej więcej tak jak sprawę ustaw sądowych. Nie iść na starcie frontalne czyli oficjalne oburzanie się, odrzucanie "dyktatu" itp. Rozmulić sprawę w "konsultacjach" i wyjaśnieniach. Systematycznie wykazywać absurdalność i interesowność ich argumentacji i ośmieszać ją przez pośredników. Dokonać w Senacie i albo przez Prezydenta jakichś kosmetycznych zmian typu wpisanie oczywistości. Na przykład że nie dotyczy zeznań i relacji ofiar Holocaustu oraz że nie dotyczy badań naukowych, a w szczególności tez udowodnionych i hipotez udokumentowanych, ale tylko poglądów i interpretacji nieudokumentowanych itp. Pogadać, pojeździć i jak Ukraińcom wyznaczyć granicę naszego poparcia i cierpliwości.Bez Żydów i nawet Patriotow będzie nam trudniej, ale przeżyjemy. Oni bez nas też, ale powinni się zastanowić czy warto.
  • los napisal(a):
    Obawiam się, że jest to warunek sine qua non istnienia. Polska jest Izraelem Europy a jeśli przez słowo "Polska" rozumiemy IIRP, to jest nawet na odwrót - Izrael jest Polską Bliskiego Wschodu http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10225/izrael/p1 Polacy w latach 1918-1945 byli jak Żydzi a dokładniej: Żydzi od lat 30-tych zeszłego wieku starają się być jak Polacy w latach 1918-1945.

    Oczywiście - Polacy wcale nie muszą istnieć. Bycie Polakiem nie jest warunkiem zbawienia.
    Żydzi może i naśladują Polaków ale poza aksjologią. Czy interesuje mnie Polska bez wartości? Nie. W imię honoru moi przodkowie ginęli za ojczyznę, a na honor we współczesnym Izraelu zdaje się nie ma miejsca.
  • peterman napisal(a):
    Na razie gada jak trza. Ale prawdziwa jazda zacznie się od jutra.

    Jutro Szczerski na dywaniku u kacapskiej ambasadorki.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/378714-minister-szczerski-spotka-sie-w-poniedzialek-z-ambasador-izraela-anna-azari-o-spotkanie-poprosila-strona-izraelska
    W IIIRP honor też mocno staniał :(

  • raste napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Na razie gada jak trza. Ale prawdziwa jazda zacznie się od jutra.

    Jutro Szczerski na dywaniku u kacapskiej ambasadorki.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/378714-minister-szczerski-spotka-sie-w-poniedzialek-z-ambasador-izraela-anna-azari-o-spotkanie-poprosila-strona-izraelska
    W IIIRP honor też mocno staniał :(

    Oczywiscie, MUSICIE pisać o tym spotkaniu niezasłużenie lekceważąco o Polaku.
  • IPN usty dyr. (?) działu pomówień mówi
    (konferencja 12:30)

    - czy IPN uważa że należy zmienić, na skutek międzynarodowej afery - ustawę
    odpowiedź: trwa proces legislacyjnym, nie znamy treści;
    IPN jest od wykonywania prawa "kto wbrew faktom przypisuje " - więc nie ma ścigania za (uczenie, mówienie) coś co miało miejsce;
    (więc jeśli ktoś udowodni zwoją tezę naukową publikacją, bo uważa że było coś innego
    (Jedwabne) - są fakty z badań że tam brali udział "Polacy z inspiracji Niemców", więc można mówić/pisać, ale z podaniem pełnych faktów*

    */romeck/ GW krzyczy, że nauczycielom historii grozi 3 lata więzienia za mówienie/uczenie o Jedwabnem


    - sytuacja nauczycieli (uczyć dzieci że Polacy byli współodpowiedzialni czy będą mogli i czy będą karani)
    odpowiedź: są wyłączenia: np. rzetelne badania naukowe


    - czy projekt był konsultowany z IPN
    odpowiedź: tak, na etapie prac w ministerstwie (2016); dwie osoby (na ponad siedemdziesiąt osób w IPN)

    - karalność ustawy a istniejące ustawy karne, czy jest spór/sprzeczność
    odp. Nie, ten jest uściśleniem, precyzynie określa co się penelizuje

    - "setki tysiące Żydów zostało zamordowanych nie widząc żadnego niemieckiego żołnierza", co na to IPN
    odp. to nie prawda (był. min. finansów Izzraela), to że były pojedyńcze przypadki Polaków, nie było masowe, polskie (jako naród)


    odp. ogólna: IIWŚ została wywołana przez III Rzeszę Niemiecką, i zgodnie z prawem międzynarodowym, za wszystkie czyny, zbrodnie itp odpowiadają Niemcy,
    i nawet jeśli jakąś zbrodnię popełnił np. Polak, to formalnie winę ponosi Okupant, jako "tzrymający porządek na okupowanym terenie", i po wojnie były sądy zdrajców (Polaków)






    truthaboutcamps.eu
  • raste napisal(a):
    los napisal(a):
    Obawiam się, że jest to warunek sine qua non istnienia. Polska jest Izraelem Europy a jeśli przez słowo "Polska" rozumiemy IIRP, to jest nawet na odwrót - Izrael jest Polską Bliskiego Wschodu http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10225/izrael/p1 Polacy w latach 1918-1945 byli jak Żydzi a dokładniej: Żydzi od lat 30-tych zeszłego wieku starają się być jak Polacy w latach 1918-1945.

    Oczywiście - Polacy wcale nie muszą istnieć. Bycie Polakiem nie jest warunkiem zbawienia.
    Żydzi może i naśladują Polaków ale poza aksjologią. Czy interesuje mnie Polska bez wartości? Nie. W imię honoru moi przodkowie ginęli za ojczyznę, a na honor we współczesnym Izraelu zdaje się nie ma miejsca.
    Mam gdzieś Izrael, obchodzi mnie Polska. Izrael jest marną imitacją Polski. Bugodrze nawet nie usiłuje udawać.
  • Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego przyjęła rezolucję popierającą uruchomienie przez Komisję Europejską art. 7 traktatu wobec Polski.

    Za rezolucją głosowało 33 posłów komisji, 9 było przeciw.

    Ktoś się orientuje, czym to skutkuje? Jak ja mam dość tego ujeżdżania Polski.
  • Póki będziemy pozwalać - będą ujeżdżać. Witamy w prawdziwym świecie.
  • Co za niespodzianka! :-&
  • hartuje pancerz nasz
  • A co niby mamy robić innego niż robimy? Ujeżdżanie to jest wtedy gdy ujeżdżacz siedzi na koniu, koń osiodłany i wędzidło w pysku, a wodze w reku ujeżdżacza. Gdzie to siodło i wędzidło? Gdzie jeździec ? Na siodle czy się odgraża i wymachuje szpicrutą przed koniem?
  • Rafał napisal(a):
    A co niby mamy robić innego niż robimy? Ujeżdżanie to jest wtedy gdy ujeżdżacz siedzi na koniu, koń osiodłany i wędzidło w pysku, a wodze w reku ujeżdżacza. Gdzie to siodło i wędzidło? Gdzie jeździec ? Na siodle czy się odgraża i wymachuje szpicrutą przed koniem?
    oczywista oczywistość
  • los napisal(a):
    raste napisal(a):
    los napisal(a):
    Obawiam się, że jest to warunek sine qua non istnienia. Polska jest Izraelem Europy a jeśli przez słowo "Polska" rozumiemy IIRP, to jest nawet na odwrót - Izrael jest Polską Bliskiego Wschodu http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10225/izrael/p1 Polacy w latach 1918-1945 byli jak Żydzi a dokładniej: Żydzi od lat 30-tych zeszłego wieku starają się być jak Polacy w latach 1918-1945.

    Oczywiście - Polacy wcale nie muszą istnieć. Bycie Polakiem nie jest warunkiem zbawienia.
    Żydzi może i naśladują Polaków ale poza aksjologią. Czy interesuje mnie Polska bez wartości? Nie. W imię honoru moi przodkowie ginęli za ojczyznę, a na honor we współczesnym Izraelu zdaje się nie ma miejsca.
    Mam gdzieś Izrael, obchodzi mnie Polska. Izrael jest marną imitacją Polski. Bugodrze nawet nie usiłuje udawać.

    Warto zastanowić się dlaczego Polska stała się Bugodrzem. Chociaż sądzę że kolega idealizuje przeszłość, ale to że daleko nam do poważnego państwa to wszyscy widzimy. Jednak jesteśmy na dobrej drodze. Jezeli dzisiaj jesteśmy Bugodrzem to kim byliśmy u szczytu potęgi Michnika?
  • raste napisal(a):
    Chociaż sądzę że kolega idealizuje przeszłość.
    Adolf Nowaczyński naprawdę miał tak znakomity wzrok?
  • edytowano January 2018
    Ci co piszą o Bugodrzu maja takie pojęcie o Polsce i polityce, że nie utrzymaliby by się kwartału na jakimkolwiek stanowisku politycznym. Już po miesiącu stwierdziliby, że to nie ma sensu bo nie można zamordować wszystkich, którzy na to zasługują. W zasadzie trudno zamordować nawet nielicznych.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Ci ci piszą o Bugodrzu maja takie pojęcie o Polsce i polityce , że nie utrzymaliby by się kwartału na jakimkolwiek stanowisku politycznym. Już po miesiącu stwierdziliby, że to nie ma sensu bo nie można zamordować wszystkich, którzy na to zasługują. W zasadzie trudno zamordować nawet nielicznych.
    Nie wiem po co obrażasz ludzi. To określenie powstało w czasie kiedy "polski" rząd pod wodzą Tuska był jawnie antypolski a większości Polaków to nie przeszkadzało.
  • edytowano January 2018
    A jak inaczej rozumieć obecne wpisy o Bugodrzu, braku narodu i państwa, niepoważności Polski, Kmicicu (czy to ten co oszczędził jednak zdrajcę?) . Sugerowanie, że jesteśmy nędzni bo różne Timmermanse chodzą żywi po tym świecie?

    Od lat próbuję zgłębić polityczne pretensje do Polski Kol. Losa i niestety wychodzi mi jeden najważniejszy element: brak komanda śmierci , które zapewni nam miejsce w elicie narodów i państw. No tak mi wychodzi ale mogę się mylić..
  • Co więcej zgodnie z losowym podejściem do rzeczywistości powinien w końcu wziąć sprawy we własne ręce.
  • Przemko napisal(a):
    Co więcej zgodnie z losowym podejściem do rzeczywistości powinien w końcu wziąć sprawy we własne ręce.
    no właśnie nie bo to musi mieć stempel oficjalny, państwowo-narodowy zatwierdzany na wysokim szczeblu.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    A jak inaczej rozumieć obecne wpisy o Bugodrzu, braku narodu i państwa, niepoważności Polski, Kmicicu (czy to ten co oszczędził jednak zdrajcę?) . Sugerowanie, że jesteśmy nędzni bo różne Timmermanse chodzą żywi po tym świecie?

    Od lat próbuję zgłębić polityczne pretensje do Polski Kol. Losa i niestety wychodzi mi jeden najważniejszy element: brak komanda śmierci , które zapewni nam miejsce w elicie narodów i państw. No tak mi wychodzi ale mogę się mylić..
    ee tam
    można wynająć, wśród sztyletników był gościu zza granicy, z Raciborza
  • Władze Pułtuska zatrzymane. Przetargi budowlane pod lupą CBA

    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pultusk-cba-zatrzymania-burmistrz,63,0,2397247.html

    Czekamy na drugie Pół (a raczej Puł) ;-)
  • Brzost napisal(a):
    Władze Pułtuska zatrzymane. Przetargi budowlane pod lupą CBA

    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pultusk-cba-zatrzymania-burmistrz,63,0,2397247.html

    Czekamy na drugie Pół (a raczej Puł) ;-)
    ;)
  • Obszarów, które trzeba w naszej rzeczywistości nie tylko zmodernizować, lecz wręcz przeorać, jest tyle, że aby uczynić z Polski kraj nowoczesny, wolny od balastu przeszłości, przyjazny obywatelom, potrzeba nie dwóch, lecz co najmniej trzech kadencji. Zatem nastawiamy się na długi marsz i to on jest naszym celem.
    /Prezes/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.