Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

18283858788676

Komentarz

  • To tak jak PiS ;)
  • edytowano April 2018
    Za AWS bylo 17 wojewodz
    christoph napisal(a):
    To juz było za aws
    Na zachodzie zakładowe kasy chorych służą trzymaniu kasy przy firmie. Opel Vw siemens. Albo przy danej grupie zawodowej rzemiosło górnicy marynarze.
    A jak jest w USA? Nie ma obowiązku powielać błędów starego Zachodu. Reforma Buzka była niegłupio pomyślana. Już pisałem. Główne filary systemu, potencjalnie zdrowego systemu ochrony zdrowia to: konkurencyjne komercyjne kasy chorych powszechnie dostępne w całym kraju. Mogą być finansowane z obowiązkowej składki zdrowotnej gdzie jest miejsce na solidaryzm jeśli taka wola polityczna lub bezpośrednio z podatków czyli budżetu bo prościej i solidaryzm zapewniony automatem. Do tego Urząd Nadzoru nad Ubezpieczeniami Zdrowotnymi - państwowy. Druga część to komercyjne otwarte i zamknięte Zakłady Opieki Zdrowotnej podpisujące kontrakty z kasami, a może nawet działające z wolnego rynku i refinansowane przez kasy na zasadach aukcyjnych ad hoc. Oczywiście potrzebny jest Urząd Nadzoru Usług Zdrowotnych i Leków, a może wystarczyłby departament w Ministerstwie.Lista świadczeń gwarantowanych i już. Nie muszą się głowic nad cenami usług - te kasy wynegocjują z ZOZ-ami na rynku.Jasne że jest ryzyko że nie starczy składki. T prawie pewne. Wydajemy w Polsce znacznie mniej na zdrowie niż w innych krajach rozwinietych o podobnej strukturze demograficznej, a oczekujemy cudów.
  • edytowano April 2018
    AWS odziedziczył kraj z 49 województwami i zrobił obecne - 16. Najpierw chcieli 12, potem 15, SLD i PSL chciały 17 i tak zrobiono kompromis, bo własnej wersji AWS-UW nie przepchnął przez weto Kwaśniewskiego.

    A "komercyjnych, konkurencyjnych" kas chorych nie było. Było 16 regionalnych i coś jedna branżowa. Komercyjne kasy lansowała UW pod koniec kadencji, jak już była w opozycji i czymś chciała przykryć sondażowe - i jak się okazało wyborcze - 3%.
  • edytowano April 2018
    marniok napisal(a):
    Czy to ma jakieś znaczenie kiedy?
    Gratuluje! Trzymam kciuki! (nie tylko za dziewczynke;))
  • edytowano April 2018
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    AWS odziedziczył kraj z 49 województwami i zrobił obecne - 16. Najpierw chcieli 12, potem 15, SLD i PSL chciały 17 i tak zrobiono kompromis, bo własnej wersji AWS-UW nie przepchnął przez weto Kwaśniewskiego.

    A "komercyjnych, konkurencyjnych" kas chorych nie było. Było 16 regionalnych i coś jedna branżowa. Komercyjne kasy lansowała UW pod koniec kadencji, jak już była w opozycji i czymś chciała przykryć sondażowe - i jak się okazało wyborcze - 3%.
    No przecież wiem że nie było komercyjnych. Sam się zapisałem do jedynej quasikomercyjnej to jest wojskowej. Każdy mógł. W tej zdeformowanej reformie została taka luka. Byłem nawet zadowolony z tej kasy, ale krotko to było bo polikwidowano kasy wojewódzkie - potworki i utworzono NFZ. De facto oznaczało to przekształcenie kas wojewódzkich w wojewódzkie oddziały NFZ i zlikwidowanie jedynej w miarę sensownej.
  • Ciapa i cipa w jednym.

    " PrawnikPoPrawnik2
    @PoPrawnik2

    Le Figaro: "Czy Europa powinna częściej powoływać się na swoje chrześcijańskie korzenie?"
    MSZ Jacek Czaputowicz: "Nie"

    Źródło: Wywiad dla "Le Figaro", 05.04.2018r. "
  • Wywiad (tzn. jego nieweryfikowane tłumaczenia) powoli zaczyna wzbudzać emocje w kraju; ktoś francuskojęzyczny czytał? Co tam Czaputek naplutł?
  • To były WiPowiec jest, czegóż się spodziewać. Lewak tyle że opoliturowany, wiec tak od razu nie widać.
  • edytowano April 2018
    Największe emocje wzbudza wyznanie, że przyjęliśmy 2700 uchodźców "odesłanych przez państwa zachodnie" i stwierdzenie, że Polacy "nie są jeszcze gotowi" na taką różnorodność kulturową jak na zachodzie.

    Brak krajowego komentarza do tego wywiadu (albo jego błędnej percepcji!) ze strony premiera będzie nasilał złe emocje.
    Krystyna Pawłowicz‏ @KrystPawlowicz · 6 min.6 minut temu


    Progr.Wyb.PIS - żadnych migrantów z rozdzielnika UE
    Rząd PBS - TYLKO „pomoc na miejscu”
    Min.Czaputowicz - „PRZYJĘLIŚMY 2,7 tys migrantów przysłanych przez Eur.Zach.”
    POLACY są PRZECIW !
    OKŁAMUJEMY WYBORCÓW !
    Przez Pana przegramy wybory!
    Proszę o odpowiedź!
  • Udał się nam ten eksperyment.
  • Nie zwracam już pomału uwagi na takie drobiazgi, tym niemniej wydaje mi się konieczne choćby odnotować, że kilkudziesięciu bandytów pod szyldem "Obywatele RP" okupuje biuro przepustek Sejmu, blokując jego normalną działalność.
  • extraneus napisal(a):
    Wywiad (tzn. jego nieweryfikowane tłumaczenia) powoli zaczyna wzbudzać emocje w kraju; ktoś francuskojęzyczny czytał? Co tam Czaputek naplutł?
    Sorewicz, za pejłolem:
    Cet article est réservé aux abonnés. 85% reste à lire.
    http://www.lefigaro.fr/international/2018/04/05/01003-20180405ARTFIG00319-jacek-czaputowiczil-faut-resoudre-le-probleme-de-l-immigration-a-la-source.php

    Z tego co widzę:
    - Problem imigracji należy rozwiązać u źródła.
    - Naszym celem jest odnowa relacji dwustronnych PL-FR.
    - Nasze stosunki gospodarcze są doskonałe, gdyż FR jest czwartym inwestorem w PL
    - Mamy punkty wspólne w kwestiach bezpieczeństwa, gdyż FR ma 300 żołnierzy na flance w EE
    - Nasze stosunki polityczne nie są złe, ale chcemy je polepszyć
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Wywiad (tzn. jego nieweryfikowane tłumaczenia) powoli zaczyna wzbudzać emocje w kraju; ktoś francuskojęzyczny czytał? Co tam Czaputek naplutł?
    Sorewicz, za pejłolem:
    Cet article est réservé aux abonnés. 85% reste à lire.
    http://www.lefigaro.fr/international/2018/04/05/01003-20180405ARTFIG00319-jacek-czaputowiczil-faut-resoudre-le-probleme-de-l-immigration-a-la-source.php

    Z tego co widzę:
    - Problem imigracji należy rozwiązać u źródła.
    - Naszym celem jest odnowa relacji dwustronnych PL-FR.
    - Nasze stosunki gospodarcze są doskonałe, gdyż FR jest czwartym inwestorem w PL
    - Mamy punkty wspólne w kwestiach bezpieczeństwa, gdyż FR ma 300 żołnierzy na flance w EE
    - Nasze stosunki polityczne nie są złe, ale chcemy je polepszyć
    czyli co? Czaputek zna się na swej robocie?
    do Ławrowa mu jeszcze brakuje, ale idzie w dobrym kierunku
  • Ruski helikopter spadł do Bałtyku - dwaj piloci nie żyją.
  • Mania napisal(a):
    Ruski helikopter spadł do Bałtyku - dwaj piloci nie żyją.
    To przykre, ale się uśmiechnąłem :-/
  • Podobno Prezes Gersdorf zwołała posiedzenie KRS na 27-go kwietnia.
  • Drugie podobno to 46% na PiS według CBOS. To należy porównać z 29% Kantar. Pewnie te 46 to z tych co głosują a 29 z ogółu, ale i tak różnica jest ogromna. No i Kantar porównywał z nieistniejącą PONowoczesną.
  • Nie ma żadnej alternatywy dla PiS; zastanawiałem się kiedyś, przy jakiejś sondzie netowej, na kogo by tu kliknąć na złość i ku nauce PiS, ale wszystko inne budzi we mnie albo śmiech albo odrazę B-)
  • edytowano April 2018
    Zależy dla kogo nie ma. Dla chwiejnych jest.

    Teraz jednak problem i pytanie są inne: Co to jest obecnie PiS? Kto to jest obecnie PiS? Jaki program ma PiS? Jakie zasady - wartości reprezentuje PiS? W ostatnich miesiącach kierownictwo PiS zrobiło wiele aby poddać każdą z możliwych odpowiedzi w wątpliwość. A więc syntetycznie pytanie brzmi: Czy PiS jeszcze istnieje jako byt definiowalny i stabilny? Ja na "stary" PiS z dawnym JarKaczem, Premier Szydło lub przynajmniej szanowaną i wpływową Wicepremier jestem gotów zagłosować. Takiego PiS jednak już nie ma i nie wiadomo czy powróci. Na co więc mam głosować ? Na pustą nazwę? Na partię która powstrzymuje się z rozliczaniem afer, z wyjaśnianiem i rozliczaniem Smoleńska, wycofuje się z reform sądownictwa, blokuje ustawy antyaborcyjne, drży przed lobby żydowskim, promuje udeków i postkomuchów? No tak PO i PSL są gorsze, SLD też. To może dać szansę Kukizowi albo zagłosować na jakiś nowy twór, a takich z pewnością kilka powstanie. Przy takiej polityce jak obecna mniejszy lub większy rozłam jest pewny. Może duży i pewna przegrana PiS i trudny wybór wartościowej części odłączonej. Jeśli mały to pewnie jacyś raptusi i plankton, ale osłabi to PiS i tez jest problem kogo poprzeć. Naprawdę widzę różne POPiSy na horyzoncie. Pokusa i szansa jest duża dla niezadowolonych w koalicji Dobrej Zmiany i w opozycji. Moim zdaniem o to jest teraz gra. Nie wiem tylko czemu Jarkacz ją wszczął sam. To jakaś mania prześladowcza to ciągłe prowokowanie i zwieranie szeregów. Tym razem może przerżnąć, właściwie to kolejny raz.
  • Chyba ciągle/jeszcze - tak.
  • Ponad 100 000 demonstracja w Budapeszcie. Hasła: Viktator, Europo pomóż! Tamtejsi kodziarze chcą m.in. powtórzenia wyborów, przywrócenia działalności uniwersytetu Sorosa itp.
    Tera Bruksela będzie straszyła Orbana słynnym art. 7 :-)
    image
  • edytowano April 2018
    Węgrzy doszli do dna swego czasu, dlatego są przytomni i konsekwentnie wybierają Orbana. Polacy uznali, że do tego dna jeszcze nigdy nie doszliśmy dlatego zaraz wraca Donek. Podkreślam, Polacy uznali bo na dnie już prawie byliśmy. Ale luz, jeszcze dojdziemy.

  • Kolega używa naprzemiennie argumentu z racjonalności lub nieracjonalności elektoratu, wedle potrzeby, co akurat chce udowodnić. Takie mie się wnioski nasunęły pod czapkę po lekturze ostatnich Czech postów, zwłaszcza powyższego.
  • randolph napisal(a):
    Kolega używa naprzemiennie argumentu z racjonalności lub nieracjonalności elektoratu, wedle potrzeby, co akurat chce udowodnić. Takie mie się wnioski nasunęły pod czapkę po lekturze ostatnich Czech postów, zwłaszcza powyższego.
    No i ?
  • No i bez to oraz insze, wyciągłem (o.m.) na kolegę inne sitko do cedzenia treści.
  • Winnicki i wszystko jasne!
    image
  • Nie no, typ jest naprawdę aż tak głupi?
  • jest

  • Krystyna Pawłowicz
    @KrystPawlowicz

    Prez.Netanjahu „oburzony” słowami PMM,że „wśród sprawców Zagłady byli też Żydzi”.
    xxx

    Netanjahu, sam tego chciałeś! Nich ten dialog trwa! Podoba mi się :-D.
  • Mania napisal(a):

    Krystyna Pawłowicz
    @KrystPawlowicz

    Prez.Netanjahu „oburzony” słowami PMM,że „wśród sprawców Zagłady byli też Żydzi”.
    xxx

    Netanjahu, sam tego chciałeś! Nich ten dialog trwa! Podoba mi się :-D.
    Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek polityk z kręgu ogólnie rozumianego zachodniego, coś takiego powiedział kiedykolwiek. A ten klęczący przed Izraelem niewolnik coś takiego palnął. Z mojego punktu widzenia jednak niepotrzebnie. W każdym razie, sporo tych dysonansów się robi, nieprawdaż ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.