Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

18586889091676

Komentarz

  • Mogę mieć swoje zdanie o Losie, ale skoro on tu ustala zasady, to czemu mam się nie stosować?
    Los mówi tak: jeśli nie uważasz, że twój rozmówca nie jest cudowny i nie należy mu się super atencja i uprzejmość to z nim nie rozmawiaj. Ja uważam, że Koledze się nie należy. A innym (niektórym) owszem. Dlatego innym (niektórym) odpowiadam na pytania, a Koledze nie. Bo tak. Trzy czy cztery lata takiej kolegowej pisaniny mi wystarczą, może i za 4000 będzie inny Rafał, ale szansa na to jest 1/4000.

    Aha, ja nie odchodziłem z powodu Kolegi, a w każdym razie nie wyłącznie. Na pewno nie z powodu Edena. Temat, po którym bezpośrednio odszedłem był chyba bez udziału Kolegi, a główną rolę grała w nim osoba. Można wyświetlić historię moich wpisów i sprawdzić samemu która.
  • Paskudnie Kolega się wyraża i zachowuje. Nie musi mi Kolega odpowiadać, ale nie powinien obrażać. Takie obrażanie jest niezgodne z zasadami tego forum, na które Kolega się powołuje. Ze zwykłą przyzwoitością i zdrowym rozsądkiem też jest niezgodne.
  • Podatkowcy wyliczyli że na daninę "solidarnościową" na niepełnosprawnych potrzeba 770 milionów złotych. Ma zapłacić ca 125 tysięcy najlepiej zarabiających, przez co rozumie się ponad 20 tysięcy na miesiąc - to ma być pół procenta podatników. Wychodzi po ca 6.000 + na jednego.
    Tak Premier Morawiecki i PiS rozumieją solidarność. To jest szyderstwo z Solidarności.
    Ten pomysł jest głupi, kłamliwy i perfidny. Głupi bo skłóca społeczeństwo i wcale nie przysporzy PiS głosów. Kłamliwy bo to nie są najbogatsi tylko najlepiej oficjalnie zarabiającym i płacący PiT. Najbogatszym w tym browarnikom płacącym CiT rząd zmniejsza podatki. Perfidny bo te fakty są uporczywie i świadomie przemilczane. Chyba część kierownictwa chce przemianować partię na Populiści i Skurwysyny. Odnoszę wrażenie że niektórych z nich i ich zwolenników to wręcz cieszy. Lubią być skurwysynami i lubią skurwysynów. To by się zgadzało z przejmowaniem PiS przez PO i przez ten NeoPiS elektoratu PO. Oni byli dokładnie tacy. Populizm to cena. Za PO mieliśmy też różne populistyczne pomysły jak kastrowanie pedofili czy Orliki.
  • Tylko pelo większości populizmow nie realizowalo konczac na sciemnianiu w mediach.
    Podobno Bonaparte powiedział, ze łatwiej jest nałożyć sześć franków podatków ukrytych niż franka jasnych.
    Jeżeli już się bawić w cwanego populizma, to fundusze na niepełnosprawnych powinny pochodzić przede wszystkim z obniżki pensji zatrudnionych przez narod w okraglaku, KPRM i samorzadach.
  • Chyba właśnie trzeci światowy gracz na rynku dla graczy nam powstał (po CPR i Techlandzie): https://www.cdaction.pl/news-53276/frostpunk-wspial-sie-na-wyzyny--twierdza-recenzenci.html

    (szkoda, że więcej akcji 11bit Studios nie zanabyłem...)
  • edytowano April 2018
    Wogle to CPR i 11bit studios są od paru lat na giełdzie (i kilka innych mniej udanych również) - a w USA to by były jeszcze spółki prywatne, pewnie uważane za startupy. No, mogłyby być też na giełdzie, ale raczej jako nieudane eksperymenty których ktoś chciał się pozbyć. A tu mamy szalony rozwój, 50% w ciągu roku...
  • Nurmalnie jak reklama viagry.
  • 500tys? To nawet się domu w Gdańsku nie kupi
  • peterman napisal(a):
    Nurmalnie jak reklama viagry.
    skąd Kolega to wie?
  • raste napisal(a):
    500tys? To nawet się domu w Gdańsku nie kupi
    chudy pachołek po korekcie
  • Ale co to jest, cały majątek czy roczny dochód?
  • Zgromadzone środki pieniężne.
  • a nie majątek?
  • Te słupki obejmują tylko korekty co do pozycji środki pieniężne a nie całego majątku - tak podaje trojmiasto.pl
  • aaaa to co innego
  • "
    Nowe przepisy wymagają od każdej zawodniczki z różnicami w rozwoju seksualnym (DSD) której poziom testosteronu (w surowicy) wynosi pięć (5) nmol / L lub więcej i który jest wrażliwy na androgeny, aby spełniła następujące kryteria aby móc uczestniczyć w międzynarodowych zawodach:

    (a) musi być uznana przez prawo za kobietę lub osobę interseksualną (lub równoważną);
    (b) musi obniżyć poziom testosteronu we krwi do poniżej 5 (5) nmol / L przez okres co najmniej sześciu miesięcy (np. za pomocą hormonalnych środków antykoncepcyjnych)
    (c) następnie musi utrzymywać swój poziom testosteronu we krwi poniżej pięciu (5) nmol / L w sposób ciągły (tj. niezależnie od tego, czy bierze udział w zawodach lub poza konkursem) tak długo, jak długo chce pozostać uprawnionym do startów.

    Te nowe regulacje, zatwierdzone przez Radę IAAF w marcu, wejdą w życie z dniem 1 listopada 2018 r. I zastąpią poprzednie regulacje regulujące prawo do udziału kobiet z hiperandrogenizmem w zawodach kobiecych, które nie mają już zastosowania w żadnym sporcie."


    To chyba ma uregulować te babochłopy w kobiecym bieganiu.

    Jakiś czas temu w USA była taka sytuacja, że chłopak po operacji zmiany płci wygrał w szkole zawody dla dziewczyn i część rodziców się wkurzyła. Widać jednak, że furtka zostałą uchylona bo wystarczy aby na papierze było że kobieta i mają się hormony zgadzać.
  • edytowano April 2018
    Może im urosną cycuszki i nie będą musieli golić zarostu na twarzy. :-?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Sport kobiecy nie ma żadnego sensu. Nigdy nie oglądałem. Tylko sport ludzi jest interesujący. Bardzo mocno bym kibicował kobietom w walce z mężczyznami, na zasadzie trzymania za słabszym, a może inaczej, mniej predysponowanym.
  • "Sport ludzi" No to żeś pojechał :-O
  • Brzost napisal(a):
    "Sport ludzi" No to żeś pojechał :-O
    Ale mnie dobrze zrozumiałeś ?
  • Kobita tyż ludź. Sport ludzi - wszystko się zgadza.
  • franckawka napisal(a):
    Kobita tyż ludź. Sport ludzi - wszystko się zgadza.
    Trzeba mieć dużo złej woli, żeby mój przekaz inaczej zrozumieć.
  • To jest głos za równouprawnieniem
  • JORGE napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    "Sport ludzi" No to żeś pojechał :-O
    Ale mnie dobrze zrozumiałeś ?
    Być może źle, ale jak widać, nie tylko ja ;-)
  • JORGE napisal(a):
    Sport kobiecy nie ma żadnego sensu. Nigdy nie oglądałem.
    Sport kobiecy ma sens. Kiedyś* oglądałam.
    1:1
    Remis.
    (w dyskusji)

    *kiedyś, bo obecnie nie oglądam. Żadnego. I co raz bardziej jestem przekonana, że obecnie sport wyczynowy nie ma żadnego sensu.
  • JORGE napisal(a):
    MarianoX napisal(a):

    Ktoś tu pisał, że na pewnym forum ludzi wielodzietnych (jeszcze za czasów premierostwa p. Szydło) wielu zaczęło jazdę po PiS-ie. Na zwróconą uwagę, że takie PO po dojściu do władzy może zlikwidować 500+ odpowiedziano, że z pewnością się na to nie odważy.

    No to zostańmy w domach w dniu wyborów, przecież totalna opozycja nie odbierze świadczeń, co nie?
    Ostatnio miałem przyjemność spędzić ponad tydzień dzień w dzień słuchając wynurzeń pewnej paniusi z Odnowy. Napierdalała w PiS bez końca. Oczywiście merytorycznie, no bo jak inaczej. Najzabawniejsze, że cały czas pouczała ludzi, że nie można oceniać i osądzać. Mało mnie nie rozszarpali moralnie, kiedy powiedziałem, że "ojciec Bashobora to dość kontrowersyjna postać". Jak widać, w pewnych kręgach chrześcijańskich w Polsce jest 11 przykazanie - "Będziesz szkodził PiSowi myślą, uczynkiem i słowem". Tak się zastanawiam o co chodzi ? A może o to, że plugawy i pełen hipokryzji PiS jawnie odwołuje się do wartości katolickich, na co prawdziwi katolicy nie mogą przecież pozwolić ?

    Ale z tym zostaniem w domach to dobry pomysł. Pisałem tu przed wyborami, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do PiSu niech zostanie w domu, albo głosuje na kogoś innego. Mocno krytykowałem wybieranie mniejszego zła, odstawianie PO za wszelką cenę itp. Bardzo obawiałem się, że ten wymuszony elektorat pomoże w słupkach, ale bardzo zaszkodzi podczas rządów PiS. Podobnie jak jasne było, że żelazny elektorat może się odwrócić od PiSu kiedy trzeba będzie pójść na kompromisy. A taki o. Rydzyk został po prostu kupiony. Co jest bardzo ryzykowną grą, bo mejnstrim cały czas gra w nutę milionów na rydzykowe imperium. Ludzi to denerwuje. Generalnie, niestety, ale PiS nie ma jak się bronić przed zrównywaniem ich z PO w kwestii kolesiostwa. Przecież opłacać swoich muszą, wcale nie przeginając, mejnstrim ich tym zniszczy. Ruch Kaczora był genialny, ale na długą metę tak się nie da. Kasa musi iść.

    Maria napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Sport kobiecy nie ma żadnego sensu. Nigdy nie oglądałem.
    Sport kobiecy ma sens. Kiedyś* oglądałam.
    1:1
    Remis.
    (w dyskusji)

    *kiedyś, bo obecnie nie oglądam. Żadnego. I co raz bardziej jestem przekonana, że obecnie sport wyczynowy nie ma żadnego sensu.
    Sport kobiecy i męski oczywiście nie ma sensu.

    Sport ludzi jest jednak jak najbardziej Ok.
  • Kolega nie wyczuł aronii. Cóż, możemy tak ciągnąć w nieskończoność.
    A serio, uprawianie sportu ma sens. Jak najbardziej.
    Natomiast od dłuższego czasu sportem wyczynowym rządzą pieniądze. Dlatego produkcja i wyniki "sportowców" przestały mnie interesować. Nie nazywam tego typu rywalizacji sportem. Tyle.
  • Maria napisal(a):
    Kolega nie wyczuł aronii. Cóż, możemy tak ciągnąć w nieskończoność.
    A serio, uprawianie sportu ma sens. Jak najbardziej.
    Natomiast od dłuższego czasu sportem wyczynowym rządzą pieniądze. Dlatego produkcja i wyniki "sportowców" przestały mnie interesować. Nie nazywam tego typu rywalizacji sportem. Tyle.
    Ależ ja się w tej sprawie całkowicie z Koleżanką zgadzam - w większości dyscyplin poziom komercjalizacji, oszustw i skandali dopingowych przekroczył poziom krytyczny.

    Na ten przykład takie wyczynowe kolarstwo jest od lat nierozerwalnie związane z dopingiem.
  • "Na ten przykład takie wyczynowe kolarstwo jest od lat nierozerwalnie związane z dopingiem."
    Tam tez zaczyna sie rozwijac doping technologiczny.Szachisci tez juz sa na technologicznym koksie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.