Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

18384868889676

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Węgrzy doszli do dna swego czasu, dlatego są przytomni i konsekwentnie wybierają Orbana. Polacy uznali, że do tego dna jeszcze nigdy nie doszliśmy dlatego zaraz wraca Donek. Podkreślam, Polacy uznali bo na dnie już prawie byliśmy. Ale luz, jeszcze dojdziemy.

    Ktoś tu pisał, że na pewnym forum ludzi wielodzietnych (jeszcze za czasów premierostwa p. Szydło) wielu zaczęło jazdę po PiS-ie. Na zwróconą uwagę, że takie PO po dojściu do władzy może zlikwidować 500+ odpowiedziano, że z pewnością się na to nie odważy.

    No to zostańmy w domach w dniu wyborów, przecież totalna opozycja nie odbierze świadczeń, co nie?
  • MarianoX napisal(a):

    Ktoś tu pisał, że na pewnym forum ludzi wielodzietnych (jeszcze za czasów premierostwa p. Szydło) wielu zaczęło jazdę po PiS-ie. Na zwróconą uwagę, że takie PO po dojściu do władzy może zlikwidować 500+ odpowiedziano, że z pewnością się na to nie odważy.

    No to zostańmy w domach w dniu wyborów, przecież totalna opozycja nie odbierze świadczeń, co nie?
    Ostatnio miałem przyjemność spędzić ponad tydzień dzień w dzień słuchając wynurzeń pewnej paniusi z Odnowy. Napierdalała w PiS bez końca. Oczywiście merytorycznie, no bo jak inaczej. Najzabawniejsze, że cały czas pouczała ludzi, że nie można oceniać i osądzać. Mało mnie nie rozszarpali moralnie, kiedy powiedziałem, że "ojciec Bashobora to dość kontrowersyjna postać". Jak widać, w pewnych kręgach chrześcijańskich w Polsce jest 11 przykazanie - "Będziesz szkodził PiSowi myślą, uczynkiem i słowem". Tak się zastanawiam o co chodzi ? A może o to, że plugawy i pełen hipokryzji PiS jawnie odwołuje się do wartości katolickich, na co prawdziwi katolicy nie mogą przecież pozwolić ?

    Ale z tym zostaniem w domach to dobry pomysł. Pisałem tu przed wyborami, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do PiSu niech zostanie w domu, albo głosuje na kogoś innego. Mocno krytykowałem wybieranie mniejszego zła, odstawianie PO za wszelką cenę itp. Bardzo obawiałem się, że ten wymuszony elektorat pomoże w słupkach, ale bardzo zaszkodzi podczas rządów PiS. Podobnie jak jasne było, że żelazny elektorat może się odwrócić od PiSu kiedy trzeba będzie pójść na kompromisy. A taki o. Rydzyk został po prostu kupiony. Co jest bardzo ryzykowną grą, bo mejnstrim cały czas gra w nutę milionów na rydzykowe imperium. Ludzi to denerwuje. Generalnie, niestety, ale PiS nie ma jak się bronić przed zrównywaniem ich z PO w kwestii kolesiostwa. Przecież opłacać swoich muszą, wcale nie przeginając, mejnstrim ich tym zniszczy. Ruch Kaczora był genialny, ale na długą metę tak się nie da. Kasa musi iść.

  • Argumentu ad hominem. A fuj!
  • Gawłowski aresztowany na 3 miechy. Giertych będzie zaskarżał tę decyzję.
  • PO zapowiedziało, że złoży zawiadomienie do prokuratury na prokuratora, który ściga Gawłowskiego :-D
  • Ciekawe, czy słupki skoczą, bo to pewna nadzieja na Celę+.
    A przy okazji chętnie zacytuję Losa - niby obcy człowiek, a cieszy.
  • Mania napisal(a):
    PO zapowiedziało, że złoży zawiadomienie do prokuratury na prokuratora, który ściga Gawłowskiego :-D
    Oni są cudni! :D
  • Exspectans napisal(a):
    A przy okazji chętnie zacytuję Losa - niby obcy człowiek, a cieszy.
    Prawda? :D
  • Opozycja już zlustrowała prezesów SO i SA w Szczecinie - obydwaj powołani już przez Ziobrę.
  • Ki dyabeł dany Gawłowski?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ki dyabeł dany Gawłowski?
    Sekretarz generalny PO. W czasach ich rządów był w Ministerstwie Środowiska. Ma postawione 5 zarzutów i aresztowali go w obawie przed matactwem.

    "Główne, korupcyjne zarzuty, które usłyszał Gawłowski, związane są z prowadzonym od 2013 roku śledztwem w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie."

    Za: http://www.tvp.info/36806136/dzis-decyzja-sadu-ws-aresztu-posla-stanislawa-gawlowskiego-prokuratura-realna-obawa-matactwa
  • Już wiem, dlaczego zatrzymano go tak, by aresztówkę rozpoznawano w niedzielę - bo na dyżurach aresztowych nie ma losowania składu B-)

  • Krzysztof Feusette
    @FeusetteK

    Suchar na niedziele. Jak pomogl mecenas Gawlowskiemu? Zrobil go w konia.
  • Exspectans napisal(a):
    A przy okazji chętnie zacytuję Losa - niby obcy człowiek, a cieszy.
    Ja nie mogę tego powiedzieć. Z leśnikami miał na pieńku od dawna*, więc moja radość nie jest do końca bezinteresowna ;-)

    * - Zablokowali mu paręnaście lat temu jakąś inwestycję na Pomorzu Zachodnim, nie pozwalając na wielkopowierzchniowe wylesienia. Od tego czasu potem parokorotnie dawał do zrozumienia że o tym pamięta.
  • Kumpel rzeźnika z Chobielina, Bogusław Winid został doradcą PADa d/s polityki zagranicznej. W ub. roku, min Waszczykowski odwołał Winida z funkcji ambasadora RP przy ONZ...
    :-S
  • edytowano April 2018
    Do odważnych ludzi Duda nie należy, co dał poznać a choćby 10.04
    A tutaj nie boi się decyzji ... widać ma bardzo złe zdane o przytomności i rozumie swoich wyborców.
  • Mania napisal(a):
    Kumpel rzeźnika z Chobielina, Bogusław Winid został doradcą PADa d/s polityki zagranicznej. W ub. roku, min Waszczykowski odwołał Winida z funkcji ambasadora RP przy ONZ...
    :-S
    Bo nie jest diament by sypał w popiele...

    Przepraszam za ryśkizm. Paw.
  • JORGE napisal(a):
    MarianoX napisal(a):

    Ktoś tu pisał, że na pewnym forum ludzi wielodzietnych (jeszcze za czasów premierostwa p. Szydło) wielu zaczęło jazdę po PiS-ie. Na zwróconą uwagę, że takie PO po dojściu do władzy może zlikwidować 500+ odpowiedziano, że z pewnością się na to nie odważy.

    No to zostańmy w domach w dniu wyborów, przecież totalna opozycja nie odbierze świadczeń, co nie?
    Ostatnio miałem przyjemność spędzić ponad tydzień dzień w dzień słuchając wynurzeń pewnej paniusi z Odnowy. Napierdalała w PiS bez końca. Oczywiście merytorycznie, no bo jak inaczej. Najzabawniejsze, że cały czas pouczała ludzi, że nie można oceniać i osądzać. Mało mnie nie rozszarpali moralnie, kiedy powiedziałem, że "ojciec Bashobora to dość kontrowersyjna postać". Jak widać, w pewnych kręgach chrześcijańskich w Polsce jest 11 przykazanie - "Będziesz szkodził PiSowi myślą, uczynkiem i słowem". Tak się zastanawiam o co chodzi ? A może o to, że plugawy i pełen hipokryzji PiS jawnie odwołuje się do wartości katolickich, na co prawdziwi katolicy nie mogą przecież pozwolić ?

    Ale z tym zostaniem w domach to dobry pomysł. Pisałem tu przed wyborami, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do PiSu niech zostanie w domu, albo głosuje na kogoś innego. Mocno krytykowałem wybieranie mniejszego zła, odstawianie PO za wszelką cenę itp. Bardzo obawiałem się, że ten wymuszony elektorat pomoże w słupkach, ale bardzo zaszkodzi podczas rządów PiS. Podobnie jak jasne było, że żelazny elektorat może się odwrócić od PiSu kiedy trzeba będzie pójść na kompromisy. A taki o. Rydzyk został po prostu kupiony. Co jest bardzo ryzykowną grą, bo mejnstrim cały czas gra w nutę milionów na rydzykowe imperium. Ludzi to denerwuje. Generalnie, niestety, ale PiS nie ma jak się bronić przed zrównywaniem ich z PO w kwestii kolesiostwa. Przecież opłacać swoich muszą, wcale nie przeginając, mejnstrim ich tym zniszczy. Ruch Kaczora był genialny, ale na długą metę tak się nie da. Kasa musi iść.


    No ale jeśli chodzi przynajmniej o to forum, to jednak największe napierdalanie w PiS odchodzi od "twardego elektoratu", mnie się wydaje, że jak ktoś (jak ja) traktował PiS właśnie jako mniejsze zło i odstawienie PO, to był jednak w stanie zaakceptować jakieś niedociągnięcia czy wręcz kroki w inną stronę niż by sam oczekiwał. Weźmy z mojego punktu widzenia aborcję - ja uważam, że to zła decyzja PiS i sam bym podjął inną, ale ponieważ spodziewałem się, że podejmą taką właśnie, złą, decyzję, to mojego stosunku do PiS nie zmienia. PO podjęłaby jeszcze gorszą. Za to dla "twardego elektoratu" jakieś techniczne zmiany do ustawy o KRS, które realnie nic zmienią, to zbrodnia nie do wybaczenia.
    Więc ogólnie miałeś rację, że będzie "napierdalanie" w PiS, ale ja powiem od siebie - kierunek tego napierdalania to dla mnie zaskoczenie, jednak.
  • To raczej krytyka na wzór tej rodzicielskiej. Rodzice z miłości i troski nie akceptują niebezpiecznych zachowań dzieci.
    Ja tak to odbieram.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano April 2018
    image
    I komunia św. w Aleppo
    https://twitter.com/LatinParish/status/986285109241372672
    mało kiedy mam łzy w oczach
    dzięki twitowi ks. Marka Lisa
  • Dziewczynki to te w wianuszkach?
  • los napisal(a):
    Dziewczynki to te w wianuszkach?
    No, akurat te stroje są lepsze dla chłopców/ młodzieńców niż te na siłę wypromowane w Polsce!
    Poza tym - to dziewczynki mają na sobie męski strój akurat :)
    To zwykłe alby przecież!

    Ciekawostka: komża to rodzaj alby (alba w innej formie)
    ==

    Poza tym, że wg mnie chłopcy winni do I Komuni ubrani być w garnitury!
  • christoph napisal(a):
    I komunia św. w Aleppo
    Oglądam zdjęcie i się zastanawiam, o co chodzi - zanim doczytałem opis!
    Gdyby nie opis - myślałbym, że to w Polsce!

  • W wiosce gdzie sami bruneci.

  • edytowano April 2018
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Dziewczynki to te w wianuszkach?
    No, akurat te stroje są lepsze dla chłopców/ młodzieńców niż te na siłę wypromowane w Polsce!
    Poza tym - to dziewczynki mają na sobie męski strój akurat :)
    To zwykłe alby przecież!

    Ciekawostka: komża to rodzaj alby (alba w innej formie)
    ==

    Poza tym, że wg mnie chłopcy winni do I Komuni ubrani być w garnitury!
    Skoro kapłani chodzą w garniturach, to dzieci muszą w albach.
    Czymś ich ubiory muszą różnić.
    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Śliczne dzieciaki. A ubrali w to, co mieli łatwiej. Toż to Aleppo.
  • https://www.rmf24.pl/fakty/news-news-rmf-fm-znamy-ostateczne-warunki-postawione-polsce-przez,nId,2571238
    cyt. "Rezygnacja ze skargi nadzwyczajnej, pozostawienie w Sądzie Najwyższym I prezes Małgorzaty Gersdorf i sędziów, którzy ukończyli 65 lat bez proszenia o to prezydenta - taka miałaby być nieoficjalnie cena kompromisu Polski z Komisją Europejską. Czy reformatorzy polskiego wymiaru sprawiedliwości będą gotowi ją zapłacić?"

    Balon próbny?
  • Do kompletu brakuje mi korytarza eksterytorialnego z Pimorza do Prus Wschodnich.
  • Pigwa napisal(a):
    https://www.rmf24.pl/fakty/news-news-rmf-fm-znamy-ostateczne-warunki-postawione-polsce-przez,nId,2571238
    cyt. "Rezygnacja ze skargi nadzwyczajnej, pozostawienie w Sądzie Najwyższym I prezes Małgorzaty Gersdorf i sędziów, którzy ukończyli 65 lat bez proszenia o to prezydenta - taka miałaby być nieoficjalnie cena kompromisu Polski z Komisją Europejską. Czy reformatorzy polskiego wymiaru sprawiedliwości będą gotowi ją zapłacić?"

    Balon próbny?
    Czyli rezygnacja ze wszystkiego co wprowadzili?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.